Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τα πρωτα μας γενεθλια!!!


Recommended Posts

Εφτασαν και αυτα με το καλο σε δεκα μερουλες!!!

Καταρχην μην με κραξετε γιατι θα ζητησω ιδεες!!Τα ειδα φυσικα ολα τα θεματα!!Μην σας παω και τα πιο παλια!!Οχι οτι δεν πηρα ιδεες!!Πηρα αλλα δεν ειναι αυτο που με ικανοποιησε!!Οποτε ειπα να σας ζορισω λιγο!!Να σας βαλω δυσκολα!!Ψαχνω για θεμα!!Θελω κατι πρωτοτυπο, οχι ετοιματζιδικο, οχι πολυ μπελαλιδικο (δηλαδη να τα καταφερνει ενα στραβαδι) και το πιο σημαντικο δεν θελω κατι κλισε!!Απορριπτω ολους τους ηρωες disney και πασης φυσεως εταιριας και γενικα κουκλακια αρκουδακια κλπ...Επισης απορριπτω νεραίδες και πριγκιπησσες!!Ξερω, ξερω τι θα πειτε!!Εεε δεν αφησες και τιποτα βρε κοπελα μου!!!Λιθοβολιστε με!!Ααα δεν απορριπτω φορεματακια και μπιμπερα αλλα δεν τρελλαινομια κιολας!!Εμεινε τιποτα??Σας ρωτω εμεινε?Βοηθηστε ωρε παιδια!!!! :D:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γιαννης πινει, Γιαννης κερναει(εχει και την τιμιτική του σημερα).

 

Βρηκα μερικα links οποτε και παραθετω για οποιον ενδιαφερεται

http://www.thecradle.com/bringingbabyhome/hwtm/babysfirstbday

http://www.celebrations.com/1st-first-birthdays

 

Φυσικα εχει παρα πολλα απλα οπως προαναφερα ψαχνω και λιγο κατι διαφορετικο...να χει το αλατοπιπερο του....χαχααχα

:P

Link to comment
Share on other sites

Κι εμεις εχουμε γενεθλια τελος του μηνα και να σου πω την αληθεια δεν ειχα σκεφτει για θεμα, αλλα προβληματιζομαι για το πόσο να ανοιχτουμε. Τωρα με εβαλες και σε αλλες σκεψεις... :D:D

tndLp2.png

FgHKp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eνδιαφέρουσα σελίδα με ιδέες για τούρτες+συνταγέςhttp://www.bakedecoratecelebrate.com/projects.cfm?cat=1και μια ελληνική επι παραγγελία http://www.tourtes.com/ (Απορώ που οι προκομμένες μαμάδες του forum δεν έχουν κατεβάσει καμμιά ιδεούλα και για μας..)

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά για τα μικρά σας!!

Ιδέες για θέματα: Κατ αρχάς είναι κοριτσάκι; Θά ναι κι άλλα παιδάκια τί ηλικίας;

Πικ νικ (αν υπάρχει κήπος και αν ο καιρός το επιτρέπει)= το 'τραπέζι στρωμένο κάτω σε καρώ κουβερτάκια, τα φαγητά σε καλαθάκια, παιχνίδια σκόρπια.

Φάρμα ζώων =λούτρινα ζώα παντού(πάμθηνα από το jumbo), ακόμα και έξω από την πόρτα, καμιά κότα πάνω στο τραπέζι, παπάκια μέσα στο μπάνιο, γενικά κατάληψη από ζώα.

Το ίδιο αλλά με ζώα της ζούγκλας.

Φεύγοντας τα παιδάκια καλεσμένοι, μπορούν να πάρουν από ένα λούτρινο για αναμνηστικό δώρο.

Τουβλάκια= πάλι από το jumbo μεγάλες ποσότητες, σακούλες, και στημένοι παντού πύργοι διαθέσιμοι να τους διαλύσουν και να φτιάχνουν ότι θέλουν.

Link to comment
Share on other sites

arhontia σευχαριστουμε!!Ωραιες ιδεες!!

Κηπος υπαρχει, χειμωνας καιρος!!!Οποτε ακυρη η πρωτη!!

Η δευτερη καλη αλλα σκεφτομαι οτι ειναι κορτισακι και επειδη ειναι τα πρωτα μηπως κατι πιο ρομαντικο!!

Αλλα βλεπεις αμα το χει ο ανθρωπος κατεβαζει ιδεες!!! :lol:

Ειδες natasaZ σου εδωσα εγω και η politimi τροφη για να χεις να περασεις τις μερες σου ευχαριστα και με εξοδα!!

