Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Συμπτωματα εμφυτευσης μετα την εμβρυομεταφορα


Recommended Posts

Εγώ περιμένω να κάνω τη χοριακή αύριο και έχω πέσει πολύ ψυχολογικά. Φοβάμαι πάρα πολύ μία τρίτη αποτυχία! Ευτυχώς που είμαι στη δουλειά και ξεχνιέμαι λίγο, αλλιώς θα τρελαινόμουν.

 

Καλη επιτυχια κοπελα μου! ολοψυχα να πανε ολα καλα!!!!!!!!!!!να σκεφτεσαι θετικα,,,:D:-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κοριτσια...εκανα τελικα την εμβρυομεταφορά 25/11!εσας τι σας ειπε ο γιατρος ποσες μερες θέλει να ξαπλωσεις?δεν πρεπει να κανεις τπτ?εγω δεν ειχα και πολυ καλή ενημερωση γιατι βιαζόταν!

Link to comment
Share on other sites

Καλη επιτυχια κοπελα μου! ολοψυχα να πανε ολα καλα!!!!!!!!!!!να σκεφτεσαι θετικα,,,:D:-P

 

Από το στόμα σου και στου Θεού τ' αυτί! Κι εγώ σου εύχομαι μία τελειόμηνη και καλή κύηση!:P

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια...εκανα τελικα την εμβρυομεταφορά 25/11!εσας τι σας ειπε ο γιατρος ποσες μερες θέλει να ξαπλωσεις?δεν πρεπει να κανεις τπτ?εγω δεν ειχα και πολυ καλή ενημερωση γιατι βιαζόταν!

 

Εμένα και τις τρεις φορές μου είπε τις τρεις πρώτες μέρες ξάπλα και μετά να επιστρέψω στις καθημερινές μου δραστηριότητες χωρίς υπερβολές (βάρη, κούραση κτλ.)

Εγώ βέβαια αυτή τη φορά έκατσα 7 μέρες καναπέ-κρεβάτι και την 8η επέστρεψα στη δουλειά (γραφείου). Καλή επιτυχία σου εύχομαι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια...εκανα τελικα την εμβρυομεταφορά 25/11!εσας τι σας ειπε ο γιατρος ποσες μερες θέλει να ξαπλωσεις?δεν πρεπει να κανεις τπτ?εγω δεν ειχα και πολυ καλή ενημερωση γιατι βιαζόταν!

 

καλη επιτυχια κ ολα να πανε καλα,,, κοιτα εμενα μου ειπε ο γιατρος 10 μερες κρεβατι-καναπε κ ΤΙΠΟΤΑ αλλο, πηρα αδεια απο την δουλεια, ημουν ξαπλα, ειχα βοηθεια απο μαμα κ πεθερα, προσεχα παρα πολυ κ μονο τουαλετα πηγαινα,,, τις 3-4 πρωτες μερες που λενε οτι ειναι κ οι κρίσιμες προσεχα κ πως γυριζω στο κρεβατι,,, μπορει να σου φανουν ολα αυτα καταπιεστηκα κ υπερβοληκα αλλα εγω ετσι εκανα γιατι μοθ το ειπε ο γιατρος,,, επισης καλη ψυχολογια,,, να βλεπεις αστεια βιντεο,, κωμωδιες, ευχαριστη παρεα γενικα,,, ολα παιζουν σημασια,,, εγω το παλεψα,,, ημουν ηρεμη κ τα καταφερα! στο ευχομαι κ εσενα ειλικρινα,, να νιωσεις αυτη την χαρα!:D

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ που την επόμενη κιόλας μέρα πήγα και για καφέ και φαγητό και οδήγησα κιόλας λίγο;; :oops::oops:

Βέβαια πήρα μία εβδομάδα άδεια και έκανα ελάχιστα πράγματα στο σπίτι αλλά κάθε απόγευμα έβγαινα μία ώρα βολτίτσα για περπάτημα...

 

Ίσως αν τα πράγματα δεν πήγαιναν (ή δεν πάνε) καλά, να αισθανόμουν τύψεις σήμερα... Οπότε maraki_1980 κάνε ότι αισθάνεσαι εσύ σωστό!!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ που την επόμενη κιόλας μέρα πήγα και για καφέ και φαγητό και οδήγησα κιόλας λίγο;; :oops::oops:

Βέβαια πήρα μία εβδομάδα άδεια και έκανα ελάχιστα πράγματα στο σπίτι αλλά κάθε απόγευμα έβγαινα μία ώρα βολτίτσα για περπάτημα...

