Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εμπειρία απο τους παιδότοπους στα malls


Recommended Posts

Αν κάποιος εχει βρεθεί σε πάρτυ στους παιδότοπους στα Malls στην ΑΘήνα, θα ήθελα ενημέρωση, πχ Athens heart, metro mall κλπ. κυρίως για τους κλειστούς χώρους γιατι θέλω για χειμώνα. Αν και θεωρώ πως ειναι αρκετά ακριβοί.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αν έχει λίγο κόσμο είναι μία χαρά. Εννοείται είσαι στο καφέ δίπλα στον παιδότοπο και ελέγχεις το μπες και το βγες. Εμένα τα παιδιά μου δεν είναι πια σε ηλικία παιδότοπου, αλλά βρέθηκα καθημερινή πρωί στο Athens Heart, και τις ζήλεψα τις μαμάδες. Κάποιες κρατούσαν και το βιβλιαράκι τους, χαλαρά. Σαββατοκύριακο δεν είναι για πουθενά.

Εννοείται ότι σε αυτά βέβαια, πηγαίνεις αν βρεθείς στο εμπορικό κέντρο για άλλη δουλειά και το συνδυάζεις. Αν θέλεις μόνο παιδότοπο, υπάρχουν τόσοι, μικροί, μαζεμένοι χωρίς πολύ κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

παιδότοπος = μικρόβια.

 

Απορώ γιατί έχουν όλοι βολευτεί με τους παιδοτόπους. Όταν εμείς ώς παιδιά κάναμε τις γιορτές στα σπίτια μας καλούσαμε τους φίλους μας...που είναι φίλοι μας μετά απο 30 χρονια!

Τώρα σε καλούν σε ένα παιδότοπο-super market και ούτε βλέπεις τους άλλους γονείς, ούτε το παιδί σου γίνεται "κολητός" με άλλα παιδιά.

 

Ωραία η καλοπέραση, αλλά κάποια στιγμή ας σκεφτούμε, τι είναι καλύτερο για τα παιδιά;

Για να μην πω το οικονομικό....δεν πληρώνουμε εφορία, αλλά κάνουμε πάρτυ σε παιδότοπο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

θα συμφωνήσω με την kaith3. Ίσως θα ήταν καλύτερα να κοιτάξεις σε έναν συνοικιακό παιδότοπο. Και πιο οικονομικός θα είναι και λιγότερο κόσμο θα έχει.

 

Στο metro mall συγκεκριμένα το Σ/Κ γίνεται πανικός. Μέσα μπορεί να κάνει και δυο πάρτι αφού έχει άλλο χώρο για αγόρια και άλλο για κορίτσια. Γενικότερα δύσκολα να τον πετύχεις με λίγο κόσμο. Για το ahtens heart δεν ξέρω.

 

 

@michanikos Θεωρείς ότι ένα πάρτι στον παιδότοπο δεν είναι ό,τι καλύτερο για τα παιδιά αλλά το να ρημάξουν ένα σπίτι είναι; Γιατί αν βάλεις 10-15 παιδιά σε ένα σπίτι σίγουρα θα υπάρχουν θέματα. Τουλάχιστον στον παιδότοπο τρέχουν, παίζουν σκαρφαλώνουν. Και μιλάμε πάντα για ηλικίες παιδιών που πάνε σε παιδότοπο, όχι για μεγαλύτερα παιδιά.

Ο καθένας προφανώς επιλέγει ότι θεωρεί καλύτερο και φυσικά βάσει οικονομικής δυνατότητας.

Link to comment
Share on other sites

παντως νομιζω οτι μπορειτε να βρειτε παιδοτοπους με καφε που να χαλαρωνουν οι γονεις και πιο φθηνα, και να παιζουν και τα παιδια.. χωρις να ειναι μολλ και τετοια.. βεβαια η αληθεια ειναι οτι δεν μπορω να σας προτεινω κατι τωρα αλλα υπαρχουν. οποια ξερει ας πει

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνήσω με την kaith3. Ίσως θα ήταν καλύτερα να κοιτάξεις σε έναν συνοικιακό παιδότοπο. Και πιο οικονομικός θα είναι και λιγότερο κόσμο θα έχει.

 

Στο metro mall συγκεκριμένα το Σ/Κ γίνεται πανικός. Μέσα μπορεί να κάνει και δυο πάρτι αφού έχει άλλο χώρο για αγόρια και άλλο για κορίτσια. Γενικότερα δύσκολα να τον πετύχεις με λίγο κόσμο. Για το ahtens heart δεν ξέρω.

 

 

@michanikos Θεωρείς ότι ένα πάρτι στον παιδότοπο δεν είναι ό,τι καλύτερο για τα παιδιά αλλά το να ρημάξουν ένα σπίτι είναι; Γιατί αν βάλεις 10-15 παιδιά σε ένα σπίτι σίγουρα θα υπάρχουν θέματα. Τουλάχιστον στον παιδότοπο τρέχουν, παίζουν σκαρφαλώνουν. Και μιλάμε πάντα για ηλικίες παιδιών που πάνε σε παιδότοπο, όχι για μεγαλύτερα παιδιά.

Ο καθένας προφανώς επιλέγει ότι θεωρεί καλύτερο και φυσικά βάσει οικονομικής δυνατότητας.

 

Γιατί να ρημάξουν το σπίτι? Εώ θα συμφωνήσω με τον mixanikos. Καλό είναι να έχουμε μέτρο βέβαια. Οι παιδότοποι είναι καλοί αλλά και οι γιορτές στο σπίτι με τους φίλους δεν είναι επίσης κάτι σημαντικό που "μένει" στα παιδιά μας? Αν έχεις και ικανούς ανθρώπους να τα απασχολήσουν, είναι ακόμα καλύτερα! Προσωπικά τους παιδότοπους δεν τους πειλέγω για γενέθλια και γιορτές. Στον παιδότοπο θα πάω τα παιδιά σε άσχετη με΄ρα αι στιγμή χωρίς να υπάρχει λόγος. Τις σημαντικές τους στιγμές επιλέγω να τις γιορτάζω στο χώρο τους, με τους φίλους τους και τους συγγενείς. Και φροντίζω για την απασχόληση των παιδιών με ανθρώπους που τους ξέρω πια και εμπιστεύομαι τη δουλειά τους. Νομίζω πάντως ότι όλα χρειάζονται μέτρο.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...