Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Καλημέρα σας,

Έχω δυο αγοράκια 9 και 11 χρονών αντίστοιχα οπού γιορτάζουν σχετικά κοντά προς Απρίλη/Μάη. Δυστυχώς τα τελευταία δυο χρόνια τους έχω "ρίξει" κυριολεκτικά και θα ήθελα φέτος να τους το ανταποδώσω με κάτι τελείως πρωτότυπο. Αυτή είναι η πρόθεση τουλάχιστον όμως με μεγάλη μου έκπληξη δεν τους συγκίνησε ούτε το Allou, ούτε 5χ5, ούτε cinema. Μέχρι και lan party με 5 τηλεοράσεις με playstation τους πρότεινα σαν πρωτοτυπία! Από τις λίγες φορές που έχω βρεθεί σε αγχωτική σκέψη να τους εκπλήξω , και τώρα καταφεύγω στο φορυμ για "brainstorming" για την ευγενική σας συνεισφορά μιας ιδέας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εφόσον έχεις μπει στη διαδικασία να τους προτείνεις ιδέες, γιατί δεν τους ρωτάς απευθείας τι θα ήθελαν και αν θα ήθελαν κάτι ιδιαίτερο;

Καμιά φορά προσπαθούμε να πρωτοτυπήσουμε αλλά τελικά μια απλή ιδέα να είναι η καλύτερη. Μήπως δεν θέλουν κάποιο πάρτυ υπερπαραγωγή αλλά μια απλή συνάθροιση με τους φίλους τους;

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου Ekavi.

Μέχρι τώρα τους ανέφερα το bowling και αναρρίχηση (δεν άρεσε στον μεγάλο), και μου πρότειναν paintball! Τρόμαξα να πω την αλήθεια και με βρήκαν "αρνητικό", μπίλιες, πόνος και μελανιές έφερα κατηγορηματική αντίρρηση.

Η έκπληξη είναι η συζητήσεις που κάνω με τα παιδιά μου αυτό το καιρό, πρόσεξα ότι ωρίμασαν κάπως χωρίς να το πάρω χαμπάρι!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και σας πληροφορώ ότι το είχα διαβάσει το άρθρο σας πριν κάνω το post μου, και φάνηκε ενδιαφέρον και τους το πρότεινα. Και όπως στις πιο πολλές ιδέες έφαγα "την πόρτα" :rolleyes:

Κοιτάμε τώρα για το Adventure Park στην Μαλακάσα και επίσης για κάτι παρεμφερή με το paintball που είχε ακούσει ένας φίλος για κάτι που υπάρχει χωρίς μπογιά, αλλά δεν έχουμε βρει τίποτα ακόμα.

Μια ακόμα ωραία ιδέα που άκουσα είναι να τα πας θέατρο να μοιράσω μαζί σας. Δεν το ήξερα αλλά από πολλές συζητήσεις, μαμάδες έχουν προσκληθεί σε τέτοια "παρτυ" και ήταν ωραία. (Βέβαια ούτε αυτό ήθελαν! Στο διαδραστικό τελικά).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Paintabll χωρίς μπογιά είναι το Laser Tag και ιδανικό θα έλεγα για νεανικές ηλικίες (8 και). Αντί για μπογιά πετάει υπέρυθρες, αρά δεν πονάει και δεν λερώνει. Δεν θυμάμαι το site τους αλλά Google θα βοηθήσει...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Paintabll χωρίς μπογιά είναι το Laser Tag και ιδανικό θα έλεγα για νεανικές ηλικίες (8 και). Αντί για μπογιά πετάει υπέρυθρες, αρά δεν πονάει και δεν λερώνει. Δεν θυμάμαι το site τους αλλά Google θα βοηθήσει...

