Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΚ ΠΕΡΙΤΡΟΠΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑ ΚΑΙ ΑΠΕΙΛΕΣ ΑΠΟ ΕΡΓΟΔΟΤΗ!!!!


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ...ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ...ΣΑΝ ΝΕΑ ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΑ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ!ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΟΜΩΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!!

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ!!!

ΛΟΙΠΟΝ Ο ¨ΚΑΛΟΣ ΜΟΥ¨ΕΡΓΟΔΟΤΗΣ ΟΤΑΝ ΕΠΕΣΤΡΕΨΑ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΤΟΥ ΟΑΕΔ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΠΑΙΝΩ ΣΕ ΕΚ ΠΕΡΙΤΡΟΠΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΜΟΝΟΜΕΡΗΣ ΑΠΟΦΑΣΗΣ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΩ 8 ΗΜΕΡΕΣ ΤΟΝ ΜΗΝΑ..ΧΡΗΜΑΤΑ???290 ΚΑΘΑΡΑ!!!ΕΓΩ ΤΟΥ ΕΚΑΝΑ ΑΜΕΣΩΣ ΑΓΩΓΗ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.ΠΑΡΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΙΚΗΓΟΡΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΔΑΝΕΙΖΟΜΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΒΑΛΑ ΚΑΤΩ..ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥ ΠΕΡΑΣΕΙ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ.ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΞΗΣ .. ΣΤΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΕΦΕΡΕ ΔΥΟ ΑΤΟΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΟΥΝ ΨΕΥΔΩΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΗ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΚΑΙ ΟΤΙ Η ΕΤΑΙΡΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ!!!ΟΛΑ ΨΕΜΑΤΑ.ΟΠΟΤΕ Η ΘΕΣΗ ΜΟΥ ΔΥΣΚΟΛΕΨΕ ΠΟΛΥ..ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΘΑΥΜΑ ΜΕ ΣΩΖΕΙ!!ΜΕΤΑ ΤΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ Ο ΕΡΓΟΔΟΤΗΣ ΜΟΥ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕ ΟΤΙ ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΠΟΥ ΛΗΓΕΙ ΤΟ 18 ΜΗΝΟ ΘΑ ΜΕ ΑΠΟΛΥΣΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΩ ΦΡΑΓΚΟ ΕΠΙΣΗΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΧΑΛΑΕΙ ΣΤΟΥΣ ΔΙΚΗΓΟΡΟΥΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΝΟΙΑΖΕΙ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΙ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ ΚΑΙ ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ.ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΗΝ ΚΩΛΟΕΤΑΙΡΙΑ ΚΑΙ ΕΧΘΕΣ ΜΟΥ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΑΝ ΟΤΙ ΓΙΑ ΦΕΤΟΣ ΕΧΩ ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΑΔΕΙΑ 7 ΗΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΤΙΣ 5 ΜΟΥ ΤΙΣ ΕΔΩΣΕ ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΤΣΙ ΓΟΥΣΤΑΡΕ ΚΑΙ ΟΤΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΜΟΥ ΜΕΝΟΥΝ 2 ΙΣΧΥΕΙ??ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΣΕΣ ΚΑΙ ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΤΡΥΠΑΚΙ ΤΗΣ ΕΚ ΠΕΡΙΤΡΟΠΗΣ Η ΕΧΟΥΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΠΟ ΝΟΜΙΚΗ ΠΛΕΥΡΑ ΑΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΛΙΓΑΚΙ!!!!!ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΣΑΣ!!!ΦΙΛΑΚΙΑΑΑΑΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΗΝ ΤΑ ΠΑΡΑΤΑΤΕ ΠΟΤΕ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΑΝ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΧΑΣΕΤΕ![/u][/b]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Θα σου πω κάτι που εφάρμοσα εγώ σε μια άλλη περίπτωση βέβαια, δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να εφαρμοστεί στην δικιά σου.

