Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βοήθεια... για τα πρώτα μας γενέθλια! (χρησιμες διευθυνσεις)


Recommended Posts

  • 3 months later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 355
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια θελω την πολυτιμη βοηθεια σας θα κανω προσκληση για τον μικρο μου γιο που εχει γενεθλια με τον αριθμο 1 το προβλημα ειναι οτι θελω ενα κειμενο που να αρχιζει απο τα αρχικα του ονοματος του Χ Α Ρ Α Λ Α Μ Π Ο Σ νομιζω οτι ειναι λιγο δυσκολο μπορει να με βοηθησει κανεις? Τα γενεθλια θα τα κανουμε στο σπιτι μας.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια θελω την πολυτιμη βοηθεια σας θα κανω προσκληση για τον μικρο μου γιο που εχει γενεθλια με τον αριθμο 1 το προβλημα ειναι οτι θελω ενα κειμενο που να αρχιζει απο τα αρχικα του ονοματος του Χ Α Ρ Α Λ Α Μ Π Ο Σ νομιζω οτι ειναι λιγο δυσκολο μπορει να με βοηθησει κανεις? Τα γενεθλια θα τα κανουμε στο σπιτι μας.

 

εγραψες σε λαθος τοπικ αλλα αφου σε βρηκα τυχαια ας βοηθησω.........

 

Χ αρα μεγαλη θα αιστανθω

Α ν ερθετε στο παρτυ

Ρ ωτηστε τις μανουλες σας

Α ν σας αφηνουν, ΝΑΙ???

Λ ιχουδιες παρα πολλες

Α λλα και τουρτα θα'χει

Μ ουσικη μα και χορο και...

Π αιδακια ενα σωρο!!!

Ο λους θα σας περιμενω

Σ πιτι θα χω στολισμενο!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

εγραψες σε λαθος τοπικ αλλα αφου σε βρηκα τυχαια ας βοηθησω.........

 

Χ αρα μεγαλη θα αιστανθω

Α ν ερθετε στο παρτυ

Ρ ωτηστε τις μανουλες σας

Α ν σας αφηνουν, ΝΑΙ???

Λ ιχουδιες παρα πολλες

Α λλα και τουρτα θα'χει

Μ ουσικη μα και χορο και...

Π αιδακια ενα σωρο!!!

Ο λους θα σας περιμενω

Σ πιτι θα χω στολισμενο!!!!!!!!

 

Πλακα μας κανεις?? Ποσο γρηγορα το σκεφτηκες? Εισαι απιστευτη ειναι παρα πολυ καλο στιχουργος εισαι κοπελα μου μπραβο σου δεν εχω λογια..

Χιλια ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...
  • 6 months later...

Toν Ιούλιο θα κάνω τα πρώτα γενεθλια του γιου μου στην πιλοτή. Θα είμαστε περίπου 30-40 άτομα εκ των οποίων 15 περίπου παιδάκια (φαντάζομαι δηλαδή να κάνω τόσο ανοιχτά...). Το θέμα είναι οτι τα παιδάκια θα είναι από ενός έτους έως 10 (αν έρθουν όλα). Με τί να τα απασχολήσω; Πείτε βρε κορίτσια καμιά ιδέα...Τί αρέσει στα παιδιά συνήθως; Με τί θα ενθουσιαστούνε;

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
Toν Ιούλιο θα κάνω τα πρώτα γενεθλια του γιου μου στην πιλοτή. Θα είμαστε περίπου 30-40 άτομα εκ των οποίων 15 περίπου παιδάκια (φαντάζομαι δηλαδή να κάνω τόσο ανοιχτά...). Το θέμα είναι οτι τα παιδάκια θα είναι από ενός έτους έως 10 (αν έρθουν όλα). Με τί να τα απασχολήσω; Πείτε βρε κορίτσια καμιά ιδέα...Τί αρέσει στα παιδιά συνήθως; Με τί θα ενθουσιαστούνε;

αν εχεις καποια φιλη νηπιαγωγο ή δασκαλα που θα μπορουσε να σου προτεινει καποια παιχνιδια θα ηταν ωραιο.αλλιως παρε εναν κλοουν που θ'αρεσει και στα μικρα και στα μεγαλα παιδακια και νομιζω οτι δεν ειναι και πολυ ακριβοι

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
αν εχεις καποια φιλη νηπιαγωγο ή δασκαλα που θα μπορουσε να σου προτεινει καποια παιχνιδια θα ηταν ωραιο.αλλιως παρε εναν κλοουν που θ'αρεσει και στα μικρα και στα μεγαλα παιδακια και νομιζω οτι δεν ειναι και πολυ ακριβοι

 

