Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΞΕΧΩΡΙΣΤΕΣ ΙΔΕΕΣ...


ΝΕΝΙΝΚ

Recommended Posts

ΓΕΙΑΣ ΣΑΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΜΠΑΜΠΑΔΕΣ!

ΘΑ ΒΑΦΤΙΣΩ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΣΤΙΣ 28 ΤΟΥ ΜΗΝΑ

ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΜΕΤΑ,

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΤΙ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ

ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΤΕΡΕΨΕΙ ΑΠΟ ΙΔΕΕΣ,

ΜΟΝΟ ΒΙΒΛΙΟ ΕΥΧΩΝ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΝΑ ΒΑΛΩ

ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΚΑΤΙ????

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕ ΑΓΩΝΙΑ!!!

tn?sid=3721117070&mid=AIsKDNkAABLhSOXwJAz0dywE45w
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις



Διαφημίσεις

δεν τα ειχα ξαναδει και ειναι πολυ ομορφα!!

να σαι καλα, χιλια ευχαριστω!

Οσο για το στολισμο???

κατι οικονομικο.....

 

IMG]http://i442.photobucket.com/albums/qq150/NENINK/DSC01796.jpg[/img]

tn?sid=3721117070&mid=AIsKDNkAABLhSOXwJAz0dywE45w
Link to comment
Share on other sites

παντως συντριβανι σοκολατας ειμαι σιγουρη οτι εχει και στο cook shop...δεν ξερω ποσο κοστιζει αλλα αν ειναι να νοικιασεις αγορασε το να σου μεινει κιολας,,, (αν δεν ειναι απλησιαστο)

pszKp2.png

JHmvp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ειναι με μια στριφτη σκαλα, εχει πανω ενα μικρο σχετικα προαυλιο χωρο με συντριβανακι χτιστο και πρασιναδα σε γλαστρεε και μεσα δεν ειναι ιδιετερα μεγαλη, απλα περασα χτες και ειδα οτι στισ 5.00 που ειναι η βαφτιση εχει πολυ ηλιο και καθολου σκια, και στεναχωρηθηκα, ελπιζω τελος του μηνα να εχει δροσισει λιγο αλλιωσ θα με βλαστημανε...

απο εκει που πηρα τα βαφτιστικα ειπαν οτι θα μου στολισουν τη κολυμπιθρα μονο με πεταλουδιτσες ιδιες με αυτες της λαμπαδας

tn?sid=3721117070&mid=AIsKDNkAABLhSOXwJAz0dywE45w
Link to comment
Share on other sites

πολύ ωραία!

Λοιπόν πάρε τούλι στα χρώματά σας και τύλιξε τη σκάλα! κρέμα και μερικές πεταλουδίστες από κορδελάκια! Στην είσοδο της εκκλησίας βάλε τούλι στην πόρτα! αν είναι καμάρα ακολούθα το σχήμα της αν είναι κανονική κάνε το γύρω γύρω "ΠΙ" κάθε 70 εκ. πιάσε μια πεταλουδίτσα και δέσε κορδελάκια να ανεμίζουν! αν θέλεις στόλισε και μερικά λουλούδάκια επάνω! στις γλάστρες με τις πρασινάδες μπορείς να πάρεις κάτι γυάλινες πεταλούδες που έχει στα Jumbo, είναι με κονταράκι σιδερένιο που μπήγεις μέσα στη γλάστρα! έχει θέση για ρεσώ (είναι απίθανες!) αν τίς πάρεις, δένεις και σε αυτές τα αντίστοιχα κορδελάκια!! στο σιντριβανάκι μπορείς να βάλεις επιπλέοντα κεράκια!

αν βρω... θα σου ανεβάσω εικόνες!! :D

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

παντως συντριβανι σοκολατας ειμαι σιγουρη οτι εχει και στο cook shop...δεν ξερω ποσο κοστιζει αλλα αν ειναι να νοικιασεις αγορασε το να σου μεινει κιολας,,, (αν δεν ειναι απλησιαστο)

 

:!::!::!::!::!::!::!::!::!::!::!::!:

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

XRYSALIS ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

ΟΙ ΙΔΕΕΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΘΑΝΕΣ

ΚΑΘΟΛΟΥ ΔΕ ΜΟΥ ΚΟΒΕΙ ΤΕΛΙΚΑ Σ'ΑΥΤΑ!!!

ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΥΛΙΚΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΦΤΙΑΞΩ,

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ, ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΠΙΑΝΟΥΝ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ

ΟΠΟΤΕ ΕΧΩ ΕΛΠΙΔΕΣ...

tn?sid=3721117070&mid=AIsKDNkAABLhSOXwJAz0dywE45w
Link to comment
Share on other sites

ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΠΙΑΝΟΥΝ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ
:D είσαι σε καλό δρόμο!! καλή επιτυχία!!

 

Αααααα :!: αν θέλεις πάρε και κανένα φαναράκι ροζ... άσπρο... αν έχει κανένα δέτρο... κρέμασέ τα από κορδελίστες! κι αν θες αντί για ρεσώ σε αυτά βάλε μέσα λουλουδάκια και καρφίστωσε και καμιά μικρή πεταλουδίτσα πάνω στις κορδέλες!

 

Επίσης! σκέφτεσαι είπες για βιβλίο ευχών. Θα το φτιάξεις μόνη σου ή θα πάρεις κάτι έτοιμο;

 

Σκέφτηκα αν το φτιάξεις μόνη σου να πάρεις χαρτόνι κανσόν από το βιβλιοπωλείο να ζωγραφίσεις το περίγραμα μιας πεταλούδας και να κόψεις αρκετές πολυχρωμες, τις διπλώνεις στη μέση, ανοίγεις τρύπες (σαν ντοσιέ) δένεις με κορδελίτσα! μέσα κολλάς αυτοκόλλητα σχετικά... κάνεις ζωγραφίες... βάζεις φωτό της μικρής... ότι θές!!!

Στο εξώφυλλο βάζεις τη φωτό της μπουμπούκας σου κομμένη στο περίγραμμά της που το ζωγραφίζεις γυρω γυρω με μαρκαδόρο γκλίτερ! ψεκάζεις γύρω γύρω με κόλλα σπρέυ και πασπαλίζεις με χρυσόσκονη!

Εννοείτε πως μπορείς να βάλεις φιογκάκια από τις αντίστοιχες κορδελίτσες... να κολλήσεις καμιά πεταλουδίτσα... όρεξη να έχεις!

 

Άσε που μπορείς να φτιάξεις και κάποιες χαρτονένιες πεταλουδίστες, στολισμένες με γκλίτερ και χρυσόσκονη για να στολίσουν το τραπέζι που θα έχεις το βιβλίο των ευχών! Αυτό το φαντάζομαι καλυμμένο με λευκό τραπεζομάντηλο, τούλι πιασμένο σε γιρλάντες και καρφιτσωμένες τις μικρές πεταλουδίτσες που θα βάλεις και στη σκάλα! πάνω στο τραπεζομάντηλο κρεμάς από κορδέλες τις πεταλούδες που θα ετοιμάσεις εσύ!!

 

Πω πω... ακόμη δεν άρχισαν τα σχολεία... και σου έβαλα μεγάαααααααλη εργασία!! :lol::lol::lol::lol: :lol::lol::lol: :lol::lol::lol: :lol::lol:

 

Άντε με το καλό!!

 

(μου άνοιξε η όρεξη να κάνω κι ένα κοριτσάκι!!!! :lol::lol::lol: )

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

ΔΕ ΒΡΗΚΑ ΚΑΝΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΒΙΒΛΙΟ ΓΙΑ ΕΥΧΕΣ ΣΤΑ ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΑΞΕΡΕΙΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΡΩ ΤΕΤΟΙΟ?\

ΠΗΡΑ ΕΝΑ ΚΑΝΟΝΙΚΟΥ ΜΕΓΕΘΟΥΣ ΜΕ ΧΟΝΤΡΟ ΕΞΩΦΥΛΛΟ

ΜΕ ΖΩΓΡΑΦ.ΝΕΡΑΙΔΕΣ ΑΠΈΞΩ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΑΣΧΕΤΟ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ, ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΧΡΗΣΤΟ...

