Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Η ώρα του τοκετού πλησιάζει & πρηξίματα


Recommended Posts

κορίτσια καλησπέρα.Ειμαι 35 εβδομάδων και εχθες παρατηρησα ότι πρηστηκαν κάπως τα δάχτυλα των χεριων.Τα πόδια δεν πρήστηκαν καθόλου.Επίσης μέτρησα την πίεση και ειναι οκ.Γενικη αιματος κ ουρων έκανα πριν μια βδομάδα και δεν έδειξε κατι όπως λεύκωμα.Το αλάτι το έχω κόψει εδώ κ 2 μήνες αλλα προχθες έφαγα έξω κ εννοείται δεν ήταν ανάλατο το φαί.Να έπεξε τοσο ρόλο μια φορά που έφαγα αλάτι?

Το έχει παθει κάποια άλλη κοπέλα ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα.οτι και να κανεις το πρηξιμο δεν το αποφευγεις.μην ψαχνεσε αδικα με εξετασεις και διαφορα.τζαμπα κοπος θα πριστεις θα γεννησεις και θα ξεφουσκωσεις.στην κορη μου ειχα πρηστει λες και με ειχαν τσιμπησει 100 σφηκες το τελευταιο μηνα σε ποδια και χερια και δεν ειχα τιποτα και ειχα κοψει και το αλατι και ολα....απλα ηταν να πρηστω.τωρα ειμαι 31 εβδομαδων εγκυος και εχω αγορακι.δεν εχω πρηστει καθολου.λενε οτι παιζει ρολο και το φυλλο δεν ξερω αν ισχυει αυτο.επειδη τα κοριτσια παραγουν περισσοτερες ορμονες:confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

και εμενα ειχαν πρηστει τα χερια μου η βερα δεν χωραγε κιλα πολλα δεν ειχα παρει κ αλατι δεν ετρωγα.τα ποδια μου μια χαρα ηταν!φοραγα τα σαγιοναρακια του προηγουμενου καλοκαιριου...

tt7up3.png
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απάντηση.Απλα δεν είχα πρηστει καθόλου μέχρι χθες κ φοβήθηκα μηπως είναι κάτι παθολογικό.βεβαια θα κάνω μια ερωτηση κ στο γιατρο την επόμενη επίσκεψη.Πάντως εγω περιμένω κοριτσάκι..Αν παίζει ρόλο αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια , δεν νομιζω οτι παιζει ρόλο το φύλο του μωρού. εμενα δεν πρηστηκαν χερια-ποδια , αλλα προσωπο....τωρα που βλέπω τις φωτο πριν γεννησω ημουν τούμπανο....χαχαχχαχαχα

αλλα περνάει....μην ανησυχείτε !!! με το καλο να ερθουν τα μωρακια σας!!!!!

γεννησα 38+3 , το πρηξιμο το ειχα κανα 2 εβδομαδες....νομιζω !!

2b590bac1c.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και εγω κοριτσακι ειχα...και η μαμα μου σε μενα ηταν χαλια!!!πολυ πρηξιμο!ενω στον αδερφο μου τιποτα!μπορει να ειναι κ τυχαιο.αυτο παντως με το φυλλο εγω δεν το ειχα ακουσει!

tt7up3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας και από μένα.Είμαι στην 30 εβδομάδα. Έχω βγάλει ήδη τα δαχτυλίδια μου γιατί φοβάμαι μήπως πρηστώ απότομα. Εχθές βγήκα να πάρω κανένα κολάν (δεν με χωράει πια τίποτα) και τρόμαξα με τον εαυτό μου. Από την κορυφή μέχρι τα πόδια πρησμένη κορίτσια. Τελικά δεν πήρα τίποτα λόγω ψυχολογίας. Όσο για τις ορμόνες, ευσιγκήνιτη δεν είμαι καθόλου. Δεν μ αγκίζει τίποτα. ...Αλλά από νεύρα??? ευχαριστώ το θεό που παντρεύτηκα αυτό τον άντρα. Άλλος θα με είχε διώξει. Μιλάμε για νεύρα..τρελλά νεύρα..

