Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Καλησπερα σας,

μετα απο αρκετο καιρο αποφασισα να σας διηγηθω την περιπετεια που ειχαμε με την υγεια του μικρου μας και αφου πλεον ειμαστε καλα.

Το απογευμα λοιπον της 12ης του Σεπτεμβρη και ωρα 18και45 ο Βαγγελης ξυπνησε απο εναν απογευματινο υπνακο σκασμενος στο κλαμα.Δεν μπορουσα να σκεφτω κατι περα απο το να ειδε καποιο ονειρο και κατευθειαν τον πηρα αγκαλια και τον παρηγορουσα.Τοτε προσεξα οτι κρατουσε μαζεμενο το αριστερο του χερακι σα να πονουσε.Επειδη στο παρελθον το ειχε εξαρθρωσει μου πηγε το μυαλο μηπως ειχε γινει το ιδιο.

Λεω λοιπον του αντρα μου ετοιμασου παμε νοσοκομειο.Ο μικρος να κλαιει σπαρακτικα και πλεον ηξερα οτι κατι συνεβαινε.Παμε ντουγρου σε ιδιωτικο νοσοκομειο του Φαληρου και αφου τον πλακωνουνε στις ακτινογραφιες μου λενε δεν βλεπουμε κατι, ο παιδοορθο του παλευε το χερι 20 λεπτα να το βαλει στη θεση του(τρομαρα του), ο παιδιατρος μου λεει κλινικα ειναι ενταξει (τρομαρα του) και οι αιματολογικες καλες.Ο μικρος πλεον κοιμοταν στην αγκαλια μου.Παρ'τον μου λεει ο παιδιατρος πηγαινε σπιτι κι αν αυριο ειναι το ιδιο ξαναφερ'τον.Παω σπιτι ΕΛΑΦΡΩΣ καθυσηχασμενη ,στο μεταξυ ξυπναει ο μικρος και αρχιζει να μου μαζευει και αριστερο ποδι.Παιρνω τηλ. μου λεει ο παιδοορθο μαλλον θα'ναι αντανακλαστικα απο τον πονο.

Παιρνω την παιδιατρο μου που δεν το ειπα νωριτερα αλλα μιλουσαμε συνεχεια , μου λεει φυγε Παιδων.

Ανεβαινουμε σφαιρα ,τον βλεπουν στα εξωτερικα, φωναζουν νευρολογο ,μας λεει αξονικη ΧΘΕΣ. Τον κοιμιζουν,τον βαζουν στον αξονικο και μετα απο 15 λεπτα μας φωναζουν και μας λενε Αγγειακο Εγκεφαλικο Επεισοδιο.(θα συνεχισω σε λιγο).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι!Μετα απο ολα αυτα που περασαμε λεω Δοξα Τω Θεω καλα.

Ο μικρος για δυο μερες δεν ειχε κινηση στην αριστερη πλευρα, αλλα επειδη το ισχαιμικο ηταν παροδικο επανηλθε πληρως.Βρηκαμε μια στενωση στην πισω δεξια εγκεφαλικη αρτηρια την οποια δεν ξερουμε αν ειχε απο γεννα η αν κατι την δημιουργησε.Ειμαι και στη δουλεια και δεν προλαβαινω να γραψω ολο μας το story.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επανερχομαι λοιπον και καλημερα σας,

νοσηλευτηκαμε για 13 μερες και μετα σπιτι με salospir.Προς το παρων κατι αλλο δε θα κανει(εχει κανει ηδη μαγνητικη εγκεφαλου,μαγνητικη αγγειογραφια και εγκεφαλου και καρωτιδων και τριπλεξ καρδιας και νεφρικων αγγειων ) ολα καθαρα.Περιμενουμε αυτη τη βδομαδα και τις ανοσιολογικες και να ξεκινησουμε να παιρνουμε γνωμες απο παιδονευροχειρουργους.Οσο για το αν ΕΠεσε η οτιδηποτε αλλο, οχι.Απλα εγινε μαλλον λογω καποιου πολυ μικρου θρομβου,που υπο αλλες συνθηκες δε θα ειχε θεμα, αλλα ο δικος μου ειχε τη στενωση. Τελος παντων θελει ψαξιμο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Περαστικά σας και ποτέ ξανά σε νοσοκομείο.

Με την αφορμή να τονίσω την άποψη μου για τα δημόσια νοσοκομεία που απλά θεωρώ ότι είναι πολύ πολύ καλύτερα από τα ιδιωτικά.

Link to comment
Share on other sites

Περαστικά σας κοπέλα μου!Να ναι καλά ο Βαγγελάκης σας και όλα καλά από δω και πέρα:)!Δεν μπορώ να ακούω για παιδάκια και νοσοκομεία κάτι με πιάνει:(... Όλα καλά κοριτσάκι μου απο δω και πέρα!Δ΄ωσε ένα μεγάλο φιλί στον Βαγγελάκη σας από μένα και τον γιο μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα σας κοριτσια και καλη εβδομαδα σε ολους.

Σας ευχαριστουμε παρα πολυ για τις ευχες σας και τη σκεψη σας.

