Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΡΙΣΚΩ ΜΟΝΟ 1ο ΚΑΙ 6ο ΟΡΟΦΟ!ΠΕΙΤΕ ΜΙΑ ΓΝΩΜΗ


franklin fani

Recommended Posts

Αποφασισανε οι γονεις μου να μας παρουνε ενα μικρο διαμερισμα μεσα στη πολη (μενουμε εκτος και δεν μας βολευει δεν εχουμε και δικο μας αυτοκινητο και με μικρο παιδι ειναι δυσκολο, βεβαια δεν εχουμε ενοικια και ολα αυτα γιατι αυτο που μενουμε τωρα ειναι του αντρα μου, αλλα ουτως η αλλως εχουμε σκοπο να ερθουμε με τον αντρα μου μεσα στη πολη οποτε ειπαν οι δικοι μου να μας βοηθησουν), εχει κανενα δυμηνο που ψαχνω σε μεσιτες και εργολαβους αλλα τα περισσοτερα που βρισκω ειναι 1ου οροφου η 6ου τελευταιο δλδ δεν ξερω τι να κανω να περιμενω μηπως βρω κατι αλλο?τι μειονεκτηματα εχουν αυτοι οι οροφοι?τι να κοιταξω δλδ? πειτε καμμια γνωμη γιατι ειμαι και ασχετη μ αυτα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αυτή τη στιγμή αν μπεις στο σάιτ της χρυσής ευκαιρίας θα δεις 270.208 ακίνητα πρός πώληση, όλα είναι στον 1ο και τον 6ο όροφο?

τι ακριβώς ζητάς και δεν υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου υπάρχουν διαφορές όσον αφορά τα κοινόχρηστα, όσο πιο ψηλά είσαι,τόσο πιο πολλά κοινόχρηστα πληρώνεις, διαφορά στο πετρέλαιο θέρμανσης,όσο πιο ψηλά είσαι, τόσο περισσότερο πετρέλαιο θα καίς. Βέβαια σε ρετιρέ δεν εχεις τη φασαρία του απο πάνω σου ορόφου, δε σκέφτεσαι αν θα σου πετάξει τίποτα στη τέντα και έχεις και θέα!

 

Link to comment
Share on other sites

1ος όροφος : αν απο κάτω έχει πυλωτή τότε το σπίτι θα είναι κρύο και δεν θα ζεσταίνεται εύκολα. Και μαγαζί να έχει το ίδιο. Μόνο αν από κάτω έχει σπίτι ανώγειο θα είναι ζεστό. Επίσης αν ειναι χαμηλός πρώτος τότε είναι και λίγο επικίνδυνο γιατί είναι εύκολα προσβάσιμο.

6ος όροφος: Αν είναι ρετιρέ τότε πάλι έχεις απώλειες στη θέρμανση καθώς και πολύ ζέστη το καλοκαίρι. Θα έχεις και θέμα με την μόνωση της ταράτσας.

Κατά τη γνώμη μου το ιδάνικό είναι προτελευταίος όροφος. Κάνε υπομονή και θα βρεις αυτό που σου αρέσει.

Link to comment
Share on other sites

1ος όροφος : αν απο κάτω έχει πυλωτή τότε το σπίτι θα είναι κρύο και δεν θα ζεσταίνεται εύκολα. Και μαγαζί να έχει το ίδιο. Μόνο αν από κάτω έχει σπίτι ανώγειο θα είναι ζεστό. Επίσης αν ειναι χαμηλός πρώτος τότε είναι και λίγο επικίνδυνο γιατί είναι εύκολα προσβάσιμο.

6ος όροφος: Αν είναι ρετιρέ τότε πάλι έχεις απώλειες στη θέρμανση καθώς και πολύ ζέστη το καλοκαίρι. Θα έχεις και θέμα με την μόνωση της ταράτσας.

Κατά τη γνώμη μου το ιδάνικό είναι προτελευταίος όροφος. Κάνε υπομονή και θα βρεις αυτό που σου αρέσει.

 

συμφωνώ με αυτό!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...