 

Ίσως αν τα πράγματα δεν πήγαιναν (ή δεν πάνε) καλά, να αισθανόμουν τύψεις σήμερα... Οπότε maraki_1980 κάνε ότι αισθάνεσαι εσύ σωστό!!

 

Kαλη επαναληπτικη και θετικες χοριακες στις υπολοιπες να ευχηθω!

Εγω παντως πιστευω πως τις 2-3 μερες θελει προσοχη (οχι βαρη -κουραση πολυ)αλλα οχι ακινησια και πως αν ειναι αυτο να φυτρωσει θα φυτρωσει!!

Στην πρωτη εξωσωματικη φοβομουν τα παντα μεχρι και πως θα καθισω στον καναπε και ηταν αρνητικη ,στην τελευταια που ημουν πιο χαλαρη και λειτουργουσα φυσιολογικα και εβγαινα και βολτουλες ειχα καλυτερο αποτελεσμα(ασχετως βεβαια που η χοριακη μου μετα δεν προχωρησε)

Οτι σε κανει να νιωθεις πιο ηρεμη και χαλαρη αυτο για μενα ειναι και το σωστο.Για παραδειγμα το πολυ καθισιο και το να προσεχω στην πρωτη μου προσπαθεια τα παντα με στρεσαρε και μου δημιουργουσε φοβερη υπερενταση!

Εξαλλου τοσες γυναικες που μενουν εγκυες πριν το ανακαλυψουν δεν κανουν τα παντα???Περισσοτερο ρολο για μενα παιζει η δυναμικη των εμβρυων παρα ολα τ αλλα;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μετά από χρόνια προσπαθειών πετύχαμε γονιμοποίηση ενός ωαρίου. Η εμβρυομεταφορά έγινε στις 23/11/2014 και έχω τρομερή αγωνία για το αποτέλεσμα. Πήρα άδεια από τη δουλειά και βαρέθηκα να είμαι μέσα στο σπίτι. Έχω τραβήγματα κάτω χαμηλά και όχι από τη δεξιά πλευρά όπου έγινε η ωοληψία. Ελπίζω να είναι καλά τα νέα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μετά από χρόνια προσπαθειών πετύχαμε γονιμοποίηση ενός ωαρίου. Η εμβρυομεταφορά έγινε στις 23/11/2014 και έχω τρομερή αγωνία για το αποτέλεσμα. Πήρα άδεια από τη δουλειά και βαρέθηκα να είμαι μέσα στο σπίτι. Έχω τραβήγματα κάτω χαμηλά και όχι από τη δεξιά πλευρά όπου έγινε η ωοληψία. Ελπίζω να είναι καλά τα νέα.

 

Καλημέρα κορίτσι και καλή επιτυχία σου εύχομαι από την καρδιά μου!

 

Ελπίζω να έχεις εφοδιαστεί με περιοδικά, βιβλία και ταινίες. Θα σου χρειαστούν!

 

Τα τραβηγματάκια μπορεί να μην είναι τίποτα, μπορεί να είναι και για καλό όμως. Σίγουρα όμως δεν έχει σχέση το από ποιά πλευρά έγινε η ωοληψία.

 

Με φυσικό κύκλο πήγες;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσι και καλή επιτυχία σου εύχομαι από την καρδιά μου!

 

Ελπίζω να έχεις εφοδιαστεί με περιοδικά, βιβλία και ταινίες. Θα σου χρειαστούν!

 

Τα τραβηγματάκια μπορεί να μην είναι τίποτα, μπορεί να είναι και για καλό όμως. Σίγουρα όμως δεν έχει σχέση το από ποιά πλευρά έγινε η ωοληψία.

 

Με φυσικό κύκλο πήγες;

 

Καλημέρα, σε ευχαριστώ πολύ!! με φυσικό κύκλο πήγα και για πρώτη φορά είδαμε με τον άντρα μου ότι μπορούμε να γονιμοποιηθούμε:D. Έχω άγχος, δεν ξέρω αν πρέπει να έχω συμπτώματα από τώρα, αν πρέπει να έχω λίγο αίμα ως ένδειξη της εμφύτευσης. Ουφ φοβάμαι για το αρνητικό :cry:.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Ευκατ.καλη επιτυχια κ σε σενα κ σε ολα τα κοριτσια.Οι ημερες της αναμονης ειναι πολυ δυσκολες αλλα πρεπει να σκεφτεσαι θετικα.Να θυμασαι οτι συνηθως τα ωαρια του φυσικου κυκλου ειναι συνηθως καλυτερα ποιοτικα κ ετσι μενουν εγκυες ακομα κ γυναικες μεγαλυτερες σε ηλικια.Μπραβο που κατεφυγες σε αυτη τη λυση.Να ξερεις ακομα οτι ετσι εχεις μεγαλυτερες πιθανοτητες εμφυτευσης επειδη το ενδομητριο βρισκεται πιο κοντα στη φυσικη του διαδικασια κ αποδιδει καλυτερα.Εβαλες ενα εμβρυο η περισσοτερα?Ειναι η πρωτη σου προσπαθεια?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Elena80 καλη επιτυχια! Ευχομαι μια μεγαλη χοριακη κ σε σένα rosemaraki καλη επαναληπτική!

