Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

μυρωδια τσιγαρου;;;;


ΕΛΛΗ 2

Recommended Posts


Διαφημίσεις


Το είχα αντιμετωπίσει με αιθαίριο έλαιο λεβάντας και πολύ ανοιχτό παράθυρο. Επίσης στην ήλεκτρική σκούπα είχα βάλει βανίλια όπως και στα φίλτρα του κλιματιστικού.

Δήμητρα

Link to comment
Share on other sites

Το είχα αντιμετωπίσει με αιθαίριο έλαιο λεβάντας και πολύ ανοιχτό παράθυρο. Επίσης στην ήλεκτρική σκούπα είχα βάλει βανίλια όπως και στα φίλτρα του κλιματιστικού.

 

 

το παραθυρο δεν γινεται να το εχω πολλες ωρες ανοιχτο τωρα το χειμωνα, το κλιματιστικο το ανοιγω μονο καλοκαιρι και την σκουπα δεν βαζω καθε μερα.....:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Να του επιβάλεις να καπνίζει στο μπαλκόνι! Επειδή θέλει αυτός να κάνει κακό στην υγεία του σώνει και καλά δεν είναι σωστό να βρωμάει και το σπίτι σας σαν τεκές!:wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να καπνιζει σε ενα μονο συγκεκριμενο δωματιο του σπιτιου και παραλληλα καλα αεριζομενο εκεινο το σημειο.

αλλα το καλυτερο ειναι αυτο...:arrow:

 

 

Να του επιβάλεις να καπνίζει στο μπαλκόνι! Επειδή θέλει αυτός να κάνει κακό στην υγεία του σώνει και καλά δεν είναι σωστό να βρωμάει και το σπίτι σας σαν τεκές!:wink:
Link to comment
Share on other sites

περισυ που παντρευτηκαμε για περιπου 8 μηνες καπνιζε στο μπαλκονι, μετα τι επαθε και το εκοψε;;;;;δεν ξερω τι να κανω ανοιγω πορτες αλλα δεν ξεμυριζει και πολυ, αφηστε που εχω πολυ συχνα κοσμο και μυριζει καπνιλα, θελω κατι που να μυριζει και οταν ειναι ολοι εδω....

Link to comment
Share on other sites

περισυ που παντρευτηκαμε για περιπου 8 μηνες καπνιζε στο μπαλκονι, μετα τι επαθε και το εκοψε;;;;;δεν ξερω τι να κανω ανοιγω πορτες αλλα δεν ξεμυριζει και πολυ, αφηστε που εχω πολυ συχνα κοσμο και μυριζει καπνιλα, θελω κατι που να μυριζει και οταν ειναι ολοι εδω....

 

υπαρχουν και αυτα τα αρωματικα χωρου που καθε τοσο πεταμε αρωμα ,βαβαια σε συνδιασμο με το τσιγαρο δε ξερω μηπως το αποτελεσμα δεν ειναι καλο.:?

αλλα υπαρχουν κατι μπουκαλακι μικρα που εχουν μεσα σκονη που τη ριχνεις στο τασακι και δε μυριζει η σταχτη και τα αποτσιγαρα.

βεβαια να αδειαζεις τα τασακια σε σακουλα εκτος σπιτιου αυτα κανουν πολυ τη βρωμοδουλεια.;) παντως αν εχεις μονιμα ενα παραθυρο ανοικτο και παρεις και το αρωματικο χωρου που ειναι συνεχεια ρυθμιζομενο πχ να αρωματιζει το χωρο και 20λεπτο ισως σωθεις;) αναβε και κερακια και ατμοσφαιρα κανουν και αρωματικα ειναι;)

Link to comment
Share on other sites

αγορασε σταχτοδοχεια ¨κλειστα¨ αυτα με την σουστα.

 

μπορεις να βαλεις στο τασακι του βανιλια σκονη,εγω στου δικου μου τετοια βαζω.. αν και σκεφτομαι να του παρω δωρο και καμια τετοια:lol:anti-smoking.jpg

 

αεριζω παρα πολυ

 

προσπαθησε να τον πεισεις να καπνιζει στην κουζινα κατω απο τον αποροφητηρα,αφου δεν βγαινει μπαλκονι.

