Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Φαγητό στο Μαιευτήριο


Ntimi

Recommended Posts

Μείνατε ικανοποιημένες από το φαγήτο στο μαιευτήριο που γεννήσατε? Γέννησα στο Έλενα, μου έκανε εντύπωση που πρώτη μέρα λεχώνα το μενού είχε αγκινάρες :shock::shock: , περιττό να σας πώ ότι έμεινα νηστική :lol: μετά ευτυχώς δεν είχα παράπονο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


στο Μητερα θυμαμαι μπορουσες να επιλεξεις κατι αλλο απο αυτο που σου εφερναν... στο Ελενα δεν υπαρχει αυτο φανταζομαι ε? γιατι το 2ο εκει θα το γεννησω με το καλο...

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω πως διαλέγεις στο Έλενα. Αλλά μου κάνει εντύπωσει πώς δίνουν κάποια φαγητά σε λεχώνες!!! και την δεύτερη μέρα κάτι είχε που δεν μου άρεσε, σπάω το κεφάλι μου να θυμηθώ αλλά δεν....

Με το καλό ο ερχομός του 2ου μωρού σου. :)

Link to comment
Share on other sites

Αν γέννησες φυσιολογικά, μπορείς να φας ότι θες. Δεν μου αρέσουν οι αγκινάρες, αλλά δεν υπάρχει και κανένας λόγος να μην φας όντας λεχώνα. Ίσα ίσα που βοηθούν και το εντεράκι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ στο ΜΗΤΕΡΑ έμεινα ικανοποιημένη από την γευση των φαγητώ αλλά μου φαινόντουσαν μικρές οι μερίδες. Εκτός και αν εγώ πείναγα πολύ γιατί δεν διαμαρτηρήθηκε και καμία άλλη κοπέλα στο θάλαμο. Ενδιάμεσα από τα γευματα κατέβαινα κάτω και έτρωγα στο εστιατόριο του μαιευτηρίου.

Kiki + George = Panagiotis + Maria

Link to comment
Share on other sites

δε ξερω παιδια εγω στο ιασω γεννησα καλα μου φανηκαν ολα τα φαγητα καλες οι μεριδες....αλλα ειχα ενσταση στο πρωινο γιατι εμενα μου αρεσει το αλμυρο πρωινο και το δικο τους ειχαν μελια μαρμελαδες και τετοια...οποτε δε μαρεσε και το εγραψα στο ερωτηματολογιο μετα οτι θα ηθελα να εχω τετοια επιλογη....γενικοτερα ομως επειδη ειμαι πολυ παραξενη στο φαγητο ναναι καλα η γιαγια μου που μου εφερνε ταπερακια.....χαχαχαχαχα και ο αντρας μου τοστακια ετσι οπως τα ετρωγα στην εγκυμοσυνη γιατι ετρωγα λες και ημουνα εγκυος ακομη που ετρωγα συνολικα 4 φαγητα....ολα τα αλλα εμετο μου φερνανε.....

 

επισης γεννησα με Κ.Τ αλλα εμενα ο γιατρος απο την πρωτη μερα εδωσε εντολη να φερουν κανονικο φαγητο οποτε βρεθηκα εγω με μεσημεριανο σνιτσελ και σουπιτσα...και η διπλανη με φιδε...και αυτη με καισαρικη.....και η τριτη που ειχε αλλο γιατρο τη πρωτη μερα ολη μερα τσαι με φρυγανιες.....ο καθενας κανει οτι θελει τελικα μου φαινεται..... :?

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

αααααααααχ...

 

ακομα νοσταλγω το φαγητο του λητω!!! (ασε που εκανα και παραγγελειες!! αααααααααααααααααχ!!! αντε να περασουν 7μιση μηνες!! μου ανοιξε η ορεξη!!! :lol::lol: )

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω στην πρωτη μου κορη που γεννησα στο κρατικο νικαιας ναι ναι σε αυτο το αχουρι ετρωγα το ποιο ωραιο φαγητο που θα μπορουσε κανεις να φαει ,,, και ολα αυτα γιατι μου εφερνε ο αντρας μου απο εξω κοτοπουλακι ψητο :D

Link to comment
Share on other sites

Fistikaki κι εγω στο λητω γεννησα.... οντως πολυ ωραιο φαγητο ειχανε.

