Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αλλεργια σε μωρο που θηλάζει


Recommended Posts

Δεν πειράζει, να κάνεις εσύ τη δίαιτα και σίγουρα θα δείτε αποτελέσματα!

Συνέχισε να της προσφέρεις τα φαγητά εσύ και άσε την να τρώει ό,τι θέλει αυτή. Να της δίνεις όμως προβιοτικά (κανονικά θα έπρεπε να της δίνεις και γιαουρτάκι), να τα παίρνεις κι εσύ καθώς και τα ένζυμα πάλι εσύ.

 

Εφόσον θηλάζει σχεδόν αποκλειστικά πάλι, η δική σου διατροφή θα τη βοηθήσει ιδιαίτερα, μια και το "καλό" μητρικό γάλα είναι ιδιαίτερα ευεργετικό!

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 7,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν πειράζει, να κάνεις εσύ τη δίαιτα και σίγουρα θα δείτε αποτελέσματα!

Συνέχισε να της προσφέρεις τα φαγητά εσύ και άσε την να τρώει ό,τι θέλει αυτή. Να της δίνεις όμως προβιοτικά (κανονικά θα έπρεπε να της δίνεις και γιαουρτάκι), να τα παίρνεις κι εσύ καθώς και τα ένζυμα πάλι εσύ.

 

Εφόσον θηλάζει σχεδόν αποκλειστικά πάλι, η δική σου διατροφή θα τη βοηθήσει ιδιαίτερα, μια και το "καλό" μητρικό γάλα είναι ιδιαίτερα ευεργετικό!

 

Αλήθεια μηπως θα μπορουσα να φτιάξω γιαουρτάκι απο το δικό μου γάλα??:oops::-D

Yugup3.png
Link to comment
Share on other sites

Επιστροφή στη φύση λοιπόν. Θυμάμαι γιαγιάδες με ζωμούς κ γάλα που γινόταν γιαούρτι σε μπολ τυλιγμένα σε μάλλινες κουβέρτες... :-P

 

Κατερίνα εγώ έστειλα μήνυμα για το βιβλίο γιατί είδα στο σαιτ τους ότι στέλνουν μόνο Αμερική κ Καναδά κ μου είπαν να παραγγείλω μέσω του σαιτ nutrivene.com κ θα το στείλουν στην Ελλάδα. Πιστεύω το ίδιο μπορεί να ισχύει κ για άλλα προιόντα. Αν θες πες μου τι θες να πάρεις κ ξαναρωτάμε. Κ γω αυτές τις μέρες κοιτώ τι θα πάρω για να τα πάρω όλα μαζί αλλά δεν έχω ακόμα καταλήξει. Αν σε βολεύει κάνουμε ΜΙΑ παραγγελία... :idea:

 

Πληροφοριακά, εμείς συνεχίζουμε με το δερματικό εξάνθημα (φούντωμα) λίγο πυρετό κάθε βράδυ 37.5 με 37.8 (καινούργιο αυτό) κ χαλάσαμε κ τα στερεά κακάκια σε πράσινα πιο υδαρά με απαίσια μυρωδιά :oops: οπότε εγώ ξαναγύρισα σε πατάτες κοτόπουλο ρύζι μακαρόνια κ κάποια φρούτα...

h9mbp2.png

 

ΘΗΛΑΖΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΝΑ ΚΑΝΩ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επιστροφή στη φύση λοιπόν. Θυμάμαι γιαγιάδες με ζωμούς κ γάλα που γινόταν γιαούρτι σε μπολ τυλιγμένα σε μάλλινες κουβέρτες... :-P

 

Κατερίνα εγώ έστειλα μήνυμα για το βιβλίο γιατί είδα στο σαιτ τους ότι στέλνουν μόνο Αμερική κ Καναδά κ μου είπαν να παραγγείλω μέσω του σαιτ nutrivene.com κ θα το στείλουν στην Ελλάδα. Πιστεύω το ίδιο μπορεί να ισχύει κ για άλλα προιόντα. Αν θες πες μου τι θες να πάρεις κ ξαναρωτάμε. Κ γω αυτές τις μέρες κοιτώ τι θα πάρω για να τα πάρω όλα μαζί αλλά δεν έχω ακόμα καταλήξει. Αν σε βολεύει κάνουμε ΜΙΑ παραγγελία... :idea:

 

Πληροφοριακά, εμείς συνεχίζουμε με το δερματικό εξάνθημα (φούντωμα) λίγο πυρετό κάθε βράδυ 37.5 με 37.8 (καινούργιο αυτό) κ χαλάσαμε κ τα στερεά κακάκια σε πράσινα πιο υδαρά με απαίσια μυρωδιά :oops: οπότε εγώ ξαναγύρισα σε πατάτες κοτόπουλο ρύζι μακαρόνια κ κάποια φρούτα...