Ο θησαυρος ειναι πολυ καλα πια και απλα προσπαθουμε να ξεπερασουμε τους φοβους μας να μην ξανασυμβει.Εμεις δηλαδη,γιατι ο Βαγγελακης δεν παιρνει χαμπαρι.Η αληθεια ειναι οτι το Παιδων απλα ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΤΑΙ. Οι γιατροι ειναι αετοι κοριτσια.Δεν πιανονται. Το ματι τους κοβει απο χιλιομετρα.Τρελη εμπειρια. Επεσα σε ομαδα Σκιαδας-Κατσαλουλη-Θεοδωρου-Λωλη, ποσα ονοματα να πω. ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟΙ. Τους λατρευω, τους ευχαριστω και i pay my respects.Μου προσεξαν πολυ το παιδι μου, ηταν σχολαστικοι και εκαναν απλα τη δουλεια τους πολυ καλα. Τελος.

Τωρα οσο για το γεγονος ειναι απλα φριχτο γιατι μεσα σου καταλαβαινεις ασχετα οτι δεν μπορεις να το συλλαβεις. Το καταλαβα απο τη στιγμη που ειδα οτι το παιδι εχανε και το αριστερο ποδι αλλα ελεγα ''οχι , δεν ειναι αυτο"" .Ομως ηταν. Και το ηξερα.Και απλα παρακαλουσα το Θεο να μη μου τον παρει. Η εστω να μου τον αφησει λιγο ακομα. :cry:. Ολα καλα ομως .Τι να πω ομως ρε παιδια. Τρελες ωρες. Παει...περασε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας κοριτσια και καλη εβδομαδα σε ολους.

Σας ευχαριστουμε παρα πολυ για τις ευχες σας και τη σκεψη σας.

Ο θησαυρος ειναι πολυ καλα πια και απλα προσπαθουμε να ξεπερασουμε τους φοβους μας να μην ξανασυμβει.Εμεις δηλαδη,γιατι ο Βαγγελακης δεν παιρνει χαμπαρι.Η αληθεια ειναι οτι το Παιδων απλα ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΤΑΙ. Οι γιατροι ειναι αετοι κοριτσια.Δεν πιανονται. Το ματι τους κοβει απο χιλιομετρα.Τρελη εμπειρια. Επεσα σε ομαδα Σκιαδας-Κατσαλουλη-Θεοδωρου-Λωλη, ποσα ονοματα να πω. ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟΙ. Τους λατρευω, τους ευχαριστω και i pay my respects.Μου προσεξαν πολυ το παιδι μου, ηταν σχολαστικοι και εκαναν απλα τη δουλεια τους πολυ καλα. Τελος.

Τωρα οσο για το γεγονος ειναι απλα φριχτο γιατι μεσα σου καταλαβαινεις ασχετα οτι δεν μπορεις να το συλλαβεις. Το καταλαβα απο τη στιγμη που ειδα οτι το παιδι εχανε και το αριστερο ποδι αλλα ελεγα ''οχι , δεν ειναι αυτο"" .Ομως ηταν. Και το ηξερα.Και απλα παρακαλουσα το Θεο να μη μου τον παρει. Η εστω να μου τον αφησει λιγο ακομα. :cry:. Ολα καλα ομως .Τι να πω ομως ρε παιδια. Τρελες ωρες. Παει...περασε.

 

Το τελευταίο που περάσατε να είναι κορίτσακι μου, άντε κανα πυρετό κανα συναχάκι ως εκεί όμως.... Είστε πραγματικά πολύ τυχεροί που πέσατε σε τέτοιους γιάτρους. Δυστυχώς από ότι έχω ακούσει δεν είναι όλοι έτσι... Περαστικά σας και σιδερένιο το παλικάρι σας.

LAAFp2.png

 

JRM4p2.png

Link to comment
Share on other sites

κατ'αρχήν περαστικά σας κι ελπίζω να μην ξαναπεράσετε παρόμοια λαχτάρα!!

όσον αφορά στο ιδιωτικό νοσοκομείο, που πήγατε αρχικά, δε σκοπεύεις να κάνεις τίποτα?

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που ήταν κάτι για το οποίο κινητοποιηθήκατε άμεσα κι ελπίζω παροδικό !!!

 

Σιδερένιο να είναι το παιδί.... μου θύμησες με την ιστορία σου .... άλλη ιστορία να τη λες και να κλαις, δική μας, που είχα ρίξει τον καβγά του Δράμαλη με τον άντρα μου αν θα πάμε το παιδί στο τάδε νοσοκομείο (μέσω ασφάλειας / ιδιωτικό) ή στα εξωτερικά του Παίδων ! Δεν τους αλλάζω για κανένα λόγο με τπτ όμως, έχουν την απίστευτη εμπειρία και την απίστευτη ετοιμότητα.... βοήθεια δεν έχουν από το κράτος και η υποδομή των νοσοκομείων είναι ψιλο-χάλια αλλά το ανθρώπινο δυναμικό πετάει !

 

Τους έχω ευχαριστήσει κι εγώ γιατί πιστεύω ότι μου έσωσαν το παιδί.. ιδίως μια φορά ... να μην τα πω και με πάρει από κάτω ....

x3lfp2?r=1334129047

 

ziswp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...