Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης και καφέ υγρά


Recommended Posts

Για να διαβάσετε απορίες για το θέμα καφέ υγρά στην εγκυμοσύνη διαβάστε εδω 

 

 

 

 

Κορίτσια καλησπέρα.

 

Είμαι ολοκαίνουργια στο φόρουμ και θα ήθελα να με βοηθήσετε με τις πολύτιμες συμβουλές και την εμπειρία σας γιατί έχω αγχωθεί πολύ... :?

 

Με τον σύντροφό μου ήρθαμε ελεύθερα σε επαφή στις 04/08 και μέχρι και σήμερα στις 16/08 (δηλ. 12 ημέρες μετά) έχω τρελή συχνοουρία! Επίσης, είχα κάτι πονάκια κάτω αριστερά χαμηλά, σε ακαθόριστες ώρες, καθώς και στην κοιλιά και πλάγια στη μέση. Το στήθος μου έχει αρχίσει να πρήζεται όπως όταν περιμένω να αδιαθετήσω. Ξέχασα να σας πω ότι η προηγούμενη περίοδός μου ήταν στις 24/07 και τώρα περιμένω στις 22/08 περίπου (ο κύκλος μου δεν είναι και πολύ σταθερός).

 

Σήμερα που πήρα τουαλέτα είχα απειροελάχιστα καφέ υγρά (δηλ. την 12 ημέρα από τότε που ήρθα με τον σύντροφό μου σε επαφή).

 

Γενικώς, νιώθω ένα πρήξιμο απροσδιόριστο και μια δυσπεψία γενικότερα.

 

Είναι πολύ νωρίς να πάρω ένα self clear; (Αυτό δεν είναι 3ης γενιάς που δείχνει πριν την καθυστέρηση; ) 'Εχω αρχίσει να αγχώνομαι με τα απειροελάχιστα καφέ υγρά που είδα. Μήπως είναι το έμβρυο που εμφυτεύεται; (Μακάρι!!!).

 

Δεν σας είπα ότι σήμερα ήρθαμε σε επαφή, ελεύθερα, αλλά δεν τελείωσε ενδοκολπικά (συγγνώμη για τις λεπτομέρειες).

 

Τι με συμβουλεύετε να κάνω; Είναι πολύ νωρίς για χοριακή και τεστ; Κοντεύω να σκάσω από την αγωνία μου, βρε κορίτσια!!!! Λέτε να είμαι τόσο τυχερή και να έγινε το θαύμα με τη μία φορά;

 

Περιμένω με αγωνία της απαντήσεις σας.

Αναστασία

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ, κορίτσια κοντεύω να σκάσω.

 

Τα συμπτώματα συνεχίζουν κανονικά κι εγώ έχω γίνει τούμπανο. 'Εχω μεγάλο πρήξιμο και η συχνουρία καλά κρατεί!! Περιμένω την ακατανόμαστη γύρω στις 22-24, αλλά δεν αντέχω πια. θα ήθελα να ξέρω αν είμαι (ΕΛΠΙΖΩ, ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΜΟΥ!) για να προσέχω τον εαυτό μου και τη διατροφή μου.

 

Λέτε ένα sef clear να δείξει τώρα;

 

 

Βοηθήστε με, βρε κορίτσια γιατί πάω να σκάσω από αγωνία!!!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σου συνονοματη!!!

λοιπον το εμβρυο απο οσο ξερω εμφυτευεται την 6η μερα στη μητρα.

οσο για το σελφ κλιαρ εγω το ειχα κανει στην κορη μου την 10η μερα μετα την επαφη και ειχε βγει θετικο.το ειχα κανει θυμαμαι πρωι(λενε οτι ειναι καλυτερο να το κανεις μολις ξυπνας).επισης η χοριακη δειχνει 15 ημερες μετα την επαφη.και εγω τοτε την ειχα κανει

ευχομαι καλα αποτελεσματα!

npbIp1.png

 

jqdhp1.png

Link to comment
Share on other sites

Ax, ευχαριστώ πολύ, συνονόματη!!!!