Κι εμενα κοριτσια η γιατρος μου παρολο που γεννησα με καισαρικη (πρωι), εδωσε εντολη και το μεσημερι μου φερανε κανονικα πουρε και φιδε και το βραδυ μακαρονια, ενω οι δυο κοπελες διπλα μου που επισης ειχαν γεννησει με καισαρικη πινανε τσαι με φρυγανιες ολη μερα.

Και οι μεριδες τους πολυ καλες και τα φαγητα νοστιμα.

as1cAcP00360010NDE5NzgxfDIwMTAwMnx0byB6eW1hcmFraSBtb3UgZWluYWk.gif

 

0nxv8u4s9yffj271.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στο Αττικό με καισαρική ο γιατρός μου έδωσε εντολή πρώτη μερα φρυγανια και τσάι αν θυμάμαι καλά,νυστική έμεινα. Τη δευτερη μέρα μου έφεραν μπρόκολά που δεν το τρώω αλλά παρακάλεσα τη κοπέλα που έφερνε το φαγητό να μου δωσει μια σαλάτα που τη λατρεύω. Τη τρίτη μέρα ήταν καλύτερα. Η κοπέλες πάντως που γέννησαν φυσιολογικά είχαν καλύτερο μενου.

Οι έλληνες είναι ρατσιστες....δυστηχως με τους υπόλοιπους έλληνες......

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο ΜΗΤΕΡΑ έμεινα ικανοποιημένη από την γευση των φαγητώ αλλά μου φαινόντουσαν μικρές οι μερίδες. Εκτός και αν εγώ πείναγα πολύ γιατί δεν διαμαρτηρήθηκε και καμία άλλη κοπέλα στο θάλαμο. Ενδιάμεσα από τα γευματα κατέβαινα κάτω και έτρωγα στο εστιατόριο του μαιευτηρίου.

 

Οι μερίδες ήταν ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ!!!!!! Εγώ γέννησα με κτ και τις 2 πρώτες μέρες την έβγαλα με τσαγάκι και ένα απαίσιο φιδέ :? Αλλά από την 3η μέρα θές είχε κλεισει το στομάχι μου αλλά πάντως μονίμως βρισκόμουν με ένα γεμάτο δίσκο κοντά και όταν έρχονταν οι κοπέλες να τον πάρουν τους έλεγα, δεν έχω τελειώσει ακόμα και ποτέ δεν το έφαγα όλο το φαι. Άσε που το μοιραζόμουν με όσους βρίσκονταν εκει. Ο εφιάλτης μου ήταν καθε φορά που έρχονταν ξανά για φαι. Έλεγα πάλι θα φάμε?

s-age.pngs-age.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή Σαρακοστή σε όλες σας!!! Λοιπόν κι εγώ στο ΜΗΤΕΡΑ γέννησα κι ευχαριστήθηκα φαγάκι... Κάνουν ένα παστίτσιο ρε κορίτσια... και ωραία καρυδόπιτα! Δέν ξέρω άν είμαι αντικειμενική γιατί τους δύο τελευταίους μήνες της εγκυμοσύνης μου ήμουν σε διατροφή διαβητολόγου κι ίσως πήγα πεινασμένη να γεννήσω αλλά έχω να το λέω: το φαγητό του ΜΗΤΕΡΑ σκίζει!!

10eb551645.png

 

.png

Link to comment
Share on other sites

Μείνατε ικανοποιημένες από το φαγήτο στο μαιευτήριο που γεννήσατε? Γέννησα στο Έλενα, μου έκανε εντύπωση που πρώτη μέρα λεχώνα το μενού είχε αγκινάρες :shock::shock: , περιττό να σας πώ ότι έμεινα νηστική :lol: μετά ευτυχώς δεν είχα παράπονο.

 

Εμενα πρωτη μερα στο Ελενα μου εφεραν χοιρινό με σέλινο!!! Και κρύο με ενα τόνο λιπος πάνω!! ΜΠΛΙΑΑΑΑΧΧΧΧ!!! Σε καταλαβαίνω απόλυτα!!! (ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΠΟ ΤΗ ΓΕΝΝΑ!!!)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο Έλενα όταν τελικά κατάφερα και έφαγα γυάλιζα το πιάτο από την πείνα μου...θα έτρωγα τα ΠΑΝΤΑ τόσο πολύ πεινούσα...και αυτό γιατί λόγω καισαρικής με ολική νάρκωση με άφησαν 2 μέρες με ορό και τσάι και τίποτα άλλο κόντεψα να αποστεωθώ...την τρίτη μέρα μου επιτρέψανε μονο φιδέ (που παρήγγειλα και δευτερη μερίδα τοσο πολυ πεινούσα) και από την επόμενη έτρωγα σαν λύκος!! Οπότε ότι έφαγα μου φάνηκε πεντανόστιμο...αφήστε που έπαθα εθισμό σε αυτές τις φοβερές κρέμες που φέρνουν δεκατιανό και από τότε τις τσακίζω τις κρεμες κάθε μέρα! :lol:

