Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γιατροί στο Ρίο


BABY

Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ!

ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΗΝΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΓΙΑΤΡΟ ΑΝΤΩΝΑΚΗ ΣΤΟ ΡΙΟ.ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ. 'Η ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ ΚΑΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΤΟ ΡΙΟ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • MIDE

    MIDE 14 δημοσιεύσεις

  • BABY

    BABY 6 δημοσιεύσεις

  • adnihor1

    adnihor1 5 δημοσιεύσεις

  • GIOYLA

    GIOYLA 3 δημοσιεύσεις

κοριτσια ξερει καμιά σας έναν γυναικολόγο στο Ρίο που λέγεται Αντωνάκης?αν ναι, είναι καλός??ή αν έχετε κάποιν άλλον να μου προτέινετε.

Link to comment
Share on other sites

Απο φίλη μου που έχει τον Κο Αντωνάκη , γυναικολόγο ,(και που διανύσει τον 5ο μηνα εγκυμοσύνης της) έχω ακούσει τα καλύτερα πάντως εγω ... μια χαρά ανθρωπός !

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ κάποια στιγμή που τον είχα επισκεφτεί μου είχε κάνει πολύ άσχημη εντύπωση η συμπεριφορά του και δεν ξαναπάτησα. Μιά φίλη που είχε κάνει επέμβαση σε αυτόν την έβγαλε οτι δεν μπορεί να κάνει παιδιά και της πρότεινε εξωσωμάτική(την οποία και θα αναλάμβανε αυτός, βεβαίως, βεβαίως) χωρίς να έχει κάνει το ζευγάρι κανένος είδους εξέταση. Ούτε κάν σαλπιγγογραφία αυτή και ο άντρας της σπερματογράφημα!!! :evil::evil:

Τα παιδιά πηγαίνοντας σε άλλο γιατρό στην Αθήνα είδαν οτι δεν έχουν κανένα πρόβλημα! Έγώ στη θέση σου θα απεύφευγα και τον Περ...ρη που είναι στο ΟΛΥΜΠΙΟ και έχει το ιατρείο του απο κάτω. Εμένα με την αδιαφορία του μου κόστισε μία δεύτερη αποβολή ενώ θα μπορούσα να την έχω αποφύγει!

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Για τον Περ...ρη έχω κι εγω να πω..αγενέστατος. Πρώτη φορά στο ιατρείο του, επιστρέφοντας από γέννα αποκάλεσε "μαλ...μενη'' αυτή που ξεγέννησε..ΕΛΕΟΣ :twisted:

Ό Αν. είναι πολύ καλός, αρκεί να μη τον πρήζεις.

cIWNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πηγα ηδη μια φορα στον Αντωνάκη. ησυχος ανθρωπος, ευγενικος. οχι πολλά λογια βεβαια. το μονο που με προβληματισε ηταν το εξης : εγω γενναω ιούλιο. εκεινη την εποχη οι γιατροι παιρνουν τις αδειες τους και μου ειπε οτι ισως να ειναι αδειουχος οταν θα γεννησω, οποτε θα γεννησω σε γιατρο που θα ειναι τοτε στο νοσοκομειο. αυτο με θορυβησε λιγο, αλλα απο την αλλη σκεφτηκα οτι σε οποιον αλλο και να παω τωρα , παλι δεν θα ξερω αν θα λειπει τοτε. αυτοι θα μαθουν τις αδειες τους τον μαη απο ο,τι μου ειπε. εχει συμβει σε καμμια απο εσας αυτο? μπορω να φυγω απο τοτε και να πηγαινω για παρακολουθηση τον τελευταιο 1,5 μηνα σε αυτον που θα ειναι να με ξεγεννησει? πως τακτοποιειται το ζητημα σε αυτην την περιπτωση?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

κοριτσια χρειαζομαι τη βοηθεια σας..

ειμαι 8 εβδομαδων και θελω να γεννησω στο πανεπιστημιακο νοσοκομειο του ριο.

θελω ενα καλο γιατρο που να μην κανει ευκολα καισαρικες.ειναι το πρωτο μου.

εχω ακουσει διαφορα κ εχω μπερδευτει..

σαν πρωτη επιλογη εχω τον β. παπαδοπουλο που θεωρω κορυφη μιας κ ειχε ξεγεννησει κ την αδερφη μου παλιοτερα...αλλα δεν ξερω αν ξεγενναει τωρα γιατι εχω ακουσει διαφορα..

