Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΟΑΕΔ Νέας Ιωνίας και πληρωμές


Maggie

Recommended Posts

Κατέθεσα τα χαρτιά μου για το εξάμηνο στον ΟΑΕΔ Νέας Ιωνίας την 16 Απριλίου.

Πήρα τηλέφωνο εχθές για να ρωτήσω περίπου πότε θα πληρωθώ και μου απάντησαν μάλλον στις 2 Αυγούστου :shock:

Όπως μου εξήγησαν ο λόγος είναι η έλλειψη προσωπικού και μου πρότειναν να ξαναπάρω τηλ σε 10 μέρες μήπως υπάρχει κάποιο νεότερο.

Είναι με τα καλά τους;;;;;; Τρεις μήνες καθυστερηση; Υπάρχει κάποια κοπέλα που να έχει καταθέσει να χαρτια της στον ίδιο ΟΑΕΔ, τώρα πρόσφατα ή πιο παλιά; Σε άλλες περιοχές υπάρχουν ανάλογες καθυστερησεις; Ευσταθεί ο λόγος που μου είπαν ή το κάνουν επίτηδες για να παίρνουν τόκους;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κατέθεσα τα χαρτιά μου για το εξάμηνο στον ΟΑΕΔ Νέας Ιωνίας την 16 Απριλίου.

Πήρα τηλέφωνο εχθές για να ρωτήσω περίπου πότε θα πληρωθώ και μου απάντησαν μάλλον στις 2 Αυγούστου :shock:

Όπως μου εξήγησαν ο λόγος είναι η έλλειψη προσωπικού και μου πρότειναν να ξαναπάρω τηλ σε 10 μέρες μήπως υπάρχει κάποιο νεότερο.

Είναι με τα καλά τους;;;;;; Τρεις μήνες καθυστερηση; Υπάρχει κάποια κοπέλα που να έχει καταθέσει να χαρτια της στον ίδιο ΟΑΕΔ, τώρα πρόσφατα ή πιο παλιά; Σε άλλες περιοχές υπάρχουν ανάλογες καθυστερησεις; Ευσταθεί ο λόγος που μου είπαν ή το κάνουν επίτηδες για να παίρνουν τόκους;

 

Γειά σου...Όντως μεγάλη είναι η καθυστέρηση, τι να πω...Εγώ κατέθεσα στη Νέα Ιωνία τα χαρτιά μου στις 22 Δεκέμβρη που έληγε η άδεια λοχείας και 2 Φλεβάρη πληρώθηκα κανονικά, καθώς δεν προλάβαιναν να επεξεργαστούν τα χαρτιά μου μέχρι τις 2 Γενάρη που γινόταν η μισθοδοσία, οπότε πληρώθηκα τον επόμενο μήνα...Εγώ λέω να πας από κοντά και να δεις τι γίνεται και αν σου τα μασάνε κάνε και καμιά φασαρία μπας και φοβηθούν...Πάντως η μόνη καλή και εξυπηρετική υπάλληλος πάνω στο θέμα αυτό είναι μια νέα, γεματούλα με μακριά μαύρα μαλλιά, σε αυτήν να πας γιατί οι άλλες είναι μυστήριες...:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

an1cF1XNw360030Nzc3NzlkaHw2NzI5MTUwZGF8VG8gZ2x1Zml0em91cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τυχαία μπηκα στο θέμα σου και ελπίζω να έχεις ήδη πληρωθεί.Δυστυχώς ανήκω κι έγω στο ΙΚΑ Ιωνίας και δεν ξέρω πότε θα τους βάλω φωτία:twisted::evil::evil::evil:Οι άνθρωποι είναι απίστευτοι.Και σου είπαν οτι έχουν πολύ δουλεια και έλλειψη προσωπικού;Αφου ποτέ κανένας δεν είναι στο πόστο του πότε θα προλάβουν:evil:Είναι η χειρότερη υπηρεσία που έχω πάει και όταν έκανα παράπονα στη διευθύντρια μου απάντησε ειρωνικα αφού τελείωσε το 15λεπτο τηλεφώνημα της(εννοειται εκτός υπηρεσίας)!!!!!!!!!!!!!Δυστυχως θα αναγκαστώ να ξαναπάω εκεί για για επίδομα τοκετού και άδεια μητροτητάς και θα γινει χαμός...Συγνώμη για τον εκνευρισμό μου:oops: αλλά οι άνθρωποι είναι απαραδεκτοι!(Α ρε ΔΝΤ που τους χρειάζεται:lol:)

lMz8p3.png[
Link to comment
Share on other sites

Για το ΙΚΑ δεν ξέρω γιατί υπάγομαι στο ΙΚΑ Ν Φιλαδέλφειας. Πήγα στον ΟΑΕΔ και ζήτησα κατευθείαν τη διευθύντρια για να κάνω τα παράπονά μου. Μου έλεγαν δικαιολογίες για φόρτο εργασίας κτλ, αλλά τους απάντησα ότι αυτά είναι αστεία και να μην τα λένε σε κόσμο που εργάζεται στον ιδιωτικό τομέα και στο κάτω κάτω δικό τους πρόβλημα είναι και δεν με αφορά. Είμαι πελάτης στο μαγαζί τους και θέλω να μάθω πότε να πληρωθώ. Μίλησα λίγο έντονα :oops: και πληρώθηκα 2 Ιουνίου αντί στις 2 Αυγούστου

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...