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ γέννησα στο Ιασώ με κ.τ.. Ο γιατρός μου με άφησε ένα 24ωρο με τσάι και μετά άρχισαν τα γλέντια! Πολύ ωραίο φαγητό και σε απίστευτες ποσότητες! Και οι κρέμες σούπερ (το γνωστό δεκατιανό που λέει η Jen παίζει παντού τελικά!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή Σαρακοστή σε όλες σας!!! Λοιπόν κι εγώ στο ΜΗΤΕΡΑ γέννησα κι ευχαριστήθηκα φαγάκι... Κάνουν ένα παστίτσιο ρε κορίτσια... και ωραία καρυδόπιτα! Δέν ξέρω άν είμαι αντικειμενική γιατί τους δύο τελευταίους μήνες της εγκυμοσύνης μου ήμουν σε διατροφή διαβητολόγου κι ίσως πήγα πεινασμένη να γεννήσω αλλά έχω να το λέω: το φαγητό του ΜΗΤΕΡΑ σκίζει!!

καλημερα ,εγω δεν δοκιμασα καρυδοπιτα αλλα οντως το φαγητο σκιζει !ακομα και οι σουπες τους που δεν τρωω εκτος απο ψαρι ηταν τελειες ...μοονο που και γω φοβαμαι πως επειδη ημουν σε διατροφη διαβητολογου ισως να ημουν πεινασμενη!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο Έλενα όταν τελικά κατάφερα και έφαγα γυάλιζα το πιάτο από την πείνα μου...θα έτρωγα τα ΠΑΝΤΑ τόσο πολύ πεινούσα...και αυτό γιατί λόγω καισαρικής με ολική νάρκωση με άφησαν 2 μέρες με ορό και τσάι και τίποτα άλλο κόντεψα να αποστεωθώ...την τρίτη μέρα μου επιτρέψανε μονο φιδέ (που παρήγγειλα και δευτερη μερίδα τοσο πολυ πεινούσα) και από την επόμενη έτρωγα σαν λύκος!! Οπότε ότι έφαγα μου φάνηκε πεντανόστιμο...αφήστε που έπαθα εθισμό σε αυτές τις φοβερές κρέμες που φέρνουν δεκατιανό και από τότε τις τσακίζω τις κρεμες κάθε μέρα! :lol:

 

Συμφωνώ απολύτως! Νομίζω και ότι ακόμα και αν δεν πείναγα τόσο όμως, το φαγητό μια χαρά ήταν και τεράστιες ποσότητες και συνεχώς είχα κάτι να τρώω εκτός από το φαγητό -σαλάτα, κομπόστα, κρέμα, φρούτα-. Έφυγα χωρίς κανένα παράπονο από το φαγητό.

Δυο γλυκά χαμόγελα...η ζωή μου όλη...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο Έλενα όταν τελικά κατάφερα και έφαγα γυάλιζα το πιάτο από την πείνα μου...θα έτρωγα τα ΠΑΝΤΑ τόσο πολύ πεινούσα...και αυτό γιατί λόγω καισαρικής με ολική νάρκωση με άφησαν 2 μέρες με ορό και τσάι και τίποτα άλλο κόντεψα να αποστεωθώ...την τρίτη μέρα μου επιτρέψανε μονο φιδέ (που παρήγγειλα και δευτερη μερίδα τοσο πολυ πεινούσα) και από την επόμενη έτρωγα σαν λύκος!! Οπότε ότι έφαγα μου φάνηκε πεντανόστιμο...αφήστε που έπαθα εθισμό σε αυτές τις φοβερές κρέμες που φέρνουν δεκατιανό και από τότε τις τσακίζω τις κρεμες κάθε μέρα! :lol:

 

AX!! TIΣ ΕΙΧΑ ΞΕΧΑΣΕΙ ΤΙΣ ΚΡΕΜΟΥΛΕΣ!! ΚΟΡΥΦΑΙΕΣ!!Εφαγα τα σουπερμαρκετ για να βρω ίδιες αλλα δεν βρήκα πουθενα!! Που τις βρήκες μαρηηηηηη???

