Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παιδότοπος Seferland γενέθλια


Recommended Posts

Εχετε εμπερία από πάρτυ γενεθλίων στον παιδότοπο Seferland στο Περιστέρι ? Σαν απλοί επισκέπτες έχουμε πάει αρκετές φορές, ο μικρός ευχαριστιέται παρα πολύ γιατί έχει πολλά παιχνίδια να ασχοληθεί και σκέφτομαι μήπως έκανα εκεί τα γενέθλια του. Εχουμε βέβαια αρκετό καιρό μπροστά μας , αλλά θέλω να το οργανώσω από νωρίς. Σήμερα είμασταν εκεί , και μου είπαν ότι πρέπει να κλείσω ραντεβού για ενημέρωση . Μέχρι τότε , έχετε καμιά ιδέα για τις τιμές κ τις παροχές ?

3W24p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μια φορά πήγα σε πάρτυ γενεθλίων. Αν και ο χώρος δεν είναι κακός είχε και άλλα πάρτυ και πολύ κόσμο και δεν ξέρω πόσο βοηθάει αυτό να περνάνε καλά τα παιδιά και πόσο ασφαλές είναι. Δεν χάνεις τίποτα να κάνεις την έρευνα αγοράς μιας και έχεις χρόνο μπροστά σου. Ψάξε όμως και άλλα για να έχεις μέτρο σύγκρισης. Σκέψου και την πιθανότητα να το κάνεις σπίτι με απασχόληση των παιδιών στο σπίτι. Υπάρχουν πολλές ιδέες.

Link to comment
Share on other sites

Μια φορά πήγα σε πάρτυ γενεθλίων. Αν και ο χώρος δεν είναι κακός είχε και άλλα πάρτυ και πολύ κόσμο και δεν ξέρω πόσο βοηθάει αυτό να περνάνε καλά τα παιδιά και πόσο ασφαλές είναι. Δεν χάνεις τίποτα να κάνεις την έρευνα αγοράς μιας και έχεις χρόνο μπροστά σου. Ψάξε όμως και άλλα για να έχεις μέτρο σύγκρισης. Σκέψου και την πιθανότητα να το κάνεις σπίτι με απασχόληση των παιδιών στο σπίτι. Υπάρχουν πολλές ιδέες.

 

Κοίταξε , χθες πήγαμε κατά τις 4 το μεσημέρι και είχε ησυχία. Οντως αργότερα κατά τις 6 30 γινόταν πανικός !!!! Είχε 2 πάρτυ και επιπλέον όλα τα υπόλοιπα παιδιά. Εγώ μιλάω για Κυριακή πρωί. Σε σχέση με άλλους παιδότοπους που έτσι κι αλλιώς στοιχίζει 10 ευρώ το παιδί για το πάρτυ , είναι προτιμότερος γιατί έχει κι άλλες δραστηριότητες για τα παιδιά , εκτός από ένα φουσκωτό. Τα άλλα που ξέρω και με ενδιαφέρουν είναι 1-2 , που ξέρω τιμές και τι προσφέρουν, αλλά δεν έχουν καμία σχέση οι επιλογές παιχνιδιών. Δεν έχω σκοπό να πάω κάπου για πρώτη φορά.

 

Το σπίτι θα ήταν η πρώτη μου επιλογή , αλλά δεν έχω μεγάλο χώρο.

3W24p3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα nikol, εμείς έχουμε πάει ως καλεσμένοι και δεν μου άρεσε καθόλου!!!! Το πάρτυ ήταν στον 2ο όροφο, το ασανσέρ δεν λειτουργούσε και όλα τα παιχνίδια είναι στο ισόγειο!

Οπότε όλο το βράδυ ήμασταν πάνω κάτω στις σκάλες με μικρά παιδιά! Ούτε και έχουμε ξαναπατήσει εκεί, οπότε δεν ξέρω τώρα αν έχει αλλάξει κάτι!

 

Οι άλλοι παιδότοποι δεν έχουν ένα φουσκωτό μόνο όπως αναφέρεις, ρώτησε καλύτερα και υπάρχουν διάφορα πακέτα.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα nikol, εμείς έχουμε πάει ως καλεσμένοι και δεν μου άρεσε καθόλου!!!! Το πάρτυ ήταν στον 2ο όροφο, το ασανσέρ δεν λειτουργούσε και όλα τα παιχνίδια είναι στο ισόγειο!

