Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

παιχνιδια οχι για παιχνιδι


daddycool32

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χαίρομαι που βρήκα αυτό το θέμα και διαβάζω τις απόψεις σας.Από τότε που είδα αυτή τη διαφήμιση αναρωτιέμαι αν εγώ είμαι υπερβολική ή οπισθοδρομική ή δεν ξέρω τι άλλο. Είναι αίσχος και αηδία και λυπάμαι τα παιδάκια που οι γονείς τους τους αγοράζουν τέτοιες στολές και καμαρώνουν κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η διαφημιση ειναι τουλαχιστον αποκρουστικη για μενα.Θεωρω ομως οτι για να παραγονται και να διαφημιζονται τετοιου ειδους στολες,που απευθυνονται σε τετοιες ηλικιες υπαρχουν γονεις που τις αγοραζουν.Και ρωταω εγω τωρα...φταει το τζαμπο και το καθε τζαμπο ή ο ανεγκεφαλος γονιος που κανει το παιδι του μικρομεγαλο και του φοραει τετοια πραγματα;Επισης να παρατηρησω οτι οι γονεις που κανουν αυτες τις επιλογες,δεν ντυνουν το παιδι τους ετσι μονο τις αποκριες.Πολλες φορες εχω δει στο δρομο κοριτσακια 12 και 13 χρονων με το μινι μεχρι εκει πανω και βαψιμο που δεν κανω ουτε εγω που ειμαι 30.Και αναρωτιεμαι..δεν εχουν γονεις αυτα τα παιδια;Δεν τα βλεπουν;

xceZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οι διαφημίσεις της συγκεκριμένης αλυσίδας, είναι οι πιο επιθετικές της αγοράς. Κάνουν πολύ καλά την δουλειά τους. Στο χέρι μας είναι κανείς δεν μας αναγκάζει να πάμε και να ψωνίσουμε από εκεί. Προσωπικά ανατριχιάζω μόνο που βλέπω το κτίριο.

Link to comment
Share on other sites

Ευαισθητο θεμα,

 

Η προγονη μου τωρα στα 12 θα ντυθει βαμπιρ. Θηλυκο βαμπιρ, με δικτυοτο καλσον και φλατ παπουτσακια. Το φουστανακι δεν ειναι κοντο, λιγο πανω απο το γονατο, οποτε δεν βλεπω καμια ιδιαιτερη προκληση εκτος και αν αφαιρεσεις το καλσον. Το δοκιμασε μπροστα στον πατερα της με ψηλοτακουνα δικα μου και ΟΝΤΩΣ εβγαζε ματι, αλλα με φλατ μπαλαρινες δεν βλεπω κατι τοσο μεμπτο. Βεβαια δεν ειδα ακομα το λινκ, θα παω να το δω και θα σας πω. Παντως και οι φιλες της θα ντυθουν ροκ σταρ, 30'ς με πιπα και γουνακια και αλλα διαφορα. Απο οτι καταλαβα ειναι της μοδας. Σκεφτομαι οτι ο πατερας της σοκαριστικε και σκεφτηκε την παιδοφιλια, αλλα απο την αλλη σκεφτομαι και την μικρη που ειναι στην προεφηβεια, μην πω εφηβεια, ετοιμη να αδιαθετησει και πειραματιζεται. Σε πολλα θεματα. Απο το πως αισθανεται το σωμα της μεχρι το πως μπορει να δειξει ως γυναικα. Τι εννοω, καλα τα πουριτανιστικα που λεμε και ΦΥΣΙΚΑ σωστο να μην γινεται προκληση και να ειναι λιγο μαζεμενα τα πραγματα. Απο την αλλη ομως δεν συμφωνω στην εμποδιση της εφηβου στον πειραματισμο. Και προτειμω να βγαλει αποθυμενο και να πειραματιστει κατω απο το βλεμμα της μανας/πατερα/ή το δικο μου σε ενα μπαλ μασκε παρτι, παρα πισω απο την πλατη μου με αλλους τροπους. Ειναι καλος ο ελεγχομενος πειραματισμος...η πληρης απαγορευση θα φερει αντιθετα αποτελεσματα. Μια καλη εναλακτικη ειναι να μην αρνηθει ας πουμε ο πατερας της Δ την στολη, αλλα να της πει, βαλε κανονικο καλσον.....ή αν ηθελε τακουνι, βαλε φλατ (αλλα αυτο το διαλεξε μονη της).........δεν ξερω αν γινομαι κατανοητη.....το εχω 'φρεσκο' πολλακις το θεμα λογω Δ, και το ζω συνεχεια......

