Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ,ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ, ΚΑΜΑΤΕΡΟ,ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ


VANILIA123M

Recommended Posts

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 126
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λοιπον ΙΚΑ επισημα δεχονται

 

ΙΛΙΟΝ

ΚΑΛΛΙΑΤΣΟΥ-ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΦΙΑ

ΑΓ.ΦΑΝΟΥΡΙΟΥ 54 13122

210-2614874 6974322741

 

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

 

ΔΑΖΕΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΠΑΡΘΕΝΙΟΥ 91 12136

2105734906

 

ΚΟΛΟΒΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ

ΑΓ ΤΡΙΑΔΑΣ 8 12131

2105696446/ 6946560271

 

ΣΠΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΠΕΛΑΣΓΙΑΣ-ΑΓ. ΠΕΤΡΟΥ 24 12136

210-5729919*6944127231

 

 

ΣΤΑΣΙΝΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

Μ.ΜΠΟΤΣΑΡΗ 5 12131

2105730440, 6938437030

 

ΧΡΙΣΤΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ

ΘΗΒΩΝ 124 12131

2105755450, 6945495132

 

Ακουω γνώμες :D

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα!

 

θελω και εγω τη γνωμη σας... ψαχνουμε κι εμεις παιδιατρο στο ιλιον...μηπως εχει καμια σας εμπειρια με καποιον απο τους παραπανω γιατρους???? για τον ζερβα κατι ειδα σε παλιοτερα ποστ αλλα για την λιαρου...????? ξερει καμια σας κατι???

μηπως εχετε να μου προτεινετε κανενα αλλο παιδιατρο στο ιλιον συμβεβλημενο με οπαδ????

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Και εμείς είχαμε ένα Παιδίατρο, από τους προαναφερόμενους, στο Ίλιον, ενώ η γυναίκα και η αδελφή της, ήταν ευχαριστημένοι εγώ προσωπικά δεν μου έφτανε.

 

Τελικά όταν έπρεπε να διαγνώσει ένα πρόβλημα της κόρης μου, δεν το είδε (παλινδρόμηση). Μου έλεγε για αλλαγή γάλατος, ουρολοίμωξη, κάτι apotel να δώσω κτλ εκτός από αυτό, που το ανέφερα εγώ!

 

Εκεί θέλεις τον γιατρό, στα δύσκολα, εκεί κρίνεται και βλέπεις τις γνώσεις και ικανότητές του, και όχι μόνο στο ζύγισμα ή στο μέτρημα του ύψους με μια μεζούρα. Αυτά τα κάνω και εγώ! Σου μετράει την περίμετρο της κεφαλής, σου λέει να πιει 210 ml γάλα Nativa και παίρνει 50 ευρώ για 15 λεπτά.... Πολύ ωραία, και όταν έρθουν οι περίεργες ή όχι συνηθισμένες περιπτώσεις λέει άλλα ντάλα κουτρουβάλα!!

 

Επίσης έλεος με τις εξετάσεις που σε στέλνουν κάθε λίγο στο Ιδιωτικό Νοσοκομείο που εργάζονται! Όλες τις εξετάσεις, μας με έστελνε στο ....! Εκτός ότι ήταν μακριά μου, δεν υπολόγιζε κόστος και ταλαιπωρία. Όμορφα!!

 

Από ότι καταλαβαίνω η εύρεση ΣΩΣΤΟΎ παιδιάτρου είναι τελικά πολύ δύσκολη υπόθεση. Εμείς είχαμε ένα πολύ καλό στην Ζάκυνθο (είχε και αυτός τα αρνητικά του, πολλά τηλέφωνα στην διάρκεια της εξέτασης, που προσωπικά δεν με ενοχλούσε) με αποτέλεσμα όποιον βρούμε στην Αθήνα να μου ξενίζει (έχω πάντα τους λόγους μου).

 

Όταν δεις ποιος είναι ο σωστός γιατρός, δύσκολα τον αποχωρίζεσαι.

 

Τώρα είμαι και εγώ στην αναζήτηση παιδιάτρου με τα εξής κριτήρια

α) Να είναι στην Πετρούπολη - Ίλιον - Περιστέρι

β) Να είναι συμβεβλημένος με το Δημόσιο

γ) Και επειδή έχουμε την εξέταση για την παλινδρόμηση θα ήθελα να ξεκινήσω με ένα γιατρό, που πληρεί παρακάτω κριτήρια, όπως πολύ όμορφα συνοψίζει το μήνυμα της Δώρας

 

.....