 

Μου δίνεις κουράγιο! Οπότε θα πάω να πάρω ένα self clear να δούμε τι γίνεται και θα κανονίσω και ανάλογα θα κανονίσω και μια χοριακή!

 

Μακάρι, τα αποτελέσματα να είναι θετικά!!!!! Θα ενημερώσω αμέσως μόλις μάθω!!!

 

Να χαίρεσαι την κορούλα σου!!!!

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω!μονο κανονισε να το κανεις μολις ξυπνησεις το σελφ κλιαρ γιατι τοτε ανιχνευεται καλυτερα η ορμονη της εγκυμοσυνης οταν ειναι τοσο νωρις...

περιμενω νεα ευχαριστα!

npbIp1.png

 

jqdhp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι, αναστασία μου.

 

Θα το κάνω πρωί - πρωί. Ελπίζω να μπορέσω να κατέβω αύριο στην αγορά να το πάρω γτ είμαστε σε διακοπές. θα ενημερώσω αμέσως!!

 

Προσευχήσου, προσευχήσου, συνονόματη!!!

 

Ευχαριστώ πολύ και φιλιά!

Link to comment
Share on other sites

να το κανεις με τα πρωτα πρωινα ουρα.η κανε τσισα σου σε ενα κυπελακι και μετα πηγαινε αγορασε το τεστ(εγω αυτο ειχα κανει)

Α ξεχασα να σου πω οτι ειχα και εγω καφε υγρα πριν μαθω οτι ειμαι εγκυος οπως και αρκετες φιλες η συγγενεις μου που το εχουμε συζητησει

μακαρι να εισαι εγκυος το ευχομαι με ολη μου την καρδια!

npbIp1.png

 

jqdhp1.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το εύχομαι ολόψυχα να είμαι!

 

Επειδή και τον προηγούμενο μήνα νόμιζα ότι είχα συμπτώματα, αλλά τίποτα, προσπαθώ να μην τρελαίνομαι και απογοητευτώ. Αυτή τη φορά, όμως, νιώθω διαφορετικά. Ελπίζω να μην είναι της φαντασίας μου.

 

Λογικά, το Σάββατο θα ξέρω.

 

Πολλά φιλιά. να χαίρεσαι την οικογένειά σου και ευχαριστώ!

 

ΥΓ Τι ωραίο φόρουμ είναι αυτό και πόσο χρήσιμο!!!:-D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες!

 

Μάλλον σήμερα θα πάω να πάρω το self clear, οπότε αυρίο θα ξέρω!

 

Ξέρετε πόσο κοστίζει περίπου; Οι τιμές που βρήκα στο διαδίκτυο ποικίλουν από 8 έως και 20 ευρώ.

 

Αχ, κορίτσια, μόνο εσείς φαντάζεστε την αγωνία και το άγχος μου. Κοντεύω να σκάσω! Σκέφτομαι ότι τα πονάκια στη μέση και στην κοιλιά ίσως είναι προάγγελοι της ακατανόμαστης και μου έρχεται να βάλω τα κλάματα!!!

 

Τα συμπτώματα συνεχίζονται κανονικά, αλλά μου φαίνεται ότι το στήθος αρχίζει να ξεπρήζεται και πονάει η μέση μου, οπότε μάλλον άδικα έχω χαρεί τόσες μέρες. Κοντεύει να με πιάσει κατάθλιψη από τη στενοχώρια μου. Μάλλον πρέπει να το αντιμετωπίζω χαλαρά, τι λέτε κι εσείς οι έμπειρες;

 

Φιλιά σε όλες σας!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, το αποτέλεσμα είναι αρνητικό... :(

 

Το πόσο έχω στενοχωρηθεί, δεν μπορώ να σας το περιγριγράψω, αλλα εσείς με καταλαβαίνετε, βρε κορίτσια... είχα τόσες ελπίδες ότι κατι ομορφο μεγαλώνει μέσα μου... θελω να πιστεύω ότι ακομη δνε τελειώσαν όλα. Περιμένω να αδιαθετήσω γυρω στις 22-24 του μηνός. Τι λέτε;; Υπάρχει ελπίδα μετά απο ένα αρνητικό self clear να είμαι έγκυος;;

 

Βοηθήστε με την εμπειρία σας!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πολλες κοπελες ετυχε να εχουν αρνητικο τεστ και τελικα να ειναι εγκυες!μην απελπιζεσαι 100%ακομη.

