Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

γεννα με προκληση


Recommended Posts

kalispera tin kiriaki beno ja genna me proklisi,exo diastoli 2 o traxilos mu den lei na malakosi k epidi exo klisi tis 40 evdomades prepi na geniti to agori mu,,,den ine avto pu telo alla ti na kanume???exi kamia apo esas tin ebiria na mu pi kati ja avto to tema??? koricia exete k esis nevra ston 9-o mina???nomizo oti me exi piasi katatlipsi apo to paramikro kleo...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


βρε κουκλα μου σιγουρα καποια θα σου απαντησει (αν οχι απο αλλο θεμα)

αλλα αυτα τα γκρικλις αν δεν εχει κολλησει το πληκτρολογιο, γυρνατα στα ελληνικα γιατι ειναι εξειρετικα δυσκολο στην αναγνωση αυτο που γραφεις.

 

οσο για τα νευρα.... αστο! μη σου πω κ μετα θα εχεις με ολους!

με το καλο το μωρακι σου!:wink:

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,νευρα ειχα και εγω με το παραμικρο,επειδη βαρυνα πολυ δεν μπορουσα να κοιμηθω ειχα πονακια ολα αυτα μου γυρνουσαν σε νευρα,ειδικα αν ελεγα κατι και δεν γινοτανε εκει να δεις χαμος,κοιτα να εισαι χαλαρη οσο γινεται και να ζησεις την στιγμη της γεννησης του παιδιου σου γιατι πραγματικα ειναι μια φανταστικη εμπειρια,στο λεω εγω που πηγα με κλαματα απο το φοβο μου αλλα το μετανιωσα γιατι αυτο δεν με αφησε να ζησω την καθε στιγμη..Οτι ειναι να γινει θα γινει,εγω δεν πηγα με προκληση αλλα σπασανε τα νερα μου και ειχα διαστολη 2 οταν πηγα,εκανα επισκληριδιο και δεν καταλαβα τιποτα,ευχομαι να σου πανε ολα καλα και με το καλο ενα υγιεστατο μωρακι.:P

Είμαι ερωτευμένη με δυο άντρες!!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Και εγω σαν εσενα ολοιδια περιπτωση (προκληση - νευρα - ανυπομονεσια) μονο που εγω ειχα και τον καυσωνα να αντιμετωπισω (οτι και να πω ειναι λιγο). Συμβουλη μου ειναι μην ρωτας γιατι καθε ιστορια ειναι διαφορετικη και μονο αγχος θα σου προκαλεσουν. Προσπαθησε να ξεκουραστεις και να χαρεις λιγο τον αντρουλη σου. Το μωρακι σε λιγες μερες θα ειναι εδω και θα δεις που θα σας τρελανει ολους.

Ηρθε στην ζωη μας ενα μικρο θαυμα 27-8-2010

Με τον αντρούλη μου είμαστε μαζί από 26-3-2008

8cb77eec73ea8ded8efbb8757f6cb8c0.jpg

 

14/9/2014... δεν ξεχνω

Link to comment
Share on other sites

εγω γεννησα με προκληση χωρις να εχω διαστολη καθολου,για αυτο αργησα λιγο, μπικα στις 9 κ γεννησα την αλλη μερα στις 7:20, κ αν και γεννησα χωρις επισκληριδιο η κατιι αλλο,μπορω να σου πω οτι δεν θυμαμαι τιποτα!!! ουτε πονο ουτε τιποτα,το μονο που με κουραζε ηταν που ηρθε το σοι του αντρα μου μολισ εμαθαν οτι εκανα εισαγωγη και μου μιλουσαν οταν πονουσα , για αυτο τους εδιωξα ολους και εμεινε μονο η αδερφη μου που ειναι σαν μαμα μου (εχουμε 15 χρονια διαφορα) κ ο αντρας μου. με το καλο και μην αγχωνεσαι!!!απλα κρατα ατομα που εμπιστευεσαι και δεν σε κουραζουν!!!

