Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΙΔΟΤΟΠΟΙ ΓΙΑ ΠΑΡΤΥ ΒΥΡΩΝΑ ΠΑΓΚΡΑΤΙ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ


Recommended Posts

Καλημέρα σας!Τα κοριτσια μου εχουν γενεθλια με ενα μηνα διαφορα και αποφασησα να τους τα κανω μαζι τον Ιουνιο (7 ετων και 2 αντιστοιχα).Μηπως γνωριζεται καποιον παιδοτοπο στο Παγκρατι ή Βυρωνα ή γυρω περιοχες?Εχετε καποια αλλη προταση,ιδεα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σας!Τα κοριτσια μου εχουν γενεθλια με ενα μηνα διαφορα και αποφασησα να τους τα κανω μαζι τον Ιουνιο (7 ετων και 2 αντιστοιχα).Μηπως γνωριζεται καποιον παιδοτοπο στο Παγκρατι ή Βυρωνα ή γυρω περιοχες?Εχετε καποια αλλη προταση,ιδεα?

καλημέρα και να σου ζήσουν τα παιδάκια σου!!!

στο Βύρωνα, που μένω, ξέρω 2 κλειστούς παιδότοπους αλλά δεν έχω πάει προσωπικά για να έχω άποψη. επειδή θα είναι και καλοκαίρι, δε θα τους προτιμούσα. έχω να σου προτείνω την καφετέρια που βρίσκεται στο Άλσος Στρατού (στο Γουδί) που έχει μεγάλη έκταση με γκαζόν και παιδική χαρά δίπλα κι έχω δει να γίνονται παιδικά πάρτυ, ακόμη και βαφτίσεις. είναι πολύ καλός χώρος για τα παιδιά κι έχει και σνακς και καφέδες για τους μεγάλους.

Link to comment
Share on other sites

Εχω να σου προτείνω το μουσικό κουκλόσπιτο που ειναι στον Άγιο Γιάννη σχεδόν δίπλα στο μετρό.Εκει περάσανε παρα πολύ ωραια και τα παιδια και εμείς, ειναι κατι το διαφορετικο,εχει εκπαιδευτές που ολη την ωρα παίζουν πολλα παιχνίδια με τα παιδια, εχει κουκλοθέατρο πολύ ωραίο με θέμα την σωστή διατροφή και γενικά ολα ειναι πολυ προσεγμένα.Δεν ειναι αυτο το συνηθισμένο αμολάμε τα παιδιά στα φουσκωτά και χτυπιούνται.Νομιζω οτι ειναι κ κοντά στο Βύρωνα.

Link to comment
Share on other sites

ΛΟΙΠΌΝ ΕΓΩ ΔΙΑΛΕΞΑ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ ΜΕ ΤΑ 500 ΕΥΡΩ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΑΚΕΤΑ, ΜΠΕΣ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΣΤΟ SITE ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΠΑΡΤΟΥΣ ΤΗΛ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΞΥΠΗΡΕΤΙΚΟΊ http://www.mousiki-dimiourgia.gr/theater/parties.html

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα, εμείς κάναμε τα γενέθλια του μικρού τον Μάρτιο στους Φρουτοπλανήτες, στο εμπορικό κέντρο Millenium στην Υμηττού..Πληρώσαμε γύρω στα 270 ευρώ για 15 παιδάκια και καμιά 30ρια ενήλικες. Στα χρήματα αυτά ήταν διάφορες σφολιάτες, πίτσες, σουβλάκια μικρά και μπιφτεκάκια, χυμοί για τα παιδιά και ό,τι παράγγειλαν οι μεγάλοι (καφέδες - μπύρες). Συνεργάζονται με τον Στεργίου στο catering και μπορείς να διαλέξεις ό,τι θέλεις από κατάλογο. Με +60 ευρώ μπορούσαμε να έχουμε και κλόουν, αλλά δεν τον επιλέξαμε γιατί τα περισσότερα παιδάκια ήταν μικρά, οπότε δεν ξέρω να σου πω γι' αυτό. Εμείς περάσαμε ωραία, αν και μικρός ο χώρος (για εμάς ήταν καλό αυτό γιατί δεν κυνηγούσαμε τα παιδιά πάνω-κάτω) και ειδικά η κοπέλα που τα πρόσεχε στα φουσκωτά έκανε πολύ καλή δουλειά..Και η τιμή επίσης καλή ;)

 

"Πού να σε κρύψω γιόκα μου να μη σε φτάνουν οι κακοί

σε ποιο νησί του ωκεανού, σε ποια κορφή ερημική..."

Link to comment
Share on other sites

To bimbo ειναι σαφεστατα ο καλυτερος παιδοτοπος στη περιοχη μας.Ανετος,με φιλικο προσωπικο που ξερει τη δουλεια του,με ξεχωριστο χωρο για τους καλεσμενους του παρτυ ,οι τιμες λογικες και το κυριοτερο,πεντακαθαρος.Αν θες μπορω να σου πω εντυπωσεις και για τους υπολοιπους της περιοχης μας αλλα φοβαμαι οτι θα τους καψω λιγο...;).Οπως καταλαβες εχουε παει σε ολους και σε παρτυ και για παιχνιδι και εχω αποψη.