 

 

ΥΓ: Ναι ειδα το λινκ. Ομολογουμενως δεν μου αρεσουν οι εν λογω στολες και ειναι φοβερα προκλητικες. Δεν ειναι κατι διαφορετικο παντως απο την 'σεξυ' εικονα που ολα τα μεντια θελουν να επιβαλουν στα παιδια μας αλλα και σε μας. Η Δ ασχολειτε με ρουχα και ποσο σεξυ ειναι απο το πρωι μεχρι το βραδυ.....αυτο λεει πολλα για το τι περναει η κοινωνια στα παιδια μας. Δεν φτανουμε μονο εμεις για να το ισιωσουμε. Η δεξια στολη παντως οπως κοιτας εγω θα την αφηνα να την βαλει με μια κανονικη μπλουζα απο μεσα.....(μεταξυ μας κιολας). Της αστυνομικινας δεν μου αρεσει, αλλα με τετοια σορτς κυκλοφορει το καλοκαιρι η Δ......οποτε ......τι να πω.....

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Ευαισθητο θεμα,

 

Η προγονη μου τωρα στα 12 θα ντυθει βαμπιρ. Θηλυκο βαμπιρ, με δικτυοτο καλσον και φλατ παπουτσακια. Το φουστανακι δεν ειναι κοντο, λιγο πανω απο το γονατο, οποτε δεν βλεπω καμια ιδιαιτερη προκληση εκτος και αν αφαιρεσεις το καλσον. Το δοκιμασε μπροστα στον πατερα της με ψηλοτακουνα δικα μου και ΟΝΤΩΣ εβγαζε ματι, αλλα με φλατ μπαλαρινες δεν βλεπω κατι τοσο μεμπτο. Βεβαια δεν ειδα ακομα το λινκ, θα παω να το δω και θα σας πω. Παντως και οι φιλες της θα ντυθουν ροκ σταρ, 30'ς με πιπα και γουνακια και αλλα διαφορα. Απο οτι καταλαβα ειναι της μοδας. Σκεφτομαι οτι ο πατερας της σοκαριστικε και σκεφτηκε την παιδοφιλια, αλλα απο την αλλη σκεφτομαι και την μικρη που ειναι στην προεφηβεια, μην πω εφηβεια, ετοιμη να αδιαθετησει και πειραματιζεται. Σε πολλα θεματα. Απο το πως αισθανεται το σωμα της μεχρι το πως μπορει να δειξει ως γυναικα. Τι εννοω, καλα τα πουριτανιστικα που λεμε και ΦΥΣΙΚΑ σωστο να μην γινεται προκληση και να ειναι λιγο μαζεμενα τα πραγματα. Απο την αλλη ομως δεν συμφωνω στην εμποδιση της εφηβου στον πειραματισμο. Και προτειμω να βγαλει αποθυμενο και να πειραματιστει κατω απο το βλεμμα της μανας/πατερα/ή το δικο μου σε ενα μπαλ μασκε παρτι, παρα πισω απο την πλατη μου με αλλους τροπους. Ειναι καλος ο ελεγχομενος πειραματισμος...η πληρης απαγορευση θα φερει αντιθετα αποτελεσματα. Μια καλη εναλακτικη ειναι να μην αρνηθει ας πουμε ο πατερας της Δ την στολη, αλλα να της πει, βαλε κανονικο καλσον.....ή αν ηθελε τακουνι, βαλε φλατ (αλλα αυτο το διαλεξε μονη της).........δεν ξερω αν γινομαι κατανοητη.....το εχω 'φρεσκο' πολλακις το θεμα λογω Δ, και το ζω συνεχεια......