ισως να να εγινε η συλληψη πιο αργα και να μην ανιχνευτικε στο τεστ.

υπομονη και σε 4-5 ημερες θα ξερεις κουκλα.

ξερω πως οι 4-5 ημερες σου φαινονται πολλες στη φαση που εισαι.

παντως τα πονακια περιοδου ειναι και συμπτωμα εγκυμοσυνης.

και αν δεν εισαι τελικα εγκυος δε το βαζεις κατω.προσπαθεις την επομενη φορα!

npbIp1.png

 

jqdhp1.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα.

 

Είμαι ολοκαίνουργια στο φόρουμ και θα ήθελα να με βοηθήσετε με τις πολύτιμες συμβουλές και την εμπειρία σας γιατί έχω αγχωθεί πολύ... :?

 

Με τον σύντροφό μου ήρθαμε ελεύθερα σε επαφή στις 04/08 και μέχρι και σήμερα στις 16/08 (δηλ. 12 ημέρες μετά) έχω τρελή συχνοουρία! Επίσης, είχα κάτι πονάκια κάτω αριστερά χαμηλά, σε ακαθόριστες ώρες, καθώς και στην κοιλιά και πλάγια στη μέση. Το στήθος μου έχει αρχίσει να πρήζεται όπως όταν περιμένω να αδιαθετήσω. Ξέχασα να σας πω ότι η προηγούμενη περίοδός μου ήταν στις 24/07 και τώρα περιμένω στις 22/08 περίπου (ο κύκλος μου δεν είναι και πολύ σταθερός).

 

Σήμερα που πήρα τουαλέτα είχα απειροελάχιστα καφέ υγρά (δηλ. την 12 ημέρα από τότε που ήρθα με τον σύντροφό μου σε επαφή).

 

Γενικώς, νιώθω ένα πρήξιμο απροσδιόριστο και μια δυσπεψία γενικότερα.

 

Είναι πολύ νωρίς να πάρω ένα self clear; (Αυτό δεν είναι 3ης γενιάς που δείχνει πριν την καθυστέρηση; ) 'Εχω αρχίσει να αγχώνομαι με τα απειροελάχιστα καφέ υγρά που είδα. Μήπως είναι το έμβρυο που εμφυτεύεται; (Μακάρι!!!).

 

Δεν σας είπα ότι σήμερα ήρθαμε σε επαφή, ελεύθερα, αλλά δεν τελείωσε ενδοκολπικά (συγγνώμη για τις λεπτομέρειες).

 

Τι με συμβουλεύετε να κάνω; Είναι πολύ νωρίς για χοριακή και τεστ; Κοντεύω να σκάσω από την αγωνία μου, βρε κορίτσια!!!! Λέτε να είμαι τόσο τυχερή και να έγινε το θαύμα με τη μία φορά;

 

Περιμένω με αγωνία της απαντήσεις σας.

Αναστασία

 

Ήμαστε ακριβώς στην ίδια θέση Anastasiag μουυυ..!:P

 

Η δική μας ελεύθερη επαφή έγινε στις 6 Αυγούστου και από 'κείνη τη μέρα ελπίζω!:oops:

Στις 28 περιμένω περίοδο και στις 29 πάω για β' χοριακή...

(με το ζόρι κρατιέμαι να μην κάνω τεστ).

 

Άααντε να δούμε!!!

Θα 'μαστε τόσο τυχερές???