ΟΥΤΕ ΒΡΗΚΑ ΜΕΓΑΛΑ ΤΕΤΡΑΔΙΑ ΧΩΡΙΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΝΤΗΣΩ

tn?sid=3721117070&mid=AIsKDNkAABLhSOXwJAz0dywE45w
Link to comment
Share on other sites

ΝΕΝΙΝΚ νομίζω ξέρω ποιό βιβλίο βρήκες! είναι αυτό με το μπλε φόντο... γεμάτο νεράϊδες και τις λευκές σελίδες μέσα;;;

και αυτό να μην είναι... λύση σου έχω!

διαλέγεις ή ένα κομμάτι ύφασμα ή κάποιο ωραίο χαρτί από το βιλιοπωλείο... ακόμη και χαρτόνι κανσόν ή το άλλο το ριγέ... και το ντίνεις! Ακριβώς όπως θα έκανες ένα δώρο! και για να μην φαίνονται άτσαλα τα εσωτερικά τελειώματα... κολλά την πρώτη του σελίδα στο εξώφυλλο και την τελευταία στο οπισθόφυλλο!!! Μετά διακοσμείς όπως θές!!

 

Δες, αυτό είχα κάνει εγώ με το ριγέ χαρτόνι!

 

DSC03430.gif

 

και για να μην παιδευτώ να το κολλήσω... το σύρραψα με το συρραπτικό για τις ταπετσαρίες!!!

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΣΟΥ!!!! ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΟ!

 

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΜΕ ΤΙΣ ΝΕΡΑΙΔΕΣ, ΠΗΓΑ ΟΜΩΣ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΟ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΟ

ΜΕ ΜΠΕΖ ΧΑΡΤΙ ΜΕΣΑ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΧΟΝΤΡΟ ΚΑΙ ΧΑΡΤΙ ΚΟΝΣΟΝ

(ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ!)

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΑ ΑΣΤΕΡΑΚΙΑ, ΝΕΡΑΙΔΕΣ ΚΤΛ

ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΘΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ...

ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ, Σ΄ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ

ΠΑΑΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ!

ΞΕΡΕΙΣ, ΣΠΑΝΙΑ ΣΥΝΑΝΤΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΘΑ ΞΟΔΕΨΟΥΝ ΛΕΠΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΕΤΣΙ,

ΚΑΙ ΝΙΩΘΩ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΑ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΤΕΤΟΙΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ, ΣΑΝ ΚΑΙ ΣΕΝΑ!!

ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ

tn?sid=3721117070&mid=AIsKDNkAABLhSOXwJAz0dywE45w
Link to comment
Share on other sites

το glitter που χρησιμοποίησες xrysalis το 3D τι μάρκα είναι?

από που το πήρες? θέλω glitter που να "γράφει" κι όλας.. να μην

είναι σαν το Glitter που μόνο απλώνεται..

 

υγ. οι ιδέες σου είναι φανταστικές! έχεις τάλαντο!

[url=http://lilypie.com][img]http://b2.lilypie.com/DLGCp3/.png[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΒΡΗΚΑ ΣΕ ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΟ ΣΥΝΙΚΙΑΚΟ ΚΙ ΟΛΑΣ,

GLITTER ΣΤΥΛΟ ΠΑΚΕΤΑΚΙ 6 ΧΡΩΜΑΤΑ

ΚΑΙ ΜΠΟΥΚΑΛΑΚΙ ΜΕ ΜΥΤΗ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙΣ

ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΟΛΙΣΕΙΣ

ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΤΗ ΜΑΡΚΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΤΙ ΣΠΑΝΙΟ..

tn?sid=3721117070&mid=AIsKDNkAABLhSOXwJAz0dywE45w
Link to comment
Share on other sites

ΝΕΝΙΝΚ... με σκλαβώνουν τα ευχαριστώ σου! σιγά το πράγμα καλέεεεε!! αφού είπαμε! ψωφάω για τέτοια!!!

 

Εγώ πάντως χρησιμοποίησα glitter κόλλα που πήρα από τα JUMBO! 3 σωληνάρια είχαν 1 ευρώ αν θυμάμαι καλά! το μόνο που όταν το έγραψα καθόταν το υγρό "φουσκωτό" και την άλλη μέρα που στέγνωσε είχε "κάτσει" λίγο ήταν ποιό πλακέ! αλλά τη δουλειά την έκανα!!

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...