Στο bimbo επισης εχουμε κανει παρτυ και εμεις και μειναμε υπερευχαριστημενοι.

HKTLp3.pngNQ8bp3.png
Link to comment
Share on other sites

κι εγω το bimbo θα σου έλεγα. υπάρχει και το deja vu στην κολοκοτρώνη (στα σχολεια διπλα), οπως και το jungle... (κατι) στη φορμίωνος. εχω παει σε παρτυ εκει. πολυ ωραια!

στη ηλιουπολη υπαρχει το carousel και το μπανανες με πυτζαμες.

πολυ ωραια παρτυ κανεις και στα goodies στην αργυρούπολη.

 

αααααααααα τοσες βυρωνιωτισσες ειμαστε! δεν κανονιζουμε μια εξοδο ολες μαζι με τα παιδάκια μας;

σαββατο πρωι στο bimbo ειναι πολυ ωραια και ανετα! προτεινω επισης κουνιες, τωρα που εχει ανοιξει ο καιρος.

 

age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 months later...
Καλημέρα, εμείς κάναμε τα γενέθλια του μικρού τον Μάρτιο στους Φρουτοπλανήτες, στο εμπορικό κέντρο Millenium στην Υμηττού..Πληρώσαμε γύρω στα 270 ευρώ για 15 παιδάκια και καμιά 30ρια ενήλικες.

 

Εμεις με καλεσμενα παιδια 4-6 ετων δε μειναμε καθολου ευχαριστημενοι απο τους "Φρουτοπλανήτες". Ειναι φτηνος ακριβως επειδη ειναι μικροσκοπικος. Τα παιδια ηταν το ενα πανω στο αλλο και δεν ειχαν χωρο να παιξουν ανετα, με αποτελεσμα να μην καθονται μεσα, αλλά να βγαινουν εξω, να πηγαινουν στα πολλα ηλεκτρονικα που εχει και συνεχως να μας ζητανε λεφτα για να παιξουν εκει.

 

Επισης, οι μεγαλοι δεν ευχαριστηθηκαμε γιατι βρισκεται στο υπογειο του εμπορικου κεντρου, ακριβως διπλα στο σουπερμαρκετ Lidl, και οι πελατες με τα ψωνια τους πηγαινοερχονταν συνεχως αναμεσα στα τραπεζακια μας! (μεσα ο χωρος ηταν μικροσκοπικος και δε χωραγαμε να καθισουμε, οπότε καθισαμε εξω) Νομιζω οτι ειναι καλη λυση μονο για παρτυ με ελαχιστα (το πολυ 7-8 ) και πολυ μικρης ηλικιας παιδακια. (αν και λεει οτι κατω απο 3 ετων απαγορευεται η εισοδος - δεν το τηρουν ομως)

 

Το Bimbo ειναι μεγαλο κι ευρυχωρο.

 

Το Deja vu δυστυχως εκλεισε το καλοκαιρι.

Link to comment
Share on other sites

Παει και το Deja vu ..... όσο για τους Φρουτοπλανήτες άστο,.....συμφωνώ απόλυτα μαζι σου !!!!!!!!!! θεωρώ όμως οτι φταίμε και εμεις !!!!!! :( το φτηνο δεν ειναι παντα και καλο ρε παιδια πως να το κανουμε ?)Αν το κριτήριο μας σαν γονείς είναι να βρούμε εναν χώρο ,για να καλέσουμε οσο περισσότερα ατομα μπορούμε , να παρατήσουμε τα παιδιά μας να χοροπηδάνε σε ενα φουσκωτό και εμεις να εχουμε την ησυχία μας να καπνίσουμε κ να πιούμε τον καφέ μας χωρίς να ενοχληθουμε , ειμαστε αξιοι των επιλογων μας. Δε λεω οτι εχει γεμίσει ο κόσμος με εναλλακτικές λύσεις ( εκτος παιδότόπων εννοώ ) αλλά αν ψαξει καποιος μπορει να βρει πολυ ωραίους χωρους με πολυ ενδιαφέροντα προγράμματα για κανει κατι ουσιαστικο για το παιδι του και τους φιλους του.Δεν αναφέρω παραδείγματα για να μην θεωρηθεί διαφήμιση .....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

θέλω να κάνω πάρτι για τον γιο μου στις 07 Δεκεμβρίου είδα ότι μιλάτε για τον Bimbo με τα καλύτερα λόγια θα μου πείτε και την διεύθυνση σας παρακαλώ ή ένα τηλέφωνο επικοινωνίας

ευχαριστώ πολύ πολύ

Link to comment
Share on other sites

θέλω να κάνω πάρτι για τον γιο μου στις 07 Δεκεμβρίου είδα ότι μιλάτε για τον Bimbo με τα καλύτερα λόγια θα μου πείτε και την διεύθυνση σας παρακαλώ ή ένα τηλέφωνο επικοινωνίας