 

Ποσες μερες εχει πυρετο;;Σίγουρα δεν είναι καμία ιωσουλα;;

 

Το βιβλίο το βρήκα κ στο αγγλικό amazon που στέλνει Ελλάδα...

Τα ενζυμα είναι το θέμα... Να πάρουμε αυτο το ειδικό για μωρα ή κανονικά ( τα παίρνουμε κ απο το iherb )...

Yugup3.png
Link to comment
Share on other sites

τώρα είμαι σε ένα συνέδριο :rolleyes: κ το μυαλό μου.... τεσπά, έλεγα να τους ρωτήσουμε. εγώ θα ετοιμάσω ένα εμαιλ μεσ'τις επόμενες μέρες κ θα τους ρωτήσω κ για μένα κ για το μωρό αν πρέπει να παίρνουμε διαφορετικά... κ το βιβλίο (τα βιβλία) θα δούμε...

h9mbp2.png

 

ΘΗΛΑΖΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΝΑ ΚΑΝΩ.

Link to comment
Share on other sites

Το βιβλίο το βρήκα κ στο αγγλικό amazon που στέλνει Ελλάδα...

Τα ενζυμα είναι το θέμα... Να πάρουμε αυτο το ειδικό για μωρα ή κανονικά ( τα παίρνουμε κ απο το iherb )...

 

Το βιβλίο γιατί δεν το παίρνετε από το λινκ που σας έδωσα που έχει και δωρεάν μεταφορικά;

http://www.bookdepository.com/

 

Προβιοτικά και ένζυμα καλύτερα να πάρετε αυτά που συστείνει αυτή.

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια μηπως θα μπορουσα να φτιάξω γιαουρτάκι απο το δικό μου γάλα??:oops::-D

 

To δικό σου γάλα είναι πιο χρήσιμο έτσι όπως είναι και περιέχει και προβιοτικά.

 

Ζύμωση χρειάζεται το γάλα των άλλων θηλαστικών, οπότε δεν χρειάζεται να μπεις σε αυτή τη διαδικασία.

 

Το παιδί θα φάει όλα τα υπόλοιπα όταν θα μπορεί να τα ανεχτεί. Για την ώρα τα τρως εσύ και βελτιώνεις και τη δική σου υγεία και του παιδιού.

Link to comment
Share on other sites

Valeri φαίνεται ότι δεν άκουσες τη συνέντευξη με τη Dr. Campbell που έβαλα, εξηγεί πολύ καλά όλες τις πιο πάνω απορίες σου!

συγνωμη που γραφω λιγο καθυστερημενα και χαλαω την ροη της κουβεντας σας

αλλα βρε Ροσι ναι δεν ειχα διαβασει την συνεντευξη που παρεθεσες γιατι δεν "ανοιγε" αλλα επειδη εχω ασχοληθει με τον αυτισμο μου φαινοταν πολυ περιεργο ,και δεν μπορω να πω οτι πειστικα 100% τωρα που την διαβασα

,δεν εχουν γινει ακομη ερευνες να το αποδειξουν ,αλλα στην τελικη εαν αυτη βλεπει βελτιωση και θεραπεια με οσα προτεινει με την αλλαγη της διατροφης και μονο ,αυτο αρκει προς το παρον ,και ισως ειναι απο τις λιγες που εχει δει σφαιρικα ολο το θεμα και εχει συσχετισει καταστασεις που ειναι αυτονοητο πια οτι θα δημιουργουσαν προβληματα μετα απο μακροχρονια και ανεξελεγκτη χρηση τους...... αντιβιωσεις ,αντισυλλιπτικα ,κορτιζονες κτλ..