Ο γιατρός πρέπει να είναι ευγενικός, πρόθυμος και αναλυτικός για να σου λύνει - εξηγεί τις απορίες, να σε ενθαρρύνει να επικοινωνείς όταν χρειάζεσαι κάτι, να είναι συμβεβλημένος με το ταμείο σου, να σε πείθει ότι κατέχει το θέμα και έχει επαρκής γνώσεις, να είναι προσεχτικός και αγαπητός με το παιδί κι όχι αμελής, να είναι καθαρός και επίσης να είναι υποστηρικτικός στον θηλασμό και να μη σε στέλνει πακέτο στη νεστλε

 

(Δώρα με την άδεια σου, παραποίησα και έφερα στα μέτρα μου το άριστο κείμενό σου! Σε ευχαριστώ)

 

Ααααα, για το Κέντρο Παιδιατρικής μέριμνας (γιατρός Μάριος Ανδρέου) τι έχετε ακούσει; Δέχομαι και προσωπικά μηνύματα! Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Εμείς καλέσαμε την κ. Παναγιώτα Χριστόφη για το μωράκι, αν και όλοι μας είπαν πως δε χρειαζόταν παιδίατρος μιας και έκανε όλες τις εξετάσεις (και με το παραπάνω) στο μιαυτήριο. Παρόλα αυτά την κάλεσα στο σπίτι. Είναι όντως πολύ ευγενική και φιλική με τα βρέφη. Αυτό που με "χάλασε" είναι πως κάθησε όχι πάνω από 20λεπτά και μάλιστα σηκώθηκε άρων άρων να βάλει το παλτό της να φύγει και φυσικά που πήρε 60? άνευ απόδειξης. Επίσης με "δέσμευσε" λέγοντας μου ότι πρέπει να ξαναέρθει σε 15 μέρες (το λογο δεν τον κατάλαβα). Για επίσκεψη στο σπίτι δεν θα την συνέστηνα.

iHQAp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

aasimak θα σου συστηνα να παρεις αλλη γιατρο....αυτη ειναι και στο ικα της πετρουπολης ειχα παει παλια για γραψιμο εμβολιου πριν παρει ο δικος μου το ικα...οταν πηγα το μωρο 4 μηνων εβηχε παραλληλα και της ειπα να τον δει τον ακροαστηκε 2-3 φορες και μου λεει δεν ειναι τιποτα μονο ορο βαλε.τελικα πηρα τλφ τον δικο μου τον πηγα και μας εδωσε σιροπι για να σπασουν τα φλεματα επειδη μονο ο ορος δεν εφτανε....!!!! ο δικος μου λεγεται Ταγκαλακης ειναι στη πετρουπολη στη θρακης ερχεται σπιτι τιςπρωτες φορες με 60ε επισκεψημε αποδειξη και στο ιατρειο 50ε με αποδειξη.δεν δινει ευκολα φαρμακα 21 μηνες τωρα μονο ορο σταγονες και σιροπι βηχα εχουμε παρει.ειναι καλος υπομονετικος και επεξηγηματικος σε ολα.ειναι και στο παιδων αγλαια κυριακου και στο λοιμωξεων.τον βρισκεις ποιαδηποτε ωρα στο τλφ ελπιζω να σε βοηθησα ;)

Link to comment
Share on other sites

ο δικος μου λεγεται Ταγκαλακης ειναι στη πετρουπολη στη θρακης ερχεται σπιτι τιςπρωτες φορες με 60ε επισκεψημε αποδειξη και στο ιατρειο 50ε με αποδειξη.δεν δινει ευκολα φαρμακα 21 μηνες τωρα μονο ορο σταγονες και σιροπι βηχα εχουμε παρει.ειναι καλος υπομονετικος και επεξηγηματικος σε ολα.ειναι και στο παιδων αγλαια κυριακου και στο λοιμωξεων.τον βρισκεις ποιαδηποτε ωρα στο τλφ ελπιζω να σε βοηθησα ;)

 

Ο συγκεκριμενος ειναι και συμβεβλημενος με το ΙΚΑ. Με τα νεα δεδομενα μπορει αυτο να μην βολευει σε ιωσεις αλλα στα εμβολια με σταθερο ραντεβου μια χαρα ειναι. Και εχω ακουσει και καλα λογια. :D (προσωπικη πειρα δεν εχω αλλα μια βολτιτσα θα την παω κατα εκει - δυσκολοι καιροι ..)

