Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

feldene και εγκυμοσύνη


Recommended Posts

καλησπέρα σε όλους!!!

εχω μια απορια και ευχομαι καποιος/α να μπορει να μου τη λυσει.

Εχω φρικτους πόνους περιοδου και για το λόγο αυτο παιρνω feldene. Απο συζητησεις που εχω διαβασει στο forum, αρκετες αναφερουν οτι οταν μεινατε εγκυες ειχατε καποιους πονους που στην αρχη νομιζατε οτι ηταν περιοδου. Οι οδηγειες του προαναφερθεντος φαρμακου όμως λένε πως δεν πρεπει να χορηγειται σε περιπτωση εγκυμοσυνης.

Και το ερωτημα ειναι: αν εχω μεινει εγκυος και δεν το εχω ακομα μαθει, και εχω αυτους τους πονους...?... Να το παρω?:?

(δεν με πιανει Τ Ι Π Ο Τ Ε αλλο...)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπέρα σε όλους!!!

εχω μια απορια και ευχομαι καποιος/α να μπορει να μου τη λυσει.

Εχω φρικτους πόνους περιοδου και για το λόγο αυτο παιρνω feldene. Απο συζητησεις που εχω διαβασει στο forum, αρκετες αναφερουν οτι οταν μεινατε εγκυες ειχατε καποιους πονους που στην αρχη νομιζατε οτι ηταν περιοδου. Οι οδηγειες του προαναφερθεντος φαρμακου όμως λένε πως δεν πρεπει να χορηγειται σε περιπτωση εγκυμοσυνης.

Και το ερωτημα ειναι: αν εχω μεινει εγκυος και δεν το εχω ακομα μαθει, και εχω αυτους τους πονους...?... Να το παρω?:?

(δεν με πιανει Τ Ι Π Ο Τ Ε αλλο...)

 

χμ....πονας τοσο πολυ και πριν να σου ερθει περιοδος?

Link to comment
Share on other sites

Αλλες φορες εχω πρωτα αιμα, αλλες λιγο πονο. Και στις δυο, αν δεν παρω δυο feldene αμεσως και δεν το προλαβω, νιωθω πως αν μπηξω τα νυχια μου στην κοιλια μου και ξεριζωσω οτι εχω εκει μεσα θα πονεσω λιγοτερο απ' αυτους τους πονους! Οσες φορες δεν το εχω προλαβει κοντεβω να λυποθημησω!!! (μια φορα συνεβει!):-(

Link to comment
Share on other sites

σε καταλαβαίνω απόλυτα!κι εγώ μόνο με feldene την πάλευα!

Πρώτα από όλα καλύτερα να ρωτήσεις το γιατρό σου!Εμένα,που ήθελα να το αποφύγω, με χαζοέπιανε και το depon maximum(κάθε 6ωρο!!!!), έχεις δοκιμάσει!Πάντως και να πήρες δεν νομίζω να έρθει και καταστροφή.Εχω ακούσει πολλες ανυποψίαστες για την εγκυμοσύνη να έχουν πάρει διάφορα και τελικά όλα ήταν καλά.

Σου εύχομαι τα καλύτερα και συμβουλή:για μερικά θέματα ρωτάμε πάνω απο όλα τους ειδικούς,δηλ. το γιατρό!

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια ολόκληρα έπαιρνα το feldene. Μόνο μ' αυτό μου περνούσαν οι πόνοι.

Όμως στην εγκυμοσύνη δεν έχεις πόνους, έχεις μικρά πονάκια υποφερτά που δεν χρειάζονται παυσίπονο.

Επίσης, εγώ δεν έπαιρνα feldene, αν πρώτα δεν κατέβαινε το αίμα. Κανά δυο φορές που έκανα λάθος και το πήρα πριν έρθει το αίμα, το παυσίπονο αυτό μου έκοβε το αίμα και μου ερχόταν η περίοδος την άλλη μέρα.

Αν κάνεις προσπάθειες για εγκυμοσύνη, καλό είναι να περιμένεις πρώτα να κατέβει το αίμα.

Άσε που στην εγκυμοσύνη δεν έχεις πόνους αλλά πονάκια.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σκοπευω να το κανω αυτο ουτως η αλλως. Ηλπιζα να ειχα μια πρωτη αποψη πριν τον παρω τηλ. Υπαρχει καποια που να πηρε χαπι (οποιο παιρνει) και τελικα να ήταν εγκυος?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

επαιρνα για περιπου μια εβομαδα αυτο το φαρμακο και μολις χθες εμαθα οτι ειμαι εγκυος 5 εβδομαδων(το φαρμακο το πηρα την προηγουμενη εβδομαδα)....δεν επηρεαζει σε τιποτα απο οτι μου ειπαν οι γυναικολογοι

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...