 

 

και το αλλο με τον θηλασμο και τις αλλεργιες ,οκ συμφωνω με τα περισσοτερα ,αλλωστε τα ειχα διαβασει τοσο καιρο και απο αλλες πηγες ,αλλα δεν εχω διαβασει πουθενα αρθρα -ερευνες που να λενε ξεκαθαρα τι περναει στο γαλα και σε πια μορφη και το θεωρω οτι ειναι πανευκολο να γινει,πιθανον να το εχει κανει η συγκεκριμενη γιατρος στην κλινικη της ,ποιος ξερει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

συγνωμη που γραφω λιγο καθυστερημενα και χαλαω την ροη της κουβεντας σας

αλλα βρε Ροσι ναι δεν ειχα διαβασει την συνεντευξη που παρεθεσες γιατι δεν "ανοιγε" αλλα επειδη εχω ασχοληθει με τον αυτισμο μου φαινοταν πολυ περιεργο ,και δεν μπορω να πω οτι πειστικα 100% τωρα που την διαβασα

,δεν εχουν γινει ακομη ερευνες να το αποδειξουν ,αλλα στην τελικη εαν αυτη βλεπει βελτιωση και θεραπεια με οσα προτεινει με την αλλαγη της διατροφης και μονο ,αυτο αρκει προς το παρον ,και ισως ειναι απο τις λιγες που εχει δει σφαιρικα ολο το θεμα και εχει συσχετισει καταστασεις που ειναι αυτονοητο πια οτι θα δημιουργουσαν προβληματα μετα απο μακροχρονια και ανεξελεγκτη χρηση τους...... αντιβιωσεις ,αντισυλλιπτικα ,κορτιζονες κτλ..

 

 

και το αλλο με τον θηλασμο και τις αλλεργιες ,οκ συμφωνω με τα περισσοτερα ,αλλωστε τα ειχα διαβασει τοσο καιρο και απο αλλες πηγες ,αλλα δεν εχω διαβασει πουθενα αρθρα -ερευνες που να λενε ξεκαθαρα τι περναει στο γαλα και σε πια μορφη και το θεωρω οτι ειναι πανευκολο να γινει,πιθανον να το εχει κανει η συγκεκριμενη γιατρος στην κλινικη της ,ποιος ξερει

 

Αχ κάτι τέτοιο θα ήταν λύτρωση!!! Να ξέρουμε τι περνάει, πόσο κτλ

Yugup3.png
Link to comment
Share on other sites

To δικό σου γάλα είναι πιο χρήσιμο έτσι όπως είναι και περιέχει και προβιοτικά.

 

Ζύμωση χρειάζεται το γάλα των άλλων θηλαστικών, οπότε δεν χρειάζεται να μπεις σε αυτή τη διαδικασία.

 

Το παιδί θα φάει όλα τα υπόλοιπα όταν θα μπορεί να τα ανεχτεί. Για την ώρα τα τρως εσύ και βελτιώνεις και τη δική σου υγεία και του παιδιού.

 

 

Δηλαδή το καλύτερο που έχω να κάνω είναι να την θηλαζω έτσι όσο θέλει παίρνοντας εγω τα προβιοτικα ( γιατί εκείνη αφού δεν τρώει δεν παίρνει ούτε αυτα) κάνοντας κ μια ισορροπημένη διατροφη, αποφεύγοντας τους δισακχαριτες, τα αμυλωδη, ινωδη κτλ.....ή να κάνω εγω ακριβώς την δίαιτα;;; ( γιατί είναι πράγματι πολυ εξαντλητική )

 

Κ η μικρη να τρώει αυτα που της αρέσουν ( περισσότερο το κρέας ) κ όταν είναι καλύτερα να της δοκιμάσω κ κάτι απο τα παραπανω να δούμε αν τα ανέχεται;;;

Yugup3.png
Link to comment
Share on other sites

To 4

 

Παραπάνω έγραψες για σούπες από κρέας αλλά στο 4 λέει για ζωμό από κόκαλα. Είναι αρκετά διαφορετικό. Τα κόκαλα περιέχουν ιχνοστοιχεία σε μεγαλύτερη συγκέντρωση από ότι στο κρέας. Από το κρέας παίρνεις τις πρωτεΐνες και κάποια ιχνοστοιχεία αλλά η γιατρός που προτείνει τη GAPS diet υποστηρίζει ότι χρειαζόμαστε τα επιπλέον ιχνοστοιχεία από το ζωμό των οστών, τις πρωτεΐνες από τους χόνδρους, τα λιπαρά από το μυελό των οστών (μεδούλι).

η προσληψη πρωτεινων απο τους γαστρεντερολογους θεωρειται πολυ σημαντικη σε φλεγμονες του εντερου,οπου και αυξανονται οι προσλαμβανομενες ποσοτητες

Κατερινουλα ισως δεν ειναι τυχαιο που η μικρη σου τρωει μονο κρεας ,και ο δικος μου μονο κρεας τρωει με πολυ ορεξη

Link to comment
Share on other sites

Κατερινούλα κανονικά πρέπει να κάνεις κι εσύ τη δίαιτα αυτή.

