Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πονάκια ,τσιμπηματα, σφιξιμο χαμηλα στην κοιλια


Recommended Posts

γεια σου μαριλενα.ειμαι στην 5η εβδομαδα κ εγω και πρινδυο μηνες ειχα μια αποβολη στην 6η εβδομαδα.δε χρειαστηκα αποξεση κ μου ειπε οτι μπορω να συνεχισω.κ εγω αγωνιω τρελα και θα ηθελα να μαθω τι εγινε τελικα με τη δικη σου επισκεψη?

 

γεία σου νταντά.

τώρα είμαι στην 9η εβδ+5.έχω πάει ήδη 3 φορές μέχρι τώρα στον γιατρό και όλα μια χαρά.ακούσαμε και την καρδούλα και μεγαλώνει.ήσουν τυχερή που δεν έκανες απόξεση.άσχημη εμπειρία.εσύ έχεις πάει στον γιατρό καθόλου;αναμένω την αυχενική τώρα που είναι 27/12.

σου εύχομαι όλα να πάνε καλά.

2mS6p3.png?t9H6Yah7

1ZAOp2.png?n6Kui1AR

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


χαιρομαι για σενα.δεν τον εχω παρει τηλεφωνο ακομα γιατι περιμενω να περασουν και αλλες μερες.στην εβδομη δεν ακουμε το μωρακι?

εχω πολυ αγχος ομως

Link to comment
Share on other sites

χαιρομαι για σενα.δεν τον εχω παρει τηλεφωνο ακομα γιατι περιμενω να περασουν και αλλες μερες.στην εβδομη δεν ακουμε το μωρακι?

εχω πολυ αγχος ομως

 

η γνώμη μου είναι να τον πάρεις αμέσως τηλ.από την στιγμή που είχες μία ατυχία στο παρελθόν καλό θα ήταν να σε δεί αμέσως μήπως και χρειάζεται να σου δώσει κάτι να παίρνεις κλπ.το είχαμε ακούσει στην 6εβδ+2 εμείς το 1ο πρίν χαθεί.μην το καθυστερήσεις για να το ακούσεις.μπορεί να χρειάζεσαι προγεστερόνη κλπ.

2mS6p3.png?t9H6Yah7

1ZAOp2.png?n6Kui1AR

Link to comment
Share on other sites

Έχω βαρεθεί να τρώω ρύζι άσπρο,μακαρόνια άσπρα,κοτόπουλο ψητό και πατάτες βραστέεεεεες!!!! έλεοςςςς!!ότι άλλο και να βάλω στο στόμα μου πάω στο άλλο κόσμο και γυρίζω......και νερό ...με το σταγνόμετρο...ακόμα και αυτό με ανακατεύει...:(:(

Link to comment
Share on other sites

Έχω βαρεθεί να τρώω ρύζι άσπρο,μακαρόνια άσπρα,κοτόπουλο ψητό και πατάτες βραστέεεεεες!!!! έλεοςςςς!!ότι άλλο και να βάλω στο στόμα μου πάω στο άλλο κόσμο και γυρίζω......και νερό ...με το σταγνόμετρο...ακόμα και αυτό με ανακατεύει...:(:(

 

τουλάχιστον τρώς ότι νιώθεις ότι μπορείς.εγώ άρχισα συγκεκριμένη διατροφή με αρκετές σαλάτες και κρέας γιατί έχω προδιαβήτη και πρέπει να προσέξω.δεν έχω καμία όρεξη για τέτοια.και εγώ ρύζια κλπ θέλω αλλά πρέπει να τα ξεχάσω αυτά.όσο για σοκολάτες με κυάλια..........:-(:sad:

2mS6p3.png?t9H6Yah7

1ZAOp2.png?n6Kui1AR

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τουλάχιστον τρώς ότι νιώθεις ότι μπορείς.εγώ άρχισα συγκεκριμένη διατροφή με αρκετές σαλάτες και κρέας γιατί έχω προδιαβήτη και πρέπει να προσέξω.δεν έχω καμία όρεξη για τέτοια.και εγώ ρύζια κλπ θέλω αλλά πρέπει να τα ξεχάσω αυτά.όσο για σοκολάτες με κυάλια..........:-(:sad:

 

περίμενε και θα δείξε και για μένα ... δεν ενθουσιάζομαι.. πρέπει να κάνω σε μερικές μέρες την εξέταση για το ζάχαρο...Δεν είχα ποτέ , ούτε και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη.Αλλά ποτέ δεν ξέρεις....