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Τελικά πήγαμε στην Όλγα Βλάχου επί της Αγ.Νικολάου στο Ιλιον συστημένη από μια έμπειρη μανουλα. Ειναι ευγενική, επεξηγηματική και δε βιάζεται να τελιώσει. Μου έδωσε και συμβουλές θυλασμού. Με το μωρό είναι πολύ υπομονετική και το κάνει να γελάει. Πήγαμε στον 1 μηνα και στον 2ο για το εμβόλιο. Στο εμβολιο δεν πονεσε το μωρο παρά ελάχιστα και ευτυχώς δεν ειχαμε παρενέργειες (πυρετο, πρίξιμο κτλ). Η επίσκεψη κοστιζει 40? με αποδειξη.

iHQAp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα, μετά από αλλαγή παιδίατρου πήγαμε στην κ. παναγούλια εχθές. ¨ηρθε σπίτι και μας είδε για κάποια σπυράκια που είχε το μωρό και τελικά αποδείχτηκαν ακμή. Μου φάνηκε καλή εκ πρώτης όψεως αλλά έτσι μου είχε φανεί και ο πρώτος παιδίατρος μας που ήρθε σπίτι και πληρώθηκε χωρίς απόδειξη και όταν πήγαμε στο ιατρείο την 4η φορά ήτανε άλλος άνθρωπος. Έχει καμία κοπέλα την κ. Παναγούλια να μου πει την άποψη της?

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Και είμαστε για δεύτερη φορά σε αναζήτηση παιδιάτρου.Καλή η κ. Παναγούλια αλλά μη διαθέσιμη όταν την χρειάστηκα που πάθαμε βρογχιολίτιδα). Μου προτείνανε κάποια Μεγρέμη που ειναι στο περιστέρι και είναι και ομοιοπαθητικός. Την ξέρετε?

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Και είμαστε για δεύτερη φορά σε αναζήτηση παιδιάτρου.Καλή η κ. Παναγούλια αλλά μη διαθέσιμη όταν την χρειάστηκα που πάθαμε βρογχιολίτιδα). Μου προτείνανε κάποια Μεγρέμη που ειναι στο περιστέρι και είναι και ομοιοπαθητικός. Την ξέρετε?

Της είχα μιλήσει για πρώτη φορά στο τηλέφωνο περι εμβολίων και ήταν πολύ εξυπηρετική.Είχα το πρώτο ραντεβού μαζί της αυτές τις μέρες.Δεν έχω σχηματίσει γνώμη ακόμη.Πηγα προοληπτικά,γιατί η μικρή μου είχε λάβει αντιβίωση και στο τέλος μου έβγαλε σπυράκια και είπα τέλος τα φάρμακα.Έχω και ένα θέμα με τα εμβόλια.Γενικά ήταν καλή με την μικρή μου.Πολλες ερωτήσεις έκανε σχετικά με την συμπεριφορά του παιδιού.Πολύ καλά λόγια μου είπανε στην Ελληνική Εταιρεία Ομοιοπαθητικής πριν την επισκεφθώ γιατί μένω εκτός Αθηνών.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Αρχίζω και εγώ κορίτσια την αναζήτηση παιδιάτρου... μεγάλο πρόβλημα από ό,τι κατάλαβα!Λοιπόν ψάχνω περαιτέρω πληροφορίες για την κ Κολοβίνου, τον κ Ταγκαλάκη και τον κ Χροναίο! Ό,τι γνωρίζετε θα με βοηθήσει πολύ! Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εγώ έχω 8 χρόνια τώρα ως παιδίατρο τον Ταγκαλάκη Παναγιώτη και είμαι απόλυτα ευχαριστημένη. Εχω 3 παιδάκια και έχουμε περάσει από πολύ εύκολες εώς και δύσκολες περιπτώσεις μαζί. Πάντοτε έιναι σωστός στις διαγνώσεις του, δεν σε φορτώνει με αντιβίωση εάν δεν χρειάζεται και είναι υπομονετικός με ότι και να τον ρωτήσεις ότι ώρα και να είναι αυτό. Είναι καθησυχαστικός και ήρεμος και τα κορίτσια μου τον λατρεύουν (ο μπέμπης είναι πολύ μικρός ακόμη για να έχει άποψη). Τον συστήνω ανεπιφύλακτα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Εγώ έχω 8 χρόνια τώρα ως παιδίατρο τον Ταγκαλάκη Παναγιώτη και είμαι απόλυτα ευχαριστημένη. Εχω 3 παιδάκια και έχουμε περάσει από πολύ εύκολες εώς και δύσκολες περιπτώσεις μαζί. Πάντοτε έιναι σωστός στις διαγνώσεις του, δεν σε φορτώνει με αντιβίωση εάν δεν χρειάζεται και είναι υπομονετικός με ότι και να τον ρωτήσεις ότι ώρα και να είναι αυτό. Είναι καθησυχαστικός και ήρεμος και τα κορίτσια μου τον λατρεύουν (ο μπέμπης είναι πολύ μικρός ακόμη για να έχει άποψη). Τον συστήνω ανεπιφύλακτα...