Αν δεν έχεις πεπτικά προβλήματα (αμφίβολο εφόσον έχεις αλλεργικό μωρό, αν άκουσες τη συνέντευξη εξηγεί πολύ καλά τη συσχέτιση της μαμάς με τη χλωρίδα του εντέρου του παιδιού) τότε μπορείς να παραλείψεις το πρώτο στάδιο.

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

η προσληψη πρωτεινων απο τους γαστρεντερολογους θεωρειται πολυ σημαντικη σε φλεγμονες του εντερου,οπου και αυξανονται οι προσλαμβανομενες ποσοτητες

Κατερινουλα ισως δεν ειναι τυχαιο που η μικρη σου τρωει μονο κρεας ,και ο δικος μου μονο κρεας τρωει με πολυ ορεξη

 

 

Ίσως τι να πω.. Η φύση είναι σοφή...

Yugup3.png
Link to comment
Share on other sites

Κατερινούλα κανονικά πρέπει να κάνεις κι εσύ τη δίαιτα αυτή.

Αν δεν έχεις πεπτικά προβλήματα (αμφίβολο εφόσον έχεις αλλεργικό μωρό, αν άκουσες τη συνέντευξη εξηγεί πολύ καλά τη συσχέτιση της μαμάς με τη χλωρίδα του εντέρου του παιδιού) τότε μπορείς να παραλείψεις το πρώτο στάδιο.

 

Ναι κ διάβασα διεξοδικά...

Δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα η αλήθεια είναι ούτε ήμουν ποτε αλλεργική, ούτε έχω πάθει ποτε μυκητιαση... Πάντα τρεφομουν σωστά κ ισορροπημενα με αγνά προϊόντα κ μαγειρεμενα στο σπίτι ( μπόλικα γιαουρτακια).... Εντάξει κάποια φουσκωματα έχω αλλα σε δυσπεπτες τροφές όπως πχ μαγειρεμενες πιπεριές( τις αποφεύγω ) κ κάποια συντηρητικά ... Η μητέρα μου όμως έχει δυσανεξια στο γάλα όταν καταναλώνει μεγάλες ποσότητες ...

 

Αυτο που ισχύει πάντως είναι η παράδοση των αντιβιωτικων απο γεννια σε γεννια ( παίρνανε με το παραμικρό - ευτυχώς εγω δεν ακολουθώ)..κ η μικρη έχει πάρει γύρω στις 3 φορές δυστυχώς...( βρογχητιδες κα )

Yugup3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου, οσο κι αν προσπαθω δεν τα τρωει η μικρη...:-(

 

Δεν θελει καθολου την σουπα, ουτε τα λαχανικα,ουτε το ginger tea, ουτε το τουρσι... μονο το κρεας τρωει...

κ θηλαζει ολη μερα γυρω στις 20 ωρες την ημερα!!!!:shock: Μονο θηλαζει..Καλα κοντευω να εξα'υλωθω

Ο θηλασμος απο μονος του ειναι θεραπευτικος??

 

Παντως κ μονο με αυτα τα λιγα κ το ultra levure χτες πρωτη μερα που δεν εκανε πρασινη διαρροια, ηταν βλεννωδη αλλα κ καπως σχηματισμενα..:-)

 

(sorry κατι εχει παθει το κουμπι του τονισμου:?)

οι γευσεις απο αυτα τα φαγητα δεν ειναι πολυ περιεργες για ενα παιδι ?

στην σουπα εβαλες και το πιπερι που γραφει?πως γινεται να συστηνει μαυρο πιπερι για ενα ερεθισμενο εντερο?

το to ginger ειναι πολυ πικρο πως να το πιει?

κανε τσαι απο αγριοτριανταφυλλια ,πολυ καλο ,πολυ πλουσιο σε βιταμινη C

τωρα τα τουρσι παλι πως να τα φαει ? γενικα τα τουρσοειδη, απο οτι εχω διαβασει, ερεθιζουν το εντερο :confused::confused::confused::confused: λογω της ξινοτητας τους ,αντε να βγαλεις ακρη,ακομη και το ξινο γιαουρτι μπορει να πειραζει

 

 

για να θηλαζει 20 ωρες, θα πιναει ετσι δεν ειναι?

