Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

bisolvon κατα της γλοιοτητας του σπερματος


Recommended Posts

ο αντρας μου εχει αυξημενη γλοιοτητα σπερματος γεγονος που κατα την κριση μου εχει επηρεασει τη συλληψη.διαβαζοντας διαφορα στο διαδικτυο για φαρμακευτικη αγωγη εναντιον της γλοιοτητας ειδα οτι καποιοι ουρολογοι συστηνουν το bisolvon.εχει ο συζυγος καποιας κοπελας ακολουθησει τη συγκεκριμενη αγωγη;και αν ναι τι δοσολογια πρεπει να πινει κανεις και για ποσο καιρο;παρατηρηθηκε βελτιωση μετα τη θεραπεια;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


:?:ο δικος μας ουρολογος δεν του εδωσε bisolvon, αλλα trebon N. την ιδια δουλεια κανει καθως ειναι κι αυτο αποχρεμπτικο. ειναι σε φακελακια-σκονη, παιρνει 1 την ημερα.του εχει δωσει επισης καποια συμπλεγματα με βιταμινες, μεταλλα και ιχνοστοιχεια για την γενικοτερη βελτιωση της εικονας του σπερματος αν και το προβλημα ειναι στην κινητικοτητα που ειναι πεσμενη. δεν του εχει πει για ποσο διαστημα, αλλα υποθετω μεχρι να πετυχουμε το στοχο μας. αν σκεφτεις κιολας οτι το σπερμα θελει γυρω στους 2,5 μηνες για ανανεωθει... τωρα οσον αφορα τη βελτιωση δεν γνωριζω να σου απαντησω γιατι και ο δικος μου πρωτη φορα παιρνει αποχρεμπτικο για το σπερμα.;)
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση.το γνωριζω το trebon γιατι ο αντρας μου το πηρε ενα διαστημα που ειχε αρρωστησει και μαλιστα το εχω και στο σπιτι.προβληματιζομαι με ολα αυτα.κανει να παιρνει τοσο καιρο ενα φαρμακο το οποιο ειναι μαλιστα για αλλες βλεννωδεις εκκρισεις κι οχι για τη γλοιοτητα του σπερματος;εμεις εδω και παρα πολλους μηνες παιρνουμε καρνιτινη και η αληθεια ειναι οτι υπηρξε σημαντικη βελτιωση στον αριθμο και την κινητικοτητα τοσο που πλεον εχουμε ενα φυσιολογικο σπερμα εκτος απο τη γλοιοτητα και τη ρευστοποιηση που καθυστερησε παρα πολυ.σας ευχομαι οτι καλυτερο αν και ειμαι σιγουρη οτι με τη θεραπεια τα αποτελεσματα θα ειναι ενθαρρυντικα.

Link to comment
Share on other sites

σπύρος, αν και έχουμε ξαναμιλήσει σε άλλο post, και σε εμάς ο ουρολόγος έδωσε το n-trebon.

 

δες και στο συνημμένο limh μία μελέτη που βρήκα για την ιξωδοπάθεια

http://www.iatrikionline.gr/url_56/55.pdf

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα theodor επανηλθα με το θεμα της γλοιοτητας επειδη τυχαια και απο ξενα σαιτς διαβασα για το bisolvon και μου εκανε εντυπωση οτι λειτουργει και επι του συγκεκριμενου θεματος.εμεις επειδη δεν εχουμε παει σε ουρολογο δισταζω να το χρησιμοποιησουμε.θα ηθελα ομως οταν επαναλαβετε το σπερμοδιαγραμμα να μου πειτε αν υπηρξε οντως βελτιωση της γλοιοτητας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eμείς είχαμε πρόβλημα με το σπέρμα (κινητικότητα κυρίως). Ο γυναικολόγος μου μας έδωσε Bisolvon για τον άντρα μου τουλάχιστον ένα 3μηνο πριν την κάθε εξωσωματική που θα κάναμε, παράλληλα με vibramycin αντιβίωση που έπαιρνε για ένα 20μερο.

Κάποια βελτίωση υπήρξε!!!

Link to comment
Share on other sites

alexele καλή μου, μπορείς να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένη όταν λές ότι κάποια βελτίωση υπήρξε? επίσης πες μου με ποια μέθοδο σύλληψης προσπαθείς? φυσικά ή υποβοηθούμενα?

sorry για το βομβαρδισμό ερωτήσεων αλλά ειμαστε και εμείς στη φάση της 2,5μηνης θεραπείας και υπάρχουν στιγμές που αναρωτιέμαι αν κάνω καλά που περιμένω τη βελτίωση ή τσάμπα χάνουμε το χρόνο μας...

 

η ελπίδα πεθαίνει τελευταία που λένε όμως και ελπίζω πως όλα θα πάνε καλά και μαζί με την Ανάσταση θα αλλάξει η τύχη μας!!!!

άντε να ξεκουμπιστούμε όλες μας απο αυτό το thread!!! τα νεύρα μου....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...