Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΓΥΡΩ ΜΟΥ!


Recommended Posts

ΕΝΤΑΞΕΙ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΥΓΕΝΙΚΟΙ...ΑΛΛΑ ΜΗ ΛΕΣ ΤΙΠΟΤΑ...ΠΟΛΛΟΙ ΖΗΛΕΥΟΥΝ Κ ΔΕΝ ΕΞΙΖΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟΔΕΙΞΟΥΜΕ ΠΟΙΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ Κ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ!! ΕΙΝΑΙ ΧΟΡΤΑΤΟΣ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΦΑΙ ΜΟΥ Κ ΕΓΩ? ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΟΚ ΓΙΑ ΜΑΣ?? ΤΙ ΜΑΣ ΝΟΙΑΖΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ????ΑΣ ΚΟΙΤΑΝΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ...

 

καλησπερα και απο μενα!συμφωνω μαζι σου αλλα δυστυχως δεν ειναι παντα ετσι!κι εμας δεν μας νοιαζουν οι αλλοι αλλα νοιαζουμε εμεις τους αλλους!!!που πηγαμε ,γιατι πηγαμε,τι κανουμε τι δεν κανουμε,γιατι πηραμε σπιτι ,γιατι πηραμε επιπλα ,γιατι πηγαμε διακοπες ,γιατι δεν καναμε ακομη παιδι ενω ειμαστε παντρεμενοι 1, 1/2 (!!!!!!!!!!)χρονο κλπ κλπ!!!μεχρι και οτι δεν μπορω να κανω παιδια ειπανε!!!!!!!!!τι να απαντησω και τι να πω!!!!!!θλιβομαι για την καταντια τους!θα μου πεις κανε τους περα!!ελα που δεν μπορω!!ειναι οτι πιο κοντινο σε συγγενη εχει ο αντρας μου ,αν με καταλαβαινεις!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 81
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Επεσα απο τα συννεφα κοριτσι μου γιατι ανατραπηκαν ΟΛΑ οσα 'νομιζα' πως ηταν σταθερές στην ζωη μου. Λεπτομερειες δεν εχει εδω μεσα. Μονο μεσω πμ αμα θες. Αλλα και παλι θα ελεγα αστο. Γιατι η καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη και ξεκινας κατι ωραιο τωρα. Οπως ειναι να ερθει θα ερθει. Απλα θελει γερο στομαχι.......

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλως σας βρηκα!

 

Θα μπω κατευθειαν στο θεμα γιατι με εχει παρει πραγματικα απο κατω.

Συζω εναμισι χρονο με τον φιλο μου και πριν λιγες μερες πηραμε την αποφαση να βαλουμε μπροστα για το μωρακι μας.

Ξεκινησαμε τις προσπαθειες λοιπον και ολα ομορφα,ουτε αγχος,ουτε φοβος,μονο ευτυχια νιωθαμε.

Ωσπου ηρθε η στιγμη που επιτελους μοιραστηκα τη χαρα μου με πολυ κοντινα προσωπα του φιλικου μου περιβαλλοντος.

Εκει επεσα απο τα συννεφα..περιμενα γελια και χαρες αλλα αντιμετωπισα αγχωτικες αντιδρασεις και συνεχεις επισυμανσεις ολων των αρνητικων της καταστασης που θα επελθει.Ουτε μια στιγμη χαρας δεν υπηρξε στην "ανακοινωση" μου.

Απο εκεινη τη στιγμη εχει αλλαξει ολη η ψυχολογια μου..εχω γεμισει αγχος,στεναχωρια,αμφιβολια,κλαματα.

Και επειδη δεν μπορω να το κρυβω απο τον ανθρωπο μου,το συζητησα μαζι του και καταλαβα για αλλη μια φορα ποσο μ'αγαπαει και με στηριζει αυτος ο ανθρωπος.

