Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Φιλες μανουλες καλημερα. Ε'ιμαι στην 27 η εβδομαδα, και εδω και τρεις μερες εχω...ακρατια. :(Η συχνοουρία ετσι και αλλιως με ταλαιωρει εδω και μηνες, αλλα τωρα εχω και αυτο. Βασικά νοιωθω ξαφνικα και αποτομα ενα βάρος πολυ χαμήλα, και δεν προλαβαίνω να παω τουαλετα.Αλλες φορες παλι νοιωθω χιλιάδες μυρμιγκια να περπατανε πολυ χαμηλα σχεδον πανω απο το π...ί μου ,και παλι μου ξεφευγουν. Μηπως κατι δεν παει καλα? :?:θα παρω βεβαιαως και τον γιατρό, αλλα τον εχω ζαλίσει τον καημένο. Συμβάινει και σε σας?

s-age.png[/img]Z7Txp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Φίλη μου καλημέρα!!! Ακράτεια έχω κι εγώ. Το μυρμήγκιασμα όμως που λες δεν το έχω νιώσει ποτέ. Ξέρω ότι όσο το μωρό μεγαλώνει, καταλαμβάνει όλο και περισσότερο χώρο με αποτέλεσμα να πιέζει την ουροδόχο κύστη και κατά συνέπεια έχεις ακράτεια. Για το άλλο δεν γνωρίζω..καλύτερα ας σου πει ο γιατρός. Μην παραλείψεις να του αναφέρεις για την ακράτεια οι έγκυες είναι επιρρεπής σε ουρολοιμώξεις και διάφορα βακτήρια. Μπορεί να είναι και κάτι τέτοιο. Το απεύχομαι φυσικά!!!

Link to comment
Share on other sites

SMARA,σε καταλαβαίνω απόλυτα και μένα με έπιασε γυρω στην 26-27 εβδομαδα.Τώρα βρίσκομαι στην 33η και συνεχίζει!Είναι επειδή μεγαλώνει το μωράκι σου!!!Καλό είναι όμως να το αναφέρεις στο γιατρό σου!!!Εμένα μου είχε πει ότι είναι φυσιολογικό αλλά και ότι πρέπει να ξεκουράζομαι περισσότερο!!!!Όχι πως άλλαξε κάτι, αλλά με βοήθησε!!!!!Φιλάκια!!

Link to comment
Share on other sites

κι εγω το επαθα και στη πρωτη εγκυμοσυνη και σ αυτη. ειδικα οταν φτερνιζομαι ή κανω καμια αποτομη κινηση και πολλες φορες οταν εκανα εμετους. οχι βεβαια μεγαλη ποσστητα ισα που βρεχεται το εσωρουχο, κι ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μια απο τα ίδια και εγώ!!! στην 29 εβδομάδα και όποτε βήχω ή φτερνίζομαι έχω μικροατυχήματα, και δεν σου αναφερω τις φορές που κάνω εμετό (σε όλη την εγκυμοσύνη δεν σταμάτησα να κάνω εμετούς) όπου καταλαβαίνω ότι μου φεύγουν...χιχιχιχι!! μην ανησυχείς σε εμένα τουλάχιστον ο γιατρός το βρήκε φυσιολογικό...δεν χάνει τίποτα να του κάνεις μια έρώτηση!!

φιλικά :P

aIcEp2.png

rDT8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...