οπότε...αν φανεί ότι εμφανίζω ζάχαρο....αυτή την στιγμή αυτοκτονώ χωρίς να το ξέρω...σκέψου...το στομάχι μου αντέχει μόνο ρύζι,μακαρόνια και πατάτες...ότι χειρότερο για ζάχαρο....εντωμεταξύ περιμένω πως και πως να μου περάσουν οι αναγούλες για να φάω λίγο σοκολάτα.....!

Link to comment
Share on other sites

η γνώμη μου είναι να τον πάρεις αμέσως τηλ.από την στιγμή που είχες μία ατυχία στο παρελθόν καλό θα ήταν να σε δεί αμέσως μήπως και χρειάζεται να σου δώσει κάτι να παίρνεις κλπ.το είχαμε ακούσει στην 6εβδ+2 εμείς το 1ο πρίν χαθεί.μην το καθυστερήσεις για να το ακούσεις.μπορεί να χρειάζεσαι προγεστερόνη κλπ.

malilena μου δεν τον εχω παρει για τον εξης λογο.την προηγουμενη φορα τον ειχα παρει απο την αρχη.οταν στην αρχη της 6ης εβλεπα ροζκαφε που κατεληξαν μετα απο λιγες μερες σε κοκκινο αιμα κλπ τον επαιρνα συνεχεια αλλα αυτος μου ελεγε οτι κ να πηγαινα εκει δεν θα βλεπαμε τιποτα τοσο νωρις κ μου ελεγε οτι σε αυτο το σταδιο δε μπορει να με βοηθησει κανεις.τι να πω?να αλλαξω γιατρο?το σκεφτομαι αν κ με το υπολοιπο σοι(ξερεις οικογενειακος γυναικολογος...)τα πηγαινε μια χαρα.και μου ειχε πει οτι αυτο που συνεβη,κατοπιν εορτης βεβαια,ειναι απολυτα φυσιολογικο μεχρι κ 3 φορες να συμβει δεν το ψαχνουμε:confused:.για αυτο κ δεν τον εχω παρει.αφου ξερω τι θα ακουσω.κ μου ειχε πει οτι την επομενη φορα που θα εχω καθυστερηση να περιμενω να περασουν οι μερες αυτες κ μετα να κανονισω ραντεβου.πριν του ειχα απολυτη εμπιστοσυνη αλλα τωρα:confused:...σκεφτομαι πως να πραξω.πες μου μια γνωμη κ εσυ!!!!!!!!!!!!!σε ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥ για τις απαντησεις σου κ σου ευχομαι τα καλυτερα οπως κ σε ολες μας φυσικα

Link to comment
Share on other sites

malilena μου δεν τον εχω παρει για τον εξης λογο.την προηγουμενη φορα τον ειχα παρει απο την αρχη.οταν στην αρχη της 6ης εβλεπα ροζκαφε που κατεληξαν μετα απο λιγες μερες σε κοκκινο αιμα κλπ τον επαιρνα συνεχεια αλλα αυτος μου ελεγε οτι κ να πηγαινα εκει δεν θα βλεπαμε τιποτα τοσο νωρις κ μου ελεγε οτι σε αυτο το σταδιο δε μπορει να με βοηθησει κανεις.τι να πω?να αλλαξω γιατρο?το σκεφτομαι αν κ με το υπολοιπο σοι(ξερεις οικογενειακος γυναικολογος...)τα πηγαινε μια χαρα.και μου ειχε πει οτι αυτο που συνεβη,κατοπιν εορτης βεβαια,ειναι απολυτα φυσιολογικο μεχρι κ 3 φορες να συμβει δεν το ψαχνουμε:confused:.για αυτο κ δεν τον εχω παρει.αφου ξερω τι θα ακουσω.κ μου ειχε πει οτι την επομενη φορα που θα εχω καθυστερηση να περιμενω να περασουν οι μερες αυτες κ μετα να κανονισω ραντεβου.πριν του ειχα απολυτη εμπιστοσυνη αλλα τωρα:confused:...σκεφτομαι πως να πραξω.πες μου μια γνωμη κ εσυ!!!!!!!!!!!!!σε ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥ για τις απαντησεις σου κ σου ευχομαι τα καλυτερα οπως κ σε ολες μας φυσικα