Παρ'ολα αυτα αυτη η αρνητικη ενεργεια μ'εχει επηρεασει παρα πολυ.Τι να κανω?Μηπως εχουν δικιο? :cry::cry:

 

Συγνωμη για το κατεβατο...Χρειαζομαι την γνωμη σας...

 

 

 

καλησπερα κ καλη χρονια.εγω θα σου πω την προσοπικη μου αποψη.

 

οταν λες κοντινα προσωπα τι εννοεις?

γονεις η κατι αλλο?εγω προσωπικα δεν ξερω αν θα εκανα παιδι χωρις γαμο (προσωπικη αποψη)

τωρα οτα αποφασιζεις για παιδι καποια πραγματα τ κανεις πισω αλλα ενταξη μην τρελαθουμε κιολας.

 

τα παιδια ειναι ευλογια ειναι θαυμα για οποιον θελει κ αποκτα παιδια.εγω μονο αυτο εχω να πω σε οσους θηγουν το θεμα των παιδιων.

καλη χρονια σε ολους.

καλη σου τυχη κ καθε ευτυχια!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Δεν μπορω αλλο με τον ψευτοσυντηρητισμο αυτης της χωρας και των καθετων και προσβλητικων ανθρωπων.

Ξερω ζευγαρι που δεν εχουν σπιτι να μεινουν,δεν εχουν συγκατοικησει ουτε μερα μαζι,στηριζονται σε γονεις και πεθερικα,περιμενουν παιδι και δεν βγαζει κανενας τσιμουδια επειδη ειναι ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ.Και??Τι να το κανω??Το χαρτι σε κανει πιο αξιο να κανεις οικογενεια?Μηπως με αυτο εξασφαλιζουν την ευτυχια και την ευημερια? Που ακομα και αυτο το ζευγαρι δεν ειμαι σε θεση να το κρινω,ουτε εγω ουτε κανενας γιατι ειναι επιλογη του καθενα πως οριζει τη ζωη του. Η' μηπως πρεπει να αναλυσω τι θα κανω με το παιδι αν αρρωστησουμε ή πεθανουμε????Την ζωη μας δεν την ξεκιναμε φαντασιωνοντας το τελος της,ελεος!!

Το προτυπο της υγειης οικογενειας ειναι να συζεις επι καμποσα χρονια,να περιμενεις ποτε θα βγαζεις αρκετα χρηματα ωστε να εισαι βεβαιη πως ΑΝ χωρισεις ή ΑΝ φυγει απ'τη ζωη ο συντροφος σου μπορεις να συντηρηθεις,μετα να κανεις ενα φαντασμαγορικο γαμο να χαρει κι η τελευταια θειτσα,και αφου ξεμπερδεψεις με ολα αυτα να περιμενεις να πας 30 να κανεις και παιδι?

Εαν αυτο ειναι το προτυπο,δεκτο,αλλα δεν ανηκω σε αυτο.Ουτε κρινω οποιον ανηκει σε αυτο,ουτε θα το κανω ποτε για ΚΑΝΕΝΑΝ!Εαν ειναι ευτυχισμενος εγω ειμαι μαζι του!

Οσο για τα σχολια για τον σκυλο και το ποσες φορες προσπαθουμε με τον συντροφο μου δεν θα μπω καν στον κοπο να απαντησω.

 

Τελειωνοντας θελω να σου πω αγαπητη μου,εχοντας μια θεια που την υπεραγαπαω,εαν ημουν ανηψια σου θα σε ακουγα πολυ προσεκτικα και πιθανον θα ακολουθουσα τις συμβουλες σου.

Ομως επειδη δεν ειμαι ανηψια σου και ποσως με ενδιαφερει η αποψη σου,σ'ευχαριστω που την παρεθεσες αλλα θα την αγνοησω.