 

 

ΥΓ: Ναι ειδα το λινκ. Ομολογουμενως δεν μου αρεσουν οι εν λογω στολες και ειναι φοβερα προκλητικες. Δεν ειναι κατι διαφορετικο παντως απο την 'σεξυ' εικονα που ολα τα μεντια θελουν να επιβαλουν στα παιδια μας αλλα και σε μας. Η Δ ασχολειτε με ρουχα και ποσο σεξυ ειναι απο το πρωι μεχρι το βραδυ.....αυτο λεει πολλα για το τι περναει η κοινωνια στα παιδια μας. Δεν φτανουμε μονο εμεις για να το ισιωσουμε. Η δεξια στολη παντως οπως κοιτας εγω θα την αφηνα να την βαλει με μια κανονικη μπλουζα απο μεσα.....(μεταξυ μας κιολας). Της αστυνομικινας δεν μου αρεσει, αλλα με τετοια σορτς κυκλοφορει το καλοκαιρι η Δ......οποτε ......τι να πω.....

 

να πειραματιστει να κανει την π,,,,να ε οχι! δεν το δεχομαι

Link to comment
Share on other sites

Πω!!!!!!!!!!!!!!! Τωρα ειδα την διαφημιση!!! Ειχαμε παει jumbo με τα παιδια (μενουμε επαρχια και εχουμε ενα πολυ μικρο) και ειχα πει στην κορη μου να μην κοιταει καν αυτες τις στολες αλλα και η ιδια δεν της ηθελε. Δεν ξερω αν δεν τις ηθελε επειδη εχει κιλακια παραπανω... Αισχος!!! Αν ειναι δυνατον 12χρονα και 13χρονα να κυκλοφορουν με αυτες τις στολες. Επισης εχω να πω οτι δεν μπορουσα να βρω στολη και για εμενα. Ηθελα να παω στο παρτυ του σχολειου και το μονο που εβρισκα ηταν sexy στολες. Και για να μην αδικησω μονο το jumbo να πω οτι και σε τοπικο παιχνιδαδικο οι ιδιες στολες κυκλοφορουσαν.

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνετε! Δεν την είχα δει την διαφήμιση. Είναι επιεικώς απαράδεκτη! Έχω πάθει σοκ! Φυσικά και θα πρέπει να διωχθεί ποινικά. Τί πάει να πει όλα τα παιδιά σ'αυτήν την ηλικία έτσι κάνουν πλέον; Όχι, δεν κάνουν όλα έτσι και είναι ανεπίτρεπτο να παρακινούνται προς αυτή την κατεύθυνση ή να εξαναγκάζονται να νοιώθουν μειονεκτικά απέναντι σε παιδιά που ακολουθούν κάτι πιο ''φευγάτο'' γιατί αισθάνονται διαφορετικά. Π.χ πολλά παιδιά λένε στους γονείς '' εγώ γιατί να μην το κάνω αυτό αφού όλοι οι φίλοι μου το κάνουν''. Έχουμε φτάσει σε σημείο να θεωρείται αξιοπερίεργη η παιδική αθωότητα και μαγκιά και μόδα η ξετσιπωσιά. Ντροπή τους! Και ντροπή στους γονείς που επέτρεψαν στα παιδιά τους να εκτεθούν έτσι και τα 'καμαρώνουν' στην τηλεόραση σ'αυτήν την κατάσταση.

uNfhp2.png

4XvSp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να πειραματιστει να κανει την π,,,,να ε οχι! δεν το δεχομαι

 

Αμα στο ζητησει η κορη σου ΜΗΝ της το πεις ετσι....πιστεψε με θα εχεις ασχημα αποτελεσματα......βρες αλλο τροπο να το μαζεψεις....οχι με τα παραπανω λογια. Τωρα αν τα λες σε ενα ξενο στο ιντερνετ για να ξεσπαθωσεις be my guest......αλλα εγω την προγονη μου παρολο τον πειραματισμο της π!τανα ΔΕΝ την λεω.......

