Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

BABY SWIMMING στην Θεσσαλονίκη?


Recommended Posts

Κοριτσια καλημερα. εχω παρα πολυ καιρο να γραψω και μαλλον θεωρουμε νεα στο φορουμ γενικως. λοιπον καλως σας βρηκα και μαλλον θα τα λεμε πιο συντομα απο εδω και μπρος.

στο θεμα μας λοιπον! εμεις ειμαστε γοργονες στο κολυμπι. η μικρη μου ειναι 15 μηνων και δε πιανεται . πηγαινουμε στο κολυμβητηριο του Παοκ και ειμαι πολυ ευχαριστιμενη. την πηγαινω απο 8 μηνων εκει. αρχικα μου ζητησαν χαρτι απο παιδιατρο και 50 ευρω το μηνα . ειναι καθε σαβ/κο . Σαββατο απογευμα 5. 5 και μιση , και εξι τα τμηματα και κυριακη πρωι 11 και μετα. η πισιμα εχει χλωριο αλλα μου ειπαν σε πολυ μικρες ποσοτητες που δεν βλαπτει γενικα εκτος αν το παιδι εχει αλλεργιες η κατι αλλο. της φοραω ομως παντα σκουφακι για να καλυπτω μαλλια και αυτακια. φοβαμαι λιγο τωρα το χειμωνα για κανενα κρυωματακι. η δασκαλα μας ειναι η Γκαμπριελα και ειναι αστερι. οι εγκαταστασεις δεν ειναι ειναι και οι πιο συγχρονες αλλα καθότι αθλητρια εγω χρονια και ο αντρουλης μου αιωνες εχουμε δει πολυ πολυ χειροτερα. Αλλωστε δε ζουμε στο Μόναχο!! (εκει να δεις μεγαλεεια οι πισινες τους και οχι μονο.)

παντος το συνιστω ανεπιφυλακτα , της κανει πολυ καλο , χαιρεται το παιχνιδι στο νερο και επισης καθαριζουν και οι μυτουλες μας που λογο δοντιων η μυξα παει συννεφο.

Το τηλ ειναι 2310 988000

καλες βουτιες

Fwfvp2.png

yNy5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 128
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

στην Περαια υπαρχει και αυτο το κολυμβητηριο με οζον http://www.poolsport.gr/lang_gr/Centers.aspx

θα παρω τηλ και θα πω εντυπωσεις..

ειναι καμια απο την περιοχη που ενδιαφερεται?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

μολις ρωτησα εγω για το κολυμβητηριο στην περαια θεσ/νικης.

για μωρα κατω των 3 ετων κανουν ιδιαιτερα μαθηματα και το κοστος ειναι 250 ευρω τα 10 μαθηματα

 

θελει χαρτι απο παιδιατρο για μωρο και απο παθολογο για γονιο

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

νομιζω τελικα πως η καλυτερη επιλογη ειναι στο γηπεδο του παοκ.Η κοπελα που μου μιλησε στο τηλ ηταν παρα πολυ ευγενικη και εξυπηρετικη.Ηταν μια απο τις δυο γυμναστριες.Εξαιρετικαα.Μαλλον εκει θα βρεθουμε απο το νεο ετος για να ξεκινησουμε κανουμε τις βουτιες μας.Αλλωστε ειμαστε 10 μηνων και νομιζω θα μας αρεσει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...
Κοριτσια καλημερα. εχω παρα πολυ καιρο να γραψω και μαλλον θεωρουμε νεα στο φορουμ γενικως. λοιπον καλως σας βρηκα και μαλλον θα τα λεμε πιο συντομα απο εδω και μπρος.

στο θεμα μας λοιπον! εμεις ειμαστε γοργονες στο κολυμπι. η μικρη μου ειναι 15 μηνων και δε πιανεται . πηγαινουμε στο κολυμβητηριο του Παοκ και ειμαι πολυ ευχαριστιμενη. την πηγαινω απο 8 μηνων εκει. αρχικα μου ζητησαν χαρτι απο παιδιατρο και 50 ευρω το μηνα . ειναι καθε σαβ/κο . Σαββατο απογευμα 5. 5 και μιση , και εξι τα τμηματα και κυριακη πρωι 11 και μετα. η πισιμα εχει χλωριο αλλα μου ειπαν σε πολυ μικρες ποσοτητες που δεν βλαπτει γενικα εκτος αν το παιδι εχει αλλεργιες η κατι αλλο. της φοραω ομως παντα σκουφακι για να καλυπτω μαλλια και αυτακια. φοβαμαι λιγο τωρα το χειμωνα για κανενα κρυωματακι. η δασκαλα μας ειναι η Γκαμπριελα και ειναι αστερι. οι εγκαταστασεις δεν ειναι ειναι και οι πιο συγχρονες αλλα καθότι αθλητρια εγω χρονια και ο αντρουλης μου αιωνες εχουμε δει πολυ πολυ χειροτερα. Αλλωστε δε ζουμε στο Μόναχο!! (εκει να δεις μεγαλεεια οι πισινες τους και οχι μονο.)