τα ultra levur πως τα δινεις ?

Link to comment
Share on other sites

οι γευσεις απο αυτα τα φαγητα δεν ειναι πολυ περιεργες για ενα παιδι ?

στην σουπα εβαλες και το πιπερι που γραφει?πως γινεται να συστηνει μαυρο πιπερι για ενα ερεθισμενο εντερο?

το to ginger ειναι πολυ πικρο πως να το πιει?

κανε τσαι απο αγριοτριανταφυλλια ,πολυ καλο ,πολυ πλουσιο σε βιταμινη C

τωρα τα τουρσι παλι πως να τα φαει ? γενικα τα τουρσοειδη, απο οτι εχω διαβασει, ερεθιζουν το εντερο :confused::confused::confused::confused: λογω της ξινοτητας τους ,αντε να βγαλεις ακρη,ακομη και το ξινο γιαουρτι μπορει να πειραζει

 

 

για να θηλαζει 20 ωρες, θα πιναει ετσι δεν ειναι?

τα ultra levur πως τα δινεις ?

 

Valeri μου σιγουρα πεινάει αφού το μόνο που την ευχαριστούσε να τρώει ήταν το ψωμί κ η βρώμη σε κεκ'ακια που της 'εφτιαχνα... το καταλαβαίνω γιατί έχει κ απίστευτη γκρίνια...πρέπει να αισθάνεται κ ανασφάλεια γιατί όλη μέρα θέλει να είναι αγκαλιά μου, ούτε να περπατάει δεν θέλει...

 

Τα αγριοτριανταφυλλα μόνο από κήπο εε??

 

Τα ultra levure τα ανοίγω κ τα βάζω στο φαγητό ή στο ζωμό..αλλάγια ένα περ'ιεργο λόγο όταν της το βάζω τρώει μια μπουκιά κ μετά σταματάει:shock:

 

Τουλάχιστον κ χτες έκανε μονο μια φορά νερουλή κένωση κ σκούρα ευτυχώς οχι πρασινη οπως τις προηγούμενες μέρες...

 

Εγώ έχω εξαντληθεί πάντως..Ξεκίνησα συμπλήρωμα σιδήρου γιατί ζαλιζόμουν παρα πολύ..ελπίζω να μην πειράζει εε?? Στα συστατικά δεν γράφει τίποτε ύποπτο..

Yugup3.png
Link to comment
Share on other sites

Valeri μου σιγουρα πεινάει αφού το μόνο που την ευχαριστούσε να τρώει ήταν το ψωμί κ η βρώμη σε κεκ'ακια που της 'εφτιαχνα... το καταλαβαίνω γιατί έχει κ απίστευτη γκρίνια...πρέπει να αισθάνεται κ ανασφάλεια γιατί όλη μέρα θέλει να είναι αγκαλιά μου, ούτε να περπατάει δεν θέλει...

μηπως θα ηταν καλυτερα να παρεις πρωτα το βιβλιο της για να δεις πως πρεπει να γινει αυτη η διαιτα σε μια θηλαζουσα μαμα αλλα και στο παιδι της ,κυριως δηλαδη στο παιδι γιατι ειναι δυσκολο για αυτο

στην τελικη εφοσον η γιατρος υποστηριζει οτι ολα εξαρτωνται απο την μητερα τοτε μηπως δεν χρειαζεται και το παιδι να κανει την διαιτα ?

το καταλαβαινω οτι θες το καλο του αλλα μηπως δεν πρεπει να μπει σε μια τοσο αυστηρη διαιτα κα αυτη,θελω να πω εαν θελει λιγακι ψωμι ,μηπως να φαει

 

Τα αγριοτριανταφυλλα μόνο από κήπο εε??
εχει στα βιολογαδικα

το προτεινουν και οι γαστρενερολογοι ,οχι φυσικα στην Ελλαδα

 

Τα ultra levure τα ανοίγω κ τα βάζω στο φαγητό ή στο ζωμό..αλλάγια ένα περ'ιεργο λόγο όταν της το βάζω τρώει μια μπουκιά κ μετά σταματάει:shock:

γραφει ομως στις οδηγιες οτι μπορει να το κανεις αυτο?