 

θα άλλαζα αμέσως γιατρό εγώ.εμένα το 1ο παλλινδρόμησε και ο γιατρός μου με έβαλε αμέσως να το ψάξουμε.και βρήκα ότι εχω θρομβοφιλία.γιατί να το περάσω αυτό 3 φορές δηλ για να κάνω ένα παιδί;τί νομίζουν ότι είμαστε;μηχανές παιδιών;δεν νιώθουμε πόνο σωματικό και ψυχλογικό;έχει πολλούς γιατρούς που φαίνονται οκ άμα δεν έχεις κάποιο πρόβλημα.όταν όμως υπάρχει κάποιο πρόβλημα τότε ίσως χρειάζομαστε κάτι καλύτερο από το απλώς οκ.πραγματικά πιστεύω ότι έπρεπε να σε είχε δεί μέχρι τώρα.μόνο και μόνο για να είσαι ήρεμη.και φυσικά με το ιστορικό σου να σου δώσει μια προγεστερόνη έστω προλητπικά.εγώ παίρνω τα 1000 μύρια.αρκετά προληπτικά για να καλύψουμε όλα τα ενδεχόμενα.εύχομαι αυτό το μωρό να είναι το τυχερό σου.

2mS6p3.png?t9H6Yah7

1ZAOp2.png?n6Kui1AR

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα κορίτσια!! είμαι και εγώ νέα στο site! έχω και εγώ τα ίδια πονάκια και τραβήγματα και τα ένιωσα από την πρώτη μέρα.. στην αρχή νόμιζα ότι ήταν ιδέα μου αλλά τα έχω κάθε μέρα εδώ και 17 μέρες.. πήρα την γυναικολόγο μου γιατί κάποιες φορές είναι πολύ έντονος ο πόνος και προς έκπληξη μου μου είπε ότι μάλλον τα φαντάζομαι και ότι δεν το έχει ξανακούσει σε άλλη κοπέλα να έχει πονάκια τις πρώτες ήμερες... από ότι διάβασα εδώ όμως πολλές από εσάς είχατε τα ίδια πονάκια...τεστ δεν έχω κάνει ακόμη.. μάλλον είναι νωρίς.. ούτε έχω καθυστέρηση... εσείς κάνατε κάτι για τα πονάκια? η απλά δεν κουραζόσασταν πολύ? και πότε κάνατε εσείς τεστ.. αφού είχατε καθυστέρηση?:confused: ευχαριστώ εκ των προτέρων!! :D

Link to comment
Share on other sites

Και γω κορίτσια είμαι στην 5η εβδομάδα και έχω καθ' όλη της διάρκειας της μέρα πονάκια όπως είχα και στην πρώτη εγκυμοσύνη...μην ανυσηχείτε μας υπενθυμίζουν τα μικρά μας ότι υπάρχουν...απλά θα χαλαρώνετε λίγο στην καρέκλα, τα ποδαράκια ψηλά και θα φύγουν μέχρι να ξανάρθουν.

