Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΠΟΓΑΛΑΚΤΙΣΜΟΣ ΜΕ ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΑ ΣΚΕΥΑΣΜΑΤΑ (ΒΡΩΜΟΚΡΙΠΤΙΝΗ)


Recommended Posts

Γειά σε όλους...

Σταμάτησα τον θηλασμό στους 2 μήνες και ο γιατρος μου είπε οτι πρέπει να πάρω χαπια (parlodel) για να στραγγίξει το γάλα διότι αν παραμείνει, στην πρώτη μαστογραφία που θα γίνει στα 35 δεν μπορεί να αναγνωριστει αν αυτο που βλέπουμε είναι συγκριμματα γάλακτος η κάτι κακο ξεκινάει στο στήθος.

Το χάπι αυτό μου προκαλει ζαλαδες και φοβερη υπνηλία. Το έχει δοκιμάσει κάποια απο εσάς? Και αν ναι τι συμπτώματα είχατε???

Z1wgp3.png?2viAIhybxo82p3.png?qeXjQ4Ll
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Tα χάπια αυτά έχουν πολύ σοβαρές παρενέργειες κι εδώ και δεκαετίες δίνεται οδηγία να μη χρησιμοποιούνται για διακοπή γαλουχίας.

 

Ο μαστολόγος γνωρίζει το πώς θα διαβάσει τη μαστογραφία και απλά θα σε ρωτήσει αν θήλασες και πόσο διάστημα.

 

Ο γιατρός σου παραβλέπει τις οδηγίες, δεν υπολογίζει τις παρενέργειες και ενδιαφέρεται για το να μην ταλαιπωρηθεί ο μαστολόγος...

 

Δεν χρειάζεσαι χάπια για να αποθηλάσεις όπως δεν τα χρειάζεται κανένα θηλαστικό εδώ και πολλά εκκατομύρια χρόνια...

Link to comment
Share on other sites

aglaia σ'ευχαριστώ πολύ.Καλά έχω σοκαριστεί τώρα.

Από τους κοριφαίους γιατρούς του ΙΑΣΩ υποτίθετε...

Τα σταματάω αμέσως, δεν μπορώ να σηκώσω στα χέρια το μωρό μου γιατί φοβάμαι μη μου πέσει απο τις ζαλάδες.

Z1wgp3.png?2viAIhybxo82p3.png?qeXjQ4Ll
Link to comment
Share on other sites

aglaia σ'ευχαριστώ πολύ.Καλά έχω σοκαριστεί τώρα.

Από τους κοριφαίους γιατρούς του ΙΑΣΩ υποτίθετε...

Τα σταματάω αμέσως, δεν μπορώ να σηκώσω στα χέρια το μωρό μου γιατί φοβάμαι μη μου πέσει απο τις ζαλάδες.

 

Nα το σταματήσεις, αν έχεις αποθηλάσεις δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα περισσότερο.

 

Μην σοκάρεσαι, οι περισσότεροι γυναικολόγοι τα ίδια κάνουν και λένε. Δυστυχώς είναι αδιάφοροι και για τις παρενέργειες του φαρμάκου και για όλα όσα σχετίζονται με το θηλασμό ή τον αποθηλασμό.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...