Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κουτί μεγάλο πλακέ για προσκλητήτιο?


marilita

Recommended Posts

Μήπως έχετε καμιά ιδέΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΚΟΥΤΊ για προσκλητήριο βάπτισής? Θα μου άεσε ριγέ ροζ ή καρώ ρόζ???

Ευχαριστώ πολύ πολύ πολύ πολύ

εχω ενα μπεμπουλινι ομορφο γλυκο κουκλινι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1.000.000.000 Ευχαριστώ. Η οδος αυτή Χαβρίου σε ποια περιοχή είναι?? Είμαι λίγο ασχετούλα ακόμη.......

 

Φαντάζομαι μέσα στο κουτί να βάλω μια σελίδα με το κείμενο της προσκλησης και ένα γλυφιτζουράκι (ή καραμέλα για οικονομικούς λόγους)

 

Αλήθεια ξέρετε περίπου τιμή για το κουτί?? :D

εχω ενα μπεμπουλινι ομορφο γλυκο κουκλινι!

Link to comment
Share on other sites

Η Χαβρίου είναι στο κέντρο κατεβαίνοντας την Πραξιτέλους ένα στενάκι αριστερά κάθετο. Αν θυμάμαι καλά η τιμή είναι γύρω στο 1,50 Ε νομίζω, αλλά κάνουν πολύ καλύτερη τιμή (στο μισό περίπου) αν βρεις επαγγελματικό ΑΦΜ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eυτυχώς μάλλον θα αγοραστούν με τιμολόγιο και αυτό σώζει την οικονομική κατάσταση γιατί είναι + προσκλητήριο για μέσα στο κουτί + κορδέλα + 1 γλυφιτζουράκι μέσα στο κουτί + 'ενα διακοσμιτικό για το κουτάκι + πολλη φαντασία και όρεξη ..... :D

εχω ενα μπεμπουλινι ομορφο γλυκο κουκλινι!

Link to comment
Share on other sites

To πακέτο ναι έχει. Το έχω δει.Και ριγε πολύχρωμο και παστέλ χρώματα.
Το πακέτο που λέμε έχει διεύθυνση http://www.atlas-paketo.gr γιατί δεν τα έχω δει στο ιτε :?:

εχω ενα μπεμπουλινι ομορφο γλυκο κουκλινι!

Link to comment
Share on other sites

Αμα πάρεις με επαγγελματικό αφμ και την εκτύπωση την κάνεις στον υπολογιστη σου, μαζί με τα γλιφιτζούρι βία θα σουρθει 1,50.

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Αμα πάρεις με επαγγελματικό αφμ και την εκτύπωση την κάνεις στον υπολογιστη σου, μαζί με τα γλιφιτζούρι βία θα σουρθει 1,50.

Μακάρι να είναι έτσι. Πιστεύω ότι το αποτέλεσμα θα είναι ωραίο αλλά τον πρώτο λόγο σε αυτό το στιλ προσκλητηρίου παίζει το κουτί..... έχω δει ένα πολύ όμορφο στο http://www.vladimiros.gr / δεύτερο εικονίδιο (δεν ξέρω πως να κάνω κατευθείαν σύνδεση αλλά μπες στα προσκλητήρια βάπτισης και θα το βρεις) νομίζω με ένα καρώ κουτί και μέσα ένα εκτυπωμένο προσκλητήριο με μια νεραϊδούλα.

Δεν είναι όμορφο??? Γενικά όμορφα πραγματα έχει αλλά έχω την αίσθηση ότι είναι πολύ ακριβός αυτός και θα τα φτιαξω μόνη μου!!! :D

εχω ενα μπεμπουλινι ομορφο γλυκο κουκλινι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αμα πάρεις με επαγγελματικό αφμ και την εκτύπωση την κάνεις στον υπολογιστη σου, μαζί με τα γλιφιτζούρι βία θα σουρθει 1,50.

Μακάρι να είναι έτσι. Πιστεύω ότι το αποτέλεσμα θα είναι ωραίο αλλά τον πρώτο λόγο σε αυτό το στιλ προσκλητηρίου παίζει το κουτί..... έχω δει ένα πολύ όμορφο στο http://www.vladimiros.gr / δεύτερο εικονίδιο (δεν ξέρω πως να κάνω κατευθείαν σύνδεση αλλά μπες στα προσκλητήρια βάπτισης και θα το βρεις) νομίζω με ένα καρώ κουτί και μέσα ένα εκτυπωμένο προσκλητήριο με μια νεραϊδούλα.