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνετε! Δεν την είχα δει την διαφήμιση. Είναι επιεικώς απαράδεκτη! Έχω πάθει σοκ! Φυσικά και θα πρέπει να διωχθεί ποινικά. Τί πάει να πει όλα τα παιδιά σ'αυτήν την ηλικία έτσι κάνουν πλέον; Όχι, δεν κάνουν όλα έτσι και είναι ανεπίτρεπτο να παρακινούνται προς αυτή την κατεύθυνση ή να εξαναγκάζονται να νοιώθουν μειονεκτικά απέναντι σε παιδιά που ακολουθούν κάτι πιο ''φευγάτο'' γιατί αισθάνονται διαφορετικά. Π.χ πολλά παιδιά λένε στους γονείς '' εγώ γιατί να μην το κάνω αυτό αφού όλοι οι φίλοι μου το κάνουν''. Έχουμε φτάσει σε σημείο να θεωρείται αξιοπερίεργη η παιδική αθωότητα και μαγκιά και μόδα η ξετσιπωσιά. Ντροπή τους! Και ντροπή στους γονείς που επέτρεψαν στα παιδιά τους να εκτεθούν έτσι και τα 'καμαρώνουν' στην τηλεόραση σ'αυτήν την κατάσταση.

Συμφωνω!!! Δεν κανουν ετσι ολα τα παιδια αλλα δυστυχως τα συγκεκριμενα παιδια χαρακτηριζονται ως "φυτα" ή δεν ξερω και εγω τι αλλο.

Περσι εβλεπα τα κοριτσακια της εκτης στο τελος της σχολικης χρονιας, στην γιορτη, που φορουσαν δεμενα πουκαμισα με την κοιλια εξω, σορτσακια και ηταν βαμενα λες και πηγαιναν στα μπουζουκια. Οταν ο dj εβαλε μουσικη, ανεβηκαν παω στα θρανια και στις καρεκλες και χορευαν προκλητικα. Οι γονεις τους ηταν λιγο πιο περα και καμαρωναν ....

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω!!! Δεν κανουν ετσι ολα τα παιδια αλλα δυστυχως τα συγκεκριμενα παιδια χαρακτηριζονται ως "φυτα" ή δεν ξερω και εγω τι αλλο.

Περσι εβλεπα τα κοριτσακια της εκτης στο τελος της σχολικης χρονιας, στην γιορτη, που φορουσαν δεμενα πουκαμισα με την κοιλια εξω, σορτσακια και ηταν βαμενα λες και πηγαιναν στα μπουζουκια. Οταν ο dj εβαλε μουσικη, ανεβηκαν παω στα θρανια και στις καρεκλες και χορευαν προκλητικα. Οι γονεις τους ηταν λιγο πιο περα και καμαρωναν ....

 

 

Κι έρχομαι και ρωτάω εγώ ως αδαής, τι σ... γονείς είναι αυτοί; Πώς είναι δυνατόν να αφήνεις το παιδί σου να κάνει τέτοια πράγματα; Ειλικρινά τόσα χρόνια και όσα χρόνια εργάζομαι ως καθηγήτρια κι έχω να κάνω με παιδιά όλων των ηλικιών απάντηση δεν έχω βρει και ούτε πρόκειται νομίζω.

uNfhp2.png

4XvSp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κι έρχομαι και ρωτάω εγώ ως αδαής, τι σ... γονείς είναι αυτοί; Πώς είναι δυνατόν να αφήνεις το παιδί σου να κάνει τέτοια πράγματα; Ειλικρινά τόσα χρόνια και όσα χρόνια εργάζομαι ως καθηγήτρια κι έχω να κάνω με παιδιά όλων των ηλικιών απάντηση δεν έχω βρει και ούτε πρόκειται νομίζω.

Eδω αφηνουν να φτιαχνουν λογαριασμο στο φεις και βαζουν ξεκλειδωτες προκλητικες φωτο (μιλαω συγκεκριμενα για κοριτσι 10 ετων) και θα κολλησουν στο δεμενο πουκαμισο ή στην προκλητικη στολη? Το θεμα ειναι οτι καμαρωνουν και απο πανω!!!