ευχαριστώ πολύ πολύ

 

Μεσολογγίου και Ερυθραιας.Βύρωνας

διπλα στον βερόπουλο, απέννατι απο τα σχολεια της Αγιας Τριάδας, στην πλατεία Αγιου λαζάρου

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Εμεις με καλεσμενα παιδια 4-6 ετων δε μειναμε καθολου ευχαριστημενοι απο τους "Φρουτοπλανήτες". Ειναι φτηνος ακριβως επειδη ειναι μικροσκοπικος. Τα παιδια ηταν το ενα πανω στο αλλο και δεν ειχαν χωρο να παιξουν ανετα, με αποτελεσμα να μην καθονται μεσα, αλλά να βγαινουν εξω, να πηγαινουν στα πολλα ηλεκτρονικα που εχει και συνεχως να μας ζητανε λεφτα για να παιξουν εκει.

 

Επισης, οι μεγαλοι δεν ευχαριστηθηκαμε γιατι βρισκεται στο υπογειο του εμπορικου κεντρου, ακριβως διπλα στο σουπερμαρκετ Lidl, και οι πελατες με τα ψωνια τους πηγαινοερχονταν συνεχως αναμεσα στα τραπεζακια μας! (μεσα ο χωρος ηταν μικροσκοπικος και δε χωραγαμε να καθισουμε, οπότε καθισαμε εξω) Νομιζω οτι ειναι καλη λυση μονο για παρτυ με ελαχιστα (το πολυ 7-8 ) και πολυ μικρης ηλικιας παιδακια. (αν και λεει οτι κατω απο 3 ετων απαγορευεται η εισοδος - δεν το τηρουν ομως)

 

Παει και το Deja vu ..... όσο για τους Φρουτοπλανήτες άστο,.....συμφωνώ απόλυτα μαζι σου !!!!!!!!!! θεωρώ όμως οτι φταίμε και εμεις !!!!!! :( το φτηνο δεν ειναι παντα και καλο ρε παιδια πως να το κανουμε ?)Αν το κριτήριο μας σαν γονείς είναι να βρούμε εναν χώρο ,για να καλέσουμε οσο περισσότερα ατομα μπορούμε , να παρατήσουμε τα παιδιά μας να χοροπηδάνε σε ενα φουσκωτό και εμεις να εχουμε την ησυχία μας να καπνίσουμε κ να πιούμε τον καφέ μας χωρίς να ενοχληθουμε , ειμαστε αξιοι των επιλογων μας. Δε λεω οτι εχει γεμίσει ο κόσμος με εναλλακτικές λύσεις ( εκτος παιδότόπων εννοώ ) αλλά αν ψαξει καποιος μπορει να βρει πολυ ωραίους χωρους με πολυ ενδιαφέροντα προγράμματα για κανει κατι ουσιαστικο για το παιδι του και τους φιλους του.Δεν αναφέρω παραδείγματα για να μην θεωρηθεί διαφήμιση .....

 

Καλησπέρα σας, δυστυχώς λόγω ενός απαράδεκτου περιστατικού που συνέβη στον εν λόγω παιδότοπο, θα ήθελα να αποσύρω τα όποια καλά λόγια είχα γράψει. Αν μπορεί να σβήσει τελείως ο admin την αρχική μου απάντηση, ακόμη καλύτερα, και επιφυλάσσομαι αφού διαβάσω τους κανόνες του φόρουμ να γίνω πιο αναλυτική. Για την ώρα θα συμφωνήσω με τις προλαλήσασες.

 

"Πού να σε κρύψω γιόκα μου να μη σε φτάνουν οι κακοί

σε ποιο νησί του ωκεανού, σε ποια κορφή ερημική..."

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
Καλησπέρα σας, δυστυχώς λόγω ενός απαράδεκτου περιστατικού που συνέβη στον εν λόγω παιδότοπο, θα ήθελα να αποσύρω τα όποια καλά λόγια είχα γράψει. Αν μπορεί να σβήσει τελείως ο admin την αρχική μου απάντηση, ακόμη καλύτερα, και επιφυλάσσομαι αφού διαβάσω τους κανόνες του φόρουμ να γίνω πιο αναλυτική. Για την ώρα θα συμφωνήσω με τις προλαλήσασες.

 

τι έγινε τότε?

95Jqp2.png

 

Τα παιδιά δεν θέλουν ψυχολόγο. Γονείς θέλουν!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

επειδή ενδιαφέρομαι για τον παιδότοπο στον Υμηττό , ξέρεις κάτι παραπάνω ?

Εχεις πάει σε πάρτυ ? Από ποιότητα ήταν ολα εντάξει ? Εχουμε πάει μόνο για παιχνίδι 2 φορές και ρώτησα και για πάρτυ. Ειναι πολύ οικονομικός αλλά χωρίς να προσφέρει κάτι ιδιαίτερο. Αν ξέρεις κάτι και μπορείς να με βοηθήσεις!!Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...