Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ!


vasdeli

Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!

ΕΧΩ ΔΥΟ ΠΑΙΔΑΚΙΑ,ΤΗΝ ΗΛΕΚΤΡΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΑΥΛΟ , ΖΩΗ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΤΡΙΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΟΝΟΜΑΤΟΣ ΤΟΥ ΥΠΟΤΙΘΕΜΕΝΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ...

ΤΩΡΑ ΘΑ ΠΕΙΤΕ<<ΜΑ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ;ΚΑΤΣΕ ΝΑ ΤΟ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΠΡΩΤΑ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ...>>

ΟΜΩΣ ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΚΑΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΧΥΛΟ ΦΥΣΑΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ...ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ 6 ΜΗΝΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΔΙΝΑΜΕ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΟΥΣ ΚΑΥΓΑΔΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΔΡΑ ΜΟΥ.ΤΕΛΙΚΑ ΤΗΝ ΕΙΠΑΜΕ ΗΛΕΚΤΡΑ (ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΜΟΥ).ΕΚΕΙΝΟΣ ΦΥΣΙΚΑ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΒΓΕΙ ΕΛΕΝΗ(Η ΜΗΤΕΡΑ ΤΟΥ)ΚΑΙ ΑΣ ΤΟ ΕΙΧΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΛΛΕΣ 2 ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ(ΕΛΕΟΣ!!!)ΕΝΩ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΜΙΑ.ΕΧΑΣΑ ΤΗΝ ΨΥΧΙΚΗ ΜΟΥ ΗΡΕΜΙΑ, ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ...

ΟΤΑΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2,5 ΧΡΟΝΙΑ ΗΡΘΕ Ο ΠΑΥΛΟΣ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΑ.ΠΡΩΤΗ ΕΙΠΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΠΕΘΕΡΟΥ ΜΟΥ.

ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΣΑΣ ΡΩΤΩ:θΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΡΙΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΑΛΛΑ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΤΟ ΕΛΕΝΗ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙ;Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΝΔΟΤΟΣ,ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΛΙ....ΦΑΓΟΥΡΕΣ!ΓΙΑΤΙ ΕΠΙΜΕΝΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ; ΜΟΥ ΦΑΝΤΑΖΕΙ ΦΟΒΕΡΑ ΑΔΙΚΟ, ΘΕΛΩ ΕΝΑ ΟΥΔΕΤΕΡΟ ΟΝΟΜΑ( ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΒΟΗΘΑ ΚΑΘΟΛΟΥ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ).ΓΙΑΤΙ ΔΗΛΑΔΗ ΕΓΩ ΑΠΟΚΛΕΙΩ ΤΟ <<ΛΑΣΚΑΡΗΣ>>ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΕΡΘΕΙ ΑΓΟΡΙ;

ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΑΛΟΓΗ;

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Vasdeli μου γεια σου!!!

Χαίρομαι που μαθαίνω πως τελικά αποφασίσατε για το τρίτο παιδάκι, αλλά να τα χαλάσετε για το όνομα;

Τώρα θα μου πεις όπου πεθερά μια ζωή τα ίδια και τα ίδια, όσες φορές να ακούσουν το όνομά τους το θέλουν πάλι. Τί ψύχωση είναι αυτή ρε παιδί μου...Αμ και οι σύζυγοι που το παίζουν απογαλακτισμένοι και όταν έρθει η ώρα κάνουν γαργάρες;

Η γνώμη μου εφόσον βάλατε ένα και ένα το τρίτο να το βάλετε ανεξάρτητο όνομα. Κι εμένα η πεθερά μου κάνει κωλοτούμπες για να το ακούσει(αν και το ξανάκουσε) αλλά τα συζητήσαμε με το σύζυγο και θα βάλουμε τρίτο όνομα.

Αν ήταν έτσι έβαζα και της μαμά μου που μετά από 10 αρσενικά εγγόνια έκανε την πρώτη εγγονή και δεν έχει ακούσει και το όνομά της και είναι πάντα δίπλα μας. Φιλιά και σκέψου μήπως το τάξεις και σε καν΄άγιο που τυχαία θα σου αρέσει και το όνομά του!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν εισαι παραλογη κουκλα μου.......

 

Αλλα τι να κανεις με τετοιες βλακειες...... :roll: Ακου εκει τριτη φορα το ονομα!!!!

 

πρεπει να τα βρεις με τον αντρα σου......συζητηστε τα και προσπαθησε να καταλαβεις γιατι θελει διακαως τετοια χαζομαρα.......για να τον αγαπαει πιο πολυ η μαμα του??? Μηπως συζητωντας συνειδητοποιησει την κουταμαρα του θεματος....

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

ΑΝΘΟΥΛΑ ΜΟΥ, ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΤΑ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΣΧΗΜΗ Η ΙΔΕΑ ΣΟΥ ΜΕ ΤΟ ΤΑΜΑ...

ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΒΑΡΕΘΕΙ ΤΙΣ ΠΛΑΓΙΕΣ ΟΔΟΥΣ ΡΕ ΑΔΕΡΦΑΚΙ ΜΟΥ.... :mrgreen:

ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΥΝΕΝΝΟΗΘΩ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΜΟΥ...ΜΟΥ ΚΟΣΤΙΖΕΙ Η ΣΤΑΣΗ ΤΟΥ... :(

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ ΟΣΕΣ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΜΕ ΓΙΟΥΣ...

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Με το δίκιο σου κοστίζει η στάση του. Ο άντρας που επιλέγουμε να παντρευτούμε και ταιριάζαμε τόσο πολύ και συμφωνούσαμε σε όλα, να μην μπορεί να μας καταλάβει σε ένα τόσο σημαντικό ζήτημα. Ok συμβαίνει και αυτό, διαφορετικοί άνθρωποι είμαστε, δημοκρατία έχουμε, από εκεί και μετά όμως τι γίνεται; κάποια στιγμή πρέπει να βρεθεί μια λύση. Αν ο ένας τραβάει από εδώ και ο άλλος απο ΄κει πώς θα βγει άκρη; Μόνο με την συζήτηση και αυτή κατά προτίμηση σε ήρεμη κατάσταση και με διάθεση διαλακτικότητας και από τις δύο πλευρές.

Γιατί αυτός θέλει να βάλει της μαμάς του το όνομα και μάλιστα χωρίς να σας βοηθάει και ενώ το έχει ξανάκουσει;

Για ποιόν λόγο δεν θέλεις εσύ;

Κάποια άκρη θα βγει. Αυτό που μετράει είναι να είστε εσείς καλά και χωρίς προβλήματα, να είναι το μωράκι γερό και όλα τ΄άλλα δεύτερα.

 

 

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ ΟΣΕΣ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΜΕ ΓΙΟΥΣ...

Θέλω να πιστεύω ότι θα γίνω όσο σωστή πεθερά μπορώ, αρκεί να είναι τα παιδιά μου ευτυχισμένα. Καθότι παθούσα βεβαίως βεβαίως!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ ΟΣΕΣ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΜΕ ΓΙΟΥΣ...

Θέλω να πιστεύω ότι θα γίνω όσο σωστή πεθερά μπορώ, αρκεί να είναι τα παιδιά μου ευτυχισμένα. Καθότι παθούσα βεβαίως βεβαίως!!!

 

κάθε μέρα κοιμάμαι και ξυπνάω με αυτή τη σκέψη!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω πει του άντρα μου αν αντιληφθεί πως γίνομαι έτσι να με χτυπήσει...

 

Πάντως vasdeli είναι κρίμα να στενοχωριέστε για το όνομα πριν καν έρθει το παιδάκι...Όπως λένε και οι υπόλοιποι, μίλα του, ρίξτε κλήρο στην τελική...

Link to comment
Share on other sites

εγω ριχνω μια ιδεα :idea:

μηπως να το εκανες διπλο το ονομα-να το συνδιασεις???

δηλαδη το Μαριλενα μου αρεσει,να βαλεις δηλαδη το Ελενη αλλα οχι σκετο και να πεις οτι το εταξες... :roll:

9a7bp2.pngIm47p2.png
Link to comment
Share on other sites

εγω ριχνω μια ιδεα :idea:

μηπως να το εκανες διπλο το ονομα-να το συνδιασεις???

δηλαδη το Μαριλενα μου αρεσει,να βαλεις δηλαδη το Ελενη αλλα οχι σκετο και να πεις οτι το εταξες... :roll:

 

εξαιρετικη ιδεα.. :D .......ειναι απο τα λιγα ονοματα που γινονται ωραιοτατα διπλα.......

 

Και θα του κανεις το χατηρι και θα χεις αλλο ονομα... :wink:

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

vasdeli, μήπως νά έβλεπες το όνομα ανεξάρτητα απο την πεθερά σου? Εγω είμαι έγκυος στο πρώτο καί πρίν μάθω ότι είναι αγόρι είχα τη διαίσθηση ότι είναι κορίτσι :!: και ήθελα να το βγάλω Ελένη ενώ την μητέρα μου τη λένε αλλιώς, για τους εξής λόγους :

1. Είναι απλό όνομα

2. Είναι διεθνές. Μπορεί το παιδάκι μου μην θέλει να ζησει στην Ελλάδα.

3. Είναι αρχαίο Ελληνικό και χριστιανικό ταυτόχρονα και έχει γιορτή σε πολύ καλή εποχη για παρτυ

4. Στην αρχαιότητα η Ελένη ήταν σύμβολο ομορφιάς και σφαζόντουσταν για πάρτι της!

Εγω βέβαια δεν έχω πεθερά οπότε μάλλον δεν είμαι και η καταλληλότερη να σε συμβουλέψω... Αλλά θά έλεγα σκέψου ψύχραιμα το θέμα και μην αφήνεις να δηλητηριάζεται η ζωη σου. Επίσης, επειδή έχω δύο αδέρφια, πιστεύω ότι το τρίτο παιδάκι είναι αυτό που φέρνει την απόλυτη ισσοροπία στην οικογένεια και κυρίως ανάμεσα στα αδέρφια (απο αντίζηλοι γίνονται ομάδα). Αν μπορείτε να κάνετε τρίτο μην το καθυστερείς :D

ssttaa

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...