Link to comment
Share on other sites

κολαν??????????ε????????τι ειναι αυτο??????εχω μηνες να το βαλω...δεν εχω παρει κιλα πολλα 12 συνολο και ειμαι στον 8ο αλλα πολυ κυταριτιδα ρε κοριτσια και την βλεπω αν βαλω κολαν φαινονται τα γρουμπουλακια που κανει η ατιμη!πηγα και πηρα ωραια φορεματακια μακρυα μεχρι τον αστραγαλο σε στυλ εθνικ που ειναι και στη μοδα και θα τα φοραω και μετα την εγκυμοσυνη μεχρι να ξεφουσκωσω εντελως και να επανελθει η κοιλια.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.οτι και να κανεις το πρηξιμο δεν το αποφευγεις.μην ψαχνεσε αδικα με εξετασεις και διαφορα.τζαμπα κοπος θα πριστεις θα γεννησεις και θα ξεφουσκωσεις.στην κορη μου ειχα πρηστει λες και με ειχαν τσιμπησει 100 σφηκες το τελευταιο μηνα σε ποδια και χερια και δεν ειχα τιποτα και ειχα κοψει και το αλατι και ολα....απλα ηταν να πρηστω.τωρα ειμαι 31 εβδομαδων εγκυος και εχω αγορακι.δεν εχω πρηστει καθολου.λενε οτι παιζει ρολο και το φυλλο δεν ξερω αν ισχυει αυτο.επειδη τα κοριτσια παραγουν περισσοτερες ορμονες:confused::confused::confused:

 

κι εγω ειμαι 32+2 και περιμενω μπουμπουκο.η βερα εδω και 10 μερεσ δεν μπορει οχι να βγει......ουτε να γυρισει......αρα δεν φταιει το φυλο του παιδιου, απλα λιγο η ζεστη, πολυ η εγκυμοσυνη.......να σου το πρηξημο!

IhCLp3.png

3Zdxp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχου κάτι τέτοιο έπαθα και εγώ χτες... Εκεί που ήμουν καθιστή και κρατούσα το κινητό μου χωρίς καν να το καταλάβω μου έπεσε από τα χέρια και πάτησα κάτι κλάματα :lol::lol::lol: Και άρχισα τα μακάβρια "Έτσι θα είμαι στα γεράματα?" :lol::lol::lol:

 

χαχαχα!!πλάκα έχεις!!σώπα μωρέ...κούκλα θα'σαι στα γεράματα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμενα μια πρηζονται τα δάχτυλα των χεριων ,μια ξεπρηζονται ..τι να πω?

Παντως απο νευρα εχω κ εγω αρκετα ,ολη την εγκυμοσύνη μες τα νευρα την περασα.

Τελευταια μονο καμια φορα με πιανουν κ τα κλάματα με το παραμικρο...

Αντε κορίτσια να γεννησουμε με το καλο πριν πιασουν οι καυσωνεσ γιατι δεν την παλευω .με πιανει μια δυσφορία ωρες ωρες νομιζω θα σκασω.Κιλα δεν εχω παρει πολλα γυρω στα 9-10 αλλα το μωρο ειναι πολυ ψηλα κ δεν μπορω να χωνεψω κανενα φαγητο.

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες 2-3 μέρες νοιώθω κάπου-κάπου πρησμένα τα χέρια κ τα πόδια μου...σήμερα νομίζω , ακόμη πιο έντονα..μήπως είναι δείγμα προεκλαμψίας?? ν' ανησυχήσω ή πιστεύετε πως είναι κάτι που συμβαίνει καθώς πλησιάζει ο τοκετός?

Link to comment
Share on other sites

Τα πόδια μου είναι τεράστια. Δεν μπορώ να τα βλέπω.Ήθελα να πάω και για περντικιούρ αλλά ντρέπομαι έτσι που είναι...

 

Τί να κάνουμε για να ξεπρηστούμε; Κανά κόλπο ξέρουμε;

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...