Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βαπτιση μιας πριγκίππισας- Ιδέες και... βοήθεια!!!


manoula24

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια.Στις 29 Ιουνίου βαπτίζω την μικρή μου.Για προσκλητήριο παράγγειλα σε φανταστική τιμή πεταλούδες σε στικ υφασμάτινες από το elxisdoro και σκέφτομαι να κρεμάσω καρτελάκια από κορδελίτσες χρωματιστές ή μηπως είναι καλύτερα να τα κολλήσω πάνω στο στικ?

Για μπομπονιέρες πήρα κάτι μεγαλα λουλούδια από το Jumbo και θα βάλω τουλι με smarties. Οσο για τογλυκό παράγγειλα βαζάκια χρωματιστα από το elxisdoro πάλι.

Θα ήθελα τη βοήθεια σας για το στολισμό,το βιβλίο ευχών και αν ξέρετε και κανένα ποιηματάκι με πεταλουδίτσα...help!!!

UYijp2.png

2Wlep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 72
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κατ' αρχήν σε αφήνουν να στολίσεις την κολυμπήθρα στην εκκλησία?

Θέλεις να βάλεις έξω από την εκκλησία μπαλόνια?

Σε ενδιαφέρει να φτιάξεις εσύ το βιβλίο ευχών ή να το αγοράσεις?

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

Για μπομπονιέρα μπορείς πάνω σε πουγκί ή κουτί να βάλεις πεταλούδες-καρφίτσες όπως εδώ http://www.elxisdoro.com/list.php?subcatid=285

 

ή αξεσουάρ κινητού http://www.elxisdoro.com/details.php?productsid=2826

 

Από την συγκεκριμένη εταιρεία μπορείς να κάνεις και τηλεφωνικά παραγγελία.

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σου Αρτεμις και σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.Οι πεταλούδες που περιμενω είναι μεγάλες 16*10 και το στικ 35cm περίπου υφασμάτινες.Από το Elxisdoro τις παραγγειλα.Σε αυτες θα κρεμάσω καρτελάκια με κορδελίτσες που θα λένε λεπτομέρειες, μερα ,ωρα κτλ.Σκεφτομαι να βρω κειμενακι με πεταλουδα για να δενει με το προσκλητήριο.

Οσον αφορά το γλυκό επειδή εχω πάρει τα βαζάκια τα χρωματιστά πάλι από το Elxisdoro ψαχνω για γλυκό χύμα.Δίνει ή εχει μονο σε βαζακια?

UYijp2.png

2Wlep2.png

Link to comment
Share on other sites

Αρτεμις ξέχασα να σου πω οτι δεν ρώτησα αν με αφήνουν να στολίσω.Θελω όμως να στολίσω και έξω και το μαγαζι μετα.

Οσο αφορά το βιβλίο ευχών θέλω να το φτιάξω μόνη μου.Καμια ιδέα?

UYijp2.png

2Wlep2.png

Link to comment
Share on other sites

μμμμμμ....... :idea: για δες αυτό

 

Πεταλουδίτσα μου όμορφη,

πεταλουδίτσα ωραία

Ιούνιο σε βαφτίζουμε

μ΄ όλη μας την παρέα

 

στις 29 του μηνός

θα δούμε τη βουτιά σου

και ώρα ....

θα 'ρθούν όλοι κοντά σου.

 

Θαύμα είσαι του ουρανού

που μπήκες στη ζωή μας

την έκανες πολύχρωμη

και πέταξες μαζί μας.

 

πέτα λοιπον σταλίτσα μου

άνοιξε τα φτερά σου

ολη η ζωή ανοίγεται

και απλώνεται μπροστά σου...

 

οι γονείς και οι νονοί σου

 

Σας περιμένουμε στην εκκλησία/ στο ναό ....... εμείς και η πεταλουδίτσα μας...!