 

Καλημέρα! Τέλειωσαν τα ψέματα! Το απογευματάκι θα ξέρουμε! Έχω μεγάλη αγωνία! Καλή επιτυχία και σ' εσένα Rosemaraki.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Elena80 καλη επιτυχια! Ευχομαι μια μεγαλη χοριακη κ σε σένα rosemaraki καλη επαναληπτική!

 

Καλημέρα! Τέλειωσαν τα ψέματα! Το απογευματάκι θα ξέρουμε! Έχω μεγάλη αγωνία! Καλή επιτυχία και σ' εσένα Rosemaraki.

 

SOULITSA ευχαριστούμε και μακάρι να πιάσουν οι ευχές όλων σας!

 

Καλή μας τύχη φιλενάδα μου!!

Εύχομαι το απόγευμα να γυρίσουμε και οι 2 με πολύ καλά νέα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα Ευκατ.καλη επιτυχια κ σε σενα κ σε ολα τα κοριτσια.Οι ημερες της αναμονης ειναι πολυ δυσκολες αλλα πρεπει να σκεφτεσαι θετικα.Να θυμασαι οτι συνηθως τα ωαρια του φυσικου κυκλου ειναι συνηθως καλυτερα ποιοτικα κ ετσι μενουν εγκυες ακομα κ γυναικες μεγαλυτερες σε ηλικια.Μπραβο που κατεφυγες σε αυτη τη λυση.Να ξερεις ακομα οτι ετσι εχεις μεγαλυτερες πιθανοτητες εμφυτευσης επειδη το ενδομητριο βρισκεται πιο κοντα στη φυσικη του διαδικασια κ αποδιδει καλυτερα.Εβαλες ενα εμβρυο η περισσοτερα?Ειναι η πρωτη σου προσπαθεια?

 

 

Καλημέρα, σε ευχαριστώ από καρδιάς. Με το σύζυγο προσπαθούμε εδώ και 4 χρόνια, είχαμε μία αποτυχημένη σπερματέγχυση και δύο αποτυχημένες αξωσωματικές με θεραπευτική αγωγή (δεν παρήγαγα καθόλου ωάρια, παρά μόνο ένα όπως θα έκανα και στο φυσικό μου κύκλο), παρόλο που είμαι κάτω από 40 σε ηλικία. Είμαι φτωχή δότρια σε ωάρια σύμφωνα με τους γιατρούς και τα ωάριά μου δεν είναι ποιοτικώς καλά. Άλλαξα πολλούς γιατρούς, άκουσα πολλές γνώμες και στο τέλος κατέληξα στη γιατρό μου που μου πρότεινε φυσικό κύκλο. Περιττό να πω ότι κλαίγαμε με το σύζυγο σαν παιδιά όταν μας ανακοίνωσαν ότι γονιμοποιήθηκε το μοναδικό ωάριο που παρήγαγα γιατί στα τέσσερα χρόνια δεν είχε γίνει ποτέ αυτό. Αυτά που μου αναφέρεις (ποιότητα, ενδομήτριο) μου τα επισήμανε και η γιατρός μου. Εύχομαι σε όλες τις γυναίκες που βρίσκονται σε αυτή τη φάση που βρίσκομαι και εγώ να έχουν σύντομα καλά νέα και σύντομα μανούλες :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σε ευχαριστώ από καρδιάς. Με το σύζυγο προσπαθούμε εδώ και 4 χρόνια, είχαμε μία αποτυχημένη σπερματέγχυση και δύο αποτυχημένες αξωσωματικές με θεραπευτική αγωγή (δεν παρήγαγα καθόλου ωάρια, παρά μόνο ένα όπως θα έκανα και στο φυσικό μου κύκλο), παρόλο που είμαι κάτω από 40 σε ηλικία. Είμαι φτωχή δότρια σε ωάρια σύμφωνα με τους γιατρούς και τα ωάριά μου δεν είναι ποιοτικώς καλά. Άλλαξα πολλούς γιατρούς, άκουσα πολλές γνώμες και στο τέλος κατέληξα στη γιατρό μου που μου πρότεινε φυσικό κύκλο. Περιττό να πω ότι κλαίγαμε με το σύζυγο σαν παιδιά όταν μας ανακοίνωσαν ότι γονιμοποιήθηκε το μοναδικό ωάριο που παρήγαγα γιατί στα τέσσερα χρόνια δεν είχε γίνει ποτέ αυτό. Αυτά που μου αναφέρεις (ποιότητα, ενδομήτριο) μου τα επισήμανε και η γιατρός μου. Εύχομαι σε όλες τις γυναίκες που βρίσκονται σε αυτή τη φάση που βρίσκομαι και εγώ να έχουν σύντομα καλά νέα και σύντομα μανούλες :D