Δεν είναι όμορφο??? Γενικά όμορφα πραγματα έχει αλλά έχω την αίσθηση ότι είναι πολύ ακριβός αυτός και θα τα φτιαξω μόνη μου!!! :D

 

Αυτό ακριβώς έχει στο Ατλας :D Το έχω στο σπίτι για δείγμα όταν πειραματιζόμουν :!:

Link to comment
Share on other sites

Marilita, κοίτα κι εδώ...

http://www.elxisdoro.gr/products.php?catid=58

Ευχαριστώ πολύ πολύ :D ......Λίγο κουφή η ερώτηση :oops: :Ξέρεις αν οι τιμές είναι με ΦΠΑ?

εχω ενα μπεμπουλινι ομορφο γλυκο κουκλινι!

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα κι αυτο εδω.

http://www.dory.gr/baptism_invitations.html

 

Εμεις καναμε το πανω αριστερα γαλαζιο με ασημενια κορωνα και ειχε μεγαλη επιτυχια!

Καλά ΦΑΝΤΑστικο!!!! ΓΙ ΑΥΤΌ ΚΑΙ ΕΊΧΕ ΚΑΙ τοση ΕΠΙΤΥΧΊΑ. Έχετε πολύ πολύ ωραίο γούστο με τον μπαμπά του μικρού!!!!! Μπορείς να μου πεις τιμη με ένα pm εαν δεν σε πειράζει??

εχω ενα μπεμπουλινι ομορφο γλυκο κουκλινι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

cool και μην πανικοβάλεστε. Λοιπόν έχουμε και λέμε. Το κουτι το καρό που σου άρεσε marilita γίνεται πολύ ευκολα.Το κουτι το παιρνεις απο το atlas-το πακέτο εκτός αν το βρεις κάπου αλλου πιο φθηνό.Κάνεις την εκτυπωση σε υπολογιστή σε κάποιον που ξέρει και αφήνεις κενό το κάτω αριστερό η δεξιο μέρος του χαρτιού. Σε καταστήματα με γραφική υλη θα βρεις ενα αυτοκολητο σαν ταινία είναι που το κόβεις μικρά κομματάκια και κολλάς οτι θέλεις πάνω και σου κάνει αυτό το ανάγλυφο. Βρίσκεις την νεραιδουλα η οτι άλλο θές,-θα σου πω πως και που- και το κολλά. Μετά δένεις το καπάκι του κουτιού-αν βλέπω καλά-μόνο με κορδέλα την οποια έχεις πιάσειμε σελοτέιπ στο εσωτερικό του καπακιού για να μπορείς να κλινεις το κουτι και να το ανοιγεις χωρις να χαλάει η κορδέλα.

Τωρα, μέσα στο κουτι βάζεις οτι θές.Απο ασημοσκονη μέχρι ραβδάκια που θα πάρεις απο το τζάμπο-τωρα μουρθε αυτο,φαντάζομαι θάχει τοσο μικρά...-Γενικότερα απελευθεροσε την σκέψη σου γιατι το μυαλο γενάει απίστευτα πράγματα. Εγω επειδη καταπιάνομαι και μαρέσει να ασχολούμε με οτιδηποτα μπορουν να φτιάξουν 2 χέρια, πολλές φορές έχω τα υλικά μπροστά μου και για άλλο αρχίζω και αλλου με πάει. Πολλές φορές είναι ,μη σου πω και καλύτερο απαυτο που ξεκινησα...

Οτι φωτο βρεις βάλτη μου να σου τι άλλο μπορεις να κάνεις

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Marilita, κοίτα κι εδώ...

http://www.elxisdoro.gr/products.php?catid=58

Ευχαριστώ πολύ πολύ :D ......Λίγο κουφή η ερώτηση :oops: :Ξέρεις αν οι τιμές είναι με ΦΠΑ?

Δεν έχω ιδέα...

Κι εγώ τώρα βγαίνω στο ψάξιμο! :D

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

Καλά Aggeloudia ΕΙΣΑΙ ΦΟΒΕΡΗ!!!!!! Έχεις πολύ καλή άποψη του αντικειμένου και κόβει το μάτι σου!!!!!! Σ ευχαριστώ πολύ θα κοιτάξω και κανάλο σχεδάκι μπας και το αντιγράψουμε (χι χι)....... Αυτό που δεν κατάλαβα είναι το θέμα με το αυτοκόλλητο γιατί με τα είδη γραφικής ύλης , εκτυπώσεις κλπ είμαι άσχετη!!! :D Η νεράιδα που είναι μέσα στο κουτί δεν σου φαίνεται ότι σαν να "ξεπετάγετε" πως το έχουν φτιάξει άραγε???

εχω ενα μπεμπουλινι ομορφο γλυκο κουκλινι!