 

το σκέφτηκα τώρα αν δεν σου αρέσει απλά αγνοησέ το !!! προσπάθησα πάντως :oops::oops::oops:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μήπως είσαι ποιήτρια.Καλά ε είναι φοβερο. Εχεις πολύ έμπευση. Καλλιέργησέ το. Το μόνο που με προβληματίζει είναι ότι είναι λίγο μεγάλο και επειδη θα κρεμάσω καρτελέκια μικρά θα χρειαστώ μάλλον πολλά.Τι λέτε?Να κάνω μια συρρίκνωση?

UYijp2.png

2Wlep2.png

Link to comment
Share on other sites

Αρτεμις ξέχασα να σου πω οτι δεν ρώτησα αν με αφήνουν να στολίσω.Θελω όμως να στολίσω και έξω και το μαγαζι μετα.

Οσο αφορά το βιβλίο ευχών θέλω να το φτιάξω μόνη μου.Καμια ιδέα?

 

Αχ αυτές οι μαμάδες οι χρυσοχέρες!!

για κοίτα εδώ .....

http://www.scrapbooking.gr/forum/index.php?topic=47.0

κι εδώ ....

http://www.scrapbooking.gr/forum/index.php?topic=121.0

 

με το καλόοοο!

Link to comment
Share on other sites

[MERSY, κρυφο ταλεντο εισαι κοριτσι μου!!!!!!!!!

(και το προσκλητηριο σου, φανταστικο!!!)]

 

 

Για το βιβλιο ευχων μπορεις και απο εδω να παρεις ιδεες,

μαλιστα εχει και σελιδες που μπορεις να εκτυπωσεις

και να χρησιμοποιησεις!!!

http://cp.c-ij.com/english/scrapbook/tag/01.html

:)

Link to comment
Share on other sites

[MERSY, κρυφο ταλεντο εισαι κοριτσι μου!!!!!!!!!

(και το προσκλητηριο σου, φανταστικο!!!)]

 

 

Για το βιβλιο ευχων μπορεις και απο εδω να παρεις ιδεες,

μαλιστα εχει και σελιδες που μπορεις να εκτυπωσεις

και να χρησιμοποιησεις!!!

http://cp.c-ij.com/english/scrapbook/tag/01.html

:)

ευχαριστώ πολύ. Αυτό το site πολύ καλό ξέρεις και άλλα? έχω πάρει ένα βιβλίο μπορώ να κολλήσω επάνω στα εξώφυλλα ότι θέλω τώρα μαθαίνω την τεχνική

Link to comment
Share on other sites

Εγω τυπωσα σελιδες και τις χρησιμοποιησα για το βιβλιο ευχων

των γενεθλιων του βαφτιστηρα μου!!!!

Το αποτελεσμα βγηκε πολυ καλο, θα ανεβασω φωτο προσεχως....

Τωρα εχω "κολλησει" στο εξωφυλλο.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια σας ευχαριστώ πραγματικα μέσα από την καρδιά μου.Ειναι τέλεια τα sitesΑπλα επειδή δεν ξέρω ακριβώς τι θα χρειαστώ μήπως μπορείτε να με κατατοπίσετε?τι να παραγγείλω? α και κάτι άλλο,γιατι εν μπορώ να κάνω downloads τις σελιδες για να τις εκτυπώσω?

UYijp2.png

2Wlep2.png

Link to comment
Share on other sites

Τελεια :P:P:P

Αρτεμις ξέχασα να σου πω οτι δεν ρώτησα αν με αφήνουν να στολίσω.Θελω όμως να στολίσω και έξω και το μαγαζι μετα.

Οσο αφορά το βιβλίο ευχών θέλω να το φτιάξω μόνη μου.Καμια ιδέα?

 

Αχ αυτές οι μαμάδες οι χρυσοχέρες!!

 

 

με το καλόοοο!