Οπότε όλο το βράδυ ήμασταν πάνω κάτω στις σκάλες με μικρά παιδιά! Ούτε και έχουμε ξαναπατήσει εκεί, οπότε δεν ξέρω τώρα αν έχει αλλάξει κάτι!

 

Οι άλλοι παιδότοποι δεν έχουν ένα φουσκωτό μόνο όπως αναφέρεις, ρώτησε καλύτερα και υπάρχουν διάφορα πακέτα.

 

Καλημέρα,

έχουμε πάει σε αρκετούς παιδότοπους , ναι δεν έχουν ένα φουσκωτό μόνο , έχουν και κάποια παιχνίδια ,κουζινικά , κατασκευή με τσουλήθρες κλπ. Εννοώ ότι εκεί έχει και φουσκωτό και τραμπολίνο και κατασκευή με μπαλάκια, και τραπέζια με ξύλινα παιχνίδια που αρέσουν πολύ στον γιο μου , και κουζίνα ,πάγκους , και ζωγραφική και χώρο για μπάλα....όλα αυτά μαζί δεν τα έχω δει πουθενά.

Όλα τα παιχνίδια δεν είναι στο ισόγειο , έχει και στον 1ο όροφο.Βεβαια αν δεν λειτουργούσε το ασανσέρ είναι ζόρικο:(

 

Δεν ξέρω βέβαια για πότε μιλάς , εμείς έχουμε πάει 5-6 τον τελευταίο χρόνο και πάντα ο μικρός περνάει πολύ ωραία. Ενας άλλος χώρος που σκέφτομαι , είναι πολύ ωραίος και οι τιμές καλές αλλά είναι ανοιχτός. Τελοσπάντων , αυτό που με ενδιαφέρει είναι η τιμή γιατί ό,τι κι αν προσφέρει αν μου πουν 20 ευρώ το παιδί , δεν πρόκειται να το επιλέξουμε.

3W24p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν έχω ιδέα για τιμές, απλώς συμβουλεύω να μην κάνετε το πάρτυ σε μέρες και ώρες αιχμής, γιατί είναι σίγουρο ότι θα υπάρχει και 2ο πάρτυ + ξέμπαρκος κόσμος. Δηλαδή, καλύτερα να διαλέξετε πχ Κυριακή 3μμ εάν σας δίνουν τη δυνατότητα.

 

Το ασανσέρ νομίζω ποτέ δεν δουλεύει για το κοινό...

 

Στον 1ο όροφο είναι τα περισσότερα παιχνίδια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα για τιμές, απλώς συμβουλεύω να μην κάνετε το πάρτυ σε μέρες και ώρες αιχμής, γιατί είναι σίγουρο ότι θα υπάρχει και 2ο πάρτυ + ξέμπαρκος κόσμος. Δηλαδή, καλύτερα να διαλέξετε πχ Κυριακή 3μμ εάν σας δίνουν τη δυνατότητα.

 

Το ασανσέρ νομίζω ποτέ δεν δουλεύει για το κοινό...

 

Στον 1ο όροφο είναι τα περισσότερα παιχνίδια.

 

Σε ευχαριστώ Εκάβη:P Απ ότι διάβασα στην σελίδα τους τα πρωινά πάρτυ γίνονται 11 00 - 16 00. Η αλήθεια είναι ότι Κυριακή 3μμ είναι ιδανική ώρα από θέμα κόσμου.

Το ασανσέρ δουλεύει για το κοινό , εμείς πάντα με αυτό ανεβοκατεβαίνουμε και μέσα είναι γεμάτο από ζωγραφιές παιδιών. Στο ισόγειο έχει τραμπολίνο, κατασκευή που σκαρφαλώνουν με μπαλάκια, χώρο για μπάλα,χώρο για ζωγραφική , τραπεζάκια με τουβλάκια , ξύλινα παιχνίδια. Στον 1ο όροφο εχει το φουσκωτό , γωνία μαγειρικής και πάλι πολλά ξύλινα παιχνίδια. Κάθε φορά πάμε και στους 2 ορόφους.

 

Βέβαια , έχω πολύ καιρό...μην γελάσετε φαίνεται και από το τικερ, αλλά επειδή τα προηγούμενα χρόνια ήταν πιο περιορισμένα τα πράγματα, σε αυτά τα γενέθλια που είναι πια παιδάκι και επιλέγει ποιους θέλει να καλέσει ,θέλω να τα φροντίσω από πολύ νωρίς και να έχουμε προετοιμαστεί οικονομικά.