Μακάρι!!!;)

<<Απ' ό,τι ζήτησα & απ' ό,τι θα ζητήσω,μέσα μου για πάντα θα σ' έχω σαν ένα μικρό φυλαχτό!..>>

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, το αποτέλεσμα είναι αρνητικό... :(

 

Το πόσο έχω στενοχωρηθεί, δεν μπορώ να σας το περιγριγράψω, αλλα εσείς με καταλαβαίνετε, βρε κορίτσια... είχα τόσες ελπίδες ότι κατι ομορφο μεγαλώνει μέσα μου... θελω να πιστεύω ότι ακομη δνε τελειώσαν όλα. Περιμένω να αδιαθετήσω γυρω στις 22-24 του μηνός. Τι λέτε;; Υπάρχει ελπίδα μετά απο ένα αρνητικό self clear να είμαι έγκυος;;

 

Βοηθήστε με την εμπειρία σας!!!!

 

Anastasiag,τώρα είδα αυτή τη δημοσίευσή σου!:?

Μην είσαι και 1.000% σίγουρη...

Προσωπικά τα τεστ ούρων δεν τα εμπιστεύομαι σχεδόν καθόλου!

Πήγαινε κάνε μία β' χοριακή με το που έχεις καθηστέριση και τότε θα φανεί.

<<Απ' ό,τι ζήτησα & απ' ό,τι θα ζητήσω,μέσα μου για πάντα θα σ' έχω σαν ένα μικρό φυλαχτό!..>>

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ.. ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΕΛΩ ΒΟΗΘΕΙΑ.. ΜΕ ΤΟ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ ΚΑΝΩ ΕΛΕΥΘΕΡΟ(ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΟ) ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΜΕΣΑ ΜΟΥ.ΕΧΩ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ.ΗΤΑΝ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ ΣΤΙΣ 15 ΤΟΥ ΜΗΝΟΣ.ΕΧΩ ΦΡΙΚΑΡΕΙ ΛΙΓΟ.ΣΗΜΕΡΑ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑ ΓΙΑ 3 ΠΕΡΙΠΟΥ ΩΡΕΣ Κ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΙΧΝΟΣ. ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ? ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ.. ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΕΛΩ ΒΟΗΘΕΙΑ.. ΜΕ ΤΟ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ ΚΑΝΩ ΕΛΕΥΘΕΡΟ(ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΟ) ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΜΕΣΑ ΜΟΥ.ΕΧΩ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ.ΗΤΑΝ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ ΣΤΙΣ 15 ΤΟΥ ΜΗΝΟΣ.ΕΧΩ ΦΡΙΚΑΡΕΙ ΛΙΓΟ.ΣΗΜΕΡΑ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑ ΓΙΑ 3 ΠΕΡΙΠΟΥ ΩΡΕΣ Κ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΙΧΝΟΣ. ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ? ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ

 

Αnastasiapap,το ότι δεν τελειώνει μέσα σου,δεν έχει να κάνει!

Απ' την στιγμή που δεν χρησιμοποιείτε προφυλακτικό,μπορείς άνετα να μείνεις έγκυος με τα υγρά που εκρίνει πριν ολοκληρώσει...

 

Αλλά πέρα από το θέμα εγκυμοσύνη που μπορεί να προκύψει,υπάρχουν και ένα σωρό αρρώστιες!

Πώς μπορείς να τον εμπιστεύεσαι τόσο τυφλά?:evil:

<<Απ' ό,τι ζήτησα & απ' ό,τι θα ζητήσω,μέσα μου για πάντα θα σ' έχω σαν ένα μικρό φυλαχτό!..>>

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΛΕΜΕ ΤΟ ΑΛΛΟ ΜΟΥ ΜΙΣΟ. ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΒΛΑΚΕΙΑ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΤΟΥ Κ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΜΟΥ. Κ ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΛΕΥΘΕΡΟ. ΔΕΝ ΜΕ ΒΟΗΘΑΣ ΟΜΩΣ. ΛΕΣ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ?ΝΙΩΘΩ ΤΡΕΛΗ ΚΟΥΡΑΣΗ Κ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ Η ΜΕΣΗ ΜΟΥ..

Link to comment
Share on other sites

Αnastasiapap,το ότι δεν τελειώνει μέσα σου,δεν έχει να κάνει!

Απ' την στιγμή που δεν χρησιμοποιείτε προφυλακτικό,μπορείς άνετα να μείνεις έγκυος με τα υγρά που εκρίνει πριν ολοκληρώσει...