παντος το συνιστω ανεπιφυλακτα , της κανει πολυ καλο , χαιρεται το παιχνιδι στο νερο και επισης καθαριζουν και οι μυτουλες μας που λογο δοντιων η μυξα παει συννεφο.

Το τηλ ειναι 2310 988000

καλες βουτιες

 

maryspain μπορείς να μου δώσεις περισσότερες πληροφορίες??? Μένω κοντά στο γήπεδο του Παοκ και το ήξερα εδώ και καιρό ότι λειτουργεί αυτό το τμήμα. Ήθελα πάρα πολύ να τη πάω τη μικρή αλλά μου είπαν ότι δεν είναι καθαρά. Εσύ που έχεις εμπειρία πως την βλέπεις την πισίνα?? Μου είπαν ότι υπάρχει μόνο μια πισίνα και σε αυτή κάνουν μικροί -μεγάλοι και ότι δεν είναι καθαρή και φοβήθηκα…

θα πάω μια βόλτα από εκεί σήμερα να ρωτήσω και λεπτομέρειες.. ελπίζω να με αφήσουν να ρίξω μια ματιά στην πισίνα… πες μου και εσύ αν σου είναι εύκολο ότι μπορεί να μου φανεί χρήσιμο…

0sShp3.png

 

PGnvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Eπαναφερω το θεμα γιατι ενδιαφερομαστε και εμεις.

Εμεις θελουμε να τον παμε στον Αρη. Ειναι ο αντρας μου Αριανος και εμαθε οτι εχει και εκει.

Θα παμε απο εβδομαδα να ρωτησουμε.

Τελικα τι κανατε??

Πηγατε τα παιδακια σας καπου?

Τι χαρτια χρειαζονται?

Θα σας ενημερωσω και εγω οταν μαθω περισσοτερα...οταν αθ παμε στον Αρη.

Στο Καυταντζογλειο σιγουρα δεν εχει??

Εμενα θα με βολευε καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εγω εχω μεινει γενικα ευχαριστημενη. Η πισινα ειναι μια πραγματι ομως τις ωρες που κανουν τα μωρα μπανιο ειναι πολυ καθαρη. Το ντους μυριζει ενιοτε αλλα τιποτα που δεν αντεχεται. Πολλα μωρακια ειναι εκει και ειναι μια χαρα. Οσο για τον Αρη δεν ξερω αν υπαρχει για τοσο μωρακια.

Fwfvp2.png

yNy5p2.png

Link to comment
Share on other sites

maryspain και άλλα κορίτσια καλημέρα σας!

 

Να σε ρωτήσω, είναι από 1 ώρα το μάθημα κάθε Σάββατο και Κυριακή?

Καθόμαστε εμείς οι μανούλες και βλέπουμε το μάθημα? Τι κάνουν τα πιτσιρίκια εκεί? Φοράνε μπρατσάκια? Η μικρή μου είναι 3 οπότε μάλλον θα μπει σε τμήμα που θα είναι μόνο με άλλα παιδάκια και όχι με τις μανούλες.

Τα δέχονται τόσο μικρά ή πρέπει να περιμενουμε μέχρι τα 4?

433965qzur0la2nd.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μη το ψάχνεται άδικα. Εκτός από τον ΠΑΟΚ δεν έχει αλλού…

Υπάρχει μια περίπτωση να έχει στης Καλαμαριάς το κολυμβητήριο, γιατί είναι το μόνο που δε ρώτησα.

