Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Συνδυασμός Ειρήνη&Χριστίνα


evgenia

Recommended Posts


Διαφημίσεις


χμμ... δύσκολο να τα συνδιάσεις και να είναι και εύηχα αλλά και ο συνδυασμός τους να παραπέμπει στα 2 ονόματα.. το Χρήνη να σου πω δεν μου αρέσει καθόλου , (Προσωπικά)... .. πρέπει οπωσδήποτε να την φωνάζουν και με τα δύο? και εμένα η κόρη μου έχει 2 ονόματα , αλλά την φωνάζουμε με το ένα.. πάντως μου αρέσει πολύ και το Ειρήνη και το Χριστίνα :D

Link to comment
Share on other sites

Λένε μήπως συνδυάσουν και τα δύο για αποφυγή παρεξηγήσεων.

Ας το ψάξουμε λίγο ακόμα, μήπως κάτι καλό προκύψει!!!

Το Ειρητίνα μου αρέσει πιο πολύ απ' όλα!

.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δυσκολα συνδυαζονται αυτα τα ονοματα.Και αν συνδυαστουν τπτ δεν θα θυμιζει την προελευση τους και καμια γιαγια δεν θα ειναι ευχαριστημενη.Καλυτερα ή να τη φωναζεται και με τα δυο ή με ενα τελειως ασχετο.

Link to comment
Share on other sites

και τα δυο είναι πολύ όμορφα ονόματα,

μου αρέσει περισσότερο το Ειρήνη, αν δεν θέλεις να ακούγεται ολόκληρο, μπορείτε να την φωνάζετε Έρη.

Ευχαριστώ το θεό που μου χάρισε δυο υπέροχες κορούλες

Link to comment
Share on other sites

πειραζει να την βαφτισεις και με τα 2 και να την φωναζεις με το ένα ? εγω προτιμω το Χριστινα το βρισκω πολύ ομορφο όνομα και ισως το καλυτερο γυναικειο όνομα (εχω κολλημα με το συγκεκριμενο όνομα)!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πολύ σωστή είσαι!Εμενα μου αρέσει το Χριστήνη π.χ. αλλα παραπέμπει περισσότερο στη μανα μου, ενώ το Ειρινα παραπέμπει περισσότερο στην πεθερά μου (και σε ρωσίδα, ουκρανή κλπ)...και έτσι καμία δε θα είναι ευχαριστημένη. Το Νινα πάλι δεν θα θυμίζει καμια οπότε πάλι θα ειναι δυσαρεστημένες.

Το πιο πιθανό είναι να δώσω και τα δυο ονόματα και ο καθένας να τη φωνάζει όπως θέλει, κι όταν εκείνη μεγαλώσει ας επιλέξει όποιο θέλει...Τι λετε?

an1cCyQ0g411210MDAwMDYxMmR8MDAwMDExMWRhfE15IGRhdWdodGVyIGlz.gif
Link to comment
Share on other sites

Eγώ λέω να δώσεις της μάνας σου και όταν κάνεις δεύτερο βγάζεις την πεθερά σου ή τον πεθερό σου αν είναι αγόρι.

Εγώ αυτό θα έκανα και χωρίς δεύτερη σκέψη.

716217ybmeeuyfgz.gif

Μανόλης:9/9/95_Νίκος:8/12/06

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...