 

Εντωμεταξύ , με βάζει ο ίδιος σε αυτή την διαδικασία ...επειδή έχουν ξεκινήσει τα γενέθλια στον παιδικό...μου λέει συνέχεια ......

τα γενέθλια μου είναι στις 7 Απριλίου , θα γινω 4 !! Σήμερα μου είπε ότι θέλει να καλέσουμε όλα τα παιδιά από τον παιδικό:shock::shock: και να πάμε στα ξύλινα παιχνίδια:shock::shock: (και εννοεί seferland)

Εντάξει , 30 παιδάκια 4χρονα με αδέρφια κ γονείς , δεν είναι τίποτα......:P:p

3W24p3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα είναι χειμώνα.....έχουμε πολύ καιρό !!!!!!!!:P Είναι 7 Απριλίου, το άλλο θέμα είναι ότι πέφτουν Μ.Τρίτη. Άλλη ιδέα είναι σε πάρκο , αλλά θέλει πολύ προετοιμασία από το σπίτι και κουβάλημα και κυνηγητό βέβαια ,γιατί μιλάμε για 4χρονα;)και ο καιρός ?

 

Για το σπίτι εξήγησα ότι δεν υπάρχει δυνατότητα, λόγω χώρου

3W24p3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα είναι χειμώνα.....έχουμε πολύ καιρό !!!!!!!!:P Είναι 7 Απριλίου, το άλλο θέμα είναι ότι πέφτουν Μ.Τρίτη. Άλλη ιδέα είναι σε πάρκο , αλλά θέλει πολύ προετοιμασία από το σπίτι και κουβάλημα και κυνηγητό βέβαια ,γιατί μιλάμε για 4χρονα;)και ο καιρός ?

 

Για το σπίτι εξήγησα ότι δεν υπάρχει δυνατότητα, λόγω χώρου

 

nikol συνέχισε το ψάξιμο. Απο ότι διάβασα τα παιδάκια είναι αρκετά! Και έπειτα δεν θα έχεις και τα αδερφάκια τους? ή θα το διευκρινίσεις αυτό στους γονεις? Οτι θα πρέπει να έρθει μόνο το παιδάκι που είναι καλεσμένο? Στο λέω γιατι την έχω πατήσει στο παρελθόν από δική μου αβλεψία.

Link to comment
Share on other sites

nikol συνέχισε το ψάξιμο. Απο ότι διάβασα τα παιδάκια είναι αρκετά! Και έπειτα δεν θα έχεις και τα αδερφάκια τους? ή θα το διευκρινίσεις αυτό στους γονεις? Οτι θα πρέπει να έρθει μόνο το παιδάκι που είναι καλεσμένο? Στο λέω γιατι την έχω πατήσει στο παρελθόν από δική μου αβλεψία.

 

Εντάξει , 30 παιδάκια 4χρονα με αδέρφια κ γονείς , δεν είναι τίποτα......:-P:razz: Αν εννοείς αυτό , αστειεύομαι.......30 είναι όλα τα παιδάκια του παιδικού που θέλει να καλέσει:P

Οποιο παιδάκι έχει αδερφάκι εννοείται θα είναι καλεσμένο. Αλλά τα 4-5 είναι μοναχοπαίδια.Υπολογίζω 15 παιδάκια , όλα μαζί συν τους γονείς. Σκέφτηκα και έναν άλλο κλειστό παιδότοπο που έχουμε 3-4 φορές. Ο ανοιχτός παιδότοπος είναι www.ilioupolisfunpark.gr αλλά είπαμε ...ο καιρός ..

Οσο για το Περιστέρι σκέφτομαι και την απόσταση και ότι είναι λίγο μπέρδεμα για να το βρει κανείς. Θα δούμε...