 

μπορεις να παρεις και αυτα τα αρωματικα στικς να τα βαλεις στο τραπεζακι του σαλονιου οταν εχεις κοσμο.fragnance.jpg?w=74&h=150

και φυσικα με μετρο γιατι το πολυ αρωμα πειραζει στο αναπνευστικο.

 

 

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν και αυτα τα αρωματικα χωρου που καθε τοσο πεταμε αρωμα ,βαβαια σε συνδιασμο με το τσιγαρο δε ξερω μηπως το αποτελεσμα δεν ειναι καλο.:?

αλλα υπαρχουν κατι μπουκαλακι μικρα που εχουν μεσα σκονη που τη ριχνεις στο τασακι και δε μυριζει η σταχτη και τα αποτσιγαρα.

βεβαια να αδειαζεις τα τασακια σε σακουλα εκτος σπιτιου αυτα κανουν πολυ τη βρωμοδουλεια.;) παντως αν εχεις μονιμα ενα παραθυρο ανοικτο και παρεις και το αρωματικο χωρου που ειναι συνεχεια ρυθμιζομενο πχ να αρωματιζει το χωρο και 20λεπτο ισως σωθεις;) αναβε και κερακια και ατμοσφαιρα κανουν και αρωματικα ειναι;)

Αυτά τα αρωματικά που μπαίνουν στα τασάκια είναι πάρα πολύ καλά γιατί μόλις πέφτει στάχτη ή σβήνει το τσιγάρο μυρίζει πολύ καλύτερα(βγάζουν άρωμα).Είχα πάρει βαζάκια ατελείωτα μέχρι που το έκοψε και γλύτωσα.

Δήμητρα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η καλύτερη λύση είναι να μην καπνίζει καθόλου στο σπίτι ή ακόμα καλύτερα να το κόψει :lol:

Όλα αυτά τα κεράκια –αποσμητικά είναι καρκινογόνα

Το καλύτερο για μένα , πιστεύω ότι είναι ένας ιονιστης .δεν έχω εγώ αλλά αν κάποια κοπέλα έχει, μπορεί να μας πει αν είναι αποτελεσματικός?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να βάζεις μαγειρική βανίλια στα τασάκια. Όταν πεφτει η στάχτη μυρίζει υπέροχα!!:D. Επίσης να αδειάζεις συχνά το τασάκι και πρωί - βράδυ να αερίζεις το σπίτι. Η άλλη λύση είναι όταν καπνίζει να ανοιγεις παράθυρο. Καλύμματα και κουρτίνες συχνά πλύσιμο.. Περιόρησε το κάπνισμα, αν δεν γίνεται διαφορετικά, σε ένα μόνο χώρο του σπιτιού. Αυτά:lol:

Link to comment
Share on other sites

και εμενα καπνιζει και τωρα με την εγκυμοσυνη δεν το αντεχω καθολου, καλα ευτυχως καπνιζει πολυ λιγοτερο τωρα.

αυτο που κανουμε ειναι να αλλαζουμε συχνα τασακι και να αναβουμε το τζακι το οποιο κανει θαυματα.

668bab1939.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

και εμενα καπνιζει και τωρα με την εγκυμοσυνη δεν το αντεχω καθολου, καλα ευτυχως καπνιζει πολυ λιγοτερο τωρα.

αυτο που κανουμε ειναι να αλλαζουμε συχνα τασακι και να αναβουμε το τζακι το οποιο κανει θαυματα.

 

συγνώμη για αυτό που θα πω αλλά είναι απαράδεκτο από μέρους του!

 

όλα τα άλλα δεν τα σχολιασα..αλλα αυτό δεν μπορώ

 

και μένα καπνίζει αλλά βγαίνει έξω..θέλει δεν θέλει!

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

συγνώμη για αυτό που θα πω αλλά είναι απαράδεκτο από μέρους του!

 

όλα τα άλλα δεν τα σχολιασα..αλλα αυτό δεν μπορώ

 

και μένα καπνίζει αλλά βγαίνει έξω..θέλει δεν θέλει!