 

Επισης μαρεσε μια ιδεα για προσκληση να κανεις με μελανι την παλαμη της και αν δεν κανω κατι με γωτο κλεινω προς αυτην!!Τωρα βεβαια αυτο δεν ξερω αν κολλαει με καποιο θεμα στο σπιτι!!!!Για να συσκευθω! :lol::lol: [/img]

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι δεν βρηκα!!!Ή μαλλον οτι δεν εψαξα!!!

Βεβαια σημερα θα τα κανω ολα!!Εμενα στενεψαν και τα περθωρια!!

Αποφασισα το θεμα να ειναι Free!!!καλο εε??Και τι εννοω!!Θα ψαξω να βρω κανενα χαρουμενο κομματι υφασμα με χρωματα για τραπεζομαντηλο(ικεα σιγουρα θα εχει)!!!!Μετα θα παρω καραμελες και smarties και θα γεμισω γυαλινα μπολακια με διαφορα τετοια!!Που ειναι πολυχρωμα!!!Και θα ψαξω και εγω να βρω ποτηρακια και πιατακια σαν αυτα που περιγραφεις!!!!

Επισης εχω ενα προβληματισμο με τα δωρακια στο τελος!!!

Τι να ειναι το σακουλακι!!!Ενα κατι με δωρακι ή καραμελιτσες και γλυκακια!!!!

Τελος, θεμα προσκληση επειδη δεν προλαβαινω τελικα μαλλον θα κανω καμια καρτουλα απλη στον υπολογιστή!Για να τις τυπωσω και να τις μοιρασω!!!

Αυτα τα λιγα!!Πως σου φαινονται?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

'Ελα ρε τέλεια! Στο jumbo είδη πάρτυ, είχε πολύ οικονομικά κ όμορφα σχέδια σε ποικιλία.Τσαντάκια είχε ίδια με τα σετ κ τώρα είδα- οτι έχει βγάλει και κάτι πολύ όμορφα κουτάκια μακρόστενα σαν κυλινδρικά χάρτινα για τα δώρα του πάρτυ αν σκέφτεσαι για καραμελοειδή.Νομίζω είχαν 20 λεπτά.

Με το 1st birthday βρήκα μόνο στο perfect party 48€ (value pack 20τεμ γλυκού φαγητού/ 8 προσκλήσεις/ 8 μπαλόνια/ μια γιρλάντα 2 πακ χαρτοπετσέτες και μια αφισαούλα για τον τοίχο)

Περιμένω λεπτομέρειες για την τούρτα, για πάρω και εγω καμμιά ιδέα..

Θα χρησιμοποιήσεις χάρτινα πιατάκια/ ποτηράκια? Καλές αγορές!

Link to comment
Share on other sites

Τελος, θεμα προσκληση επειδη δεν προλαβαινω τελικα μαλλον θα κανω καμια καρτουλα απλη στον υπολογιστή!Για να τις τυπωσω και να τις μοιρασω!!!

Αυτα τα λιγα!!Πως σου φαινονται?

 

ΙΔΕΕΣ ΓΙΑ ΠΡΟΣΚΛΗΣΕΙΣ...

(αν και δεν βοηθας, αφου τα απορριπτεις σχεδον ολα.... :lol: )

 

αστεια...

KJ180_LGA.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μέχρι τωρα πορεια μας εχει ως εξης!!

εκανα προσκλησεις!!θα την ανεβασω εντος ολιγου!!Πηγα ρωτησα για τουρτα!Εδω στην θεσ/νικη στον Αλεξουδα που ρωτησα η τρισδιαστατη ξεκιναει απο 18ευρω το κιλο με ελαχιστα 3 κιλα!!Εγω θελω γυρω στα 2κιλα.

Ρωτησα ομως και σενα αλλο ζαχαροπλαστειο κοντα σε μας και μου ειπε να παω σχεδιο και να την κανει!!Οποτε Politimi θα παω εκεινη με τα αστερακια :wink: Πιστευω οτι δεν ειναι και τιποτα ιδιαιτερο!!Απλα φοβαμαι μην μαπογοητευσει το αποτελεσμα!!Παντως απο το τηλεφωνο ηταν πολυ καθησυχαστικος!!!!

Οπως θα δειτε και η προσκληση εχει λουλουδια και πεταλουδες!Και μαλλον θα κρατησω και λιγο αυτο το θεμα και στο σπιτι!!!!

Οποτε να τωρα εχουμε θεμα!Πειτε καμια ιδεα για το σπιτι!!!! :lol::lol:

Αυτα τα λιγα προς το παρον!!!

Link to comment
Share on other sites

2.jpg

 

Εκει που κοιμαται το παιδακι εβγαλα το ξενο παιδακι και εβαλα το δικο μας!!

