Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

SOS-τι θα κανω με αυτον?


Recommended Posts

Είμαι η Εβίνα, είμαι 16 χρόνων. Περισυ το καλοκαίρι γνώρισα ένα αγόρι (18 χρόνων-Τρίτη λυκείου) από την Σουηδία. Κοίταγε πολύ προς το μέρος μου και τότε τον πρόσεξα και εγώ. Μας σύστησε ο νονός μου. Μιλήσαμε ελάχιστα. Παρόλα αυτά εμένα άρχισε να μου αρέσει από την πρώτη στιγμή που τον είδα. Άρχισαμε να μιλάμε αργότερα στο Ίντερνετ (αφού του είχα στείλει εγώ). Για να μην τα πολυλογώ, τελευταία δεν μιλάμε αρκετά και μου λείπει...άλλο αυτό. Το θέμα είναι ότι έχω πάθει εμμονή! Τι θα του στείλω, αν θα του στείλω, πότε θα του στείλω, να βάλω emoji? Κάθε φορά που μιλάμε (πάντα εγώ ξεκινάω την συζήτηση) ενδιαφέρεται για εμένα και αυτό με τραβάει ακόμα πιο πολύ. Συνεχίζει άνετα την συζήτηση. Απλά έχουμε πρόβλημα επικοινωνίας λόγω του ότι δουλεύει και της διαφοράς ώρας. Νομίζετε ότι του αρέσω? και αν ναι να του το πω από Ίντερνετ ή από κοντά όταν έρθει? Τι να κανω για να του κεντρίσω το ενδιαφέρον?

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας...:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ βλέπω ότι όλο αυτό είναι μόνο από την πλευρά σου. Αυτός δεν σου έχει δώσει ενδείξεις ότι σε γουσταρει. Αν θεωρείς ότι επειδή μιλατε κάπου κάπου στο ίντερνετ και ανταλασσεται μηνύματα και smilies αυτό σημαινει οτι φλερταρει, τότε μάλλον έχεις διαστρεβλωμενη αντίληψη περί φλερτ. Χωρίς παρεξήγηση :P Ο τύπος πιθανόν δεν έχει ιδέα πώς νιωθεις γι αυτόν. Τώρα όσο το πώς να του κεντρισεις το ενδιαφέρον, τι να σου πω.. τι κοινά έχετε με τον συγκεκριμένο ώστε να πιασετε ένα θέμα συζήτησης? Πείτε για τη eurovision που είναι και επικαιρο μιας και είναι από τη Σουηδία ;)

Link to comment
Share on other sites

Ένα δίκιο το χεις... :) πάντα με βλάκες έμπλεκα! Μιλάμε για κοίνα θέματα...και πάντα με ρωτάει τα νέα μου,για το σχολείο...φαίνεται οτι δεν βαριέται να μιλάει μαζί μου...αν δεν έχει δουλειά μπορεί να μιλάμε και όλο το βράδυ!:3 Κάποιοι γνωστοί μου και φίλοι μου μου έχουν πει οτι εκεί είναι τελείως διαφορετικά τα πράγματα...σεξ ξεκινάνε στα 13-14...και μου λένε πως το πρώτο πράγμα που θα θέλει αν τα φτιάξουμε είναι να προχωρήσουμε...από εκεί να καταλάβεις...Είναι σίγουρο πως δεν έχει ιδέα για το πως νοιώθω και φυσικά δεν περιμένω να

το καταλάβει από το Facebook! -_- Πως να του το πω όμως ή έστω πως να του το δείξω;;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι απλά εχεις φάει κολλημα μαζί του και σου χει γίνει εμμονή όπως λες. Όλες λίγο πολύ τα χουμε περάσει στην εφηβεία και έχουμε ρίξει κλαμα και ξενυχτια για τύπους που είχαμε φάει κολλημα και δεν ανταποκρινονταν. Μετά από λίγο καιρό όμως καταλαβαιναμε ότι δεν αξιζαν και πολύ κακό για το τίποτα. Πιστεύω είναι φάση που μόλις περάσει θα τον απομυθοποιησεις.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...