Xanthi

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα και από μένα κορίτσια!! είμαι και εγώ νέα στο site! έχω και εγώ τα ίδια πονάκια και τραβήγματα και τα ένιωσα από την πρώτη μέρα.. στην αρχή νόμιζα ότι ήταν ιδέα μου αλλά τα έχω κάθε μέρα εδώ και 17 μέρες.. πήρα την γυναικολόγο μου γιατί κάποιες φορές είναι πολύ έντονος ο πόνος και προς έκπληξη μου μου είπε ότι μάλλον τα φαντάζομαι και ότι δεν το έχει ξανακούσει σε άλλη κοπέλα να έχει πονάκια τις πρώτες ήμερες... από ότι διάβασα εδώ όμως πολλές από εσάς είχατε τα ίδια πονάκια...τεστ δεν έχω κάνει ακόμη.. μάλλον είναι νωρίς.. ούτε έχω καθυστέρηση... εσείς κάνατε κάτι για τα πονάκια? η απλά δεν κουραζόσασταν πολύ? και πότε κάνατε εσείς τεστ.. αφού είχατε καθυστέρηση?:confused: ευχαριστώ εκ των προτέρων!! :D

 

φυσιολογικό είναι.μην ανησυχείς.είναι που μεγαλώνει η μήτρα.

εγώ πονούσα από την ςορηξία μέχρι και την 6-7εβδ.τώρα πολύ αμυδρά αλλά άλλου είδους πόνοι.αυτά που νιώθεις εσύ είναι σαν της περιόδου δεν είναι;να ξεκουράζεσε.

την μέρα που περίμενα να αδιαθετήσω έκανα το τεστ επειδή δεν είχα προειδοποιήσεις ότι θα ερχότανε και έδειξε μια χαρά.

2mS6p3.png?t9H6Yah7

1ZAOp2.png?n6Kui1AR

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια....εγω ειχα πονους πολυ νωρις και απο εκει καταλαβα οτι κατι γινεται.....τωρα κοντευω βστην 8 εβδ...ενω για καποιες μερες σταματησε σημερα ποναω παλι, χαμηλα λες και θα αδιαθετησω...ειναι φυσιολογικο δηλαδη;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια....εγω ειχα πονους πολυ νωρις και απο εκει καταλαβα οτι κατι γινεται.....τωρα κοντευω βστην 8 εβδ...ενω για καποιες μερες σταματησε σημερα ποναω παλι, χαμηλα λες και θα αδιαθετησω...ειναι φυσιολογικο δηλαδη;

 

Φυσιολογικότατο είναι μην ανυσηχείς!!!!

Xanthi

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

kalispera stin omorfi parea sas,egw molis irtha!eyxomai se oses epithimoun mwraki syntoma na ta kataferoun kai se oses einai idi egkyes kali synexeia kai meto kalo!!!!!

emeis prwti fora prospathisame me ton syzygo kai exw 3 sumptwmata san ayta pou perigrafete.teleytaia periodos itan stis 1/2, exw diladi 4 meres kathisterisi me stathero kuklo,episis exw ponous periodou stis oothikes i salpiges edw k 3 meres kai telos exw kai prismeno stithos. fovamai na kanw test min apogoiteytw. den borw na to moirastw me pollous anthrwpous min einai tis fantasias mou.mipws tha borouse kamia na me voithisei????????????????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kalispera stin omorfi parea sas,egw molis irtha!eyxomai se oses epithimoun mwraki syntoma na ta kataferoun kai se oses einai idi egkyes kali synexeia kai meto kalo!!!!!

emeis prwti fora prospathisame me ton syzygo kai exw 3 sumptwmata san ayta pou perigrafete.teleytaia periodos itan stis 1/2, exw diladi 4 meres kathisterisi me stathero kuklo,episis exw ponous periodou stis oothikes i salpiges edw k 3 meres kai telos exw kai prismeno stithos. fovamai na kanw test min apogoiteytw. den borw na to moirastw me pollous anthrwpous min einai tis fantasias mou.mipws tha borouse kamia na me voithisei????????????????

 

οι 4 μέρες καθυστέρηση είναι πολύ πολύ καλό σημάδι!!!! Ένα τεστ θα σου λύσει την απορία και θα δώσει τέλος στην αγωνία σου και σίγουρα θα δείξει!!!

