Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

λιστα δασκαλας...


Recommended Posts

σημερα ηρθε ο μικρος μου απο το προνηπιο και η δασκαλα τους ειχε δωσει ενα χαρτι με τα πραγματα που πρεπει να παρουμε και εγραφε(μεσα σε πολλα αλλα)2 χαρτονια κανσον κιτρινο,1 μπλοκ κανσον.....τι ειναι ρε κοριτσια αυτο το κανσον???οεο???:?και ποια η διαφορα απο το χαρτονι και απο το μπλοκ???

ααα και κατι αλλο εσεις τα πραγματα για τα μικρα σας(μαρκαδορους,πλαστελινες κ.α. τα πηρατε απο βιβλιοπωλειο η απο μαγαζια(jumbo)!!!(συγνωμη για το μεγαλο ποστ)

ευχαριστω!!!!!;);)

apHGp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


σημερα ηρθε ο μικρος μου απο το προνηπιο και η δασκαλα τους ειχε δωσει ενα χαρτι με τα πραγματα που πρεπει να παρουμε και εγραφε(μεσα σε πολλα αλλα)2 χαρτονια κανσον κιτρινο,1 μπλοκ κανσον.....τι ειναι ρε κοριτσια αυτο το κανσον???οεο???:?και ποια η διαφορα απο το χαρτονι και απο το μπλοκ???

ααα και κατι αλλο εσεις τα πραγματα για τα μικρα σας(μαρκαδορους,πλαστελινες κ.α. τα πηρατε απο βιβλιοπωλειο η απο μαγαζια(jumbo)!!!(συγνωμη για το μεγαλο ποστ)

ευχαριστω!!!!!;);)

gia κοιτα εδω..

http://www.playcity.gr/mplok-kanson-p-1631.html

εμεις δωσαμε λεφτα και τα πηραν οι δασκαλες...ελπιζω..

Link to comment
Share on other sites

Το κανσόν είναι είδος χαρτιού που είναι αρκετά σκληρό και από τη μία μεριά είναι τελέιως λέιο και από την άλλη κάπως πιο πορώδες.Το χαρτόνι έχει διάσταση 50 X 70 ( ή 80 Χ 1μ αλά σπάνια το ζητάμε) συνήθως ενώ τα μπλοκ είναι σε μέγεθος περίπου Α4.

Μην πάρεις από το τζάμπο είναι άθλια ποιότητα εκτός κι αν πάρεις επώνυμα. Ειδικά οι μαρκαδόροι στεγνώνου σε χρόνο dt.

FLcUp3.png0BQfp3.png
Link to comment
Share on other sites

Απο βιβλιοπωλειο θα τα παρω!!!!(σιγα την διαφορα που θα εχει το τζαμπο στην τιμη...)νομιζω οτι καταλαβα τι ειναι το κανσον!!!ευχαριστω.

ελεγα να παρω νερομαρκαδορους(αυτους που δεν μενουν στα ρουχα)αλλα σιγα να μην εχουν παρει τετοιους οι αλλοι και δεν νομιζω να εχει το καθε παιδακι τα δικα του εκει....

Εσεις ποιους εχετε παρει???

apHGp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω πήρα πάντως τα πάντα από το Jumbo εκτώς από κάτι φακελους που μας ζήτησαν και δεν είχε. Μαρκαδόρους και ξυλομπογιές είναι καλύτερο να πάρεις κάποιας γνωστης μάρκας γιατί οι άλλοι χαλάνε αμέσως. Όσο για νερομαρκαδόρους, δεν έχω πάρει ποτέ και δεν έχω δεί κανένα παιδάκι να έχει οπότε μάλλον άσκοπο θα είναι να πάρεις.

6/ 11/2007: Ο μικρός Πρίγκιπας!!!

24/3/2011: Η Μπουκίτσα μας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ οι νερομαρκαδοροι ειναι φανταστικοι αλλα μονο για το σπιτι απο οτι εχω καταλαβει....

δεν ξερω αν το τζαμπο εχει μαρκαδορους γνωστης μαρκας(σκεψου απο ποτε εχω να παω!!!)αν δεν εχει δεν θελω να κανω βολτες,ξερεις τα μισα πραγματα απο εδω και τα αλλα απο εκει!!!!(δεν χανω τιποτα να ριξω μια ματια ομως!!!)

apHGp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...