 

Μήνυση για ψευδομαρτυρία στους μάρτυρες και σε αυτόν.

Πως μπορεί να αποδείξει την αργοπορία σου, χτυπάγατε κάρτα?

Τι πάει να πει δεν είσαι καλή υπάλληλος?

 

Η μήνυση για ψευδορκία δεν αίρεται, θα πρέπει να εκδικαστεί οπωσδήποτε, οπότε να δούμε οι μάρτυρές του με τι κότσια θα ξαναπάνε σε δικαστήριο.

 

Βέβαια τίθεται και το χρηματικό, το ξέρω.

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

έχουν αποθρασυνθεί τελείως! και στη δουλειά του άντρα μου ο προιστάμενος τους απειλεί συνέχεια με απόλυση για ασήμαντους λόγους (για τη στάση του σώματός τους,επειδή κατά τη γνώμη του δεν ήταν ώρα να κάνουν μια συγκεκριμένη δουλειά και τέτοια). μα, δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να προστατευθεί ο εργαζόμενος; Αν είναι δυνατόν!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με την ψευδορκία που αναφέρει η κοπέλα πιο κάτω. Και εγώ αυτό ξέρω σαν λύση αλλά να έχει και αυτό μια διαδικασία δικαστική που καθυστερεί. Είναι όμως η μόνη λύση δεδομένου ότι με το νέο εργατικό κανονισμό έχουν δώσει στις ιδιωτικές επιχειρήσεις το δικαίωμα να κάνουν ότι θέλουν. Αλλά είναι μια λύση γιατί σε περίπτωση που νικήσεις, τουλάχιστον θα αποζημιωθείς με το ποσό που σου αντιστοιχεί για το χρονικό διάστημα των 18 μηνών που έπρεπε να εργάζεσαι κανονικά κτλ. Απλά και φαντάζομαι ότι πλέον δεδομένων των συνθηκών που επικρατούν στην εργασία σου αυτό επιθυμείς κια εσυ, είναι ότι με το που θα τελειώσει το 18μηνο ο εργοδότης σου θα σε απολύσει, αφού δυστυχώς δεν μπορεί κανένα δικαστήριο να τον υποχρεώσει να συνεχίσεις την εργασία σου εκεί. Αλλά είναι υποχρεωμένος να σου δώσει αποζημίωση (αν και πολύ μικρή πλέον) αν είχες σύμβαση αορίστου εκτός αν έχεις υπογράψει σύμβαση ορισμένου χρόνου.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ρε παιδιά είναι δυνατόν;;; επειδή δεν έχω κάνει πολλές δουλειές στη ζωή μου - μόλις τελείωσα το πανεπιστήμιο ασχολήθηκα με ιδιαίτερα, μετά δούλεψα κάπου που ήμουν πολύ ευχαριστημένη από τις συνθήκες και τον τρόπο που μου μιλούσε ο εργοδότης και τώρα έχω τη δική μου δουλειά. Ίσως λοιπόν να είμαι...εκτός τόπου και χρόνου...

 

Ο άντρας μου δουλεύει κάπου όπου ο προιστάμενος τους προσβάλει και τους απειλεί φτιχτά. Όχι τον άντρα μου, τον υπεύθυνο του τμήματός του. Δεν έχει σημασία όμως...το θεωρώ απαράδεκτο. Αν κάνει κάποιο λάθος, δε λέω...να του κάνει παρατήρηση. Αλλά να τον βρίζει χυδαία; Και να τον απειλεί ότι δε θα έχει στόμα να μιλάει αν συνεχίσει; Δεν υπάρχει τρόπος να προστατευτεί ο εργαζόμενος από τέτοιες συμπεριφορές;;;

 

έτσι μου έρχεται να τηλεφωνήσω στα κεντρικά και να κάνω ανώνυμη καταγγελία! σλλά σκέφτομαι μη χάσουν τη δουλειά τους οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...