 

μην εισαι τοσο αυστηρη, αυτην την περιοδο που ο γιατρος δεν με αφηνει να κανω τιποτα και τα κανει ολα μα ολα ο αντρας μου και κουραζεται παρα πολυ δεν μπορω να τον βγαλω στο κρυο, τον λυπαμαι...

αν με ενοχλησει πολυ παω σε αλλο δωματιο ή ο ιδιος καθεται κοντα στο τζακι και δεν μυριζει καθολου..

εχεις δικιο και συμφωνω μαζι σου.. αλλα και αυτοι ανθρωποι δεν ειναι?

αφου υπαρχει λυση...

668bab1939.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

θα σου έλεγα να έρθει να καπνίσει με τον δικό μου για παρέα...

 

αλλά΄είσαι μακρυά γμτ!!!

 

μωρέ δεν παθαίνει τίποτα..ένα μπουφανάκι να βάζει!

 

τα μωράκια σου όμως???

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

να σου πω οτι οταν πριν λιγο καιρο μαζεψαμε το τραπεζι της βεραντας, αφησε ο καημενος 2 καρεκλες και μου ειπε ε! τον χειμωνα θα τον βγαλω στην βεραντα..

αμα του πω παει αλλα τον λυπαμαι..

ενταξει τα μωρακια τα σκεφτομαι αλλα εχουμε μεγαλο σαλονι, εχουμε και την μπαλκονοπορτα ανοιχτη...

εσυ εισαι εγκυος?

καλα δεν το συζηταμε να ερθουν τα μωρα....

εκει πια θα βγαινει απο μονος του...

668bab1939.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν είμαι...

 

αλλά δεν καπνίζει ποτέ μέσα στο σπίτι!!

 

από τότε που το χτίσαμε..ήταν η συμφωνία μας, αφού δεν μπορεί να το κόψει..

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

από τότε που έμεινα έγκυος, δεν κάπνιζε κανείς στο σπίτι, παρότι ήμουν καπνίστρια και πλέον συνεχίζω να καπνίζω, το κάνω στο μπαλκόνι :roll::roll: δεν μου φταίει σε τίποτα το παιδάκι μου επειδή εγώ είμαι #$%^&@@ :oops::oops:

Link to comment
Share on other sites

έχω ιονιστή και κάνει καλή δουλειά, αλλά αν σκεφτείς την αγορά του, να έχεις υπόψιν σου να πάρεις κάποιον ώστε να καλύπτει τα τετραγωνικά του ανοιχτού χώρου που γενικότερα καπνίζετε.

Να έχεις πάντα κλειστές τις πόρτες απο τις κρεββατοκάμαρες/μπάνιο.

Προσωπική μου άποψη πως όσο και να αερίζεις το χώρο, η τσιγαρίλα κολλάει παντού άρα η μυρωδιά μένει.

Επίσης πολύ όμορφα μυρίζουν και αυτά τα αρωματικά με τα μπουκαλάκια που μπαίνουν στην μπρίζα που μπορείς να τα χρησιμοποιείς κάποιες ώρες και ειδικά όταν είναι να δεχτείς κόσμο. Εγώ έμεινα πολύ ικανοποιημένη απο αυτά και όσοι έρχονται σπίτι μου με ρωτάνε τι μυρίζει τόσο όμορφα.

Και δεν χρειάζετε να πάρεις κάτι ακριβό απο τα διαφημιζόμενα, εγώ το πήρα, απο το λιντλ και μπορώ να πω πως με μεγάλη άνεση κουκουλώνει την μυρωδιά της τσιγαρίλας και κρατάει και πολύ. Και επειδή μόλις σήμερα αγόρασα το refill του, είναι το W5 ΗΟΜΕ DEO deep blue. Μην θεωρηθεί διαφήμιση, δεν έχω μετοχές στο λιντλ απλά είμαι πολύ ευχαριστημένη με το συγκεκριμένο προιόν.

Ευχαριστώ το θεό που μου χάρισε δυο υπέροχες κορούλες

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...