Πόσο δίκιο είχες! Χωρίς να έχω δει το post σου, είχα πολυ καιρό να μπω,γεννες κ ιστορίες, κ έτσι απο ένστικτο κάλεσα τον κ Ταγκαλακη! Προς το παρόν είμαι παρα πολυ ευχαριστημένη! Όταν του πα ότι πήρα ένα κουτί γάλα να υπαρχει όπως μας είπαν στο μαιευτήριο μου απάντησε γιατί; Τι να το κανεις; Στο τηλ τον βρίσκω αμέσως χωρίς να δυσανασχετει είναι αναλυτικότατος κ πολυ υπομονετικος με όσες χαζες ερωτήσεις κ να κάνω, όσον αφορά δε τα φάρμακα είναι πολυ νωρίς για να έχω άποψη αλλα μου αρέσει αυτο που έχεις γραψει

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Τελικά πήγαμε στην Όλγα Βλάχου επί της Αγ.Νικολάου στο Ιλιον συστημένη από μια έμπειρη μανουλα. Ειναι ευγενική, επεξηγηματική και δε βιάζεται να τελιώσει. Μου έδωσε και συμβουλές θυλασμού. Με το μωρό είναι πολύ υπομονετική και το κάνει να γελάει. Πήγαμε στον 1 μηνα και στον 2ο για το εμβόλιο. Στο εμβολιο δεν πονεσε το μωρο παρά ελάχιστα και ευτυχώς δεν ειχαμε παρενέργειες (πυρετο, πρίξιμο κτλ). Η επίσκεψη κοστιζει 40? με αποδειξη.

 

Σήμερα πηγαμε σε νέο παιδίατρο αλλά δεν μου άρεσε καθόλου. Τώρα ψάχνομαι να βρω άλλον μιας και η δική μας που ειχα εδώ κι ένα χρόνο βγήκε σε σύνταξη. Είσαι ευχαριστημένη;

Ψάχνω γενικά σε περιοχές Ίλιον-Καματερό-Πετρούπολη

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 1 χρόνο μετά...

Καλημέρα! Προς αναζήτηση παιδιάτρου πάλι καθότι η παιδίατρός μας μεταναστεύει...:(

 

Λοιπόν, ψάχνω παιδίατρο στις περιοχές Ίλιον-Καματερό-Πετρούπολη-Περιστέρι. Έχω ακούσει για την Δελιβελιώτου στο Περιστέρι πως είναι καλή αλλά δεν έχει πάει κάποιος δικός μου για να έχω καλύτερη εικόνα. Καμιά άποψη επι του θέματος;

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημέρα! Έτυχε να μιλήσω μαζί του για ένα παιδάκι που είδα (το παιδάκι μένει μόνιμα στην Αθήνα, αλλά έτυχε να το συναντήσω εκεί που παραθέριζε). Ήταν ευγενέστατος στο τηλέφωνο. Επιπλέον, οι σημειώσεις του στο βιβλιάριο υγείας του παιδιού ήταν υποδειγματικές (από τους ελάχιστους που αναγράφουν, πέρα από το όνομα του εμβολίου, τον αριθμό παρτίδας και την ημερομηνία λήξης). Οι γονείς μού είπαν ότι είναι γύρω στα 40 και έκανε ειδικότητα στο "Α.Κυριακού".

 

Ελπίζω να βοήθησα λίγο, αν και οι γονείς που πάνε τα παιδιά τους εκεί θα δώσουν πιο χρήσιμες πληροφορίες!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλησπέρα! Μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει; Ψάχνω εδώ και εβδομάδες στο τηλέφωνο τον παιδίατρο Ταγκαλάκη Παναγιώτη (περιοχή Πετρούπολη) και δεν απαντά ποτέ. Χτες μόνο πέτυχα έναν κύριο (μάλλον ήταν ο ίδιος) στο τηλέφωνο που μου είπε ότι δέχεται καθημερινά μετά τις 5μ.μ. κατόπιν ραντεβού. Μήπως κάποιος ξέρει τι συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...