 

Αλλά πέρα από το θέμα εγκυμοσύνη που μπορεί να προκύψει,υπάρχουν και ένα σωρό αρρώστιες!

Πώς μπορείς να τον εμπιστεύεσαι τόσο τυφλά?:evil:

 

 

Κ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΙΜΑ? ΠΕΡΙΟΔΟΣ? ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ!!

Link to comment
Share on other sites

Κ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΙΜΑ? ΠΕΡΙΟΔΟΣ? ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ!!

 

Προσπαθώ να σε βοηθήσω εξηγόντας σου κάποια βασικά πράγματα!!:?

Από μόνη σου το είπες πως είναι βλακεία και ποτέ να μην είσαι σίγουρη για τα λεγόμενα ενός αγοριού.Πάνω απ' όλα να βάζεις την υγεία σου!!

Αν θες,με ακούς!:wink:

Τέλος πάντων,περίμενε καμιά 'βδομάδα ακόμη και να δεν σου έρθει περίοδος κανονική,πήγαινε κάνε μία β' χοριακή,όχι τεστ!!

Δεν είναι καθόλου απίθανο να είσαι έγκυος.

Αλλά προς το παρόν σταμάτα να το σκέφτεσαι (το ξέρω,δύσκολο)!

Δεν καταφέρνεις τίποτα με το άγχος.

<<Απ' ό,τι ζήτησα & απ' ό,τι θα ζητήσω,μέσα μου για πάντα θα σ' έχω σαν ένα μικρό φυλαχτό!..>>

Link to comment
Share on other sites

Με 6 μερες καθηστεριση και τωρα μπορει η κοπελα να κανει μια χοριακη!

Παντος μπορει να εχει μπερδευτει ο κυκλος σου λογο θαλασσας, συμβαινει συχνα...

Οπως και να χει σου ευχομαι το καλυτερο για σενα!

Link to comment
Share on other sites

Με 6 μερες καθηστεριση και τωρα μπορει η κοπελα να κανει μια χοριακη!

Παντος μπορει να εχει μπερδευτει ο κυκλος σου λογο θαλασσας, συμβαινει συχνα...

Οπως και να χει σου ευχομαι το καλυτερο για σενα!

 

 

Α,έχει ήδη καθυστέριση?

Λάθος μου,δεν το είδα..

Τότε ναί,μπορεί άνετα να πάει να κάνει β' χοριακή!

<<Απ' ό,τι ζήτησα & απ' ό,τι θα ζητήσω,μέσα μου για πάντα θα σ' έχω σαν ένα μικρό φυλαχτό!..>>

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΛΕΜΕ ΤΟ ΑΛΛΟ ΜΟΥ ΜΙΣΟ. ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΒΛΑΚΕΙΑ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΤΟΥ Κ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΜΟΥ. Κ ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΛΕΥΘΕΡΟ. ΔΕΝ ΜΕ ΒΟΗΘΑΣ ΟΜΩΣ. ΛΕΣ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ?ΝΙΩΘΩ ΤΡΕΛΗ ΚΟΥΡΑΣΗ Κ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ Η ΜΕΣΗ ΜΟΥ..

 

ναι μπορει να εισαι εγκυος.

npbIp1.png

 

jqdhp1.png

Link to comment
Share on other sites

Βιβή μου!!!!! Μακάρι όλα να μας πάνε καλά! Μην κάνεις τεστ με τίποτα, κάνε υπομονή και πήγαινε κατευθείαν για χοριακή. Μην την πατήσεις σαν κι εμένα. Εγώ περιμένω αύριο κανονικά και προσεύχομαι να μην τη δω στα μάτια μου την ακατανόμαστη για 9 μήνες!!! Η κοιλιά συνεχίζει να είναι τούμπανο, το στήθος ψιλοπονάει και έχω και... αέρια (τι ντροπή!).Εύχομαι μια τεράααστια κοιλιά και στις 2 μας!

