Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εκπαιδευτήρια / Γυμνάσιο Στέγκα στο Κερατσίνι


Recommended Posts

Θα ηθελα να μαθω την αποψη σας για τα συγκεκριμενα εκπαιδευτηρια.Εγραψα τον γιο μου στο προνηπιο.Βεβαια ειναι η 4η γενια απο την οικογενεια του συζυγου που παει εκει αλλα θα ηθελα κ αλλες αποψεις...Πηγε ο αντρας μου,ο πατερας του αντρα μου κ ο παππους του αντρα μου!!!Ειναι ενα σχολειο που λειτουργει πολλαααα χρονια.Σας ευχαριστω!

ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ( 9/12/05 ), ΜΠΕΜΠΑ ( 20/3/08 )

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα,εγω ειχα παει εκει την μικρη μου και ενω με τα δρομολογια των σχολικων ηταν ολα οκ (γιατι επρεπε να την πηγαινουν καποιες μερες της εβδομαδας στη γιαγια της),την εγραψα και οταν πηγαμε να ξεκινησουμε μου ειπαν οτι αυτο δεν μπορουσε να γινει και την πηρα απο'κει.Ειναι πολυ κοντα στο σπιτι μου και με βολευε.Δεν προλαβα να'χω αλλη γνωμη για κατι.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
  • 2 εβδομάδες μετά...

Σχετικά με τη Στέγκα έστειλα εκεί τους γιους μου πέρισυ επειδή ήταν κοντά μου και δεν το έψαξα και πολύ, όμως φέτος με αφησαν ξεκρέμαστη μόλις 3 ημέρες πριν ανόίξουν τα σχολεία!!! Επειδή τους ζήτησαν εάν γίνονταν να πληρώσω μία εγγραφή, το πήραν εντελώς στραβά και έδωσαν τη θέση του γιού μου στο νήπιο, την οποία την είχα κλείσει από τον Ιούνιο και είχα μείνει ήσυχη. Έπεσα από τα σύννεφα. Δεν περίμένα τέτοια συμπεριφορά αλλά τελικά αποδείχτηκε ότι όταν υπάρχει μεγάλη ζήτηση διαλέγουν το πελάτη χωρίς να υπολογίζουν τα παιδιά, τα οποία θα πρέπει τώρα να αλλάξουν σχολείο.

 

Κατά τ' άλλα το μόνο μου παράπονο είναι ότι δεν ασχολούνταν τα παιδιά με τις κατασκευές, που μου έφερναν στο σπίτι. Θα το δεις και εσύ. Θα είναι τέλειες για να ευχαριστούνται οι γονείς τα παιδιά όμως καθονταν και έβλεπάν τη δασκάλα χωρίς να πιάσουν ούτε ένα ψαλίδι κι ας το είχαμε αγοράσει!

 

Καλή χρονιά!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 χρόνια μετά...

Καμια μανουλα εχει να μου πει γνωμες για παιδικο?ψαχνω για το 2.5 χρονων γιο μου μιας και ειμαι εγκυος και δεν μπορω να τον απασχολω ολη μερα με δραστηριοτητες.Δεν ακουσα καλα σχολια απο μια γνωστη και δεν ξερω τι να κανω να τον επισκεφτω ή να τον αποφυγω?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Προσωπικά θα το απέφευγα.

Δεν έχω ιδία εμπειρία, πήγαινε παιδί φίλης μου εκεί.

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Διαφημίσεις

  • 4 months later...
  • 5 χρόνια μετά...

Καλησπέρα,

Θα ήθελα να μου πείτε γνώμες για το γυμνάσιο ΣΤΕΓΚΑ(ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ)

ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ(ΠΕΙΡΑΙΑ)

1)Αν είστε ευχαριστημένη απο την δουλειά τους?

2)Αν τα παιδια χρειάζονται και έξω να κάνουν μαθήματα (πχ αν ενας μαθητής αποκτήσει κάποια κενά αναλαμβάνουν τα σχολεία να του τα καλύψουν? αν ναι ζητάνε έξτρα χρήματα)

3)Αν γνωρίζετε δίδακτρα για βασικό πρόγραμμα + σχολικό.

4)Στις ξένες γλώσσες γίνετε μέσα στο σχολείο δουλεία ή τα παιδιά αναγκάζονται να κάνουν ιδιαίτερα??????

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...