 

 

Ευχαριστούμε για την βοήθεια σας, Google πραγματικά βοήθησε, η εταιρία λέγεται Battlefield Live Hellas . Δεν έχουμε δικό μας χώρο να διεξαχθεί τέτοια εκδήλωση αλλά μας βοήθησαν να κλείσουμε ένα πολύ ωραίο χώρο στο Γουδί με γρασίδι.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε για την βοήθεια σας, Google πραγματικά βοήθησε, η εταιρία λέγεται Battlefield Live Hellas . Δεν έχουμε δικό μας χώρο να διεξαχθεί τέτοια εκδήλωση αλλά μας βοήθησαν να κλείσουμε ένα πολύ ωραίο χώρο στο Γουδί με γρασίδι.

 

Καλησπέρα.

Θα με βοηθούσε να μου λέγατε αυτόν το χώρο στο Γουδί με το γκαζόν. Δεν είναι κακή ιδέα να κάνω εκεί το πάρτυ του παιδιού μου...:confused::)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Θα με βοηθούσε να μου λέγατε αυτόν το χώρο στο Γουδί με το γκαζόν. Δεν είναι κακή ιδέα να κάνω εκεί το πάρτυ του παιδιού μου...:confused::)

 

 

Βεβαίως! Είναι το Ya Cafe ακριβώς απέναντι από το Badminton. To τηλ τους είναι 210 7711480

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

http://www.simplysara.ca/2010/10/lego-party.html

ειναι ωραιο αλλα ισως για μικροτερα παιδια η με μετατροπη για πιο δυσκολες δραστηριοτητες για μεγαλυτερα παιδια

 

051.jpg

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

Για 5χρονα τέλεια ιδέα θα έλεγα, και θα χρειαστεί κάτι εναλλακτικό για μετά όταν βαρεθούνε. Παιγνίδια με Nerf επίσης θα έκανε ουαααα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το Σάββατο που μας πέρασε πραγματοποιηθηκε το Laser Tag Παρτυ μας και σας το συνιστώ ανεπιφύλαχτα!!! Έχουν περάσει λίγες μέρες και τα παιδιά δεν σταματούν να συζητούν για την εμπειρία τους. Ήταν πραγματικά κάτι καινοτόμο και μας πήρε όλους από "surprise"!

Οι γονείς όλοι εντυπωσιασμενοι, για μια στιγμή ξεχάσαμε ότι είχαμε παιδιά μαζί μας. Ο υπεύθυνος (ο οποίος έχει τρομερό χάρισμα με τα παιδιά, ο κύριος Στηβ) μας είπε θα κράταγε τρεις ώρες αλλά κράτησε λίγο πάνω από τέσσερες ώρες χωρίς να μας χρεώσει. Στο τέλος έγινε και η τελική "μάχη" μεταξύ γονέων και παιδιών, το γέλιο που επακολούθησε θα μείνει ανεξίτηλα στις μνήμες όλων μας!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Καλημέρα σας!!Αν και λίγο καθυστερημένα επειδή δεν μπαίνω συχνά δεν πειράζει.Στην ίδια φάση ήμασταν και εμείς πέρυσι με την αδερφή μου ψάχναμε τι να κάνουμε στα γενέθλια του ανιψιού μου 10 χρονών, αλλά τελικά καταλήξαμε στην αρχική πιο "οικονομική" ιδέα (γιατί οι καιροί είναι δύσκολοι) να το κάνουμε σπίτι μαζί με όοοολους του τους φίλους και να φωνάξουμε και DJ να τους παίξει μουσικούλα να λιώσουν στο χορό. Μάλιστα ο ίδιος ζήτησε επειδή θα είναι και κορίτσια στο πάρτυ (και είναι η ηλικία έτσι περίεργη) να χορέψουν και να διασκεδάσουν με αυτό τον τρόπο. Τότε μου είχανε συστήσει έναν DJ Akis από μια εταιρεία poly party εάν δεν κάνω λάθος, μια φίλη μου που είχε κάνει και αυτή σπίτι της και είχανε περάσει τέλεια τα παιδάκια. Εάν σας ενδιαφέρει θα βρω το link να σας το στείλω. Πάντως από την εμπειρία μου έχω να πω ότι ήταν μια πολύ καλή επιλογή τελικά και πέρασαν πολύ ωραία τα παιδιά.