Link to comment
Share on other sites

Καλά Aggeloudia ΕΙΣΑΙ ΦΟΒΕΡΗ!!!!!! Έχεις πολύ καλή άποψη του αντικειμένου και κόβει το μάτι σου!!!!!! Σ ευχαριστώ πολύ θα κοιτάξω και κανάλο σχεδάκι μπας και το αντιγράψουμε (χι χι)....... Αυτό που δεν κατάλαβα είναι το θέμα με το αυτοκόλλητο γιατί με τα είδη γραφικής ύλης , εκτυπώσεις κλπ είμαι άσχετη!!! :D Η νεράιδα που είναι μέσα στο κουτί δεν σου φαίνεται ότι σαν να "ξεπετάγετε" πως το έχουν φτιάξει άραγε???

 

μπαινει ενα μικρό πλακε κομματι απο φελό στο κέντρο της νεραιδαςαπό την κάτω μερια φυσικά. γιαυτο και φαίνεται ετσι

.png
Link to comment
Share on other sites

A !!!! Μάλιστα...... Φαντάζομαι ότι τον φελλό αυτό τον αγοράζεις από τα είδη γραφικής τέχνης????? Ξέρετε άν είναι κάπου μαζεμένα αυτά τα γραφικής ύλης (μόνο το ΠΛΑΙΣΙΟ ξέρω από μαγαζιά .... θα έχεις?) ή μια καλή σύσταση μαγαζιού που να΄τα έχει όλα, ετικέτες για κουτάκια, φελλούς, κλπ??

εχω ενα μπεμπουλινι ομορφο γλυκο κουκλινι!

Link to comment
Share on other sites

marilita γιατί καλέ σε τρόμαξα? Γινόταν πάρα πολύ ωραίο απλά βρήκα ένα δερμάτινο βιβλιαράκι που μου άρεσε και επέλεξα αυτό. Αν δεν έβρισκα το book αυτό θα έφτιαχνα, γιατί πήρα τέτοια καρώ κουτιά μεγάλα για τις μπομπονιέρες οπότε θα τα έκανα και σετάκι :D

Link to comment
Share on other sites

marilita γιατί καλέ σε τρόμαξα? Γινόταν πάρα πολύ ωραίο απλά βρήκα ένα δερμάτινο βιβλιαράκι που μου άρεσε και επέλεξα αυτό. Αν δεν έβρισκα το book αυτό θα έφτιαχνα, γιατί πήρα τέτοια καρώ κουτιά μεγάλα για τις μπομπονιέρες οπότε θα τα έκανα και σετάκι :D
Τρόμαξα γιατί νόμιζα ότι το πείραμα πήγε τόσο χάλια που τελικά άλλαξες γνώμη!!!! Πάντως πολύ ωραίο ακούγεται το δερματινο βιβλιαράκι!!!

εχω ενα μπεμπουλινι ομορφο γλυκο κουκλινι!

Link to comment
Share on other sites

Η κορδέλα στο κουτί θα πρέπει να είναι οργαντίνα ή σατέν?? Ποια είναι πιο εύκολη στο να στερεωθεί?

εχω ενα μπεμπουλινι ομορφο γλυκο κουκλινι!

Link to comment
Share on other sites

Παιζει ρόλο το σφιξημο της κορδέλας. Αμα την ντώσει καλά δεν κουνιέται ρούπι.Ασε το μυαλό σου ελευθερο. Αμα δεις τιποτα άλλο που να σαρέσει πές το να δουμε τι άλλο μπορούμε να φτιάξουμε.Καλά το ,λέει για το φελό η evoulita.

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

Μόλις γύρισα από διάκοπές και έπιασα αμέσως "δουλειά".

 

Έχω παραγγείλει έναν ετικετοκόπτη - ένα πράγμα που βάζεις το χαρτί και το κόβει σε σχήμα ετικέτας - και ένα τρυπιτίρι ?? που κάνει καρδούλες.

 

Τις ετικέτες θα τις τρυπίσω στην άκρη για να βάξω σχοινάκι και να δέσω με στο κουτί - προσκλητήριο το όνομα του καλεσμένου. Τις καρδούλες που προκείπτουν από την εργασία θα τις βάλω μέσα στο κουτί με το προσκλητήριο. Ελπίζω να βγει ωραίο θα μοιάζει σαν κομφετι καρδούλα!!!

Αγόρασα και μια κόλλα για κορδ΄λες , τώρα πόσο θα βοηθείσει η κόλλα και τι καλύτερο κάνει δεν ξέρω .... τον φοβάμαι τονφιόγκο της κορδέλας... θα κάτσει ήσυχος ή μέχρι να τα μοιράσω θα έχει χαλαρώσει άσχημα!!! Ούφ... :oops::oops::oops:

εχω ενα μπεμπουλινι ομορφο γλυκο κουκλινι!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...