Έχω πάρει τηλ. σε όλα τα υπόλοιπα και μόνο του ΠΑΟΚ έχει τμήμα για τόσο μικρά παιδάκια… Το πρόγραμμα είναι Τρίτη-Πέμπτη πρωί και Σάββατο απόγευμα-Κυριακη πρωί. Το μάθημα κρατάει 20-30 λεπτά και συμμετέχουν και ένας από τους δυο γονείς ή κηδεμόνες. Είναι 30ευρω η εγγραφή και 50ευρω ο μήνας. Αυτό μας έτσουξε λιγάκι… όχι για κανέναν άλλον λόγο, αλλά μόνο 30 λεπτά, 2 φορές την εβδομάδα και για αυτές τις εγκαταστάσεις??? Συν ότι θέλει και χαρτί από παιδίατρο, δηλαδή άλλα 50 ευρώ… άλλα όπως όλοι, έτσι και ο ΠΑΟΚ, πατάει στην αγάπη μας για τα παιδιά μας…

0sShp3.png

 

PGnvp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Επαναφέρω το θέμα γιατί εμείς ξεκινήσαμε πριν ένα μήνα στον ΠΑΟΚ και έίμαστε πολύ ικανοποιημένοι το ίδιο και ο μικρός μας. Στον Άρη δεν έχει για΄παιδάκια κάτω των 4 και όσο για το χλώριο κι εγώ ψιλοαγχωνόμουν αλλά μετά διάβασα ότι το νερό της βρύσης έχει εκατοντάδες φορές μεγαλύτερη ποσότητα χλωρίου από αυτό της πισίνας εκεί και κούλαρα γιατί τελικά που θα τον μεγαλώσω?σε γυάλα αποκλείεται....υπάρχει νομίζω μια πισίνα στην Περαία με οζον αλλά λεπτομέρειες δεν ξέρω. Καλές βουτιές σε όσες κι όσους έρθουν για μπανάκια!;)

Link to comment
Share on other sites

πηγα την τριτη στην περαια για να γραψω το μωρο για baby swimming και μου είπαν 30 ευρώ το μάθημα ή πακέτο με 10 μαθήματα στα 250?. Είναι δυνατόν? Καλό το όζον αλλά πολύ εκμετάλλευση. δηλδή υπάρχουν γονείς που πηγαίνουν τα παιδιά τους εκεί με τόσο ακριβές τιμές? Όχι τιποτέ άλλο και εκεί έχει χλώριο γιατί με βάση τη νομοθεσία είναι υποχρεωμένοι να έχουν 2% χλώριο πέρα από το όζον.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πηγα την τριτη στην περαια για να γραψω το μωρο για baby swimming και μου είπαν 30 ευρώ το μάθημα ή πακέτο με 10 μαθήματα στα 250?. Είναι δυνατόν? Καλό το όζον αλλά πολύ εκμετάλλευση. δηλδή υπάρχουν γονείς που πηγαίνουν τα παιδιά τους εκεί με τόσο ακριβές τιμές? Όχι τιποτέ άλλο και εκεί έχει χλώριο γιατί με βάση τη νομοθεσία είναι υποχρεωμένοι να έχουν 2% χλώριο πέρα από το όζον.

 

Μη νομίζεις… και στον ΠΑΟΚ ζητάνε 30ευρω εγγραφή και 50 ευρώ κάθε μήνα για 20 με 30 λεπτά μάθημα 2 φορές την εβδομάδα. Μέχρι να μπεις δηλαδή βγήκες… και για να μη σου πω πως είναι οι εγκαταστάσεις.:mad::-x

0sShp3.png

 

PGnvp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
πηγα την τριτη στην περαια για να γραψω το μωρο για baby swimming και μου είπαν 30 ευρώ το μάθημα ή πακέτο με 10 μαθήματα στα 250?. Είναι δυνατόν? Καλό το όζον αλλά πολύ εκμετάλλευση. δηλδή υπάρχουν γονείς που πηγαίνουν τα παιδιά τους εκεί με τόσο ακριβές τιμές? Όχι τιποτέ άλλο και εκεί έχει χλώριο γιατί με βάση τη νομοθεσία είναι υποχρεωμένοι να έχουν 2% χλώριο πέρα από το όζον.

Καλά είναι δυνατόν τόσο ακριβά? όντως είναι τσουχτερούτσικο και στον ΠΑΟΚ αλλά στα κομμάτια ΄λες 50 το μήνα, τα κόβω από αλλού προκειμένου αν του δώσω αυτή την ικανοποίηση αλλά όχι και 30 το μάθημα....καραεκμετάλλευση!έλεος!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
πηγα την τριτη στην περαια για να γραψω το μωρο για baby swimming και μου είπαν 30 ευρώ το μάθημα ή πακέτο με 10 μαθήματα στα 250?. Είναι δυνατόν? Καλό το όζον αλλά πολύ εκμετάλλευση. δηλδή υπάρχουν γονείς που πηγαίνουν τα παιδιά τους εκεί με τόσο ακριβές τιμές? Όχι τιποτέ άλλο και εκεί έχει χλώριο γιατί με βάση τη νομοθεσία είναι υποχρεωμένοι να έχουν 2% χλώριο πέρα από το όζον.

