Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εχθρική Τραχηλική Βλέννη


gogo!

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια, είπα να ανοίξω και εγώ ένα νέο θέμα για το πρόβλημα που με απασχολεί.. Προσπαθούμε για παιδάκι εδώ και 3 χρόνια και μετά από αρκετές εξετάσεις βρήκαμε ότι έχω εχθρική τραχηλική βλέννη.. Έχω κάνει ήδη δύο αποτυχημένες προσπάθειες σπερματέγχυσης και σκέφτομαι να κάνω και μία τρίτη..Υπάρχει κάποια που να έχει το ίδιο πρόβλημα με μένα? Εγώ πάντως έχω αρχίσει να απελπίζομαι..:-(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


το εχω ακουσει πολλες φορες και μαλιστα ο γυναικολογος του gyn.gr (ιστοσελιδα)θεωρει τη συγκεκριμενη εξεταση απαραιτητη ωστε να αποκλειστει σε περιπτωσεις υπογονιμοτητας ο συγκεκριμενος παραγοντας.εγω δεν εχω προσωπικη πειρα αλλα ενα ζευγαρι φιλικο του πατερα μου ειχε το ιδιο προβλημα πριν αρκετα χρονια και τωρα εχει δυο κοπελαρες της παντρειας.θεωρω οτι ρυθμιζεται με αγωγη και οτι αν δεν αντιμετωπιζετε ως ζευγαρι κι αλλο προβλημα συνεχισε τις προσπαθειες με φυσιολογικο τροπο και βλεπεις αργοτερα παλι το ενδεχομενο σπερματεγχυσης.

Link to comment
Share on other sites

Τα λόγια σου είναι πολύ ενθαρρυντικά.. Ο γιατρός μου, μου είπε ότι δεν υπάρχει θεραπεία γιαυτό το πρόβλημα. Δεν μου απέκλεισε το γεγονός ότι μπορεί να μείνω φυσιολογικά έγκυος απλά μου είπε ότι μπορεί να πάρει πολύ χρόνο μέχρι να συμβεί.. Θα κάνω μια προσπάθεια ακόμα και ότι ήθελε προκύψει.. Δεν έχουμε κάποια άλλο πρόβλημα όλες μας οι εξετάσεις είναι πάρα πολύ καλές..

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!!!

Δεν ξερω ποια ακριβως εξεταση εκανες αλλα θα σου πω την δική μου ιστορία.

Μετα απο μια παλλιδρομη προσπαθουσα 2 χρονια για να μεινω ξανα εγκυος εκανα πολλες εξετασεις, τα αποτελέσματα ηταν μια κλειστη σάλπιγγα, μετριο προς ικανοποιητικο σπέρμα εκανα και μια εξεταση που μετα απο επαφη ελεγξαμε την τραχηλικη βλενα στο μικροσκοποιο μετα απο 8 ωρες και δεν ειδαμε κανενα ζωντανο μαχητη!!

Ο γιατρος μας μιλησε για εχθρικη βλενα οτι πρεπει να κανουμε σπερματέχυση και να παρω ακριβα φαρμακα να φτιαξουμε την βλένα!!!

Εστειλα ενα μνμ στο γιατρο στο gyn και αυτος μου ειπε εαν αποκλεισουμε το ενδεχομενο να ειναι χειροτερο το σπερμα απο οσο δειχνει τοτε με ενα οιστρογονο μπορω να διορθωσω την κακη ποιοτητα τις βλενας μου!!!

αλλαξα γιατρο της ειπα αυτα και μου προτινε να παρω κλομιφαιν για να κάνω ωορηξια και απο τις 2 πλευρες(οπως και εγινε με λίγη τυχη) και cyclacour για να φτιαξουμε ενδομητριο και βλενα που ηταν μετρια και τα δυο!!! Εκανα την πρωτη προσπάθεια και εμεινα ξανα εγκυος!!

Το εβρυο ξαναπαλλιδρομησε για άλλους λόγους!!!

Τωρα ξαναπηρα την ιδια αγωγη και περιμένω τα αποτελέσματα!!!

Σου ευχομαι καλή τυχη!!!

dum spiro spero

Οσο ζω ελπίζω

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτη η ιστορία σου εύχομαι πραγματικά αυτή την φορά να τα καταφέρεις. Ο δικός μου ο γιατρός γιατί επιμένει ότι δεν υπάρχει θεραπεία? Έκανες επαναληπτικό τεστ για να δεις την βλέννα αν διορθώθηκε? Αλλά τι ρωτάω αφού ξανά έμεινες έγκυος ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Απίστευτη η ιστορία σου εύχομαι πραγματικά αυτή την φορά να τα καταφέρεις. Ο δικός μου ο γιατρός γιατί επιμένει ότι δεν υπάρχει θεραπεία? Έκανες επαναληπτικό τεστ για να δεις την βλέννα αν διορθώθηκε? Αλλά τι ρωτάω αφού ξανά έμεινες έγκυος ...

 

παρε και δευτερη και τριτη γνωμη γιατρου.πολυ βασικο.θα δεις που ο καθενας θα λεει τα δικα του.....

Link to comment
Share on other sites

και εγω λεω να παρεις δευτερη γνωμη.πιστευω πως το προβλημα διορθωνεται.το γνωστο ζευγαρι του πατερα μου εκεινα τα χρονια δεν ειχε στη διαθεση του τη σπερματεγχυση και ομως ξεπερασε το προβλημα φαρμακευτικα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...