Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

φαγουρα και κοκκινιλες


Recommended Posts

χτες ειχα φαγουρα στα χερια στο υψος περιπου του καρπου....τα εξυσα και στο σημειο αυτο εμφανιστηκαν κοκκινιλες και πολυ πολυ μικρα σπυρακια.

σημερα με ετρωγαν μεταξυ καρπου και αγκωνα και εμφανιστηκαν τα ιδια σημαδια.

σηκωσα πριν απο λιγο τα μανικια μεχρι τους ομους και εχω κι εκει σημαδια. φαγουρα εχω κατα διαστηματα αλλα οχι εντονη.

στο υπολοιπο σωμα κοιταχτηκα αλλα δεν εχω ουτε φαγουρα ουτε σημαδια, μονο στα χερια.

σκεφτηκα για χολοσταση αλλα μαλλον δεν....μετα σκεφτηκα μηπως με πηραξε κατι γιατι σ/κ ημουν εκτος αθηνων.εχει συμβει σε καποια αλλη?

IhCLp3.png

3Zdxp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χριστινιο καλημερα!

Ειχα παθει και εγω κατι αντιστοιχο οταν ειμουνα στον 4 μηνα.

Ανησυχουσα και εγω για χολοσταση, το ειπα στον γιατρο μου, τελικα μαλλον κατι με ειχε πειραξει, ισως να ηταν αλλεργικο (γενικα δεν εχω αλλεργιες ομως). Παντως μου περασε μεσα στις επομενες 2-3 εβδομαδες....

Να το πεις στον γιατρο σου ομως!Εμενα παντως θυμαμαι δεν ειχε ανησυχήσει!

Καλη συνεχεια και υπομονη.....;)

Ifk7p3.png
Link to comment
Share on other sites

κι εγω έχω βγάλει κάτι αχνά σπυράκια στο εσωτερικό των αγκώνων....το παρατήρησα οταν πήγα να κάνω τις πρώτες αιματολογικές...δεν ξέρω τι ειναι...και εχει αγριέψει λίγο και το προσωπο μου κάπως περίεργα....

Link to comment
Share on other sites

χολοστάση??!!!

Τι ναι αυτό ρε κορίτσια??

Εβγαλα ακριβώς τα ίδια,αλλά υποφέρω απο τη φαγούρα και τιο τσούξιμο!!

Και σε λίγο γεννάω!!! Τα νεύρα μου!!

Μου είπαν πως είναι της εγκυμοσύνης αλλά έβαλα κορτιζόνη που μου είπε ο γιατρός κ δεν φεύγουν!!:(:(:(

y5yep3.png
Link to comment
Share on other sites

χολοστάση??!!!

Τι ναι αυτό ρε κορίτσια??

Εβγαλα ακριβώς τα ίδια,αλλά υποφέρω απο τη φαγούρα και τιο τσούξιμο!!

Και σε λίγο γεννάω!!! Τα νεύρα μου!!

Μου είπαν πως είναι της εγκυμοσύνης αλλά έβαλα κορτιζόνη που μου είπε ο γιατρός κ δεν φεύγουν!!:(:(:(

 

Μολις χτες μιλουσα με μια γυναικα που μου ελεγε οτι οταν ηταν εγκυος στο τριτο της παιδι και δυο εβδομαδες πριν γεννησει γεμισε παντου σπυρακια και την επιασε φοβερη φαγουρα, υπεφερε δεν μπορουσε να κοιμηθει το βραδυ. Εξαιτιας τους εκανε οτι μπορουσε να επισπευσει τον τοκετο, χορευε και τετοια... Της εφυγαν 10μερες μετα την γεννα (ακομη και μεσα στο μαιευτηριο ξινοταν σαν τρελη).

Εχω ακουσει παρομοιες ιστοριες.Οποτε κανε υπομονη, λιγες μερες εμειναν.

 

Για να μην αγχωνεσαι για την χολοσταση παντως (ειδα και το αλλο σου θεμα) νομιζω πως στη χολασταση δεν κανεις σπυρακια εχεις σκετη φαγουρα και μαλιστα οχι τοσο επιπονη.Αν ανησυχεις τοσο ζητα απο τον γιατρο σου να το τσεκαρετε, δε νομιζω να σου αρνηθει. (Τα υπατικα εχουν πολλους δεικτες και δεν ξερω ποιους απ'ολους πρεπει να τσεκαρεις αν θες να κανεις εξετασεις μονη σου)

Γεννησαμε! 28-06-2012 :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...