 

ευχομαι να ξεμπερδεψεις με την πρωτη. τα ωαρια του φυσικου ειναι η καλυτερη λυση για εμας που δεν ανταποκρινομαστε στα φαρμακα. μπορεις να κανεις κ συλλλογη εγω μαζεψα 8 κ μετεφερα τα 4 που φθασανε σε βλαστοκυστεις. κ με διεγερση ειδ τις 2 πρ φορες δεν ειχα φθασει καν σε μεταφοα!!!

Link to comment
Share on other sites

1 χρονο και κατι. οι πρωτοι κυκλοι πηγαιναν καλα μαζεψα 3 στους 4, ο ενας ειχε κενο. μετα εκανα ενα τροποποιημενο με κλομιφαινη. ηταν 2 ωαρια δεν γονιμοποιηθηκε κανενα. απο τοτε για αρκετους κυκλους συνεχομενους δεν μαζεψα κανενα, η ειχε γινει η ωορηξια η ηταν αδειο η δεν γομινοποειτο (δεν ξερω εαν εφταιγε η κλομιφαινη η ηταν θεμα τυχης). ειχα απογοητευτει πολυ κ μετα τους τελευταιους 5 κυκλους δεν χασαμε κανενα.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αρνητικό! Προσπαθώ να μαζέψω τα κομμάτια μου...

 

κοπελα μου λυπαμε πολυ,,,κατσε να ηρεμησεις, να μαζεψεις υπομονη, επιμονη κ θετικη σκεψη για τις επομενες κινησεις σου.μην το αφησεις να σε παρει απο κατω.:)

 

Rosemaraki εσυ με την επαναληπτικη τι εγινε?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αρνητικό! Προσπαθώ να μαζέψω τα κομμάτια μου...

 

Κοριτσάκι μου.... δεν ξέρω τί να πω για να σε κάνω νια νιώσεις καλύτερα...

Εύχομαι μόνο να καταφέρεις να σηκωθείς και να πάρεις δυνάμεις όσο πιο γρήγορα γίνεται...

 

Δυστυχώς και τα δικά μου νέα δεν είναι πολύ καλά. Η επαναληπτική χοριακή ανέβηκε κατά 80% και είναι ακόμα χαμηλή (185 από 103), Ο γιατρός μου είπε ότι "παραμένουμε στο παιχνίδι" αλλά εγώ παρακαλάω μόνο να γλιτώσουμε τα χειρότερα.... Να μη χρειαστεί να βρεθώ πάλι σε κανένα χειρουργείο δηλαδή...

Εννοείται ότι έχω επαναληπτική τη Δευτέρα. :-(

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι μου.... δεν ξέρω τί να πω για να σε κάνω νια νιώσεις καλύτερα...

Εύχομαι μόνο να καταφέρεις να σηκωθείς και να πάρεις δυνάμεις όσο πιο γρήγορα γίνεται...

 

Δυστυχώς και τα δικά μου νέα δεν είναι πολύ καλά. Η επαναληπτική χοριακή ανέβηκε κατά 80% και είναι ακόμα χαμηλή (185 από 103), Ο γιατρός μου είπε ότι "παραμένουμε στο παιχνίδι" αλλά εγώ παρακαλάω μόνο να γλιτώσουμε τα χειρότερα.... Να μη χρειαστεί να βρεθώ πάλι σε κανένα χειρουργείο δηλαδή...

Εννοείται ότι έχω επαναληπτική τη Δευτέρα. :-(

 

Rosemaraki ευχομαι να ανατραπουν ολα,,, οπως ειδες κ ο γιατρος εχει ελπιδες,,,θετικη σκεψη,,,αυτο χρειαζετε,,, ξερω οτι εχει αγωνια μια τετοια κατασταση,,, κανε ομως υπομονη κ σου ευχομαι την δευτερα ολα να ειναι ετσι οπως πρεπει,,,:)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...