Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ποναει συνεχεια η κοιλια μου...το ειχατε κι εσεισ?


Recommended Posts

Ειμαι 10 εβδομαδων... υποτιθετε ολα καλα..

εχω μια μικρη αποκολιση αλλα δεν χρειαστικε να μεινω ξαπλωμενη.

 

Ασχετα απο αυτο (ετσι νομιζω τουλαχιστον)

Ποναει η κοιλια μου ολη την ωρα μερα νυχτα...κοιλοπονοσ..

κοριτσια μου εσεισ οι πιο εμπειρεσ..το θεωρειτε φυσικο?

 

Και δεν ειναι θεμα δυσκιλοιοτητασ..να ναι καλα τα ολ μπραν..

 

φιλια..

MZw9p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ειμαι 10 εβδομαδων... υποτιθετε ολα καλα..

εχω μια μικρη αποκολιση αλλα δεν χρειαστικε να μεινω ξαπλωμενη.

 

Ασχετα απο αυτο (ετσι νομιζω τουλαχιστον)

Ποναει η κοιλια μου ολη την ωρα μερα νυχτα...κοιλοπονοσ..

κοριτσια μου εσεισ οι πιο εμπειρεσ..το θεωρειτε φυσικο?

 

Και δεν ειναι θεμα δυσκιλοιοτητασ..να ναι καλα τα ολ μπραν..

 

φιλια..

Εγώ πάντως στην θέση σου, θα έκανα ένα τηλέφωνο στον γιατρό μου...είπαμε πονάμε το πρώτο τρίμηνο, αλλά όχι ανηπόφορά, εσύ ακούγεσαι σαν να μην κοιμήθηκες όλο το βράδυ...

z4X6p2.png

Link to comment
Share on other sites

Πόσο σε καταλαβαίνω....!!!

Τα ίδια κι εγώ, υπέφερα μέχρι πριν μια εβδομάδα, τώρα έχουν αραιώσει οι πόνοι και είναι μικρότερης έντασης..

Ίσως έχει σχέση και το μαγνήσιο, που παίρνω..

ITKtp2.png

Feiyp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΟΝΑΓΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ. ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ ΤΟΥ ΓΑΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ ΑΡΚΕΤΑ! ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΣ ΤΟΣΟΣ ΠΟΝΟΣ. ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΛΕΩ Κ ΕΓΩ. ΚΑΝΕΙ Η ΜΗΤΡΑ ΣΥΣΠΑΣΟΥΛΕΣ ΓΙΑΤΙ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΟΝΑΜΕ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.

bl0Hp3.pngLaUTp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω παντως πονουσα σε ολη την δειαρκεια της εγκυμοσυνης.. τωρα που μπηκα στον μηνα μου βεβαια δε πειραζει στην αρχη ομως που πονουσα ηταν το θεμα.. ενα τηλ. στον γιατρο θα ηταν οτι καλυτερο

 

 

 

as1cCFe0g410000MTA0NjE0YnwwMDk5NTNifG15IGxpdGxlIGNhdA.gif

uiphp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω πονουσα στην αρχη! οχι ανυποφορα αλλα συνεχομενα!!!! Και ειχα ρωτησει το γιατρο μου και μου ειπε οτι μεγαλωνει το " σπιτακι " του μωρου με αποτελεσμα να σπρωχνει όλα τα οργανα δεξια και αριστερα για να ανοιξει χώρο.! :D (ολοκληρο οροφοδιαμερισμα ετοιμαζεται :shock::D )

Εγω νομιζα οτι με επιασε σκωληκοειδιτης!

Για καλο και για κακο ρώτα και τον γιατρο σου! :)

ejdnoznx2qfczs7i.png
Link to comment
Share on other sites

Ως την 12 εβδομάδα είχα κ εγώ πόνους στιγμιαίους κατι σαν κράμπες περίπου 4 φορές την ημέρα κ όχι συνεχόμενους. Επίσης πονούσα στον κόλπο ήταν ένας πόνος σαν τράβηγμα.. Αυτά ενοιωθα εγώ. Εσύ σε κάθε περίπτωση θα ρωτήσεις τον γιατρό σου.. Φιλιά κ θα δεις που δεν θα είναι τίποτα. Ίσως κάθε εγκυούλα να έχει τα δικά της συμπτώματα :P .