μετα εχω ακουσει απλα οτι ειναι καλοι καποιος οικονομοπουλος κ καποιος μιχαηλ (αλλα δεν ξερω αν ο μιχαηλ ειναι ακομα στο ριο η εχει φυγει)

τον αντωνακη τον αποκλειω γιατι μια φιλη μου που τον εχει κ γενναμε με 2-3 μερες διαφορα τις ειπε οτι μπορει να ειναι διακοπες κ θα την ξεγεννησει αλλος μαλλον..κ εγω δεν θελω εναν τετοιο γυναικολογο..

πειτε γνωμες κ εμπειριες..πρεπει να κλεισω αμεσα ραντεβου.

εχω κανει τον πρωτο υπερηχο ηδη αλλα σε γιατρο που δεν ειναι στο ριο.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Με το καλο:D:D

και εγω στα δυο πρωτα μου παιδια τον Παπαδοπουλο ειχα και μονο καλα λογια εχω να σου πω,βεβαια εχουν περασει αρκετα χρονια απο τοτε και δεν μπορω να σου πω με σιγουρια πηγαινε εκει απλα γνωμη μου κλεισε ενα ραντεβου πηγαινε γνωρισε τον για να δεις εαν σου κανει:wink:

θα προσπαθησω να μαθω και για αλλα ονοματα και θα σου πω απλα το μονο που σιγουρα ξερω ειναι οτι το τελευταιο διαστημα στο Ριο γινεται μπαχαλο...

αα και τωρα τελευταια μια φιλη μου γεννησε στον Δερβιτα αλλα δεν μου ειπε και τα καλυτερα λογια

τον πρωτο υπερυχο που τον εκανες;

insekten-0042.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχω ακουσει καλα λογια για τον Οικονομοπουλο,αλλα γενικα και αοριστα,δεν εχω καποια γνωστη που να γεννησε σε αυτον.Για τον Αντωνακη ξερω οτι ειναι πολυ καλος και δεν κανει ευκολα καισαρικες,αλλα εχει το κακο που ειπες,οτι μπορει να λειπει.

N9Urp2.pngGowOp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστωωωωω...

τον υπερηχο τον εκανα στην Αθηνα γιατι εκει ειναι ο γιστρος μου αλλα δεν θελω να παω εκει να γεννησω.

θελω να γεννησω πατρα για ποιο κοντα κ να μην ταλαιπωρηθω πανω κατω ολους αυτους του μηνες.

καλα για τον παπαδοπουλο μονο καλα εχω ακουσει...τον ειχε ξαδερφη μου , αδερφη μου....

αλλα ειχε καποιες περιπετειες υγειας κ ...????

μαλλον ομως προς αυτον κλεινω αν δεν βρω καποιον αξιολογο που να με πεισει...γι'αυτο ρωταω γνωμες εδω μεσα.

πρεπει σημερα αυριο να παρω για να κλεισω ραντεβου ..

 

για τον αντωνακη κ εγω εχω ακουσει οτι ειναι καλος αλλα αποτομος , λιγομιλητος και οτι αν εχει να παει διακοπες κ οτι αλλο εχει κανονησει σε παραταει..και αυτο εμενα δε μου αρεσει..κ ξερω σιγουρα οτι θα μου πει το ιδιο 100% για τοτε που γενναω εγω γιατι μια φιλη που γενναμε με 2-3 μερες διαφορα πηγε σε αυτον κ της ειπε οτι μαλλον θα λειπει..

 

ο μιχαηλ που εχω ακουσει ειναι ακομα στο ριο η ειναι μονο στο ολυμπιον τωρα?

 

βερρας?

οικονομοπουλος?

τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και με το καλο το μωρακι σου!!!

στον Αντωνακη εχω κανει λαπαροσκοπηση, ηταν πολυ καλος αλλα αποτομος οπως ειπατε και εσεις..

εχω ομως παει και στον Βερρα πριν μεινω εγκυος, (ειχα αρκετα γυανικολογικα προβληματα) και μου ειχε κανει την καλυτερη εντυπωση και μια φιλη απο Πατρα εχει κανει 2 παιδια σε αυτον.

ειναι πολυ καλος αλλα δεν νομιζω οτι ξεγεναει στο νοσοκομειο.

 

ο,τι αποφασισεις με το καλο σου ευχομαι!!!

668bab1939.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

εμενα με ανελαβε στην γεννα και μονο ο Τσαπανος!

Δεν τον ειχα γιατρο γιατι πηγα εσπευσμενα στο Ριο και ο ανθρωπος με ανελαβε κυριολεκτικα τελευταια στιγμη...τον βρηκαμε μεσω φιλων.

