Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΞΟΧΙΚΟ ΠΡΟΣ ΕΝΟΙΚΙΑΣΗ


giorgia

Recommended Posts

Ψάχνω να νοικιάσω εξοχικό για Ιούλιο - Αύγουστο ή για σεζόν, κοντά στην Αττική.Αυτό που μ'ενδιαφέρει είναι να είναι παραθαλλάσιο.Αν έχετε κάτι υπ'όψιν σας πείτε το κορίτσια.Ευχαριστώωωωωω

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


Νοικιάζω το εξοχικό μας στο Γύθειο, γιατί, ειδικά φέτος δεν θα πάμε... Δεν είναι 'πάνω' στη θάλασσα, είναι μέσα στο Γύθειο, αλλά είναι πολύ κοντά σε όλες τις φανταστικές παραλίες της Λακωνίας. Είναι μικρό με συμπαθητική αυλίτσα.... για παιδιά (ενοικιάζεται μαζί με τα ποδηλατάκια:lol::lol:)

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να νοικιάσω εξοχικό για Ιούλιο - Αύγουστο ή για σεζόν, κοντά στην Αττική.Αυτό που μ'ενδιαφέρει είναι να είναι παραθαλλάσιο.Αν έχετε κάτι υπ'όψιν σας πείτε το κορίτσια.Ευχαριστώωωωωω

Εμείς νοικιάζουμε στη Συκιά, είναι ένα χωριό κολλητά με το Ξυλόκαστρο Κορινθίας. Η θάλασσα είναι πολύ ωραία και καθαρή. Έχει πολλά σπιτάκια που νοικιάζονται και είναι ιδανικό για παιδιά. Ξέχασα να σου πώ ότι είναι 120χλμ από ΑΘήνα, δηλαδή σε 1,5 ώρα είσαι εκεί

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν φοβαστε να μπειτε σε αυτη την διαδικασια ??Αν σας κάνουν ζημιες κτλ ??

 

Εμείς το νοικιάζουμε σχεδόν κάθε χρόνο και το παραχωρούμε και σε φίλους γιατί είναι κρίμα να μένει ένα σπίτι κλειστό. Είναι πολύ απλά επιπλωμένο, καθαρίζεται πολύ εύκολα και, επειδή πάμε μία φορά το χρόνο, συνήθως Ιούνιο, δέκα μέρες, δεν έχουμε προσωπικά μας αντικείμενα. Τώρα τί να κάνει ο άλλος, να γκρεμίσει τους τοίχους ή να σπάσει κανένα πιάτο? Σε οικογένειες το δίνουμε άλλωστε, υπάρχουν και κάποιοι γείτονες να ρίχνουν μία ματιά. Δεν έχει τύχει μέχρι σήμερα κάτι... βγαίνουν και τα έξοδά του.

Link to comment
Share on other sites

Haido, αυτο που εχω να σου προτεινω δεν ειναι εξοχικο, ειναι συγκροτημα με ενοικιαζομενα, αλλα εχει ισογεια διαμερισματα με ομορφο κηπο και ειναι μπροστα στη θαλασσα

 

http://www.castello-studios.gr/default.asp?LangID=1&AM_CategoryID=11

Link to comment
Share on other sites

Εμείς το νοικιάζουμε σχεδόν κάθε χρόνο και το παραχωρούμε και σε φίλους γιατί είναι κρίμα να μένει ένα σπίτι κλειστό. Είναι πολύ απλά επιπλωμένο, καθαρίζεται πολύ εύκολα και, επειδή πάμε μία φορά το χρόνο, συνήθως Ιούνιο, δέκα μέρες, δεν έχουμε προσωπικά μας αντικείμενα. Τώρα τί να κάνει ο άλλος, να γκρεμίσει τους τοίχους ή να σπάσει κανένα πιάτο? Σε οικογένειες το δίνουμε άλλωστε, υπάρχουν και κάποιοι γείτονες να ρίχνουν μία ματιά. Δεν έχει τύχει μέχρι σήμερα κάτι... βγαίνουν και τα έξοδά του.

Πληροφοριακα εντελώς πόσο το νοικίαζετε, δηλαδη για πόσο διαστημα και τι τιμή ?

jHgFp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Haido, αυτο που εχω να σου προτεινω δεν ειναι εξοχικο, ειναι συγκροτημα με ενοικιαζομενα, αλλα εχει ισογεια διαμερισματα με ομορφο κηπο και ειναι μπροστα στη θαλασσα

 

http://www.castello-studios.gr/default.asp?LangID=1&AM_CategoryID=11

φαίνεται πολύ καλό ...

jHgFp3.png
Link to comment
Share on other sites

δεν πατε σιβηρη να ριξετε μια ματια πως ειναι ακριβως διοτι η φωτογραφιες ολα καλα τα δειχνουν ΑΛΛΑ εχει μπαρακια απο κατω οπου γινετε φασαρια?εχει καθαρη θαλασσα?απο φωτος δυσκολα καταλαβαινεις τι παιζει..προς θεου μια χαρα φαινεται αλλα δεν θα ηταν καλυτερα να το δει κανεις απο κοντα?