 

Καλοπροαιρετα παντα :)

πες τα κοριτσι μου!!!!κι εγω την ιδια πικρα εχω καθε μερα αρνητικουρα στο σπιτι λες και αμα ημουν παντρεμενη θα ημουν ντε κ καλα μια χαρα...τι λετε μωρε...στις ανθρωπινες σχεσεις και στην οικογενεια κατ'επεκταση ΔΕΝ υπαρχουν κανονες ΟΥΤΕ στανταρ ΟΥΤΕ ΚΑΜΙΑ ΜΑΓΙΚΗ ΣΥΝΤΑΓΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ...ολα ειναι σχετικα...ξερω πολλα ζευγαρια που ειναι χροοονια μαζι παντρευοντε κανουν παιδια ολα με τη σειρα τους κ μετα απο λιγο να σου κ το διαζυγιο...αλλα ξερω κ καποιυς αλλους που ουτε γαμο ειχαν οταν προεκυψε η εγκυμοσυνη ουτε τιποτα εξασφαλισμενο...κ μια χαρα ζωουλα εχουν.....και ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ.....η ζωη θελει απλα πραγματα για να ειναι ομορφη......

Link to comment
Share on other sites

πες τα κοριτσι μου!!!!κι εγω την ιδια πικρα εχω καθε μερα αρνητικουρα στο σπιτι λες και αμα ημουν παντρεμενη θα ημουν ντε κ καλα μια χαρα...τι λετε μωρε...στις ανθρωπινες σχεσεις και στην οικογενεια κατ'επεκταση ΔΕΝ υπαρχουν κανονες ΟΥΤΕ στανταρ ΟΥΤΕ ΚΑΜΙΑ ΜΑΓΙΚΗ ΣΥΝΤΑΓΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ...ολα ειναι σχετικα...ξερω πολλα ζευγαρια που ειναι χροοονια μαζι παντρευοντε κανουν παιδια ολα με τη σειρα τους κ μετα απο λιγο να σου κ το διαζυγιο...αλλα ξερω κ καποιυς αλλους που ουτε γαμο ειχαν οταν προεκυψε η εγκυμοσυνη ουτε τιποτα εξασφαλισμενο...κ μια χαρα ζωουλα εχουν.....και ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ.....η ζωη θελει απλα πραγματα για να ειναι ομορφη......

σου εχω απαντησει κ στο αλλο θεμα που εγραψες.μην ακους κανεναν κ κανε αυτο που θελει η καρδια σου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ένα θα πω δες Ρουβά-Ζηγούλη και δες και Κοκκίνου με τον πρώην της.Οι μεν ανυπαντροι με το κοριτσάκι τοΥς μια χαρα και οι δε παντρεύτηκαν μετά από πόσα χρόνια έκαναν παιδί και χώρισαν...Τι να πείς;Σίγουρα το μωράκι σου θα είναι πιο καλά εξασφαλισμένο μέσα σε ένα γάμο ,Νομικά

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να δίνει ένα ζευγάρι ( ανύπαντρο ή παντρεμένο) αναφορά σε τρίτους για το αν σκοπέυει να κάνει παιδί ή όχι!!!

Κοπέλα μου, δεν ξέρω τι έγινε τελικά, γιατί πέρασε κι ένας μήνας από την τελευταία σου καταχώριση, αλλά πολύ σημασία έδωσες στις φίλες σου και μεγάλο θέμα δημιούργησες ενώ πολύ απλά δεν έπρεπε να δώσεις σημασία. Τι πάει να πει "με ενδιαφέρει η γνώμη τους"; Η γνώμη τους να σε ενδιαφέρει όταν πάτε μαζί για ψώνια, στο κομμωτήριο, στο σινεμα. Οχι όμως και στο αν θα κάνεις παιδί ή όχι!!!! Ελεος δηλαδή. Οσο για το αν είσαι παντρεμένη ή όχι, αυτό είναι κάτι που αφορά αποκλειστικά εσάς τους δυο. Μην επηρεάζεσαι τόσο εύκολα από τον οποιδήποτε.....

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...