Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

κιτρινο γαλα-πυον?????


Recommended Posts

σταματησαμε τον θηλασμο πριν ενα μηνα περιπου.στην αρχη εβγαζα το γαλα με το θηλαστρο οπως μου ειπε και η παιδιατρος για να μην εχω προβλημα με μαστιτιδα και αλλα τετοια.σταματησα να βγαζω μετα απο καποιες μερες γιατι εβλεπα το στηθος μου πολυ μαλακο και χωρις καρουμπαλακια.σημερα πιεσα το στηθος με το χερι και παρατηρησα οτι εβγαζε ενα κιτρινο παχυρευστο πραγμα γαλα-πυον.τι ειναι αυτο ειναι φυσιολογικο.εγω δεν νοιωθω καμια ενοχληση και το στηθος μου ειναι πολυ μαλακο

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Διαφημίσεις


Καλησπέρα!

Επαναφέρω το θέμα ελπίζοντας κάποιος να γνωρίζει και να απαντήσει.

 

Εχω μια μπέμπα 9,5 μηνών και εδώ και ένα μήνα περίπου μπήκαμε σε φάση αποθηλασμού. Τώρα τη θηλάζω μία φορά κάθε 3-4 μέρες, χωρίς να νιώθω βαρύ το στήθος. Παρατήρησα σήμερα ότι ένας πόρος στο αριστερό στήθος βγάζει γάλα υποκίτρινο. Άλλοι πόροι στο ίδιο στήθος βγάζουν κανονικά λευκό γάλα, όπως και το άλλο στήθος. Θυμήθηκα ότι το είχα ξαναπαρατηρήσει πριν 10-15 μέρες πάλι, στον ίδιο πόρο στο ίδιο στήθος, αλλά δεν είχα δώσει σημασία τότε.

 

Τι είναι αυτό;

 

Είναι κακό που το ήπιε η μπέμπα;

 

Μπορεί να είναι τυχαίο αλλά και σήμερα όπως και τότε έβγαλε γουλίτσες μετά από 1-2 ώρες, κάτι που δεν συμβαίνει γενικά!

 

Ευχαριστώ!

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...