Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Αποφασίσαμε λίγο καθυστερημένα να κάνουμε τα γενέθλια της μικρής μας αλλά και τις γιορτές τους. Λόγω έλλειψης χρόνου δεν προλαβαίνω να φτιάξω μόνη μου την τούρτα. Από την άλλη σκέφτηκα ότι θα ήταν πιο οικονομικό να πάρω μία απλή τούρτα και να να τη διακοσμήσω μόνη μου. Με τι όμως? Εψαξα σε jumbo και κουκου και δεν βρήκα τίποτα.

Νεφέλη:1-1-08 Άλκηστις:1-4-09 Ίριδα:17-6-10

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


φτιάξε ζαχαροπαστα, πάρε κουπάτ και χρώματα ζαχαροπλαστικής και κάνε σχέδια...Δεν είναι ανάγκη να είναι διόροφα κάντα με ένα πάτωμα εσύ....

 

Συνταγή ζαχαροπαστάς

Κάλυψη Ζαχαρόπαστας σε τούρτα

 

Σχέδια με ζαχαρόπαστα

 

βουτυρό κρεμα εδώ

 

 

ιδέες για ζαχαροπαστα σε τουρτίτσες παιδικές!!!!

 

cake322.jpgevelyns-purse-cake-717341.jpgFlower-Power-Birthday-Cake.jpgpresent-birthday-cake.jpgkids-birthday-cake-idea-02.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εγώ το έχω ψάξει για κάτι πιο οικονομικό κατέληξα τελικά πως δεν κοστίζει πλέον το σχέδιο στα ζαχαροπλαστεία τόσο ακριβά (αν βρεις -βέβαια- κάτι που να αρέσει στο παιδί)γιατί εγώ με την δικιά μου που της αρέσουν τα ζώα (ειδικά αλογα και σκυλάκια) δυσκολεύομαι....

Το σχέδιο κοστίζει περίπου 5-10 το πολύ 15! ΜΕ 5-10 βρίσκεις όμορφα σχέδια πάντως...

Ρώτησε διάφορα ζαχαροπλαστεία...

Το δικό μας πάντως φτιάχνει και για γενέθλια απλές χωρίς επιβάρυνση...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ. Η ζαχαρόπαστα τέλεια, αλλα φοβάμαι να την επιχειρήσω! Μάλλον θα ψάξω καλύτερα το θέμα του ζαχαροπλαστείου.

Νεφέλη:1-1-08 Άλκηστις:1-4-09 Ίριδα:17-6-10

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ. Η ζαχαρόπαστα τέλεια, αλλα φοβάμαι να την επιχειρήσω! Μάλλον θα ψάξω καλύτερα το θέμα του ζαχαροπλαστείου.

 

 

Σαν ζυμάρι είναι καλό μου και το πλάθεις σαν να φτιάχνεις κουλουράκια...δεν είναι τίποτα!!!! :P:p:p

 

Επίσης δεν στοιχίζει σε λεφτά, απλά θα κουραστείς αρκετά!!!!

 

 

αν θες άλλη ιδέα μπορείς να βάλεις και χρωματιστά κουφετάκια τύπου smarties, τρούφα χρωματιστή....Ανάλογα και το θέμα του πάρτυ που θα έχεις!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν δωσεις 10-15 ευρω στο σχεδιο το οποιο θα τ πληρωσεις και στο ζυγισμα της τουρτας....καλυτερα να παρεις ενα κουτακι Playmobil εκει γυρω θα βρεις αρκετα σχεδια και θα κανεις σουπερ τουρτα

Εγω τετοιες τους κανω

4

Link to comment
Share on other sites

Τα βαριά σχεδιάκια π.χ. τουίτι (κουμπαράς) στα δίνουν εκτός, στο χέρι.... δεν τα ζυγίζουν.

Επίσης, την άλλη φορά που πήρα για το σχολείο δεν μου είχε βάλει κανένα "μπιχλιμπιδάκι" πανω...την ζύγισε και μου τα έβαλε μπροστά μου μετά....

Είναι θέμα ζαχαροπλαστείου... Αν σε βολεύει η περιοχή Κορυδαλλού - Κερατσίνι να σου πω...

Link to comment
Share on other sites

Τα βαριά σχεδιάκια π.χ. τουίτι (κουμπαράς) στα δίνουν εκτός, στο χέρι.... δεν τα ζυγίζουν.

Επίσης, την άλλη φορά που πήρα για το σχολείο δεν μου είχε βάλει κανένα "μπιχλιμπιδάκι" πανω...την ζύγισε και μου τα έβαλε μπροστά μου μετά....

Είναι θέμα ζαχαροπλαστείου... Αν σε βολεύει η περιοχή Κορυδαλλού - Κερατσίνι να σου πω...

Παλι καλα,εδω τα ζυγιζουν μαζι με τα παιχνιδια:roll:

4

Link to comment
Share on other sites

Παρε απο τα τζάμπο μια κορωνα και ενα ραβδακι με 3 ευρω και βαλτα πανω...Μεγάλα και εντυπωσιακά

Η ακομαη και ζωάκια...Πιο φθηνα θα ερθει ετσι και αλλιως...

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βάφλα της Ντόρας?! Μου άρεσε και η ιδέα με το στέμμα και το ραβδάκι! Ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις ιδέές σας

Νεφέλη:1-1-08 Άλκηστις:1-4-09 Ίριδα:17-6-10

Link to comment
Share on other sites

Βάφλα? Ωραία ιδέα!!!!!!!!!!! Έχει και άλλα σχέδια??? Κανένα ζωάκι????χιχι... Μπορείς να μας πεις διεύθυνση ή τηλ....?εταιρίας? ή ζαχαροπλαστείου?

Αν μπορείς να μας βάλεις φώτο της τούρτας???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια ευχαριστώ. Η ζαχαρόπαστα τέλεια, αλλα φοβάμαι να την επιχειρήσω! Μάλλον θα ψάξω καλύτερα το θέμα του ζαχαροπλαστείου.

 

το σουπερ μαρκετ αλντι εχει φοβερες παιδικες φιγουριτσες απο ζαχαροπατσα και σε αρκετα καλη τιμη...ριξε μια ματια...εγω ηδη πηρα καποιες...ειναι πολυ ομορφες, παιδικες...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
εμεις καναμε μια κανονικη τουρτα-η πεθερα μου- κ αγορασε με 3 ευρω βαφλα της ντορας κ ηταν μια τελεια τουρτα με την φωτο της ντορας πανω!

 

Αυτό ακριβώς ψάχνω κι εγώ!! Μήπως υπάρχει κάποιο τηλ. ή διεύθυνση του καταστήματος??

Link to comment
Share on other sites

να κοιταξεις σε καταστημα που πουλανε ειδη διακοσμησης γλυκων...εμας ενας εδω εχει ολοκληρη αποθηκη με παραστασεις και διαφορα για τουρτες και ειδη συσκευασιας, τους κωδικους τους παιρνει απο προμηθευτες

πχ pandecor και ειναι αλλος ενας που ολο το ξεχναω... μπορεις να κανεις μια ερωτηση αν δινει κ λιανικη.εμας εδω αυτο το καταστημα δινει.

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

μπορειτε να μου πειτε που θα βρω βαφλα για τουρτα στην αθηνα?

ψαχνω για "mickey mouse"

η κανα καταστημα που πουλαει ειδη διακοσμησης γλυκων?

 

θελω εγω να φτιαξω την τουρτα γενεθλειων του γιου μου και θελω να βρω πως θα την στολισω.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...