Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ισόχρονη άδεια (σε ημιαπασχόληση)


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Ευχαριστώ :D . Έχεις δίκιο.

Σε κάθε μήνα μειωμένου ωραρίου αντιστοιχούν 2 ημέρες άδειας είναι μια πρώτη απάντηση από τον Οαεδ, όπου θέλουν την πίεσή τους για να ασχοληθούν. Θέλει κι άλλο ψάξιμο όμως.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ :D . Έχεις δίκιο.

Σε κάθε μήνα μειωμένου ωραρίου αντιστοιχούν 2 ημέρες άδειας είναι μια πρώτη απάντηση από τον Οαεδ, όπου θέλουν την πίεσή τους για να ασχοληθούν. Θέλει κι άλλο ψάξιμο όμως.

 

Μειωμενου ποσο?

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ :D . Έχεις δίκιο.

Σε κάθε μήνα μειωμένου ωραρίου αντιστοιχούν 2 ημέρες άδειας είναι μια πρώτη απάντηση από τον Οαεδ, όπου θέλουν την πίεσή τους για να ασχοληθούν. Θέλει κι άλλο ψάξιμο όμως.

 

Μειωμενου ποσο?

 

 

Επειδή εργάζομαι σε φροντιστήριο κανείς δεν ξέρει ακριβώς τι σημαίνει μειωμένο ωράριο. Ούτε στην επιθεώρηση εργασίας ούτε στον Οαεδ. Αν εκ των υστέρων πουνε κάτι, το επιχείρημά μου θα είναι: μα ο τάδε υπάλληλός σας μου είπε να το συμπληρώσω έτσι... :evil:

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Καλησπέρα σας,

είμαι νεο μέλος και είναι η 1η φορά που γράφω σε forum και θα ήθελα σας παρακαλώ να μου απαντήσετε σε κάποια ερωτήματα που έχω.

Είμαι έγκυος στην 9η εβδομάδα και είμαι ασφαλισμένη στο ΙΚΑ περίπου 10 χρόνια.

Στην επιχείρηση που είμαι τώρα στις 3/11/2009 έχω κλείσει 1 χρόνο με καθαρό μισθό 820,00 ως υπάλληλος γραφείου.

Άυριο θα πάρω άδεια για επαπειλούμενη εγκυμοσύμη γιατί όντως έχω πρόβλημα.

Το ερώτημα μου είναι το εξής:Τι ποσό θα παίρνω κάθε μήνα απο το ΙΚΑ?

Το ΙΚα μου λέει 400,00 ενώ ο γιατρός μου μου λέει ότι θα πρέπει να παίρνω κανονικά το μισθό μου και ότι απαγορεύεται να μου κάνουν περικοπές.

Περιμένω την απάντηση σας. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλωηρθες nadiad.δυστηχως δεν θα παιρνεις 820 ευρω αναρρωτικη.το ποσο εξαρταται απο την ασφαλιστικη σου κλαση.εγω με μισθο 1.050 με 1.100 επαιρνα αναρρωτικη 743 ευρω.θα σου βαλω ενα λινκ που το μελος mammyblue στο μηνυμα 11 γραφει για τις ασφαλιστικες κλασεις (ειναι του 2007,δεν εχουν αλλαξει πολυ,βαλε 3-4 ευρω πιο πανω) για να δεις τι λεφτα θα παρεις.αυτα που γραφει η κοπελα ειναι το ημερομισθιο για τα επιδοματα αλλα ειναι το ιδιο για την αναρρωτικη.το ημερομισθιο μου ηταν 25.56.

 

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=24640

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως κορίτσια με ημερομίσθιο 20 και κάτι πήρα 500 ευρώ για 25 ημέρες που έλειψα.Τα λεφτά είναι χάλια,ποτέ δεν παίρνεις τον μισθό που έπαιρνες αλλά αν υπάρχει πρόβλημα και πρέπει να κάτσεις σπίτι δεν γίνεται αλλιώς

Q03fp2.png
Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι marou,αν εχεις προβλημα δεν διακινδυνευεις και ξεχνας και τα λεφτα.εγω εχανα 450 ευρω (μας δινουν και 100 ευρω οδοιπορικα)δηλαδη το ενοικιο μου.αλλα.....προτεραιοτητα η κορη!!!!!!!!!:):):):):):)

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις πληροφορίες, αυτό που δεν κατάλαβα με τις κλάσεις είναι αν υπολογίζεις με το βασικό ημερομήσθιο ή με το μικτό.

Αν μπορόύσατε να μου απαντήσετε θα σας ήμουν ευγνώμων.Ευχαριστώ και εννοήται ότι δεν το ριψοκινδυνεύεις με την εγκυμοσύνη για τα χρήματα απλά καλό είναι να γνωρίζεις για να κάνεις το κουμάντο σου.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις πληροφορίες, αυτό που δεν κατάλαβα με τις κλάσεις είναι αν υπολογίζεις με το βασικό ημερομήσθιο ή με το μικτό.

Αν μπορόύσατε να μου απαντήσετε θα σας ήμουν ευγνώμων.Ευχαριστώ και εννοήται ότι δεν το ριψοκινδυνεύεις με την εγκυμοσύνη για τα χρήματα απλά καλό είναι να γνωρίζεις για να κάνεις το κουμάντο σου.

 

σου κανω copy paste

 

 

Διαιρείς τα μικτά του Δεκεμβρίου 2007 με το 25(τον μήνα δηλαδή).

 

στην περιπτωση σου του δεκεμβρη του 2008.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...