Σου εύχομαι ευχάαριστο τέλος.. Αν πάλι δεν είσαι έγκυος δεν έγινε τίποτα!!!! Σκεψου οτι είσαι μόλις στον πρώτο μήνα προσπαθειών!!!!! Περιμένω νέα σου!!!!!:P

q2aezf3j9gb2ojly.png
Link to comment
Share on other sites

kalispera stin omorfi parea sas,egw molis irtha!eyxomai se oses epithimoun mwraki syntoma na ta kataferoun kai se oses einai idi egkyes kali synexeia kai meto kalo!!!!!

emeis prwti fora prospathisame me ton syzygo kai exw 3 sumptwmata san ayta pou perigrafete.teleytaia periodos itan stis 1/2, exw diladi 4 meres kathisterisi me stathero kuklo,episis exw ponous periodou stis oothikes i salpiges edw k 3 meres kai telos exw kai prismeno stithos. fovamai na kanw test min apogoiteytw. den borw na to moirastw me pollous anthrwpous min einai tis fantasias mou.mipws tha borouse kamia na me voithisei????????????????

 

τα συμπτώματα της περιόδου με αυτά στην αρχή της εγκυμοσύνης μοιάζουν αρκετά.και επειδή εσύ έχεις ήδη καθυστέρηση ένα τεστ θα ξεκαθαρίσει το τοπίο.όσο συνεχίζει η καθυστέρηση θα μεγαλώνουν οι ελπίδες σου και αν έρθει τελικά (που εύχομαι όχι!) θα είναι μεγαλύτερη η απογοήτευση.ενώ άμα μάθεις θα ηρεμήσεις και αν δεν είσαι μην σου πώ ότι θα έρθει και η περίοδος σου αμέσως και θα ξεκινήσει ο νέος κύκλος!!!!!μην απογοητεύεσαι.θέλει ηρεμία και υπομονή.

2mS6p3.png?t9H6Yah7

1ZAOp2.png?n6Kui1AR

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια.Εγω γι'αυτό το θέμα με τα πονάκια και τα τραβήγματα ρώτησα το γιατρό μου πριν λιγες μέρες που πήγα για την αυχενική μου διαφάνεια για να μου φύγει το άγχος και μου είπε ότι τέτοια πονάκια δν πρέπει να με ανησυχούν(εγώ τα νοιώθω κυρίως στη δεξιά πλευρά).Είπε οτι η μήτρα που μεγαλώνει μπορεί να πιέζει κάποια ευαίσθητη σαλπιγγα ή ωοθήκη ή ακόμα και το έντερο.Επίσης μου είπε ότι κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης μπορεί να νοιώσω διαφορους πονους απο τους πιο απαλους μέχρι τους πιο δυνατούς, όπως ένας κολικός νεφρού, αλλά αυτοι δε θα επηρεάσουν την εγκυμοσύνη και το νινάκι μου ..μόνο εμένα θα βασανίζουν!Το μόνο που θα πρέπει να με προβληματίσει τώρα που δεν είμαι στις πρώτες εβδομάδες της εγκυμοσύνης(είμαι στην 14η εβδομάδα)είναι οι έντονοι πονοι περιόδου,κάτι που ήταν φυσιολογικό στην αρχή.Ελπίζω να βοήθησα λίγο...:P

E0adp3.png
Link to comment
Share on other sites

MARILENA 13 k gk_MARIA, σας ευχαριστω πολυ για τις αμεσες απαντησεις.εγω μην εχοντας ιδεα πως να χειριστω το φορουμ,δεν καταφερνα να ξαναβρω αυτο το θεμα κ γιαυτο απαντω τωρα. τα πονακια συνεχιζονται,εγω ομως δεν εχω βρει ακομα το θαρρος να κανω τεστ γιατι φοβαμαι μην ειναι ορμονικο καθως παλιοτερα επειδη ειχα περει πολλα κιλα κ επειδη καποια στιγμη ειχα μεγαλο αγχος,ειχα μεγαλη καθηστερηση.φοβαμαι μην απογοητευτω κ κανω υπομονη,αλλα ταυτοχρονα παιρνω ελπιδες και μαρεσει! σας ευχαριστω πολυ και σας ευχομαι τα καλυτερα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

MARILENA 13 k gk_MARIA, σας ευχαριστω πολυ για τις αμεσες απαντησεις.εγω μην εχοντας ιδεα πως να χειριστω το φορουμ,δεν καταφερνα να ξαναβρω αυτο το θεμα κ γιαυτο απαντω τωρα. τα πονακια συνεχιζονται,εγω ομως δεν εχω βρει ακομα το θαρρος να κανω τεστ γιατι φοβαμαι μην ειναι ορμονικο καθως παλιοτερα επειδη ειχα περει πολλα κιλα κ επειδη καποια στιγμη ειχα μεγαλο αγχος,ειχα μεγαλη καθηστερηση.φοβαμαι μην απογοητευτω κ κανω υπομονη,αλλα ταυτοχρονα παιρνω ελπιδες και μαρεσει! σας ευχαριστω πολυ και σας ευχομαι τα καλυτερα!!!!!!

