Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΟΛΛΑ ΥΓΡΑ ΣΑΝ ΟΥΡΑ ΤΡΕΧΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΘΕΛΩ


Recommended Posts

ΑΥΤΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΒΡΑΔΥ, ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΚΑΤΟΥΡΙΕΜΕ ΣΥΝΕΧΩΣ... ΣΗΜΕΡΑ ΚΛΕΙΝΩ ΤΗΝ 40Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ, ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΑΚΟΜΗ ΝΑΠΑΡΩ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΤΗΛ.. ΔΕΝ ΠΟΝΑΩ ΚΑΘΟΛΟΥ.. ΑΠΛΑ ΑΥΤΟ.. ΠΑΩ ΝΑ ΣΗΚΩΘΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΚΑΙ ΒΟΥΡ ΤΡΕΧΕΙ ΛΙΓΟ... ΑΥΤΟ.. .ΑΑΑΑ ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΩ ΓΙΑ ΤΣΙΣΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ. ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ??? ΛΕΤΕ ΝΑ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ρασέλ μου γιατι δεν θελείς να πάρεις τηλ το γιατρό σου ;

Μήπως πρέπει ; μήπως χάνεις ανμυακά υγρά ;

 

άντε .... με το καλό ! :):):)

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

Αγάπη μου,πάρε το γιατρό σου τηλέφωνο.Σου έχουν σπάσει τα νερά...

Το ίδιο ακριβώς είχα κι εγώ.

Μην το καθυστερείς.

Με το καλό σου εύχομαι και με έναν πόνο!!!!!!

716217ybmeeuyfgz.gif

Μανόλης:9/9/95_Νίκος:8/12/06

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Διαφημίσεις

ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΟΝΟΥΣΑ???? ΕΙΝΑΙ ΑΟΣΜΑ ΚΙ ΔΙΑΦΑΝΗ.... ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΠΟΛΛΑ ΡΕ ΣΕΙΣ... ΟΧΙ ΕΝΑ ΚΙΛΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ.. ΜΑΡΙΑΝΤΙΝΟΣ ΚΑΙ ΕΣΥ???????????????????????

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν πονούσα όταν μου έσπασαν τα νερά.Έκανα μπάνιο ετοιμάστηκα πήγα στο νοσοκομείο και μετά από αρκετή ώρα με έπιασαν οι πόνοι.

Το αμνιακό υγρό είναι άοσμο και διαφανής και ίσως να έχει ένα μικρό ράγισμα και να τα χάνεις λίγα λίγα.Από χθες το βράδυ όμως σκέψου πόσα θα έχουν φύγει.

Τι ακόμα δεν πήρες τον γιατρό?

716217ybmeeuyfgz.gif

Μανόλης:9/9/95_Νίκος:8/12/06

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ανάγκη να είναι πολλά. Στον πρώτο μου γιο έχανα λίγα υγρά κάθε τόσο, έμοιαζε με ακράτεια ένα πράγμα μόνο που ήταν διαφανή και δεν μύριζαν, τηλεφώνησα στη μαία μου πήγα στην κλινική και εκεί έκαναν ένα τεστ και είπαν ότι ήταν αμνιακό υγρό. Πόνους δεν είχα καθόλου. Θα έλεγα να πάρεις τηλέφωνο το γιατρό σου, μπορεί όντως να έσπασαν τα νερά και να πλησιάζει ο τοκετός. Μην το καθυστερείς. Μπορεί σε λίγες ώρες να έχεις αγκαλιά το μωράκι σου. Άντε με το καλό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα μου πε ο γιατρος να πάω μόλις σπάσουν τα νερά ή μόλις γίνουν οι πόνοι έντονοι κ συγχρονισμένοι.....Ας το απολαύσω σπίτι γιατί στον 1ο τοκετό ήμουν 16 ωρες στην προσπάθεια...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...