Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μια ιστορια απο τα παλια (?) και


Recommended Posts

τι αλλο πρεπει/μπορω να κανω (γιατι με απασχολει)

Χωρις πολλες ιστοριες ο γιος μου (β' δημοτικου) μου ειπε οτι ο φιλος του ο Α κατεβασε το παντελονι και το εσωρουχο της Λ στην τουαλεττα και της επιασε το πιπι και η Λ εκλαιγε...

Ο Α εχει φυγε απο το σχολειο απο τον Γεναρη του 2014 και η Λ απο τον Ιουνιο. Ο Α συμμαθητης του γιου μου στην α' δημοτικου και η Λ του μικρου στο προνηπιο!!

Την ιστορια μου την ειπε χτες. Δεν μου εκοψε να τον ρωτησω γιατι μου το ειπε ενα χρονο μετα. Του ειπα ομως αλλη φορα να το λεει αμεσως και να μην αφηνει κανεναν να τον αγγιζει εκει ουτε και να αγγιζει σε αυτα τα σημεια κανεναν...

Αποφασισα να μιλησω στις δασκαλες ξεκινοντας απο την νηπιαγωγο η οποια γνωριζει και τον Κ αλλα και τα αλλα παιδακια (ολα μαθητες της στη αναλογη ηλικια)

Μου ειπε οτι οντως ειχε γινει περισι κατι με 2 παιδακια στο προνηπιο - οχι ομως αυτα που ειπα εγω και οτι θεωρει οτι ο Κ δεν επρεπε να το ειχε παρει ειδηση. Επισεις επειδη επροκειτο για 4αχρονα δεν δοθηκε εκταση στο θεμα(Με ρωτησε ομως για τον μικρο αν ειπε κατι που τον ειχε και περισι και φετος). Μια και γνωριζει τον Κ θεωρησε και αυτη οτι μαλλον δεν ειναι παραμυθι (γιατι δεν λεει γενικα ιστοριες - ποσο μαλλον κατι τετοιο) και οτι ισως κατι ειδε και το ανεφερε /συνδιασε. Σημερα μιλησα με την δασκαλα (που περισι ειχε και τον Α) χωρις να της πω λεπτομεριες μια και μου υποσχεθηκε η νηπαιγωγος οτι θα την ενημερωσει.

Τι μπορω να κανω? Πως θα μαθω τι συμβαινει? Πως θα προστατεψω τα παιδακια και τι θα κανω αν τελικα βγει οτι εμπλεκονται και οι δικοι μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...