 

Συνονόματη, ελπίζω όλα καλά να πάνε να μην χρειαστεί να προσπαθήσω τον άλλον μήνα. χεχεχε

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

κοριτσια βοηθεια!! ειμαι καινουργιο μελος και θελω να μου λυσετε καποιες αποριες. ειχα περιοδο στις 12 αυγουστου και μου κρατησε περιπου 6 μερες. μετα απο 5 μερες ειχα ερωτικη επαφη με τ'αγορι μου. στην αρχη για μισο λεπτο χωρις και μετα ομως με προφυλακτικο...μετα απο 14-15 μερες αφου μου τελειωσε η περιοδος ειδα καποιες καφε και ροζ κυλιδες και μετα πιο εντονες..σημερα ειδα ομως λιγο αιμα..περιμενω περιοδο τωρα κατα τις 12 γιατι δεν εχω και πολυ σταθερο κυκλο..αν ειχα περιοδο δε θα ειχα αιμα και τις 6 μερες? τωρα ειχα λιγο την 4η μερα..δεν ποναω καθολου ομως..τι ειναι αυτες οι κυλιδες???

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπερα σε ολες...Ειμαι καινουργια στο φορουμ και θα ηθελα τα φωτα σας..τελευταια περιοδο ειχα στις 16/11 και κρατησε μεχρι τις 19/11..παιρνω αντισυλληπτικα γιατι ειχα ανωμαλη περιοδο.στις 29/11 ομως μερα ωορρηξιας μου ξεχασα να παρω το χαπι.με το συντροφο ειχαμε κανονικα ελευθερες επαφες εκεινη τη μερα.την επομενη πηρα κανονικα χαπι αλλα αφου ειδα οτι ειχα ξεχασει ενα φοβηθηκα να συνεχισω τη θεραπεια..σπο την τριτη ειχα εντονους πονους χαμηλα αλλα και σαν κραμπες εσωτερικα.επισης το στηθος μου εχει πρηξει αρκετα οπως και η κοιλια μου.σημερα σηκωθηκα με πονους στη μεση και ειδα λιγα καφε υγρα.ειναι κανονικα περιοδος η μπορει να υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες...Ειμαι καινουργια στο φορουμ και θα ηθελα τα φωτα σας..τελευταια περιοδο ειχα στις 16/11 και κρατησε μεχρι τις 19/11..παιρνω αντισυλληπτικα γιατι ειχα ανωμαλη περιοδο.στις 29/11 ομως μερα ωορρηξιας μου ξεχασα να παρω το χαπι.με το συντροφο ειχαμε κανονικα ελευθερες επαφες εκεινη τη μερα.την επομενη πηρα κανονικα χαπι αλλα αφου ειδα οτι ειχα ξεχασει ενα φοβηθηκα να συνεχισω τη θεραπεια..σπο την τριτη ειχα εντονους πονους χαμηλα αλλα και σαν κραμπες εσωτερικα.επισης το στηθος μου εχει πρηξει αρκετα οπως και η κοιλια μου.σημερα σηκωθηκα με πονους στη μεση και ειδα λιγα καφε υγρα.ειναι κανονικα περιοδος η μπορει να υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης;

 

Καλησπερα κοριτσακι.. Λοιπον.. μιας και επαιρνα πολλα χρονια αντισυλληπτικα.. πρωτον ποσες μερες μετα που σταματας σου ερχετε συνηθως,,,??με τα αντισυλληπτικα συνηθως η περιοδος ερχετε 5-7 μερες μετα που τα σταματας.. !! οποτε παιζει να ειναι και περιοδος αυτο..

τωρα εαν δεν σου ερθει τελικα.. θα πρεπει να δεις τον γυναικολογο σου...!!

να ξεριες οτι υπαρχει το 1% που μπορει να μεινεις εγκυος.. αλλα εαν μεινεις ενω ηδη παιρνεις χαπια, τοτε το μωρο εχει παρα μα παρα πολλες πιθανοτητες τερατογεννεσης...!!!

γιατι στην ουσια τα αντισυλλιπτικα καταστεφουν τα ωαρια που παραγεις καθε μηνα, με αποτελεσμα και να γονιμοποιηθει να μην ειναι σωστο..!!!

2311399a5vqu82s2t.gif

 

PjlKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...