 

Εμείς είχαμε κάνει ένα πακέτο 10 μαθήματα 150ε δλδ 15 το μάθημα... πριν ένα χρόνο όλο αυτό.. δεν γνωρίζω τώρα αν άλλαξε κάτι!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινάμε στον Πάοκ, αν όχι το άλλο ΣΚ 11-12 Σεπτεμβρίου,

σίγουρα το αμέσως επόμενο 18-19. Περιμένω να με καλέσουν.

Έχω τηλέφωνα για όποια ή όποιον ενδιαφέρεται.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινάμε στον Πάοκ, αν όχι το άλλο ΣΚ 11-12 Σεπτεμβρίου,

σίγουρα το αμέσως επόμενο 18-19. Περιμένω να με καλέσουν.

Έχω τηλέφωνα για όποια ή όποιον ενδιαφέρεται.

 

Aχ, αχ, μέσα στο μυαλό μου είσαι!!!

 

Γράψε τηλ βεβαίως βεβαίως! :cool:

xcYlp2.png?ab2FYc5BKIjjp3.png?Uc4YgY5u
Link to comment
Share on other sites

Έφτασεεεεε

 

6946 956561 Καίτη

 

Λες να γνωριστούμε εκεί τελικά;;;

Πάντως πριν τον γράψω παρακολούθησα μάθημα...

Μη φανταστείς ότι έχει εγκαταστάσεις Ολυμπιακών διαστάσεων

αλλά αξίζει το κόπο και είναι μια δραστηριότητα καταπληκτική και για μαμά και για παιδί.

 

Για τα παιδάκια μας maestria έχει κάθε Σάββατο στις 5 το απόγευμα και νομίζω κάθε Κυριακή στις 10 ή 11 το πρωί... από μισή ώρα.

 

Εγγραφή: 30 ?

Μήνας: 50 ?

 

Ελπίζω να μην έχει κλείσει το τμήμα.

Link to comment
Share on other sites

Έφτασεεεεε

 

6946 956561 Καίτη

 

Λες να γνωριστούμε εκεί τελικά;;;

Πάντως πριν τον γράψω παρακολούθησα μάθημα...

Μη φανταστείς ότι έχει εγκαταστάσεις Ολυμπιακών διαστάσεων

αλλά αξίζει το κόπο και είναι μια δραστηριότητα καταπληκτική και για μαμά και για παιδί.

 

Για τα παιδάκια μας maestria έχει κάθε Σάββατο στις 5 το απόγευμα και νομίζω κάθε Κυριακή στις 10 ή 11 το πρωί... από μισή ώρα.

 

To πρωινό με ΤΙΠΟΤΑ, δεν είμαι πρωινός τύπος. Αλλά για Σάββατο απόγευμα βολεύει αρκετά.

Μπορεί να είναι ένας απ' τους δυο γονείς, μπορούμε ν' αλλάζουμε, έτσι;

 

Κόστος; Με τα ίδια λεφτά πας μια φορά το σαβ/ριακο ή και δυο;

 

Καλά, δε σε πρήζω άλλο, θα πάρω τηλ.

 

Στο γήπεδο της Τούμπας δεν είναι; Ανοιχτή πισίνα; Μπρρρ. :roll:

 

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ (I promise), μέχρι πότε δέχονται καινούρια παιδάκια;

xcYlp2.png?ab2FYc5BKIjjp3.png?Uc4YgY5u
Link to comment
Share on other sites

Τώρα είδα που το έγραψες.

Άουτς ... λίγο τσιμπητό η αλήθεια. :?

 

είναι αλλά αξίζει τον κόπο.

Αν σκεφτείς ότι αν τον πας στον παιδότοπο θα σου φύγει ένα δεκάρικο σίγουρα...

Φαντάζομαι τα 50 ? παραμένουν... είτε θέλεις 1 είτε 2 φορές την εβδομάδα.

Μπαίνει είτε ο μπαμπάς, είτε η μαμά.

Στη δική μου την περίπτωση θα δηλώσω την Γιαγιά... (δεν είναι μεγάλη.. 50 χρονών γυναίκα είναι... μη παρεξηγηθώ)

Link to comment
Share on other sites

Είναι στο γήπεδο της Τούμπας κάτω από τις κερκίδες 5 & 6.

Είναι κλειστός ο χώρος και με θερμαινόμενη πισίνα.

Μη φανταστείς τίποτα χλιδή... ψιλοχάλια είναι αλλά δεν έχει και πουθενά αλλού!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...