 

καλησπέρα άμα βρεις την κάρτα τους μπορείς να μου στείλεις τα στοιχεία τους; ψάχνω για το παιδί μου dj που είναι έκτη δημοτικού για αποχαιρετιστήριο πάρτυ και μου φαίνεται καλή ιδέα ;):D

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το Σάββατο που μας πέρασε πραγματοποιηθηκε το Laser Tag Παρτυ μας και σας το συνιστώ ανεπιφύλαχτα!!! Έχουν περάσει λίγες μέρες και τα παιδιά δεν σταματούν να συζητούν για την εμπειρία τους. Ήταν πραγματικά κάτι καινοτόμο και μας πήρε όλους από "surprise"!

Οι γονείς όλοι εντυπωσιασμενοι, για μια στιγμή ξεχάσαμε ότι είχαμε παιδιά μαζί μας. Ο υπεύθυνος (ο οποίος έχει τρομερό χάρισμα με τα παιδιά, ο κύριος Στηβ) μας είπε θα κράταγε τρεις ώρες αλλά κράτησε λίγο πάνω από τέσσερες ώρες χωρίς να μας χρεώσει. Στο τέλος έγινε και η τελική "μάχη" μεταξύ γονέων και παιδιών, το γέλιο που επακολούθησε θα μείνει ανεξίτηλα στις μνήμες όλων μας!!

 

πολυ ωραία ιδέα! μήπως θα μπορουσες να μοιραστείς και το κόστος μαζί μας?. Είναι και για λίγο πιο μικρά παιδιά? 6-7 χρονών???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πολυ ωραία ιδέα! μήπως θα μπορουσες να μοιραστείς και το κόστος μαζί μας?. Είναι και για λίγο πιο μικρά παιδιά? 6-7 χρονών???

 

Βεβαίως Panzy. Το κόστος πάει ανάλογα με τα άτομα, και ξεκινάει από 350ε αν θυμάμαι καλά. Εμάς μας πήγε λίγο παραπάνω (30+ παιδιά και τα κράτησε για πάνω από 3 ώρες), και από τις λεγες φόρες που είπα πλήρωσα κάτι που άξιζε.

Όσο για 6-7 χρονών, μας είχε πει ο κύριος ότι δεν κάνει για παιδιά κάτω των 8 ετών.

Επίσης θα κάνουν μια δωρεάν εκδήλωση 26 Μαΐου για όσους θελήσουν στο Άλσος Νέας Σμύρνης. Εμείς σκοπεύουμε να πάμε!

 

επισυνάπτω και ένα μικρο βιντεακι από Youtube όσοι θέλουν να καταλάβουν περί τίνος πρόκειται ...

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σε όλους, μοιράζομαι μαζί σας μια πολύ όμορφη εμπειρία που είχαμε για δεύτερη φορά στο παρτυ τoυ ανιψιού μου το περασμένο Σάββατο. ο ανιψιός μου έκλεισε τα 11 και μας καλεσε σε ενα disco-karaoke party που έκανε σε εναν πολυ ομορφο καλλιτεχνικό πολυχώρο στον νεο κόσμο όπου πέρυσι είχαμε κάνει και εμείς το παρτυ της κόρης μου αλλα για πιο μικρα παιδιά με διαδραστικά παιχνίδια και μείναμε πολυ ευχαριστημενοι σε ολους τους τομείς. Φετος ομως ειχαν φτιάξει εναν καινούργιο χώρο υποδοχής ρετρο για τους γονείς στο ιδιο κτίριο με τα παιδιά και ηταν πολύ ξεχωριστός,μειναμε ολοι άφωνοι.τα παιδια δε,πέρασαν τέλεια,δεν θέλανε να φύγουν με τιποτα. Μεχρι και τα καγκελια χόρεψανε !!!!!!Απο τιμη δέ πιστεύω πολυ οικονομικό μεσα ολα 250 ευρω και ο DJ πολύ οργανωμένος.Σας δινω τηλ για όποιον ενδιαφέρεται 2109022111. :P

