Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Δεν ξερω τι να κανω


Recommended Posts

Γεια σας :P Με λενε Τζενη και ειμαι 15 χρονων...Πριν απο περιπου 2-3 μηνες τσακωθηκα εγω (και μια κοπελα που εχουμε δεθει στενα) με κατι "φιλες" μου οι οποιες ελεγαν πισωπλατα πραγματα για εμενα και για ολο το σχολειο..τελως παντων δεν θελω να σας τα πολυλογω αλλα η κοπελα αυτη ειναι προθυμη να τα ξαναβρει μαζι τους κατι με το οποιο ειμαι εντελως αρνητικη...βεβαια η ιδια μου ειπε οτι δεν θελει να κανει παρεα μαζι τους απλα θα το κανει μονο και μονο για να μαθαινει τι κανουν και να τις κοροιδευει μετα...:mad: εγω δεν θελω να κανει κατι τετοιο παντως..το ξερω ειναι δικια της ζωη και παιρνει δικιες της αποφασεις αλλα και παλι θα με ενοχλησει αν το κανει αυτο...αφηστε που του χρονου θα παω λυκειο και εχω και αυτο στο κεφαλι μου..τελως παντων ξερω οτι ακουγεται γελοιο στους περισσοτερους απο εσας αλλα δεν ειναι τοσο ευκολο σε αυτην την ηλικια στην οποια βρισκομαι που ολα σχεδον μας ενοχλουν....εχετε καποια λυση?πρεπει αν την συμβουλεψω ή απλα να μην δωσω σημασια και να την αφησω να κανει οτι θελει?:?::?::?: Αυτα απο εμενα...:cry:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σου Τζένη!

Σ αυτην την ηλικια συμβαινουν αυτα και ακομη χειροτερα!

εσυ να κανεις αυτο που πιστευεις πως ειναι σωστο και με αυτα που εγραψες δειχνεις καλο χαρακτηρα!

Αυτο που θελει να κανει η φιλη σου ειναι ασχημο εκτος αν το ειπε σαν δικαιολογια .

Εσυ να κρατας ουδετερη σταση δεν χρειαζεται να μαλωνεις με καμια...

Μακρυα και αγαπημενες...

Πες και στην φιλη σου πως αυτα ειναι χαζομαρουλες...

το να κοροιδευει κοπελες αλλες...

Μην σε παρασυρει κανεις!!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση σας...Ξερετε της το εχω πει χιλιαδες φορες οτι με αυτο το πραγμα που σκεφτεται να κανει πεφτει στο επιπεδο τους...Αλλα και παλι δεν ξερω την βλεπω πολυ θετικη στο να τα ξαναβρει μαζι τους..Γενικοτερα συγχωρει ευκολα..Εγω απο την αλλη ειμαι ανθρωπος ο οποιος οταν τσακωνεται με καποιον δεν του ξαναμιλαω σχεδον ποτε...τωρα δεν ξερω αν ειναι σωστο ή λαθος αυτο...τελως παντων...τον τελευταιο καιρο παντως εχω παρατηρησει και εγω η ιδια οτι και οι αλλες ειναι προθυμες να τα ξαναβρουν μαζι της..δηλαδη προσφατα μια φιλη αυτης της κοπελας ηθελε να παει σε ενα τραγουδιστη και ηθελαν να πανε και αυτες παρολο που θα ερχοταν και η κοπελα αυτηη..αυτο,μετα απο πολυ σκεψη,σκεφτηκα οτι ειναι ενα βημα ωστε να αρχισουν να τα βρισκουν ξανα..αφηστε που τον τελευταιο καιρο αυτες κανουν ολο like στο facebook σε εκεινη το οποιο παλι μετα απο σκεψη σημαινει οτι σιγα-σιγα θελουν να τα ξαναβρουν αργα ή γρηγορα..δεν ξερω...φαινομαι υπερβολικη αλλα και παλι δεν θελω να κανει καμια χαζομαρα γιατι πολυ φοβαμαι οτι αυτες εχουν καποιο σχεδιο στο μυαλο τους...δεν γινεται ετσι στα ξαφνικα εκει που τσακωθηκανε να θελουν να τα ξαναβρουν μαζι της...κατι θελουν...και αυτο το θελουν ειναι που με τρωει περισσοτεροο...τελως παντων ειπα πολλα νομιζωω....

Link to comment
Share on other sites

Ζήσε την ζωη σου γκυκο μου κοριτσι εισαι ακομη 15!

Το ένστικτο σου θα σε οδηγεί ...

Κανε παρέα με ατομα που εχουν να σου προσφέρουν κατι...

Χαρα, καλοσύνη, Ευγενια, ομορφες στιγμές!!! Αυτα ειναι που θα θυμάσαι!

Ειναι δυσκολη η εφηβεία και οι φιλίες!

Εγω στην ηλικια σου ημουν σαν εσενα ημουν το καλο κοριτσι αλλα συνήθως τα καλα κορίτσια δεν τα θελουν για παρέα! Θελουν κουτσομπολιό κακίες κτλ...

Ομως εγω ειχα και εχω καθαρη την συνείδηση μου δεν πείραξα κανέναν και αυτες φαγώθηκαν μεταξύ τους τελικα!

:wink:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...