Επισης κατω απο την φωτο εγραψα οτι γιορταζουμε τα πρωτα γενεθλια κλπ κλπ!!Πως σας φαινεται?Το εκτυπωσα και σε χοντρουτσικο χαρτι και τελος με την προσκληση!!

Ααα ευχαριστω την virginia γιατι την πηρα απο ενα Site που προτεινε!!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο πολύ όμορφη και μοναδική, αφού την φτιάχνεις με τα χεράκια σου!

 

Χαίρομαι για την πρόοδο σχετικά με την τούρτα και ειδικά το σχέδιο με τα αστεράκια μου φαίνεται πολύ συμβολικό και οτι πιο γλυκό κ όμορφο εχω δει..

Link to comment
Share on other sites

Καλάααααααααααααα!!!!!!!!!!!

Τωρα ειδα οτι εχω βάλει τον ιδιο τιτλο με σενα κοριτσάκι...1000 συγνωμη...

Με το καλό τα 1α σας γεννέθλια!!!!!!!

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Θάλεια,ζήτησε να σου κάνουν μια τούρτα σε σχήμα πεταλούδας.

Φτιάξε και πεταλούδες αλλά νομίζω οτι μπορείς να βρεις και έτοιμες και κρέμασέ τες από το ταβάνι και το φωτιστικό.

Και μπορείς να βάλεις και ένα βάζο με χάρτινα λουλουδάκια στο μπουφέ.

Φούσκωσε και μπαλόνια και ζωγράφισε επάνω πεταλούδες και λουλούδια.

716217ybmeeuyfgz.gif

Μανόλης:9/9/95_Νίκος:8/12/06

Link to comment
Share on other sites

Θάλεια,ζήτησε να σου κάνουν μια τούρτα σε σχήμα πεταλούδας.

Φτιάξε και πεταλούδες αλλά νομίζω οτι μπορείς να βρεις και έτοιμες και κρέμασέ τες από το ταβάνι και το φωτιστικό.

Και μπορείς να βάλεις και ένα βάζο με χάρτινα λουλουδάκια στο μπουφέ.

Φούσκωσε και μπαλόνια και ζωγράφισε επάνω πεταλούδες και λουλούδια.

helen μου πολυ ωραιες ιδεες!Σιγουρα καποια θα τα κανω!!!

Ειδικα αυτο με το "ζωγραφισε" :lol::lol::lol: Θα ειναι οι πιο αστειες μπαλονο πεταλουδες ever!!Αρκει να μπορεσω να βρω πεταλουδες!!!! :lol::lol:

 

Αααα ξεχασα να πω!!Εκλεισα την τουρτα!!Δεν ειναι με πεταλουδες :cry: αλλα τι να κανω κολλησα σε εκεινη με τα αστερακια ο ζαχαροπλαστης μου πε θα την κανει οπως του εδειξα την φωτο απλα τα αστρα θα ειναι ροζ και μωβ!!2 κιλα 4ο ευρωπουλα!!!Χαλαλι της η πρωτη της τουρτα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τωρα πορεια μας εχει ως εξης!!

εκανα προσκλησεις!!θα την ανεβασω εντος ολιγου!!Πηγα ρωτησα για τουρτα!Εδω στην θεσ/νικη στον Αλεξουδα που ρωτησα η τρισδιαστατη ξεκιναει απο 18ευρω το κιλο με ελαχιστα 3 κιλα!!Εγω θελω γυρω στα 2κιλα.

Ρωτησα ομως και σενα αλλο ζαχαροπλαστειο κοντα σε μας και μου ειπε να παω σχεδιο και να την κανει!!Οποτε Politimi θα παω εκεινη με τα αστερακια :wink: Πιστευω οτι δεν ειναι και τιποτα ιδιαιτερο!!Απλα φοβαμαι μην μαπογοητευσει το αποτελεσμα!!Παντως απο το τηλεφωνο ηταν πολυ καθησυχαστικος!!!!

Οπως θα δειτε και η προσκληση εχει λουλουδια και πεταλουδες!Και μαλλον θα κρατησω και λιγο αυτο το θεμα και στο σπιτι!!!!

Οποτε να τωρα εχουμε θεμα!Πειτε καμια ιδεα για το σπιτι!!!! :lol::lol:

Αυτα τα λιγα προς το παρον!!!

 

martha_springparties_1.jpg

 

img_5270__2__0q18.jpg

αρκετα ποιο λιτο απο της εικονας.... :wink:

 

φτιαξε πεταλουδες απο πολυχρωμες χαρτοποτσετες...

Tissue-Cut-Crop-016-717291.jpg

2-Finished-Butterflies-Crop-774786.jpg

 

κοψε με πατρον χαρτινες και φτιαξε γιρλαντες...

creativeweekend_punch2.jpg

VC458a692931c71.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...