Link to comment
Share on other sites

Στη βάφτηση του μικρού πήρα ένα παλικάρι που ήταν εξειδικευμένος στα παιδικά πάρτυ!Μετά τον πήρε και μία ξαδέρφη μου σε πάρτυ με γυμνασιοπαιδα και πέρασαν τελεια!Ξέρει ακριβώς τι θέλει η κάθε ηλικία!Μας ανέβασε πολύ!Με μικρή επιφύλαξη νομίζω ότι τον είχα κλεισει μέσω της εταιρίας βαφτήσεων poly party (ή poli party)!Θα τον ψάξω πάλι για την καλοκαιρινή γιορτή στο σχολείο του μεγάλου μου!Ήταν τελειος!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Η κόρη μου ξετρελάθηκε με την ιδέα ....

 

Φαντάζομαι είναι και για κοπέλες ?!

 

Ουφ άγχος

 

Μας βεβαίωσε ότι παίζουν εξίσου φανατικά με τα αγόρια, (και το πίστεψα μόνο όταν μας έδειξε ένα βίντεο). Δεν θα το χαρακτήριζα φτηνό, ξεπέρασε λίγο το μπάτζετ μας αλλά πιστεύω αξίζει. Αρχές Μαϊού είναι το πάρτι, ίδωμεν.

Γερά και καλότυχα όλα τα παιδιά μας ...

Link to comment
Share on other sites

Και μια πολύ όμορφη ιδέα που μου άρεσε και εγώ προσωπικά δεν το είχα ξαναδεί ήταν η μαμά οργάνωσε πέρα από τα παιχνίδια (2 κοπέλες από το παιδικό σταθμό που πάνε τα μικρά παιδιά μας τους απασχόλησε) να φτιάξουν λαμπάδες για τους γονείς και σοκολατένια αυγά. Άξιζε και η κοπέλες έκαναν την διάφορα!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
Τελικά το Σάββατο που μας πέρασε πραγματοποιηθηκε το Laser Tag Παρτυ μας και σας το συνιστώ ανεπιφύλαχτα!!! Έχουν περάσει λίγες μέρες και τα παιδιά δεν σταματούν να συζητούν για την εμπειρία τους. Ήταν πραγματικά κάτι καινοτόμο και μας πήρε όλους από "surprise"!

Οι γονείς όλοι εντυπωσιασμενοι, για μια στιγμή ξεχάσαμε ότι είχαμε παιδιά μαζί μας. Ο υπεύθυνος (ο οποίος έχει τρομερό χάρισμα με τα παιδιά, ο κύριος Στηβ) μας είπε θα κράταγε τρεις ώρες αλλά κράτησε λίγο πάνω από τέσσερις ώρες χωρίς να μας χρεώσει. Στο τέλος έγινε και η τελική "μάχη" μεταξύ γονέων και παιδιών, το γέλιο που επακολούθησε θα μείνει ανεξίτηλα στις μνήμες όλων μας!!

 

Ήθελα να πω απλά ότι ακολούθησα την συμβουλή σας, ήμουν επιφυλακτική με το Laser Tag party και τελικά αποδείχτηκε ακριβώς όπως τα είπατε! Ταυτίζομαι με την περιγραφή σας 1000%, δεν μπορώ να προσθέσω κάτι παραπάνω, εκτός για τον κύριο Στηβ είναι εξαιρετικός με τα παιδιά, άριστος με κεφάλαιο Α! Έχει περάσει πάνω από μήνα και ακόμα το συζητάνε τα παιδιά, σας το συστήνω και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...