 

Κάνε ότι νομιζεις εσύ καλύτερο.. όταν έχεις νέα μπες να μας τα πεις ναι?:P

q2aezf3j9gb2ojly.png
Link to comment
Share on other sites

pepermint κανε μια χοριακη ή ενα τεστ να σου φυγει και το αγχος και πες μας τα αποτελεσματα... καλη επιτυχια!

 

εγω στην 32η πια εβδομαδα εχω ενα πονο που και που στην κοιλια σα να εχω πολλα αερια ή σαν τσιμπηματα σε ολη την περιοχη. δε μπορω να το περιγραψω αλλιως.

αυριο θα παω στο γιατρο να με δει αλλα στο τηλ. δεν τον ακουσα ανησυχο.

 

δυστυχως ειμαι παλι κρυωμενη και προσπαθω παλι να αποφυγω τον πυρετο. αντε να δουμε.

 

παντως τα πονακια του 1ου τριμηνου μου φαινονται αστεια μπροστα σε αυτα που νιωθω στον 8ο.

οποτε κοριτσια καντε υπομονη γιατι περιμενουν μεγαλυτερες περιπετειες μεχρι να βγουν τα μωρακια σας!

OtE5p3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα!εδω και 2 μερες περιπου αισθανομαι ενα πονο δεξια χαμηλα,ειμαι στην 6 εβδομαδα στο πρωτο μου παιδακι και εχω πανικοβληθει. φοβαμαι μηπως ειναι εξωμητριο, ενω μεχρι τωρα ειχα τα πονακια περιοδου τωρα το νιωθω καπως διαφορετικα.πειτε καμια γνωμη....please...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα!εδω και 2 μερες περιπου αισθανομαι ενα πονο δεξια χαμηλα,ειμαι στην 6 εβδομαδα στο πρωτο μου παιδακι και εχω πανικοβληθει. φοβαμαι μηπως ειναι εξωμητριο, ενω μεχρι τωρα ειχα τα πονακια περιοδου τωρα το νιωθω καπως διαφορετικα.πειτε καμια γνωμη....please...

 

είναι σαν τραβηγμα;είχα και εγώ περίεργα πονάκια αριστερά όμως.είναι που αρχίζει και μεγαλώνει η μήτρα.κάνατε υπέρηχο;νομίζω στην 6η εβδ. θα φαίνεται ο σάκος αν είναι ενδομήτριος.καλύτερα να δείς και τον γιατρό σου για να ηρεμήσεις.

2mS6p3.png?t9H6Yah7

1ZAOp2.png?n6Kui1AR

Link to comment
Share on other sites

ειναι περισσοτερο σαν σφιξιμο αλλα σημερα δεν τον νιωθω,νιωθω περισσοτερο σαν να ειναι να αδιαθετισω.εχτες επαιρνα και τον γιατρο να του το πω και δεν το σηκωνε. ειναι τριτη φορα που το κανει και με εχει εκνευρισει απιστευτα.αυριο θα παω για τον πρωτο υπερηχο και μακαρι να ειναι ολα καλα!

Link to comment
Share on other sites

MARILENA 13, gk_ MARIA k elmat1, τελικα ειμαι εγκυος!!!! εισασταν γουρλουδες και σας ευχαριστω για την συμπαρασταση! Βεβαια ειναι ακομα νωρις κ θελουμε να δουμε πως θα παει.σας ευχομαι καλη επιτυχια μεσα απτην καρδια μου και καλες εγκυμοσυνες!!!! :P:p:p

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...