3W24p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εμείς πήγαμε το προηγούμενο σαβ/κο στο seferland. Εμένα προσωπικά μου άρεσε γιατί είχε πολλές εναλλαγές και επιλογές το παιδί. Είχε ποιοτικά ξύλινα παιχνίδια κουκλοθέατρο με τα κλασικά παραμύθια βέβαια (θα προτιμούσα και άλλα), ένα μικρότερο χώρο για μικροτερα παιδάκια, τραμπολίνο, wii για τους μεγάλους και διάφορα άλλα. Το ανσασερ το χρησιμοποιήσαμε όποτε το χρειαστήκαμε. Η αληθεια ήταν ότι είχε κ άλλο πάρτυ και γινόταν λιγο πανικός . Μέσα όμως υπήρχε προσωπικό που είτε είχε αναλάβει να προσέχει τα παιδιά του πάρτυ και γενικότερα να ασχολείται με παιδιά αλλά και στην είσοδο υπήρχε κάποιος πάντα που έλεγχε αν τυχόν έβγαινε κανένα παιδί. Εγώ τουλάχιστον αυτά διαπίστωσα και αντιλήφθηκα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Τελικά αποφάσισα ότι δεν θα πάμε Seferland , λόγω απόστασης.Μόλις δουν περιστερι, νομίζω δεν θα χαρούν.Εντωμεταξύ ,την πρώτη φορά σίγουρα χάνεσαι .....οπότε ας μην τους προκαλέσουμε!

3W24p3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Εντυπωσιαστηκα προσωπικά από το προσωπικό στο Seferland. Είναι στην "τσιτα" συνέχεια με τα παιδιά, ένας πάντα σε κάθε έξοδο να μην φυγει παιδι - απο ασφάλεια και διασκέδαση είμαστε καλυμμένοι. Όλα αυτά έχουν ένα κόστος, το ζυγίζεις και βλέπεις.

Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσιαστηκα προσωπικά από το προσωπικό στο Seferland. Είναι στην "τσιτα" συνέχεια με τα παιδιά, ένας πάντα σε κάθε έξοδο να μην φυγει παιδι - απο ασφάλεια και διασκέδαση είμαστε καλυμμένοι. Όλα αυτά έχουν ένα κόστος, το ζυγίζεις και βλέπεις.

 

Συμφωνώ:P Το κόστος δεν το ξέρω καν......

 

Το απέρριψα μόνο λόγω απόστασης

3W24p3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πάει αλλά το έψαξα τώρα από περιέργεια να δω πως είναι..από το site μου φαινεται φανταστικό κ σίγουρα θα πάω να το δω από κοντά. Φαίνεται πολύ προσεγμένο κ καθαρό με ιδιαίτερα παιχνίδια. Του Σεφερλή είναι;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν έχω πάει αλλά το έψαξα τώρα από περιέργεια να δω πως είναι..από το site μου φαινεται φανταστικό κ σίγουρα θα πάω να το δω από κοντά. Φαίνεται πολύ προσεγμένο κ καθαρό με ιδιαίτερα παιχνίδια. Του Σεφερλή είναι;;;

 

Ναι , μαζί με κάποιος άλλους νομίζω...δεν θυμάμαι τι ακριβώς γράφει η απόδειξη.

 

Ο γιος μου πάντα ευχαριστιέται πολύ εκεί, καθόμαστε τουλάχιστον 4 ώρες:P

 

Απλά , για τα γενέθλια ήταν αρκετά μακριά και πιστεύω ότι θα δυσανασχετούσαν οι καλεσμένοι.

 

Οπότε , κάναμε σήμερα το πάρτυ μας (τα γενέθλια του ήταν την Μ.Τρίτη), στον παιδότοπο ''Μπανάνες με πυζάμες'' , στον Υμηττό , που πάει από πολύ μικρός εκεί , γνωρίζει τον χώρο , τις κοπέλες.

 

Δεκατρία παιδάκια ήταν , ευχαριστήθηκαν πολύ :P

3W24p3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...πήγα κ γω χτες. Σαν χώρος μου άρεσε πολύ. Καθαρός. Έχεις ορατότητα του παιδιού σου κ το προσωπικό μια χαρά. Η αλήθεια είναι ότι ο πάνω όροφος δεν με ικανοποιήσε, μετά από λίγο ξανακατέβηκα ισογειο. Επίσης οι καφεδες πολύ οικονομικοί. 2 ευρω καφε σε παιδοτοπο δεν έχω ξανα δεί... αλλά αυτό που με ξενερωσε πολύ, όπως κ άλλους γονείς είναι τα μηχανηματα με τα βλακώδες μπαλάκια. Όλα τα πιτσιρικια τσίριζαν κ έκλαιγαν. Πολύ κουραστικό. Πάς να ηρεμησεις κ φευγεις με πονοκέφαλο.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...