Link to comment
Share on other sites

Αμα στο ζητησει η κορη σου ΜΗΝ της το πεις ετσι....πιστεψε με θα εχεις ασχημα αποτελεσματα......βρες αλλο τροπο να το μαζεψεις....οχι με τα παραπανω λογια. Τωρα αν τα λες σε ενα ξενο στο ιντερνετ για να ξεσπαθωσεις be my guest......αλλα εγω την προγονη μου παρολο τον πειραματισμο της π!τανα ΔΕΝ την λεω.......

 

ουτε στην κορη μου θα μιλουσα ετσι ουτε σε ξενο στο ιντερνετ ξεσπαθωνω, με το βιασμο που δεχονται οι ψυχες ολων μας με τον τζαμπα σεξισμο στον οποιο πρεπει να μυηθουμε ολοι απο κουνια ανιστεκομαι

 

τελος παρεθεση στο ποστ σου εκανα μονο και μονο επειδη αναφερθηκες σε θεματα πειραματισμου και επειδη θεωρω οτι δεν χρειαζεται να πειραματιστουν οι νεοι με ολες τις καρικατουριστικες χυδαιες και χωρις ιχνος αισθητικης φιγουρες που μας πουλαν ξεπουλαντως την υγιη αισθαντικοτητα και ερωτικοτητα των εφηβων,,,

τον υγιη ερωτισμο ας τον προβαλουν με αισθητικη, μετρο, αυθεντικοτητα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συνήθως αυτες οι στολες απευθύνονται σε μεγαλοπαιδακια .Τι αποκρουστικο θεαμα <μαμα μικρομπεμπεκα και το παιδακι μεγαλοκυρια> Οτι ποιο αποκρουστικό θέαμα. Μικρα παιδακια να βιαζόντε να μεγαλώσουν και μαναδες να προσπαθουν να κρυψουν τα χρονια κανοντας γελοιότητες και να το παιζουν κοριτσάκια . Τέλος πάντων αυτη ειναι αλλη ιστορια αλλα ενα μερος της διαφήμισης βασίζετε σε αυτό το γεγονός.

Link to comment
Share on other sites

Αμα στο ζητησει η κορη σου ΜΗΝ της το πεις ετσι....πιστεψε με θα εχεις ασχημα αποτελεσματα......βρες αλλο τροπο να το μαζεψεις....οχι με τα παραπανω λογια. Τωρα αν τα λες σε ενα ξενο στο ιντερνετ για να ξεσπαθωσεις be my guest......αλλα εγω την προγονη μου παρολο τον πειραματισμο της π!τανα ΔΕΝ την λεω.......

 

επισης επειδη προφανως δεν καταλαβες ειπα

οτι την κορη μου να πειραματιστει να ΚΑΝΕΙ κατι που προφανως δεν ειναι, φορωντας ενα κουστουμι τοσο χυδαιο που δεν την ανεβαζει ουτε ως προσωπικοτητα ουτε καν ως αισθαντικη νεαρη , δεν το δεχομαι,,,με την εννοια οτι δεν χρειαζεται να πειραματιστει με κατι που την βαζει σε μια θεση που δεν της αξιζει, σε θεση δηλαδη αντικειμενου

 

και μην ανησυχεις εχω και την παιδεια και την ευαισθησια να εμπνευσω στα παιδια μου κατι διαφορετικο απο αυτο, εχω επισης και τον τροπο να το εκφρασω

 

εκφραστηκα λοιπον λακωνικα για να εκφρασω την αρνηση μου περι πειραματισμου με την καθε μπουρδα που μας πουλανε κι οχι για να πω π,,,να τη υποτειθεμενη κορη μου που θα ηθελε να κυκλοφορει ετσι στις αποκριες ουτε για να ξεσπαθωσω σε εναν αγνωστο

 

