Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τα μαρτυρικά ΠΡΕΠΕΙ να τα καρφιτσωσουμε στους καλεσμενους???


stalitsa

Recommended Posts

καλημερα...ειμαι νονα και εχω φτιαξει μονη μου τα μαρτυρικα βραχιολακια....τωρα τα τελειωσα κ εγω το εξης θεμα.....πρεπει να βαλω και καρφιτσουλες ωστε να τα καρφιτσωσουμε στους καλεσμενους?

ειναι υποχρεωτικο??????

γιατι πρωτον δεν μπορω να βρω τροπο πως να το κανω...πως να τους βαλω καρφιτσα....κ δευτερον εγω θα προτιμουσα να τα δινουμε στο χερι καλυτερα......επισης, πρεπει να ειναι σε κουτι ή μαξιλαρακι......(ειμαι λιγο ασχετη οπως θα καταλαβατε..... :?:roll: )

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα!!! εχθες μολις βαπτισα τον μικρο μου.... και εφτιαξα κι εγω βραχιολακια μαρτυρικα μονη μου... βασικα εγω εβαλα καρφιτσες γιατι σκεφτηκα οτι οι αντρες μαλλον δεν θα τα περνουσαν στον καρπο :wink: ... την καρφιτσα την εβαλα σε ενα φιογκακι απο οργατζα που ειχα βαλει στο βραχιολακι το οποιο ομως το ειχα διπλωσει στα δυο... δεν ξερω αν σε βοηθησα... με το καλο ...και...ΠΑΝΤΑ ΑΞΙΑ!!

 

ΠΡΟΣΟΧΗ στην καρφιτσα παρε την πιο λεπτη που υπαρχει.. :wink:

pszKp2.png

JHmvp2.png

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω ria μου!!

να σου ζησει ο μικρουλης!να ναι παντα γερο!!ευχομαι οτι καλυτερο σε κεινον και σε σενα, και σε ολη την οικογενεια σου... :D

εχεις δικιο για τους αντρες...απλα εγω προβληματιστηκα επιπλεον γιατι μου ειπαν πωε ειναι υποχρεωτικο να ειναι καρφιτσωμενα....

σορρυ που ρωταω...αλλα κορδελα οργαντζας εχεις ιδεα που μπορω να βρω??? :?

Link to comment
Share on other sites

Ως καλεσμένη σε βάφτιση, στο χέρι μας τα έδιναν δεν μου φάνηκε παράταιρο και είδα και κάποιους απο τους άντρες να τα φοράνε, εγω λέω να μην στύψεις άλλο το μυαλουδάκι σου.. :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγώ είχα βραχιολάκια!

 

Για τους άνδρες τα έβαλα καρφίτσα σε φιογκάκι.

 

Τώρα αντι για μαξιλάρι, αγόρασα μια μπάλα από φενιζολ, την έντυσα με κάτι σαν ύφασμα και έβαλα δύο φιόγκους δεξια & αριστερά και έμοιαζε σαν καραμέλα.

 

Αλλά όντως δεν χρειάζεται να ανησυχείς και σε εμένα υπάρξαν άνδρες που τα φόρεσαν και ήταν και ροζ...

Σας λατρεύω, είμαι τόσο τυχερή, σε ευχαριστώ Θεέ Μου!

 

cHmop2.png

Link to comment
Share on other sites

Eγω εκανα βραχιολια και μπρελοκ.......εβαλα κορδελες οργαντζας αλλα δεν τα καρφιτσωσαμε.......δεν υπαρχει λογος......

 

Κορδελες εχει σε καταστηματα στη θησεως και ρομβης (νιουμαν, μαμμωνα, καψιανης κλπ)

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κι εγώ..που δεν εχω αέι και σε πολά βαφτίσια γενικά....Ειναι οντως απαραίτητο αυτό; Ειναι κι εμείς να βαφτίσουμε αλλά δεν μου αρέσει η ιδέα του καρφιτσώματος αλλα΄ούτε και η ιδέα του να μοιράζουμε σταυρουδάκια. Εσεις έχετ πάει σε καμια βάφτιση στην οποία δεν το εφάρμοσαν αυτό;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγώ είχα διαλέξει μαρτυρικά με μανταλάκι, ώστε να μην είναι επικίνδυνο και για τους μικρούς μας φίλους. Έτσι ούτε βραχιολάκι, γιατί σκεφτόμουν πως οι άνδρες μπορεί να ξίνιζαν λίγο τα μούτρα τους, υπάρχει και κολιε αντίστοιχο.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα...θελω τη γνωμη σας απλα...τελικα αποφασισα να μην τα καρφιτσωσω τα βραχιολακια που εφτιαξα...αλλα σκεφτομαι τα εξης....

θα τα βαλω σε ενα γαλαζιο κουτι με αστερια πανω...και τωρα εχω το εξης διλημμα...να τα δεσω με κορδελιτσα, φιογκακι δλδ το καθενα μονο του και να τα μοιραζουμε ετσι, ή να τα βαλω μεσα σε μικρουλικα γαλαζια πουγκακια?τι λετε? ???? :roll:

Link to comment
Share on other sites

λες ε..?η αληθεια ειναι πως κ μενα μου φαινεται καπως....απλα δεν θελω να τα δωσω ετσι σκετα......το κορδελακι σκετο πως σου φαινεται?καλο η να μην βαλω ουτε αυτο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοίτα... επειδή κι εγώ βραχιολάκια θα έχω...

η γνώμη μου είναι ότι τα βραχιολάκια από μόνα τους είναι ξεχωριστά και ιδιαίτερα και δεν χρειάζονται κάτι έξτρα...

φοβάμαι ότι είναι υπερβολή και τσάμπα κόπος να βάλεις επιπλέον πράγματα....

τώρα αν το θες σώνει και ντε, βάλε τουλάχιστον μόνο στων γυναικών ώστε να μην είναι παραφωνία σε όσες το φορέσουν...

φαντάζεσαι άντρα με βραχιολάκι και κορδελάκι? :lol:

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν καταλαβες μαλλον τι λεω.....εννοω να τα διπλωσω βρε...κ να τα δεσω με το κορδελακι απλα...το οποιο θα το πεταξουν οταν τα ανοιξουν...καταλαβες?

Link to comment
Share on other sites

αααααααααααααα

ναι δεν είχα καταλάβει :oops:

αν έχεις το χρόνο και τη διάθεση κάντο! δεν θα είναι κακό αυτό :D

(απλά θα σε βρίζουν μετά οι νεοκόρισες της εκκλησίας που θα πρέπει να σκουπίζουν κορδελάκια απ το πάτωμα :lol: )

Link to comment
Share on other sites

τα μαρτυρικά μου αποφάσισα να είναι ... μικρά μπεγλεράκια

ελπίζω να μη θεωρηθεί ιδιαίτερα extreme γιατί σκεπτόμουν στην αρχή

βραχιολάκια. μόλις τελειώσω και με τα προσκλητήρια θα ανεβάσω τις πρώτες

φωτογραφίες.. (μη γελάσετε από την απίστευτη ξεπατικοτούρα από τις

μανούλες του parents.gr)

[url=http://lilypie.com][img]http://b2.lilypie.com/DLGCp3/.png[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites

ε τοσα λεφτα δινουμε στις εκκλησιες....δεν πειραζει...ενα σκουπισμα ειναι... :wink: αν κ ενταξει μωρε...δεν θα τα πετανε κατω.....ελπιζω... :roll:

τα μπεγλερακια μια χαρα μου φαινονται εμενα....πολυ καλο και οχι συνηθισμενο... :wink: περιμενουμε κ φωτο....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...