Μου αφησε καλη εντυπωση...τουλαχιστον οσον αφορα τον τοκετο μου...

Για την διαρκεια της κυησης...εννοω συμπεριφορα κλπ δεν εχω αποψη!

Link to comment
Share on other sites

εμενα με ανελαβε στην γεννα και μονο ο Τσαπανος!

Δεν τον ειχα γιατρο γιατι πηγα εσπευσμενα στο Ριο και ο ανθρωπος με ανελαβε κυριολεκτικα τελευταια στιγμη...τον βρηκαμε μεσω φιλων.

Μου αφησε καλη εντυπωση...τουλαχιστον οσον αφορα τον τοκετο μου...

Για την διαρκεια της κυησης...εννοω συμπεριφορα κλπ δεν εχω αποψη!

 

ποιος σε παρακολουθουσε πριν...γεννησες φυσιολογικα?

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια χρειαζομαι τη βοηθεια σας..

ειμαι 8 εβδομαδων και θελω να γεννησω στο πανεπιστημιακο νοσοκομειο του ριο.

θελω ενα καλο γιατρο που να μην κανει ευκολα καισαρικες.ειναι το πρωτο μου.

εχω ακουσει διαφορα κ εχω μπερδευτει..

σαν πρωτη επιλογη εχω τον β. παπαδοπουλο που θεωρω κορυφη μιας κ ειχε ξεγεννησει κ την αδερφη μου παλιοτερα...αλλα δεν ξερω αν ξεγενναει τωρα γιατι εχω ακουσει διαφορα..

μετα εχω ακουσει απλα οτι ειναι καλοι καποιος οικονομοπουλος κ καποιος μιχαηλ (αλλα δεν ξερω αν ο μιχαηλ ειναι ακομα στο ριο η εχει φυγει)

τον αντωνακη τον αποκλειω γιατι μια φιλη μου που τον εχει κ γενναμε με 2-3 μερες διαφορα τις ειπε οτι μπορει να ειναι διακοπες κ θα την ξεγγενησει αλλος μαλλον..κ εγω δεν θελω εναν τετοιο γυναικολογο..

πειτε γνωμες κ εμπειριες..πρεπει να κλεισω αμεσα ραντεβου.

εχω κανει τον πρωτο υπερηχο ηδη αλλα σε γιατρο που δεν ειναι στο ριο.

ευχαριστω

καταρχην με το καλο το μωρακι σου!

στον οικονομοπουλο θα γεννησουν τωρα το γεναρη η αδερφη μου κ η νυφη μου

κ εχει κανει χειρουργειο στην μαμα μου λενε καλα λογια αλλα οπως ειπε μια κοπελα πιο πανω στο ριο γινεται ενα μπαχαλο ελπιζω ομως τωρα που φευγει ο αγιος Ανδρεας απο κει θα ναι καλυτερα εγω παω σε εξωτερικη γιατρο κ θα γεννησω στην πολυκλινικη

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

ο αντωνακης εχει ξεγεννησει την αδερφη μου την μεγαλη κ ουτε αυτη εχει καλη εντυπωση στο δευτερο δε δεν εμφανιστηκε καθολου

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

καταρχην με το καλο το μωρακι σου!

στον οικονομοπουλο θα γεννησουν τωρα το γεναρη η αδερφη μου κ η νυφη μου

κ εχει κανει χειρουργειο στην μαμα μου λενε καλα λογια αλλα οπως ειπε μια κοπελα πιο πανω στο ριο γινεται ενα μπαχαλο ελπιζω ομως τωρα που φευγει ο αγιος Ανδρεας απο κει θα ναι καλυτερα εγω παω σε εξωτερικη γιατρο κ θα γεννησω στην πολυκλινικη

_____________________________________________________________________________________________

 

θα γεννησουν φυσιολογικα?τι τους εχει πει?πως τα βλεπει τα πραγματα?

γενικως εχεις ακουσει αν ξεγενναει πιο πολυ με φυσιολογικο τοκετο ο οικονομοπουλος?

 

θα φυγει ο αγιος ανδρεας ??????????

ποτε??????????????

Link to comment
Share on other sites

κοιτα σιγουρα αναλμαβανει καποιες γεννες ο παπαδοπουλος,πριν απο δυο μηνες γεννησε σε αυτον μια γνωστη μου και απο την αλλη εαν επιλεξεις καποιον αλλον γιατρο απο το Ριο θα σε στειλει σε αυτον για αυχενικη και β'επιπεδου

insekten-0042.gif

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...