οποιος καταλαβε καταλαβε ηταν καθαρα σχηματικο

Link to comment
Share on other sites

Ell δεν νομίζω να μίλησε κανένας για απαγόρευση,προσωπικά είμαι κατά αυτής και σίγουρα φέρνει αντίθετα αποτελέσματα.Απο εκεί και πέρα όλα θέλουν τροπο και όχι κόπο.Δες το παράδειγμα με την προγονή σου και το φλατ παπούτσι.Ή ο γιος μου ποτέ δε ζήτησε να πάμε jumbo αλλα στην κυρία Παγώνα ( βιβλιοπωλειο/παιχνιδια) στη γειτονιά, χωρίς ΠΟΤΕ να του απαγόρευσω το jumbo. Απλά με τον τροπο μου τον έκανα να μην του γουστάρει.

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ευαισθητο θεμα,

 

Η προγονη μου τωρα στα 12 θα ντυθει βαμπιρ. Θηλυκο βαμπιρ, με δικτυοτο καλσον και φλατ παπουτσακια. Το φουστανακι δεν ειναι κοντο, λιγο πανω απο το γονατο, οποτε δεν βλεπω καμια ιδιαιτερη προκληση εκτος και αν αφαιρεσεις το καλσον. Το δοκιμασε μπροστα στον πατερα της με ψηλοτακουνα δικα μου και ΟΝΤΩΣ εβγαζε ματι, αλλα με φλατ μπαλαρινες δεν βλεπω κατι τοσο μεμπτο. Βεβαια δεν ειδα ακομα το λινκ, θα παω να το δω και θα σας πω. Παντως και οι φιλες της θα ντυθουν ροκ σταρ, 30'ς με πιπα και γουνακια και αλλα διαφορα. Απο οτι καταλαβα ειναι της μοδας. Σκεφτομαι οτι ο πατερας της σοκαριστικε και σκεφτηκε την παιδοφιλια, αλλα απο την αλλη σκεφτομαι και την μικρη που ειναι στην προεφηβεια, μην πω εφηβεια, ετοιμη να αδιαθετησει και πειραματιζεται. Σε πολλα θεματα. Απο το πως αισθανεται το σωμα της μεχρι το πως μπορει να δειξει ως γυναικα. Τι εννοω, καλα τα πουριτανιστικα που λεμε και ΦΥΣΙΚΑ σωστο να μην γινεται προκληση και να ειναι λιγο μαζεμενα τα πραγματα. Απο την αλλη ομως δεν συμφωνω στην εμποδιση της εφηβου στον πειραματισμο. Και προτειμω να βγαλει αποθυμενο και να πειραματιστει κατω απο το βλεμμα της μανας/πατερα/ή το δικο μου σε ενα μπαλ μασκε παρτι, παρα πισω απο την πλατη μου με αλλους τροπους. Ειναι καλος ο ελεγχομενος πειραματισμος...η πληρης απαγορευση θα φερει αντιθετα αποτελεσματα. Μια καλη εναλακτικη ειναι να μην αρνηθει ας πουμε ο πατερας της Δ την στολη, αλλα να της πει, βαλε κανονικο καλσον.....ή αν ηθελε τακουνι, βαλε φλατ (αλλα αυτο το διαλεξε μονη της).........δεν ξερω αν γινομαι κατανοητη.....το εχω 'φρεσκο' πολλακις το θεμα λογω Δ, και το ζω συνεχεια......

 

 

ΥΓ: Ναι ειδα το λινκ. Ομολογουμενως δεν μου αρεσουν οι εν λογω στολες και ειναι φοβερα προκλητικες. Δεν ειναι κατι διαφορετικο παντως απο την 'σεξυ' εικονα που ολα τα μεντια θελουν να επιβαλουν στα παιδια μας αλλα και σε μας. Η Δ ασχολειτε με ρουχα και ποσο σεξυ ειναι απο το πρωι μεχρι το βραδυ.....αυτο λεει πολλα για το τι περναει η κοινωνια στα παιδια μας. Δεν φτανουμε μονο εμεις για να το ισιωσουμε. Η δεξια στολη παντως οπως κοιτας εγω θα την αφηνα να την βαλει με μια κανονικη μπλουζα απο μεσα.....(μεταξυ μας κιολας). Της αστυνομικινας δεν μου αρεσει, αλλα με τετοια σορτς κυκλοφορει το καλοκαιρι η Δ......οποτε ......τι να πω.....

