Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Διέγερση μετά απο εγχείρηση περιτομής


Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

Εχτές το πρωΐ έκανα περιτομή στο πέος μου λόγο φίμωσις η οποία προκλήθηκε απο μόλυνση.

Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω μπορεί να ακούγεται λίγο γελοίο αλλά με εχει ταλαιπωρήσει εδω και 24 ώρες και δεν ξέρω για πόσο θα συνεχιστεί.

 

Δεν μπορώ να κοιμηθώ διότι με το που κοιμάμαι έρχομαι σε διέγερση και ξυπνάω απο τρομερούς πόνους απο τα ράμματα, εχω δει και στον επίδεσμο αίμα. Δεν σκέφτομαι κάτι σεξουαλικό, δεν ξέρω τι μου συμβαίνει, με το που θα με πάρει ο ύπνος συμβαίνει το παραπάνω που σας περιγράφω και εχει γίνει εφιαλτικό.Εχω να κοιμηθώ πάνω απο 30 ώρες !!!

Ο χειρούργος που με χειρούργησε εχει φύγει με άδεια και δεν τον βρίσκω, πήρα τηλέφωνο σε νοσοκομεία που εφημερεύουνε, είπα το πρόβλημα μου σε ουρολόγους αλλά δεν έδωσαν την απαιτούμενη προσοχή, μου είπαν οτι απο την στιγμή που έρχομαι σε διέγερση θα πονάω.

Το θέμα είναι γιατί έρχομαι, φταίει ο επίδεσμος ? Με το που κοιμάμαι ηρεμό και ο επίδεσμος μου ερεθίζει το πέος ?

 

Υπάρχει κάποιος εδω μέσα που να εχει αντιμετωπίσει κάποιο παρόμοιο περιστατικό ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν το είχα σκεφτεί αυτο να σου πω την αλήθεια.

 

Το γεγονός οτι παίρνω κάποια φάρμακα λόγο της επέμβασης θα μου επιτρέψει να πάρω και κάτι τέτοιο ?

 

Η ωρα εχει πάει 2.15 και φοβάμαι να κοιμηθώ μην πάθω πάλι τα ίδια !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

γεια σας,ο αντρας μου εδω και λιγο καιρο του εχει κλεισει το πετσακι μετα απο καποιους μικροτραυματισμους την ωρα του σεξ και τωρα με δυσκολια μπορει να το κατεβασει!υπαρχει περιπτωση να χρειαστει περιτωμη???και αν ναι οποιος γνωριζει την διαδικασια αλλα και αν ποναει και γενικα τις επιπτωσεις ας ενημερωσει! η ηλικια του ειναι 39 χρονων και δεν εχει ξανα παθει κατι παρομοιο!ευχαριστω εκ των προταιρων!!

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να διευκρινήσεις κάτι :

α) Δεν μπορεί να κατεβάσει το πετσάκι επειδή του πονάει ή

β) Δεν μπορεί να κατεβάσει το πετσάκι επειδή εχει δημιουργηθεί ενας μικρός δακτύλιος σαν δακτυλίδι και δεν μπορεί να "περάσει" ή "φανερωθεί" ο βάλανος (κεφαλάκι) ?

 

Αν ισχύει το β εχει πάθει φίμωση, με τον ιδιο τρόπο το έπαθα κ εγω, μετά απο τραυματισμό την ωρα του σεξ πόναγα να φανερώσω την βάλανο, πέρασε καιρός και έπαθα μάλλον μόλυνση και μετέπειτα φίμωση.

 

Εγω πήγα σε δυο γιατρούς και μου είπανε οτι έπρεπε να κάνω περιτομή, μετά απο την περιτομή που πλέον εχω κάνει σου λεω ειλικρινά οτι θα την έψαχνα περισσότερο μπας και την απέφευγα, στο χειρουργείο μου κάνανε τοπική νάρκωση (ξηροκαίνη) και δεν έπιανε με τίποτα με αποτέλεσμα να εχω φρικτούς πόνους, τις πρώτες 4 μέρες δεν μπορούσα να κοιμηθώ διότι είχα διέγερση στο πέος μου λόγο των ραμμάτων και ξύπναγα μετά απο λίγο απο τους πόνους. Πλέον εχουν περάσει 20 μέρες απο την εγχείρηση και ακόμα ταλαιπωρούμε. Να καβαλήσω μοτοσυκλέτα δεν μπορώ, κάνω ντουζ με δυσκολία, για σεξ ούτε λόγος και δεν ξέρω πότε θα στανιάρω για να κάνω!!

 

Συμβουλή : Να πας με τον άντρα σου σε εναν ουρολόγο, αν θέλεις μπορώ να σου προτείνω εναν πολύ καλό που τον έμαθα κ εγω μετά απο τα προβλήματα που είχα μετά την επέμβαση και με βοήθησε πάρα πολύ. Αν μπορεί ο άντρας σου να αποφύγει την περιτομή καλό θα είναι, μετέπειτα διάβασα κάτι για αλοιφές αλλά δεν ξέρω αν ισχύει.

Αν εχεις άλλες απορίες εδω είμαι για να βοηθήσω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μιχάλη δυστηχως ειναι το δευτερο και εχει παθει ακριβως το ιδιο με εσενα οπως φενεται! ειναι σε φαση ομως που ακομα μπορει να το κατεβασει αλλα με δυσκολια.Αν θελεις επειδη ενδιαφερομαι για γιατρο στειλε μου ενα mail [email protected] για να μιλησουμε απο εκει!!!Σευχαριστω παρα πολυυυυυ!!!να σου ευχηθω το γρηγοροτερο να γινεις καλα :)περιμενω mail με την πρωτη ευκαιρια!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε παιδια κανενα νεο; εκανα κι εγω περιτομη πριν μερικες μερες και κυκλοφορω ξεβρακωτος χαχα

Η αληθεια ειναι οτι δεν αντεχω τον πονο αλλα γενικα αναρρωνει.

Εμενα μου κανανε μεθη στο χειρουργειο διοτι δεν υπηρχε περιπτωση να αντεξω τον πονο. μεγαλη ευαισθησια...

φιλε Μιχαλη πως πας;; 20 μερες μετα και δεν καβαλας μηχανη;;;; πω πω τι εχω να τραβηξω... ακομα στην 6η ειμαι

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

kalispera mixali kai egw antimetopizw to idio 8ema me esena fovamai na koimi8w eimai ptwma alla den 8elw na koimi8w gt 8a ksipnisw pali me fwnes to prwi,episeis eida kai egw aima stin gaza alla o giatros kai filoi mou eipan oti einai fisiologiko to provlima mou einai oti exoun perasei 5 meres kai den exei figei to priksimo...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...