Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΠΟΚΡΙΑΤΙΚΕΣ ΣΤΟΛΕΣ


Recommended Posts

Λοιπόν, ο μπέμπης μου είναι 3 μηνών και ενόψει των αποκρεών θα ήθελα να τον ντύσω κάτι χαριτωμένο. Για πείτε οι έμπειρες μαμάδες τι θα μπορούσα να ντύσω το μωράκι μου χωρίς να το πολυφορτώσω για να αισθάνεται άνετα (δε δέχεται και τίποτα στο κεφάλι του). Ωραίες στολές βρήκα εδώ

http://www.thekidswindow.co.uk/html/results2.asp αλλά είναι από 6 μηνών και πάνων (ο περισσότερες μπεμπέ στοιχίζουν με τα μεταφορικά γύρω στα 30 ευρώ)

 

age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα

εγω θα τη ντισω γατακι θα ειμαστε τοτε 5 μηνων

θα τησ φορεσω μια ροζ ολοσομη φορμιτσα εχω και καπελακι με αυτακια ροζ

θα τησ κανω και μια ουριτσα

θα τησ κανω μουστακια και ετιμη η μπεμπογατουλα μου!!!

ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΓΛΥΚΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ποτε ξεκιναν φετος οι αποκριες?Εγω λεω να τον ντυσω η αγγελακι η με καμμια στολη απο αυτες που εχουν στα τζαμπο για μωρα!Λιονταρακι,λαγουδακι,μαιμουδακι..Τις εχετε δει?Επισης,φτερα αγγελου που μπορω να βρω?

Link to comment
Share on other sites

Smaroula ωραίες οι στολές που έχει το site αλλά μήπως το παιδί νιώθει πολύ εγκλωβισμένο μέσα σε αυτες γιατί είναι μικρούλι?

Εμένα στις πρώτες απόκριες που ήταν περίπου 5 μηνών τον έντυσα ναυτάκι με μια στολή που είχε κάτι σαν μπέρτα που πέρναγε από τον λαιμό, είχε παπουτσάκια και ναυτικό καπελάκι. Ωραία ήταν, αλλά όχι ότι κατάλαβε και πολλά ο μικρός. Γιατί δεν προτιμάς κάτι πιο απλό για αρχή?

Kiki + George = Panagiotis + Maria

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μια καιθίγετε αυτό το θέμα ήπως ξέρετε που μπορώ να βρω πρωτότυπες στολές για μωρά (εκτός από ΚΟΥ ΚΟΥ, Τζάμπο κτλ) στη Θεσ/νίκη? Ανυπομονώ να ντύσω τον μπεμπουλάκο μου! Και να σκεφτείτε ότι μέχρι τώρα σιχαινόμουν τις απόκριες!

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω φοβάμαι να παραγγείλω απο το ιντερνετ γιατι δεν ξέρω τι σκατα υλικό θα ειναι....συνηθως οι στολες ειναι απο βρωμουφάσματα....εδω εμενα με πειράζουν στο δέρμα.

Ασε που ειναι και τοσο μωρο και σιγά θα πάμε σε κανενα πάρτυ; :roll:

του χρονου να μεγαλώσει λιγο εκτος κι αν βρω κάτι καλό ποιοτικά

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το έψαξα το θέμα και κοίταξα στα μαγαζιά, δυστυχώς όλες οι στολές για μωρά έχουν την ίδια ποιότητα.. Κι εγώ δε νομίζω να παραγγείλω από ιντερνετ, όχι για την ποιότητα, αλλά λυπάμαι τα λεφτά.. Θέλω απλά να του βάλω κάτι για να τον φωτογραφίσω και τέλος! Η αλήθεια είναι ότι είμαστε φοβιτσιάρηδες και υπερπροστατευτικοί και δεν πρόκειται να πάμε πουθενά με πολλά παιδάκια λόγω ιώσεων... Αλλά θέλω να του φορέσω κάτι για το καλό..

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το έψαξα το θέμα και κοίταξα στα μαγαζιά, δυστυχώς όλες οι στολές για μωρά έχουν την ίδια ποιότητα.. Κι εγώ δε νομίζω να παραγγείλω από ιντερνετ, όχι για την ποιότητα, αλλά λυπάμαι τα λεφτά.. Θέλω απλά να του βάλω κάτι για να τον φωτογραφίσω και τέλος! Η αλήθεια είναι ότι είμαστε φοβιτσιάρηδες και υπερπροστατευτικοί και δεν πρόκειται να πάμε πουθενά με πολλά παιδάκια λόγω ιώσεων... Αλλά θέλω να του φορέσω κάτι για το καλό..

 

μπορει να αυτοσχεδιάσουμε κάτι ρε συ! να ειναι και ασφαλες!

Link to comment
Share on other sites

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Πέρυσι το είχα κι εγώ αυτό το θέμα με τη Ρέα (ήταν τριών μηνών).

Και το θέμα είναι πως ό,τι στολή και να της φορούσα, αγκαλιά την είχα συνέχεια (πού ν' αφήσεις ένα τόσο μικρό μωρό έτσι κι αλλιώς; ).

Και σκέφτηκα αυτό:

carnival%20costume%20pouch_ladybug.jpgrhea%20as%20a%20ladybug.JPG

Μας βόλεψε τόσο πέρυσι, που φέτος έκανα κάτι αντίστοιχο:

 

http://asterakislings.blogspot.com/2009/02/blog-post_22.html

 

apokries_2009.JPG

Τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...