UYijp2.png

2Wlep2.png

Link to comment
Share on other sites

βιβλίο ευχών όπως έχω ξαναπεί θα πας στο Χαλάνδρι στο cartissimo έχει φοβερά και σήμερα που πήγα και πήρα το δικό μου γιατί το έκανα παραγγελία είδαένα φοβερό με θέμα πεταλούδες . Θα στοιχίσει 2 ευρώ περίπου.

k4xS.jpg

Link to comment
Share on other sites

μόνο?μπορείς να βάλεις φώτο να το δούμε?το θέμα είναι θα ρθω καθόλου Αθήνα...θα δείξει αν και σκέφτομαι να φτιαξω...εχει πολλές ιδέες εδώ.Αν μπορέσεις βάλε μας φώτο.

βιβλίο ευχών όπως έχω ξαναπεί θα πας στο Χαλάνδρι στο cartissimo έχει φοβερά και σήμερα που πήγα και πήρα το δικό μου γιατί το έκανα παραγγελία είδαένα φοβερό με θέμα πεταλούδες . Θα στοιχίσει 2 ευρώ περίπου.

UYijp2.png

2Wlep2.png

Link to comment
Share on other sites

μόνο?μπορείς να βάλεις φώτο να το δούμε?το θέμα είναι θα ρθω καθόλου Αθήνα...θα δείξει αν και σκέφτομαι να φτιαξω...εχει πολλές ιδέες εδώ.Αν μπορέσεις βάλε μας φώτο.
βιβλίο ευχών όπως έχω ξαναπεί θα πας στο Χαλάνδρι στο cartissimo έχει φοβερά και σήμερα που πήγα και πήρα το δικό μου γιατί το έκανα παραγγελία είδαένα φοβερό με θέμα πεταλούδες . Θα στοιχίσει 2 ευρώ περίπου.

 

 

καλά για αυτό ανησυχείς θα στο στείλουμε εμείς αν σου αρέσει κάτι παω και στο αγοράζω εγώ όποτε θές :wink: και στο στέλνω

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ Mersy για την προσφορά σου.Θα δω τι θα κάνω...Πολύ φτηνόειναι 2 ευρω.Αν μας βάλει φώτο βλέπουμε...πάντως σε ευχαριστώ πολύ

μόνο?μπορείς να βάλεις φώτο να το δούμε?το θέμα είναι θα ρθω καθόλου Αθήνα...θα δείξει αν και σκέφτομαι να φτιαξω...εχει πολλές ιδέες εδώ.Αν μπορέσεις βάλε μας φώτο.
βιβλίο ευχών όπως έχω ξαναπεί θα πας στο Χαλάνδρι στο cartissimo έχει φοβερά και σήμερα που πήγα και πήρα το δικό μου γιατί το έκανα παραγγελία είδαένα φοβερό με θέμα πεταλούδες . Θα στοιχίσει 2 ευρώ περίπου.

 

 

καλά για αυτό ανησυχείς θα στο στείλουμε εμείς αν σου αρέσει κάτι παω και στο αγοράζω εγώ όποτε θές :wink: και στο στέλνω

UYijp2.png

2Wlep2.png

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη κορίτσια 20 ευρώ εννοούσα μου ξέφυγε. Οταν επιστρέψω Αθήνα θα προσπαθήσω να βάλω φωτο το δικό μου επειδή η βάπτιση εχει θεμα το αλογάκι το εφτιαξαν με αλογάκι αλλά αυτά που είδα εκεί ιδλιως για κορίτσια σε κάτι χρώματα φούξια και λαχανί με πεταλούδες και οτι μοορείτε να φανταστείτε με τρέλαναν.

k4xS.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χριστος Ανεστη σε ολους.Μελινα περιμενουμε με αγωνία...

Συγνώμη κορίτσια 20 ευρώ εννοούσα μου ξέφυγε. Οταν επιστρέψω Αθήνα θα προσπαθήσω να βάλω φωτο το δικό μου επειδή η βάπτιση εχει θεμα το αλογάκι το εφτιαξαν με αλογάκι αλλά αυτά που είδα εκεί ιδλιως για κορίτσια σε κάτι χρώματα φούξια και λαχανί με πεταλούδες και οτι μοορείτε να φανταστείτε με τρέλαναν.

UYijp2.png

2Wlep2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...