Link to comment
Share on other sites

Φέτος πήγαμε στο Καστέλλο. Η θάλασσα φανταστική, ζεστο νερό λές και ανάβεις θερμοσύφωνα (στη θάλασσα εννοώ)! Μέναμε στον πάνω όροφο πρώτο τραπέζι πίστα. Το δωμάτιο είχε παλιά στρώματα που βρωμοκοπούσαν :mad: Επιπλέον δεν ήταν στρωμένο με καπιτονέ ή πετσετε και έπρεπε εγω να στρώσω το ένα και μοναδικο σεντόνι:confused: Συχαινόμουν να κοιμηθώ, πάντα παίρνω σεντόνια δικά μου μαζί και πρώτη φορά τα χρησιμοποίησα. Το μπάνιο επίσης αθλιο.

Δεν γνωρίζω αν τα πίσω δωμάτια είναι ανακαινισμένα ή καινούρια, γιατί εκει που έμενα ήταν παλιό.

Επίσης έχει φανταστικό ηλιοβασίλεμα και το φεγγάρι είναι τέλειο τον αυγουστο

Στην Σίβηρη σίγουρα θα ξαναπάω αλλά εκεί???

Link to comment
Share on other sites

Φέτος πήγαμε στο Καστέλλο. Η θάλασσα φανταστική, ζεστο νερό λές και ανάβεις θερμοσύφωνα (στη θάλασσα εννοώ)! Μέναμε στον πάνω όροφο πρώτο τραπέζι πίστα. Το δωμάτιο είχε παλιά στρώματα που βρωμοκοπούσαν :mad: Επιπλέον δεν ήταν στρωμένο με καπιτονέ ή πετσετε και έπρεπε εγω να στρώσω το ένα και μοναδικο σεντόνι:confused: Συχαινόμουν να κοιμηθώ, πάντα παίρνω σεντόνια δικά μου μαζί και πρώτη φορά τα χρησιμοποίησα. Το μπάνιο επίσης αθλιο.

Δεν γνωρίζω αν τα πίσω δωμάτια είναι ανακαινισμένα ή καινούρια, γιατί εκει που έμενα ήταν παλιό.

Επίσης έχει φανταστικό ηλιοβασίλεμα και το φεγγάρι είναι τέλειο τον αυγουστο

Στην Σίβηρη σίγουρα θα ξαναπάω αλλά εκεί???

 

σοβαρα μιλας;;;:!::!::!:

εγω το εβαλα εδω γιατι πηγαν καποιοι φιλοι μας περυσι και οταν γυρισαν το επαινεσαν παρα πολυ....

Link to comment
Share on other sites

Tι να σου πω? Να έτυχε το συγκεκριμένο στρώμα να μυρίζει ασχημα?

Ή μπορεί τα πίσω δωμάτια να ειναι καινουργια.

Οπως και να χει μου κανε αρνητική εντύπωση οτι σε αυτο το στρώμα έχουν κοιμηθει άλλοι 100...00 και έπρεπε να κοιμηθω κι εγώ μόνο με ένα σεντονακι, (που δεν ήταν καν στρωμένο και έπρεπε να το στρώσω εγω)

Κατα τα άλλα αν ήταν πιο καινουρια θα ήταν φανταστικά :(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια γεια σας!

Ειμαι απο Κασσανδρεια και η Σιβηση ειναι 2ο σπιτι μου!!! Καθε μερα εκει "μπανιαριζομαι"...

Εχει πολλα ενοικιαζομενα η Σιβηση και κοντα στην παρα λια! Θα σας την προτεινα με κλειστα ματια για εσας τις μανουλες! Ειναι χαλαρη περιοχη με οτι χρειαζεται μια οικογενεια απο σουπερ μαρκετ, φαγητο, καφε και με πολλα χωρια πολυ κοντα σ' αυτη!!!

Οτι χρειαστειται για την περιοχη εδω ειμαι!! Ρωτηστε με!:cool:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Εμείς νοικιάζουμε στη Συκιά, είναι ένα χωριό κολλητά με το Ξυλόκαστρο Κορινθίας. Η θάλασσα είναι πολύ ωραία και καθαρή. Έχει πολλά σπιτάκια που νοικιάζονται και είναι ιδανικό για παιδιά. Ξέχασα να σου πώ ότι είναι 120χλμ από ΑΘήνα, δηλαδή σε 1,5 ώρα είσαι εκεί

 

 

Γεια σας. θα ήθελα να ρωτήσω πόσο το νοικιάζετε; με την εβδομαδα, με το μηνα ή σεζόν;Αν θελετε στείλτε πμ.ή μαιλ [email protected].

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
  • 3 χρόνια μετά...

Ψάχνω να νοικιάσω εξοχικό ή διαμέρισμα για όλο τον Αύγουστο σε περιοχές του Κορινθιακού, πχ Σελιανίτικα, ή βόρεια Εύβοια. Ψάχνω για κάτι πάνω στη θάλασσα και αν είναι δυνατόν σε καλή τιμή και να δέχονται κατοικίδια (ένα μικρό τσιουάουα).

 

Θα με ενδιέφεραν κι άλλες περιοχές, αλλά να μην είναι μεγάλο ταξίδι από Αθήνα.

 

Αν κάποιος έχει τίποτα υπόψη του, ας μου στείλει ένα μηνυματάκι.

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...