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο Έλενα όταν τελικά κατάφερα και έφαγα γυάλιζα το πιάτο από την πείνα μου...θα έτρωγα τα ΠΑΝΤΑ τόσο πολύ πεινούσα...και αυτό γιατί λόγω καισαρικής με ολική νάρκωση με άφησαν 2 μέρες με ορό και τσάι και τίποτα άλλο κόντεψα να αποστεωθώ...την τρίτη μέρα μου επιτρέψανε μονο φιδέ (που παρήγγειλα και δευτερη μερίδα τοσο πολυ πεινούσα) και από την επόμενη έτρωγα σαν λύκος!! Οπότε ότι έφαγα μου φάνηκε πεντανόστιμο...αφήστε που έπαθα εθισμό σε αυτές τις φοβερές κρέμες που φέρνουν δεκατιανό και από τότε τις τσακίζω τις κρεμες κάθε μέρα! :lol:

 

AX!! TIΣ ΕΙΧΑ ΞΕΧΑΣΕΙ ΤΙΣ ΚΡΕΜΟΥΛΕΣ!! ΚΟΡΥΦΑΙΕΣ!!Εφαγα τα σουπερμαρκετ για να βρω ίδιες αλλα δεν βρήκα πουθενα!! Που τις βρήκες μαρηηηηηη???

 

Δεν βρήκα τις ίδιες αλλά αγόρασα όλες τις μάρκες των σουπερ για να βρω κοντινη γευση...νικητης ηταν οι παραδοσιακες ΣΤΑΜΟΥ...τελειες

 

θυμαμαι οτι του νοσοκομειου ηταν μιας μοναδας στην κορινθια αλλα δεν θυμαμαι ποιας...παντως αν βρεις ΣΤΑΜΟΥ παρε ειναι το ίδιο :wink:

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεννησα στο Ιασω. Το φαγητο ηταν απλως τελειο! Εκει ξεκινησα να τρωω και ρυζογαλο. Τοσο ωραιο ηταν. Μαλιστα ημουν εκει Καθαρα Δευτερα και το σαρακοστιανο γευμα ήταν φανταστικο. Επιλογη ειχες μονο στη σουιτα. Αλλα αν ειχε ψαρι και ελεγες οτι δεν μπορεις να το φας, σου εφερναν κατι αλλο.

k9Tap3.png

Link to comment
Share on other sites

Τις 2 πρώτες μέρες στο ΙΑΣΩ έτρωγα σουπίτσες φρυγανιές και ζελεδάκια, λόγω καισαρικής μετά όμως τα φαγητά ήταν τέλεια! Οι μερίδες τεράστιες, μόλις έτρωγα εγώ μετά συνέχιζε και η μάνα μου, δεν μπορούσα να τα φάω όλα!

Z1wgp3.png?2viAIhybxo82p3.png?qeXjQ4Ll
Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο ΜΗΤΕΡΑ έμεινα ικανοποιημένη από την γευση των φαγητώ αλλά μου φαινόντουσαν μικρές οι μερίδες. Εκτός και αν εγώ πείναγα πολύ γιατί δεν διαμαρτηρήθηκε και καμία άλλη κοπέλα στο θάλαμο. Ενδιάμεσα από τα γευματα κατέβαινα κάτω και έτρωγα στο εστιατόριο του μαιευτηρίου.

 

Οι μερίδες ήταν ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ!!!!!! Εγώ γέννησα με κτ και τις 2 πρώτες μέρες την έβγαλα με τσαγάκι και ένα απαίσιο φιδέ :? Αλλά από την 3η μέρα θές είχε κλεισει το στομάχι μου αλλά πάντως μονίμως βρισκόμουν με ένα γεμάτο δίσκο κοντά και όταν έρχονταν οι κοπέλες να τον πάρουν τους έλεγα, δεν έχω τελειώσει ακόμα και ποτέ δεν το έφαγα όλο το φαι. Άσε που το μοιραζόμουν με όσους βρίσκονταν εκει. Ο εφιάλτης μου ήταν καθε φορά που έρχονταν ξανά για φαι. Έλεγα πάλι θα φάμε?

 

Με κάνεις να νιώθω πολύ πεινάλας !! χα χα χα!!!

Kiki + George = Panagiotis + Maria

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...