D9kvp2.png?3X2batCM

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω πονουσα αρκετα μεχρι και την 14 -15 εβδομαδα αν θυμαμαι καλα!! Το ελεγα συνεχεια στον γιατρο μου και επεμενε οτι ειναι οπωσ οταν εχεισ πολυ καιρο να πας γυμναστηριο και πιανεσε τρελα... δεν μπορεις να κουνηθεις κλπ. Μην αγχωνεσαι θα τα εχεις αυτα!! αλλα Ρωτα καλυτερα κι εσυ!!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και εγώ πονούσα μέχρι τον έκτο μήνα περίπου. Ήταν σαν πόνοι περιόδου, αλλά χαμηλής έντασης. Όλοι μου έλεγαν ότι δεν είναι καλό σύμπτωμα αυτό και να ξεκουράζομαι. Ο γιατρός μου όμως από την αρχή ήταν καθησυχαστικός και μου έλεγε ότι πονάω γιατί μεγαλώνει η μήτρα. Ίσως ο πόνος να έχει να κάνει και με τη θέση της μήτρας. Κάποια στιγμή ο γιατρός μου είχε πει ότι η μήτρα μου είναι κάπως προς τα πίσω και γι'αυτό πονάω, ενώ άλλες κοπέλες έγκυες δεν νιώθουν αυτό τον πόνο.

242904.png 2/8/2008 Η ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΕ ΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ! ΗΡΘΕΣ ΕΣΥ! ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΠΟΛΥ - ΠΟΛΥ!
Link to comment
Share on other sites

lolabunny και εμενα αυτο μου ελεγε ο γιατρος μου οτι μεγαλωνει η μητρα..

βεβαια ειχε δικιο γιατι αν ηταν κατι αλλο δεν θα εφτανα μεχρι εδω ετσι.. τωρα που τα θελουμε ομως εχουν σταματησει ολα αυτα.. τελος παντων..

 

 

 

dev364pp___.png

uiphp3.png
Link to comment
Share on other sites

Dudu είμαι εγκυος στις 14 εβδομαδες τώρα.Είναι το πρώτο παιδάκι και άπό την μικρή μου εμπειρία μπορώ να σου πω το εξής¨

ΑΠοκόλληση δεν είχα ,έχω σχετικά καλή εγκυμοσύνη,αλλά από την πρώτη στίγμή που είχα καθυστέρηση και ας μην έχω σταθερό κύκλο,είχα εντονότατους πόνους χαμηλά στην κοιλιά όοοολη την ημέεερα και να φανταστείς ξυπνούσα απο τον πόνο και μέσα στην νύχτα και δεν μπορούσα να κοιμηθώ!

Ατο συνεχίστηκε μεχρι να πάω 8 εβδομαδων όπου μετά ελαττώθηκε σταδιακά και μεχρι και σήμερα που σου μιλάω έχω σποραδικά και πολύ αραιά,τέτοιους πόνους που έρχονται και φεύγουν.και είναι πολύ έντονοι σε διαβεβαιώνω!Ούτε ο σίδηρος έχει σχέση ουτε το μαγνήσιο ουτε τιποτε.

Εάν αυτοί που περιγραφεις,είναι πόνοι σαν της περιόδου τότε να μην ανησυχείς....είναι πάραπολυ συχνό φενόμενο...ειδικά για να μην σου πω μόνο στις πρωτότοκες...διότι ανοίγει η μήτρα.Η μήτρα δεν είναι ελαστική και γα να μπορέσει να ανοίξει και να πάρει το σχήμα του παιδιού σιγα σιγά ,φέρνει πόνους.έντονους.στο δεύτερο παιδι η σε οοσα ακολυθήσουν οι πονοι επειδή η μήτρα έχει ανοίξε μία φορα ,δεν υπάρχουν.

Αν μιλάμε λοιπόν για τον ίδιο πόνο...ελπίζω να βοήθησα. :D

Κάνε και μία ερώτηση στο γιατρό σου (όχι τίποτε άλλο μόνο λόγω της αποκόλλησης που είχες-αλλά πιστεύω πολα καλά)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...