Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πελοποννησος με μωρό 11 μηνων


PEPI1979

Recommended Posts

καλημέρα ,

ποιό μερος μου προτεινετε για διακοπες ακριβώς δίπλα στην θάλασσα και με την δυνατότητα να μαγειρεύω κιόλας ?Σκέφτομαι κάτι σε Λακωνία ή Μεσσηνια ?

jHgFp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα θα μπορουσα να σου προτεινω ενοικιαζομενα δωματια με κουζινα στην Στουπα ή την Καρδαμυλη Μεσσηνιας, (η Στουπα εχει παραλιες με αμμουδια, καλυτερη για παιδακια).

http://www.kalogriabeach.gr/gr/stoupa.htm δες αυτο..

668bab1939.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εχει στο Αρκουδι στην Ηλεια πολλά ενοικιαζόμενα με κουζινα, δίπλα στην θάλασσα.πολύ ωραια θαλασσα και μικρή μαζεμενη περιοχη.τηλέφωνα δεν εχω αλλα αν θες μπορω να ψαξω και να σου βρω.

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

http://www.diakopes.gr/html/ent/632/ent.77632.1.asp?

ψαχνω κάτι τετοιο , δηλαδη δίπλα στην θαλασσα με κουζινα και αν εινια δυνατον να ειναι σαν ξεχωριστο σπίτακι .

jHgFp3.png
Link to comment
Share on other sites

Όλη η Λακωνία είναι φοβερή με τεράστιες αμμουδερές παραλίες. Ότι πρέπει για μικρό παιδί. Το Βαθύ έχει πολλά καταλύματα και κόσμο πολύ. Εμένα μου αρέσει και το Σκουτάρι, είναι λίγο πιο ήσυχα. Γενικά όπου βρεις, Σκουτάρι, Βαθύ, Μαυροβούνι... είναι τέλεια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγώ αυτό το βρηκα στο ιντερνετ και γενικά ψαχνω ότι είναι μεχρι 100 μετρα . Δεν θέλω αυτοκινητο . θελω να ειναι διπλα το δωματιο και ενας απο τους δυο να μπορεί να απολαυσει την θάλασσα χωρις να πρεπει να επιστρεψουμε πίσω όλοι ! Αν βρειτε κάτι αναλογο εγω ηδη στελνω και μερικά εμαιλς να ρωτησω τιμες .

jHgFp3.png
Link to comment
Share on other sites

Είναι κρύες οι θάλασσες εκεί; Eίναι βαθιά;

 

Για μένα, που είμαι από νησί, είναι ζεστές. Τα νερά δεν είναι βαθιά. Στην παραλία του καραβιού, είναι μάλιστα εκνευριστικά ρηχά. Μόνο με το παιδί πηγαίνουμε -ειναι η καταγωγή του άντρα μου και πάμε τακτικά εκεί-, εγώ δεν μπορώ να περπατάω 200 μέτρα για να κάνω μπάνιο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
πολυ καλο αυτο που σου εβαλε η culte.

μαγειρευει η μαμα μιας φιλη μους στις Ελιες!!

εχω περασει πολλα καλοκαιρια για μπανιο και φαγητο εκει!

Τα είδα και μου άρεσε αυτο στις Ελιες , καλες τιμες , η θάλασσα ειναι διπλα ξερετε ?

jHgFp3.png
Link to comment
Share on other sites

τα ενοικιαζομενα δεν ξερω που ακριβως ειναι, αλλα αν ειναι κοντα στο εστιατοριο τοτε ειναι διπλα στην θαλασσα.

παντως ολη η Καρδαμυλη ειναι παραθαλασσια οπου και να μεινεις ειναι κοντα στις παραλιες..

668bab1939.png

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε ευχαριστώ , συνεχίζω το ψαξιμο είδα και το καλογρια beach απλά ακόμα δεν έχω σιγουρη ημερομηνια από την δουλειά για την άδεια μου και για αυτο θα συνεχισω να κοιταω για να έχω εναλλάκτικές .

jHgFp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
πολυ καλο αυτο που σου εβαλε η culte.

μαγειρευει η μαμα μιας φιλη μους στις Ελιες!!

εχω περασει πολλα καλοκαιρια για μπανιο και φαγητο εκει!

 

 

Ναι αλλά είναι πανάκριβο!!!! 140σε δίχωρο δωμάτιο η βραδιά και το πρωινό extra!!! Έλεος, έχουμε και κρίση!!!!!!!!!

 

Κανένα πιο οικονομικό κορίτσια κοντά σε αμμώδη παραλία στην Πελοπόνησο έχετε να προτείνετε??

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραια ειναι στην φοινικουντα!!!ειναι οτι πρεπει για οικογενεια ..θα βρεις στο internet δωματια

 

Εγώ κορίτσια είμαι λίγο περίεργη. Θέλω οργανωμένη παραλία να μπορώ να πιω το φραπέ μου, με άμμο να παίζει το παιδί και αρκετή σκιά κάτω από τις ομπρέλες γιατί υπάρχουν κάτι ομπρέλες που είναι μόνο για εφέ :cool:

 

Πέρσυ είχαμε πχ πάει στο Βιβάρι και πηγαίναμε στο Κονδύλι που ήταν τοσο μεγάλες οι ομπρέλες και κοντά που ήταν σαν να είσαι κάτω από υπόστεγο ... τέλεια!!!

 

Η φοινικούντα πληρεί αυτές τις προυποθέσεις??? Ακούω και άλλες προτάσεις!!!!! Βασικά θα είμαστε ξυλόκαστρο οπότε σε ακτίνα 3ων ωρών από εκεί όλα είναι δεκτά!!!!

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα το Peroulias Villas πάνω στην παραλία Περούλια. Το δίνει στα 95ευρω τη βραδιά. Αξίζει λέτε?

 

που ειναι αυτο????τι δωματιο ειναι αυτο??νομιζω οτι εχει οργανομενα!!!κοιτα στο ιντερνετ ..πατα στο γκουγκλ φοινικουντα και θα σου βγαλει

Link to comment
Share on other sites

Πέρσι μέναμε στην παραλία Μεμί στο Koroni Village. Δεν γνωριζω την pension αλλά η παραλία ειναι πάρα πολύ καλή και δεν συγκεντρωνει υπερβολικο κοσμο!Εχει δύο υπεροχες ταβερνες με απιστευτο φαγητό και καθε βραδυ μπορεις να επισκεπτεσαι την Κορωνη ή λιγο πιο μακρυα τον Αγιο Νικόλαο, Φοινικούντα κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...