 

Εγώ έχω εξαντληθεί πάντως..Ξεκίνησα συμπλήρωμα σιδήρου γιατί ζαλιζόμουν παρα πολύ..ελπίζω να μην πειράζει εε?? Στα συστατικά δεν γράφει τίποτε ύποπτο..
γιατι το ξεκινησες ομως η ζαλαδα σου κατα πασα πιθανοτητα δεν οφειλεται σε ελλειψη του ,αλλωστε δεν στερεισαι τις πηγες σιδηρου με αυτην την διαιτα

ασε που θα πειραξει το εντερο

Link to comment
Share on other sites

μηπως θα ηταν καλυτερα να παρεις πρωτα το βιβλιο της για να δεις πως πρεπει να γινει αυτη η διαιτα σε μια θηλαζουσα μαμα αλλα και στο παιδι της ,κυριως δηλαδη στο παιδι γιατι ειναι δυσκολο για αυτο

στην τελικη εφοσον η γιατρος υποστηριζει οτι ολα εξαρτωνται απο την μητερα τοτε μηπως δεν χρειαζεται και το παιδι να κανει την διαιτα ?

το καταλαβαινω οτι θες το καλο του αλλα μηπως δεν πρεπει να μπει σε μια τοσο αυστηρη διαιτα κα αυτη,θελω να πω εαν θελει λιγακι ψωμι ,μηπως να φαει

 

εχει στα βιολογαδικα

το προτεινουν και οι γαστρενερολογοι ,οχι φυσικα στην Ελλαδα

 

γραφει ομως στις οδηγιες οτι μπορει να το κανεις αυτο?

 

γιατι το ξεκινησες ομως η ζαλαδα σου κατα πασα πιθανοτητα δεν οφειλεται σε ελλειψη του ,αλλωστε δεν στερεισαι τις πηγες σιδηρου με αυτην την διαιτα

ασε που θα πειραξει το εντερο

 

Το ξεκίνησα έτσι βιαστικά γιατί είχε ξεπατωθεί πάλι το καημένο.. Δυστυχώς δεν είδα κάπου να λέει για θεραπεια σε θηλαζον παιδί (τουλάχιστον από αυτά που διάβασα)..

 

Το ultra levure το λεέι στις οδηγίες οτί μπορεί να προστεθεί με αυτόν τον τρόπο..

 

Και ψωμί να τις δώσω τι είδους?? Το μαύρο έχει φυτικές ίνες, το άσπρο είναι επεξεργασμένο:confused: αχ έχω μπερδευτει..προσπαθώ για το καλύτερο αλλά μάλλον δεν τα καταφέρνω..

 

Η ζαλάδα είναι από την αυπνία κ την πεινα μάλλον...

Yugup3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω εξαντληθεί πάντως..Ξεκίνησα συμπλήρωμα σιδήρου γιατί ζαλιζόμουν παρα πολύ..ελπίζω να μην πειράζει εε?? Στα συστατικά δεν γράφει τίποτε ύποπτο..

 

Βέβαια πειράζει!!!

Το λέει ξεκάθαρα η Dr Campbell ότι δεν πρέπει να λαμβάνει κάποιος άλλα συμπληρώματα παρά μόνο αυτά που προτείνει αυτή.

 

Η εξάντληση είναι αναμενόμενη, είναι το die-off effect.

 

Πιστεύω ότι πρέπει να πάρεις το βιβλίο γιατί έχεις παραλείψει σημαντικές λεπτομέρειες.

Το γιαούρτι για παράδειγμα το θεωρεί σημαντικό και το προτείνει και στα άτομα με αλλεργία στα γαλακτοκομικά.

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites

Και ψωμί να τις δώσω τι είδους?? Το μαύρο έχει φυτικές ίνες, το άσπρο είναι επεξεργασμένο:confused: αχ έχω μπερδευτει..προσπαθώ για το καλύτερο αλλά μάλλον δεν τα καταφέρνω..

 

Δεν δίνεις ψωμί ποτέ σ' ένα παιδί με πεπτικά προβλήματα!

Εφόσον αποφάσισες να κάνεις την GAPS diet στο παιδί γιατί εξετάζεις το ενδεχόμενο του ψωμιού; :confused:

Το μωρό δεν θηλάζει αποκλειστικα οπότε είναι σημαντικό να επουλώσεις και το δικό του έντερο με τη σωστή διατροφή.

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα να της δώσω απλά είπα πως ήταν το μόνο πράγμα που έτρωγε με ευχαρίστηση...

 

Ενταξει έχετε δίκιο θα πάρω πρώτα το βιβλίο να έχω πιο ξεκάθαρο μυαλό κ βλέπουμε..

 

Πιστεύω πάντως οτί έχει μια μικρή βελτίωση..

Yugup3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...