 

θελω να ξεκαθαρισω κατι. πριν δυο χρονια πηγαμε με την γυναικα μου σε σεξ σοπ στην Γερμανια να αγορασουμε τετοιες στολες για πιο "ιδιατερες" αποκριες μεταξυ μας. πηρε στολη στυνομικου. η στολη αστυνομικινας που πηρε ειχε κοντη φουστα, καπελο αστυνομου,χειροπεδες,και ενα κοντο μπλουζακι με την κοιλια εξω. και ηταν χρωμα μαυρο. αακριβως οτι η κοπελιτσα φορουσε στην διαφημιση. ΜΗΝ ΜΠΕΡΔΕΥΟΥΜΕ ΤΟ ΝΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΕ ΣΟΡΤΣΑΚΙΑ ΚΟΝΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΝΑ ΦΟΡΑΕΙ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΣΤΟΛΗ.

οι κορες μου φορουν κοντα σορτσακια οταν ημαστε ολοι μαζι το καλοκαιρι, και πιστευω οτι οποιος κοιταγε ενα κοριτσακι με τετοιο τροπο αναλογα με το τι φοραει δηλαδη αν φορα ενα κοντο, θα ηταν προβληματικος- αρρωστος. ΑΛΛΑ αλλο αυτο αλλο το βαμμενο κοριτσακι με την πορνοστολη (γιατι αυτο ειναι ας μη κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας σας παρακαλω). Σιγουρα αν πιεσεις το παιδι να μη το βαλει θα εχεις τα αντιθετα αποτελεσματα ειδικοτερα αν μιλαμε για εφηβο. το θεμα ειναι το παιδι να εχει μαθει ετσι ωστε να μη το ζητησει καν. δεν ειναι σωστο ουτε να περναμε τετοια μηνυματα στα παιδια, ουτε οι γονεις να λεμε "ε μωρε ενταξει θα πειραματισει παιδι ειναι". θα πειραματιστει αλλα πρεπει να υπαρχουν κοκκινες γραμμες. οχι. δεν συμφωνω καθολου.

Link to comment
Share on other sites

Τα παιδιά έχουν ανάγκη τα όρια για να μπορέσουν να αναπτυχθούν δημιουργικά, να χτίσουν την αυτοεκτίμησή τους και να εξερευνήσουν με ασφάλεια τον κόσμο γύρω τους. Τα όρια προσδιορίζουν το χώρο και το χρόνο, προστατεύουν, προσφέρουν ασφάλεια και εμπιστοσύνη, δίνουν προσανατολισμό. Δεν είναι τιμωρία, αποθάρρυνση, απαγόρευση, ηθικός περιορισμός, διαρκής άρνηση, έλεγχος ή πίεση.

Link to comment
Share on other sites

" Αμα στο ζητησει η κορη σου ΜΗΝ της το πεις ετσι....πιστεψε με θα εχεις ασχημα αποτελεσματα......βρες αλλο τροπο να το μαζεψεις....οχι με τα παραπανω λογια. Τωρα αν τα λες σε ενα ξενο στο ιντερνετ για να ξεσπαθωσεις be my guest......αλλα εγω την προγονη μου παρολο τον πειραματισμο της π!τανα ΔΕΝ την λεω......."

 

ell κανείς δεν ειπε οτι το κοριτσι της διαφημισης ειναι αυτο που ειπες η κατι τετοιο για οποιοδηποτε κοριτσι φοραει οποιοδηποτε ρουχο. τα παιδια δεν ξερουν τι κανουν σε τετοιες φασεις ουτε προκαλουν, και αν το κανουν, δεν εχουν πληρη συνειδηση του τι προκαλειτε με αυτη τη συμπερυφορά τους. μην γραφοντε παρακαλω λεξεις απο π κτλ γιατι δεν εχουν θεση στην κουβεντα μας. εδω μιλαμε καθαρα για λαθος των γονιων των παιδιων αυτων ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΠΑΡΑΝΟΜΗ κατα την αποψη μου. μην το παραβλεπουμε και αυτο παρακαλω.