Η Ζωηρούλα μου μας άλλαξε την ζωή!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νευρα οσα θες ειδικα τωρα που πλησιαζει ο καιρος γινονται ολοενα και πιο πολλα ισως ειναι η ανυπομονησια τι να πω πια παντως ο συζυγος μου τερας υπομονης δεν μπορω να πω χιχιχιχιχ

Link to comment
Share on other sites

Εγω γέννησα με πρόκληση λόγω γερασμένου πλακούντα στην 39η εβδομάδα.Μπήκα στις 11 το πρωί και γέννησα φυσιολογικά στις 21:15 το βράδυ.Όλα πήγαν καλά, έκανα την επισκληρίδιο σε τρεις δόσεις επειδή το μωρό δεν κατέβαινε και η γιατρός μου είπε ότι αν την κάναμε όλη με τη μια θά επιβραδύναμε τη διαδικασία και μπορεί και να μην κατέβαινε εγκαίρως το μωρό(οπότε θα προχωρούσαμε σε καισαρική).Πάντως πολλοί είναι οι γιατροί που αν δεν πιάσει αμέσως η πρόκληση προχωράνε σε καισαρική...Θέλει το χρόνο της για να πιάσει η πρόκληση και αν θέλεις να γεννησεις φυσιολογικά (όπως ήθελα εγώ) πρέπει και ο γιατρός σου να δείξει υπομονή!

hfYup2.pngnHCVp2.png
Link to comment
Share on other sites

10του μηνοσ ειναι να μπω για γεννα με προκληση,αλλα νομιζω οτι με ποιασαν οι πονοι,,,
δηλαδη γεννας?εγω και στα 3 πηγα με προκλειση γιατι ειχα ξεπερασει κατ 4 μερες απο τ πηθανει ημερομηνια τοκετου και στα 3 γεννισα πολυ γρηγορα
Link to comment
Share on other sites

εγω γεννησα προσφατα με προκληση. μπηκα με διαστολη 2 κ εγω. γυρω στις 6.30 το πρωι ξεκινησε η διαδικασια κ γεννησα στις 11.30 το πρωι χωρις επισκληριδιο (απο επιλογη). δεν ειναι κατι που πρεπει να σε αγχωνει. μου εσπασαν αυτοι κ τα νερα. οσο για τα νευρα θα ηρεμησεις λιγο οταν με το καλο γεννησεις... λιγο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κι εγω αν μεχρι το σαββατο , στις 16/04 δεν εχω γεννησει, θα μπω με προκληση.

απο νευρα δεν μπορω να πω οτι εχω, εχω ηρεμησει.. αγχος, αγωνια και φοβος μ'εχει πιασει..

 

6IMep3.png?RXk0XKIs

Link to comment
Share on other sites

εγω μεσα στη μεγαλη εβδομαδα κοριτσια θα γεννησω αν δε σπασουν τα νερα αυτη τη βδομαδα γιατι 18/4 κλεινω το 9ο πιστευω και παρακαλαω κατι να γινει και να γεννησω χωρις προκλιση να μη φτασω τη ΠΗΤ και ευχομαι σε ολες τις μελλουσες μανουλες να γεννησουν χωρις προκλιση ιοαννα κοντα ειμαστε οπως και να χει ειναι η τελευταια μας εβδομαδα ας τη απολαυσουμε πριν το ουαουαουαοαυ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια.εχω πητ 20/4 αλλα ο καλοσ μου γιατρος μου ειχε πει οτι σίγουρα μεχρι 10/4 θα εχω γεννησει λόγω του ότι ο τράχηλοσ μου εχει μαλακώσει για 1ο τοκετό αλλά το αγοράκι δεν το βλέπω....να βγαίνει εχω βέβαια λίγα πονάκια στη μέση κ λίγο χαμηλά αλλά τίποτα το ιδιαίτερο.αύριο δευτέρα 11/4 θα ξαναπάω κ αν είναι θα του πω για πρόκληση κ βλέπουμε, ελπίζω να με ποιάσουν ωστόσο οι πόνοι!!!!με το καλό σε όλεσ μας!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια.εχω πητ 20/4 αλλα ο καλοσ μου γιατρος μου ειχε πει οτι σίγουρα μεχρι 10/4 θα εχω γεννησει λόγω του ότι ο τράχηλοσ μου εχει μαλακώσει για 1ο τοκετό αλλά το αγοράκι δεν το βλέπω....να βγαίνει εχω βέβαια λίγα πονάκια στη μέση κ λίγο χαμηλά αλλά τίποτα το ιδιαίτερο.αύριο δευτέρα 11/4 θα ξαναπάω κ αν είναι θα του πω για πρόκληση κ βλέπουμε, ελπίζω να με ποιάσουν ωστόσο οι πόνοι!!!!με το καλό σε όλεσ μας!!!!

 

Γιατί βρε, angiecomo, να πας με πρόκληση αφού έχεις 10 μέρες ακόμη μπροστά σου μέχρι την ΠΗΤ; Άσε τον μπέμπη να αποφασίσει μόνος του πότε είναι έτοιμος να βγει! Με το καλό και μ' ένα πόνο!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...