Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Δίκλινο, τρίκλινο ή τετράκλινο?


mimika

Recommended Posts

Nikol,

πόσο συχνά σου έφερναν το μωρό μέσα στο 24ωρο? Ήταν ευγενικές, σου έδωσαν τις απαραίτητες οδηγίες? Σου το άφηναν και έφευγαν ή έμεναν εκει και σε καθοδηγούσαν?

Σε ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Όταν ζητάς αποκλειστικό θηλασμό στο φέρνουν κάθε φορά που πεινάει κάτι που είναι αρκετά δύσκολο γιατί ιδίως τις πρώτες μέρες μπορεί να στο φέρνουν και κάθε 1 ώρα. Σε αντίθετη περίπτωση στο φέρνουν κάθε 3 ώρες και στο αφήνουν αρκετά. Εμένα επειδή έπιασε αμέσως στήθος δεν χρειάστηκα κάποια ιδιαίτερη βοήθεια. Όμως επειδή γενικά είχε αρκετές λεχώνες ή μαία που βοηθούσε στον θηλασμό δεν ήξερε που να πρωτοπάει με αποτέλεσμα στο δικό μας δωμάτιο να φτάνει προς το τέλος. Πάντως μπορείς να ζητήσεις και από την μαία που συνεργάζεται με τον γιατρό σου να σε βοηθήσει. :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλημέρα ,

Εγώ πάντως το σκέπτομαι για δίκλινο ή μονόκλινο στην καλύτερη αν και γνωρίζω εκ των προτέρων ότι το «Αλεξάνδρας» που θα γεννήσω έχει περιορισμένο αριθμό μονόκλινων…

Πάντως και τα δίκλινα μια χαρά είναι , πρόσφατα είχα επισκεφτεί συγγενικό μου πρόσωπο που ήταν σε μια από τις ανακαινισμένες πτέρυγες του «Αλεξάνδρα» σε δίκλινο και ήταν όλα super.. :-P

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γιαυτό στο ΙΑΣΩ τουλάχιστον το 4κλινο είναι καλύτερο από το 3κλινο έχει δύο τουαλέτες είναι δύο δωμάτια που έχουν βγάλει τις πόρτες και τα χωρίζουν με αυτά τα μεγάλα παραβάν. Επειδή εμένα είχε γεννήσει η αδελφή μου και οι ξαδέλφες είχα εικόνα και άποψη και έτσι πήρα 4κλινο και τις 2 μέρες ήμουν μόνη μου στην δική μου μεριά.

 

 

θα συμφωνησω και εγω γεννησα στο Ιασω και επειτα απο παροτρυνση φιλων σε 4κλινο και ηταν ιδανικο: μεγαλος χωρος σαν 2κλινο ουσιαστικα (ειχαμε συνέχεια κλειστο το ενδοιάμεσο παραβάν) και 1 τουαλέτα για 2 κοπέλες :P

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...