Link to comment
Share on other sites

οι κορες μου φορουν κοντα σορτσακια οταν ημαστε ολοι μαζι το καλοκαιρι, και πιστευω οτι οποιος κοιταγε ενα κοριτσακι με τετοιο τροπο αναλογα με το τι φοραει δηλαδη αν φορα ενα κοντο, θα ηταν προβληματικος- αρρωστος. ΑΛΛΑ αλλο αυτο αλλο το βαμμενο κοριτσακι με την πορνοστολη (γιατι αυτο ειναι ας μη κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας σας παρακαλω). Σιγουρα αν πιεσεις το παιδι να μη το βαλει θα εχεις τα αντιθετα αποτελεσματα ειδικοτερα αν μιλαμε για εφηβο. το θεμα ειναι το παιδι να εχει μαθει ετσι ωστε να μη το ζητησει καν. δεν ειναι σωστο ουτε να περναμε τετοια μηνυματα στα παιδια, ουτε οι γονεις να λεμε "ε μωρε ενταξει θα πειραματισει παιδι ειναι". θα πειραματιστει αλλα πρεπει να υπαρχουν κοκκινες γραμμες. οχι. δεν συμφωνω καθολου.

 

συμφωνώ απόλυτα και να συμπληρώσω όχι να μην το ζητήσει αλλά το πότε.

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ολοι εδω συμφωνουμε οτι η διαφημιση ειναι παρανομη ..εγινε αναφορα και στη νομοθεσια Η αισθητικη πλευρα της κατα τη γνωμη μου ειναι αθλια (αλλα αυτο ειναι υποκειμενικο) Μενουμε στο οτι η εταιρεια παρανομεί

Απο την αλλη σκεφτομαι γενικα για την αποκριά και το νόημα της

Παραδοσιακα ειναι η γιορτη της κραιπάλης και της εκτόνωσης

Εχετε ακουσει τα παραδοσιακα τραγουδια της αποκριας;

Πιστευω στα ορια Αλλα ο καθε γονιος επιλεγει τις μαχες που θα δωσει

p7z6p3.pngsQqep3.png
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ολοι εδω συμφωνουμε οτι η διαφημιση ειναι παρανομη ..εγινε αναφορα και στη νομοθεσια Η αισθητικη πλευρα της κατα τη γνωμη μου ειναι αθλια (αλλα αυτο ειναι υποκειμενικο) Μενουμε στο οτι η εταιρεια παρανομεί

Απο την αλλη σκεφτομαι γενικα για την αποκριά και το νόημα της

Παραδοσιακα ειναι η γιορτη της κραιπάλης και της εκτόνωσης

Εχετε ακουσει τα παραδοσιακα τραγουδια της αποκριας;

Πιστευω στα ορια Αλλα ο καθε γονιος επιλεγει τις μαχες που θα δωσει

 

συμφωνω στο δευτερο κομματι. ο καθε γονιος επιλεγει τις μαχες που θα δωσει. ωστοσο να ξεκαθαρισω οτι αλλο γιορτη εκτονωσης και κραιπαλης αλλο ανηλικες με στολες που κυκλοφορουν σε σεξ σοπς με τα μπουτια εξω να κουνιουνται και να σουφρωνουν τα χειλη ωστε μετα ο καθε ανωμαλος να λεει στον φιλο του "κοιτα τα κοριτσακια που κουνιουντε μμ" γιατι εχω ακουσει τετοιους (με εναν μαλιστα πιαστηκαμε στα χερια καποτε ασχημα). σαν φοιτητης εζησα την κραιπαλη αυτη βολταρα και επινα στο καρναβαλι στην Πατρα και γνωριζα κοπελες φοιτητριες και εκανα τα απιστευτα. εδω ομως μιλαμε για παιδια 13-14 ετων. δεν νομιζω να τιθεται θεμα τετοιο.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...