Εμείς πετυχαμε μια κλόουν από το www.polyparty.gr, όπου τους κράτησε πολύ καλά σε βάφτιση που πήγαμε & ταν ότι ηλικία μπορείς να φανταστείς. Από ότι μου είπε, είναι παιδαγωγοί & δεν τα πήραμε χαμπάρι... ;):!:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Θα ήθελα τη βοήθεια σας, θέλω να κάνω μια τούρτα στον μικρό μου κ χρειάζεται ορθογώνιο παντεσπάνι, επειδή θέλω αρκετά (4-5) είπα να τα αγοράσω αλλά δε μπορώ να βρώ πουθενά. Εψαξα σχεδόν σε όλα τα σούπερ μάρκετ αλλά τζίφος, έχουν μόνο τα στρόγγυλα παντεσπάνια μήπως έχετε δει πουθενά μακρόστενα? Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν έχω δει σε σούπερ-μάρκετ, ίσως να μπορούσες να τα παραγγείλεις από κάποιο ζαχαροπλαστείο στη γειτονιά σου; Φαντάζομαι πώς δεν θα έχουν πρόβλημα να σου τα φτιάξουν - και θα είναι και πιό φρέσκα. Αλλιώς θα μπορούσες αν έχεις χρόνο να τα φτιάξεις εσύ.

S02fp3.png

 

 

LnVyp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δει σε σούπερ-μάρκετ, ίσως να μπορούσες να τα παραγγείλεις από κάποιο ζαχαροπλαστείο στη γειτονιά σου; Φαντάζομαι πώς δεν θα έχουν πρόβλημα να σου τα φτιάξουν - και θα είναι και πιό φρέσκα. Αλλιώς θα μπορούσες αν έχεις χρόνο να τα φτιάξεις εσύ.

 

Η αλήθεια είναι οτι αυτό δεν το είχα σκεφτεί, απλά πριν 2-3 χρόνια είχα βρει σε σούπερ μάρκετ κ μου κάνει εντύπωση που ξαφνικά δεν υπάρχουν πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να υπάρχουν σε σ/μ τύπου ΜΑΚΡΟ.

 

Εναλλακτικά, μπορείς να χρησιμοποιήσεις σαβαγιάρ ή βάση μπισκότου.

 

Αν θελήσεις να το φτιάξεις υπάρχει μία πανεύκολη, γρήγορη, σίγουρη και πεντανόστιμη συνταγή! Αυτή εδώ:

 

http://www.sintagespareas.gr/sintages/keik-sokolatas.html

 

 

Μπορείς να δεις και τη gallery με τις φωτό δίπλα, για να πάρεις πολλές ιδέες!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας μαμάδες!

 

Παρακαλώ βοηθήστε με αν γνωρίζετε!! Θέλω να παραγγείλω τούρτα γενεθλίων για τον μικρό μου αλλά έχουμε αλλεργία στα αγελαδινά και δεν τα τρώμε καθόλου. Θέλω να μου πείτε αν γνωρίζετε κάποιο ζαχαροπλαστείο το οποίο θα μπορεί να μου φτιάξει τούρτα με φυτικό γάλα ή φυτική κρέμα ζαχαροπλαστικής. Ρώτησα σε ένα πολύ γνωστό ζαχαροπλαστείο και δεν αναλαμβάνουν...Από ένα άλλο γνωστό ζαχαροπλαστείο περιμένω απάντηση..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας μαμάδες!

 

Παρακαλώ βοηθήστε με αν γνωρίζετε!! Θέλω να παραγγείλω τούρτα γενεθλίων για τον μικρό μου αλλά έχουμε αλλεργία στα αγελαδινά και δεν τα τρώμε καθόλου. Θέλω να μου πείτε αν γνωρίζετε κάποιο ζαχαροπλαστείο το οποίο θα μπορεί να μου φτιάξει τούρτα με φυτικό γάλα ή φυτική κρέμα ζαχαροπλαστικής. Ρώτησα σε ένα πολύ γνωστό ζαχαροπλαστείο και δεν αναλαμβάνουν...Από ένα άλλο γνωστό ζαχαροπλαστείο περιμένω απάντηση..

 

ναι αλλα δεν μας ειπες.....απο πιο μερος της Ελλαδας εισαι...?????

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, ξεχάστηκα. Από Αθήνα!

Καλημέρα, χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω, μήπως είναι πιο εύκολο να την κάνεις μόνη σου??? δεν το έχω ξανακούσει ...:?::?:

Link to comment
Share on other sites

καλα τα λεει η κοκκινοσκουφιτσα!!!. υπαρχει φυτινη σαντυγι,πολυ ευκολα μπορεις ν φτιαξεις ,εγω ολες μου τις τουρτες τις φτιαχνω με φυτικη σαντυγι

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

edit admin

Καλησπέρα! σορυ κιολας αλλα με μια πολύ πρόχειρη ματιά σ αυτα τα 3 site που αναφερεις βλεπω οτι τα 2πρωτα ανηκουν στην ιδια εταιρια.αν πατησεις στην επικοινωνια θα δεις οτι βρισκονται ιφιγενειας 11,οσο για το τριτο αν δεν ειναι παλι το ιδιο συνεργαζονται καθως στο site τους αναφερεται στο balloons club που ειναι κι αυτο στην ιφεγενειας 11. εγω νομιζα οτι αυτοι εχουν μονο μπαλονια,δεν ηξερα οτι εχουν ανιματερ. εγω ειχα παρει το http://www.*********.gr/ ,οπως εχω ξαναπει,για την κορη μ ειμαι πολυ ικανοποιημενη! και ειναι και πολυ οικονομικοι.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...